0

@icon3520 ale wiesz, że posłowie mają mandat wolny? xD

0

Swoją drogą przypomniało mi się, że muszę do auta kupić nową gaśnicę...ktoś coś poleci z allegro lub amazona (darmowa dostawa)?

0

@Scyzor97 w kampanii wyborczej generalnie jak jesteś w opozycji musisz walić w rząd. Dzisiaj się zmienił, to trzeba przestać walić głównie w PiS, a trzeba zacząć walić w PO. Najlepiej walić po ogólnych i "sztandarowych" postulatach. Dla dzisiejszej większości było to przywrócenie demokracji, w tym demokracji w Sejmie. Co więc zrobili? Ano na przykład zmienili parytet w Prezydium Sejmu, który za Pisu był 1:1 dla większości i opozycji na 5:0 za PO dla większości...zajebiste pojęcie demokracji, nie?

1

@tomek8756 Konfederacja tego będzie chciała (nieoficjalnie). Paradoksalnie to byłoby dla nich bardzo korzystne.

1

Powinni zrobić wyjazdowe posiedzenie Sejmu RP na Bernabeu, na parkingu pod stadionem w "specjalnej strefie" byłaby fajna dogrywka ;)

0

tak tylko przypominam, że Javier Milei takimi zagrywkami politycznymi wygrał wybory prezydenckie ;) także albo to po prostu działa w ogólnym rozrachunku, czego nie dostrzegacie, albo Argentyńczycy jako naród są upośledzeni, głosując potem na kogoś takiego.

1

@Irmscher10 to jest dokładnie to samo. Przymusowy solidaryzm społeczny w myśl idei, jaka w aktualnej chwili przyświeca partii rządzącej.

0

@Kgorecki2500 przecież już się łgarze wycofali z połowy. tj. wycofali się z tego co korzystne dla obywateli (kwota wolna, powrót składki zdrowotnej etc.), a zostawili tylko to, co bardziej dojebie budżet i wasze kieszenie w myśl przymusowego solidaryzmu społecznego, tj. tego co mamy praktycznie nieustannie od...1926 roku?

10

Wybór między Kaczyńskim a Tuskiem to jak wybór, czy wolelibyście żyć w państwie rządzonym przez Hitlera czy Himmlera. Taki wybór to żaden wybór, chociaż nadal zdecydowana większość Polaków jest zachwycona, że raz na 4 lata od 2005 roku może wybrać swojego nowego-starego oprawcę. W porównaniu z nimi to nawet Petru wypada świetnie jako kandydat na premiera.

2

@MesQueUnClub96 Jakby dostał dobrą propozycję, to pewnie by się zgodził. Dla mnie dzisiaj to jedyny dziennikarz w Polsce, który jest niezależny i nie reprezentuje określonego frontu ideologicznego. Zadaje ciekawe pytanie i DAJE ROZMÓWCY ODPOWIEDZIEĆ, co jest niestety dzisiaj w Polsce jakimś ewenementem, a jednocześnie powinno być standardem.

1

Jeżeli Rymanowski nie zostanie nowym szefem wiadomości TVP to mam nadzieję, że całe TVP zostanie zaorane. Zmiana jednego frontu ideologicznego na kogoś z drugiego obozu ideologicznego (TVN) to żadne rozwiązanie.

0

Ja trochę nie rozumiem tej ekscytacji ludzi zamianą jednego złodzieja i zbrodniarza na drugiego złodzieja i zbrodniarza. Obu przecież przyświeca ta sama główna idea sprawowania rządów - okradania ludzi w celu realizacji przymusowego solidaryzmu społecznego. Różnica tylko taka, że jeden daje na 500+, a drugi na in-vitro.

0

@Domin7777 jako rezerwowy? czemu nie. Peńa też zawsze może kontuzję złapać, to taki de Gea na 3-go bramkarza spoko, jak za dużo euro nie zawoła.

1

@GeneralXavi generalnie zgoda, z takim wyjątkiem, że transmisje pogrzebów stanowiących wydarzenia państwowe (pogrzeb prezydenta, króla brytyjskiego etc.) to inna kategoria, których transmisja jest powinna być dozwolona.

