0

Roberto strzeli gola w 120 minucie i cyk, przedłużenie kontraktu o...ile to już minęło? 7 lat?

0

Im więcej zawodników U18 w składzie, tym moim zdaniem...wyglądamy lepiej na boisku. Brakuje jeszcze Bernala na DM'ie ;)

0

Xavi przed ew. meczem z Mallorcą w 1/2 CdR (bo co by nie mówić, to w tym sezonie w losowaniach jesteśmy TOP):


0

@Szklaner Arthur xD

1

@Tasde bo XIII Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, zaraz po XII Wydziale tego Sądu - jest największym sądem rejestrowym w Polsce mającym kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu referendarzy, z których każdy jest innym człowiekiem. Jako osoba, która przygotowywała i składała chyba już setki wniosków do KRS w prawie całej Polsce (Szczecin, Koszalin, Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawa etc.) powiem Ci, że to czy będziesz miał wpis, oddalenie, częściowy wpis czy wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, to już naprawdę zależy od zwyczajów danego sądu, referendarza, a nawet orzeczeń właściwej apelacji. Dla przykładu - w każdym sądzie rejestrowym w Polsce prokurent (oczywiście zgodnie z zasadami reprezentacji) może złożyć wniosek o ujawnienie zmian w KRS, za wyjątkiem Szczecina, gdzie Sąd Apelacyjny w Szczecinie kiedyś sobie wydał wyrok, że prokurent nie może takiego wniosku podpisać, a Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie XIII Wydział Gospodarczy idzie tą linią, kiedy żaden inny sąd w Polsce tego nie robi, nawet taki IX Wydział Gospodarczy w Koszalinie, który właściwością podlega pod szczecińską apelację się do tego nie stosuje. To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów, bo takich wyjątków i zwyczajów jest jeszcze bardzo wiele, a przepisy stosowane są wybiórczo i różnie.
Po drugie - nigdy nie było takiej potrzeby, bo wniosków w pełni uwzględnionych się nie uzasadnia. Jeżeli nie masz sporu korporacyjnego, to dla większości sądów, jak nie we wszystkich już teraz nie ma zwyczaju żądania np. listy obecności stanowiącej załącznik do protokołu czy pełnomocnictw. Generalnie dzisiaj w Polsce, jeżeli masz np. 5 udziałów, a twój wspólnik pozostałe 95, to bardzo łatwo mu taką spółkę z o.o. ukraść (a raczej jej majątek), jeżeli nie pilnuje swoich interesów. Dzieje się tak, ponieważ ze względu na chore przepisy podatkowe, zwiększane obciążenia fiskalne dużo ludzi ucieka z JDG czy innych spółek osobowych w stronę spółek z o.o.; szczególnie jak taka osoba ma doradcę podatkowego znającego się na podatku estońskim. Z tego powodu nastąpił lawinowy wzrost ilości podmiotów w KRS, a co za tym idzie referendarze zaczynają pracować taśmowo, nie analizując szczegółowo wniosków i tego co historycznie znajduje się w aktach rejestrowych.
Polskie sądy rejestrowe to temat rzeka, ale mi to pasuje, bo w dużej części z tego żyje ;)

0

Jeżeli ktoś już by coś chciał znaleźć nieważnego w zakresie głosowania przez Kamińskiego, to w grę wchodzi tylko głosowania z dnia 21 grudnia 2023 r., w tym wybór członków jednej komisji śledczej oraz...wybór członków PKW...szczególnie na tym drugim będzie można zrobić orkę przez jeden wydział SN w przypadku niekorzystnego wyniku wyborów prezydenckich...

1

@Kidd wiesz, tam to generalnie chodziło o nieciekawe środowisko, które m.in. dokonało zabójstwa dyrektora PZU Karpowicza, dość głośna sprawa, gdzie minęły już 24 lata od czynu, a nadal nie ma wyroku....więc może mieli po prostu inne dojścia i możliwości, niż reszta.

0

@Kidd wiadomo, że nie dotyczyło to każdego...w sytuacji o której ja akurat wiem, to w końcu do tego nie doszło, bo tańsza była łapówka dla sędziego w apelacji która poszła, ale taka kwota i ewentualność pojawiała się w rozważaniach.