0

@Barclonismo no ja szczerze dotychczas jakimś wielkim fanem filmów nie byłem, ale serial mi się mocno spodobał, może nie sami bohaterowie, ale przedstawiona fabuła jest bardzo ciekawa i czekam na kolejne odcinki.

0

@Encore Hiszpania jest obecnie po 990 mln za sezon, ale kontrakt podpisany w grudniu 2021, dzisiaj by pewnie wyciągnęli 1,1 mld.

0

Korzysta ktoś z programu Parallels Desktop? Bo się zastanawiam, skąd tak mała różnica (w wysokiej cenie programu) pomiędzy roczną subskrypcją a licencją wieczystą...czy z kolejnymi aktualizacjami MacOS program ten może się stać po prostu niekompatybilny? Czy ktoś z doświadczenia wie, co się bardziej opłaca wykupić?

0

@Barclonismo a jak oceniasz serial Monarch na Apple TV?

1

@ObiwanKenobi tylko ty wiesz, że te 65% to są właśnie te osoby o niższych dochodach, które chcą dorwać dodatkowe pieniądze z przymusowej redystrybucji państwowej? W sensie to logiczne, że jeżeli miałbyś włożyć mniej, niż potem wyjmiesz, to jesteś za takimi pomysłami.

0

Była już gdzieś proponowana rozpiska podziału najważniejszych meczów na Mundialu 2030, tj. od 1/4?
Mi się wydaje, że 1/4 dostaną Madryt (Metropolitano), Walencja, Porto i Tanger. 1/2 będzie w Barcelonie (Camp Nou) i Lizbonie (da Luz), mecz o 3 miejsce w Casablance i finał w Madrycie (Santiago). A wy jak myślicie?

1

Xavi z Laportą powoli przyzwyczają kibiców do minimalizmu i marazmu - jeszcze parę sezonów i to będzie dla większości norma.
Tak tylko przypominam, że ostatni mecz więcej niż 1 bramką wygraliśmy...19 września z Royal Antwerp...od tego czasu w 14 meczach z rzędu nie udało nam się tego osiągnąć. Ten sezon mieliśmy oceniać po stylu, który moim zdaniem jest koszmarny. Wybaczcie, ale ja się nie mogę cieszyć z tego, że znowu wróciliśmy do wygrywania 1:0; 2:1, 1:0 itd.

0

@MarioVeB! faktycznie, ma wykazane ok 65 mln.

0

@bartekvisca Oficjalnie nie. Nieoficjalnie, to nie wiadomo kto ma więcej ;)

0

Pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów...mamy chyba zmianę na pozycji lidera, jeżeli chodzi o najbogatszych posłów według (oficjalnych) deklaracji - Mentzen wykazał majątek w wysokości ok 50 mln zł.

1

@Katalonbar na obecnym etapie nas Czesi nie interesują. Gonimy Austrię, Szwajcarię i Szkocję, bronimy się przed Grecją. Celem jest miejsce w TOP14 na koniec sezonu 24/25.

0

@MesQueUnClub_87 jak masz terminy do sądów, organów administracji publicznej itd., to wszystkie ustawy wskazują (kpc, kpk, kpa itd.), że dochowanie terminu to wysyłka przesyłki przez de facto Pocztę Polską.

0

@MesQueUnClub_87 Ja prawie codziennie. Jak potrzebujesz mieć złapane "terminy" to alternatywy nie masz.

1

myślicie, że będą kursy u bukmacherów dot. kontrowersyjnych ustaw na zasadzie, czy Duda podpisze, zawetuje czy skieruje do TK? :D

Ja myślę, że ta ustawa zostanie zawetowana tym razem (in vitro) ze wskazaniem, że jak zrobią jakieś tam zmiany (poprawki PiS), to wtedy podpisze ;)

0

Atletico, RSSS i Borussia to potencjalni zwycięzcy grup i potencjalne drużyny, które będą w 1/4 finału LM. Jeżeli do takiej 3 byśmy byli dolosowani, to podobnie jak Inter, nie grając nic specjalnego nawet do finału LM możemy dojść...albo trafić w 1/8 na PSG czy 1/4 na City i dostać wpierdziel ;)

1

poziom studia Polsatu dostosowuje się do poziomu gry Barcelony...szkoda, że nie mamy formatu typu CBS Sports, z ekspertami mającymi pewien dystans do siebie i świata ;)


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?