2

@Ojciec5tkidzieci Tak szczerze, to w latach '90 chodziła po świecie gospodarczo-przestępczym (który się wtedy bardzo przenikał) pogłoska, że ułaskawienie u Wałęsy chodziło po 100 000,00 $. Może coś w tym było...

7

@TR3YWAY widać, że świadomy...wyciągnął by tylko rękę i już za chwilę byłyby zarzuty o gwałt ;)

0

@MOLESTA PiS i PO to na jedno wychodzi. Może w ogólnokrajowej TV się posprzeczają, ale lokalnie działają razem i prężnie. Cytując fragment z "mojego" podwórka:
"W związku z planowaną inwestycją zarzuty korupcyjne usłyszeli i trafili do aresztu: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski (Platforma Obywatelska), założyciel i prezes Hasco-Leku, społeczny doradca prezydenta RP Stanisław H., jeden z dyrektorów Hasco-Leku i kołobrzeski architekt Jacek S."
https://kolobrzeg.naszemiasto.pl/wojt-gminy-kolobrzeg-wlodzimierz-popiolek-na-wolnosci/ar/c1-9203911
Więc jak widać, doradca Prezydenta Dudy i politycy lokalni PO dobrze razem żyją lokalnie ;) a Wy sobie wierzcie, że tam między nimi jest wielka różnica.

2

@MOLESTA zadając takie pytanie...widać, że wyborca PO/Lewicy xD

0

Jak zwykle świetny materiał, tym razem o Argentynie. Miejmy nadzieję, że dla dobra całego świata plan się powiedzie, a on sam zostanie najsłynniejszym Argentyńczykiem na świecie ;)


0

@MarioVeB! Stanowski wylicytuje xD

0

@Kgorecki2500 a czemu nie Sławomir Nowak? ma w końcu doświadczenie xD

0

@Thoms94 polecam Filmweb, tam przy każdej produkcji masz info gdzie można daną produkcję obejrzeć, w tym czy jest to w ramach abonamentu, wypożyczenia czy kupna i za ile.
https://www.filmweb.pl/film/Oppenheimer-2023-10002817/vod

0

0

zaliczą asystę Yamalowi?

1

Yamal to na 1 gola ma 3 słupki/poprzeczki chyba :(

1

a teraz pomyślcie, ile jeszcze można doliczyć do tak długiego czasu doliczonego ;)

3

@AdrianFCB10 wiesz...ale każdy faul w polu karnym to powinien być jednak karny xD chyba, że nie było faulu...

0

@vangoor ostatni Real włączyłem jak z Atletico było 2-2 i pisaliście, że dobrze Atletico wygląda...dla naszego dobra raczej nie oglądam Realu xD

0

właśnie włączyłem Real po skokach, nie dziękujcie xD

1

To mamy 11 i 12 miejsce dzisiaj...dalej w tym sezonie bez miejsca w TOP10 xD

2

@Colin94 nie, chodzi o British Broadcasting Corporation.

10

@tristan87 dokładnie, w pełni się zgadzam. W ogóle cały budżet MON przesuńmy na WOŚP, wojny mamy przecież dość, to dzięki temu na pewno jej nie będzie.

2

@Khajio Błaszczykowski go do Wisły weźmie.

2

wiatr chwilami przekracza 11m/s, może jak zawieje jeszcze mocniej pod narty, to niektórzy od razu polecą ze Szczyrku do Zakopanego na kolejne zawody xD

1

przy upadkach w niektórych sytuacjach w skokach zawsze mnie zastanawia wystawianie not sędziowskich, a raczej sens ich wystawiania, jak np. w przypadku Morgensterna...wiem, że taka robota sędziów, ale mi osobiście czasem wydaje się to trochę nie na miejscu...lepiej jakby dawali DSQ lub DNS moim zdaniem w takich skrajnych przypadkach (nie liczę "lekkich" upadków z szansą na kwalifikację do 2 serii)/


0

@barcelonaLM Petru z 3D jeszcze mówił, że będzie za.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?