Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
poproszę teraz Fermina za Gundogana i Yamala za Raphinhie...może i nie zagrają lepiej, ale przynajmniej to inwestycja w przyszłość.
0
teraz pytanie, gdzie ci wielcy obrońcy Raphinhi sprzed sezonu, którzy wskazywali na jego świetne statystki...on już nie jest irytujący, tylko żałosny.
0
W naszym składzie to chyba nie grają obecnie piłkarze, tylko raczej widzimy "osoby piłkarskie". Nasza gra jest strasznie bezpłciowa.
1
@Katalonbar kolego, ale tam z Hiszpanii na 99% będzie grało Villarreal, chyba że wygramy LM w tym sezonie. Plus wpierw w rankingu musimy dogonić Sevillę...
https://www.footballseeding.com/uefa/club-ranking/2024-25/
1
@Kgorecki2500 Sorry, ale ciężko mi inaczej odpisać, niż "naiwny jesteś" ;). Jest tyle sposobów na unikanie czy zmniejszenie podatków, że głowa mała ;)
Oczywiście, to też kosztuje, więc się opłaca od pewnego poziomu dochodów, więc oczywiście nie dla każdego. Mamy tak idiotyczny system podatkowy, że najwięcej płacą najbiedniejsi na UoP.
0
@Gosciuu nie ma nic do dofinansowania in vitro, prócz tego, że nie chcę się do tego finansowo dokładać. Dajmy ludziom prawdziwą wolność, w tym wolność do wydawania swoich pieniędzy.
1
@Kgorecki2500 Chcecie to płaćcie. Nikt nikogo nie zmusi do płacenia podatków. Ja na to państwo praktycznie nie płacę, bo nie zgadzam się na przymusowy solidaryzm społeczny na 500+, kredyt 2% (0%) czy teraz to dofinansowanie in-vitro. Chętnie zapłacę za to na polską armię, także jak już pisałem kiedyś, trzeba pozwolić podatnikom w części decydować na co chcą przeznaczać swoje podatki i będzie lepiej.
0
Chciałbym kiedyś doczekać poważnego rządu, który na sam koniec przed odejściem ogłosi radosną nowinę o utworzeniu jakiegoś sprawnego i działającego polskiego Pułku Strategicznej Broni Rakietowej. Wiadomo, że nas stać na wyprodukowanie i utrzymanie z 50 takich rakiet, a bardziej to zabezpiecza (przy jasnej i stanowczej doktrynie obronnej) nasze granice, niż wszystkie te HIMARSy, ABRAMSy i F35 razem wzięte. No i koniec końców byłoby taniej.
0
@Lukikiki wiesz, odstawiłem alkohol z powodu diety, bo jednak piwo ma dużo kalorii niestety :/
0
@Lukikiki ja mam przerwę od lipca, to na adwent też pewnie nie będę pił.
2
@Kgorecki2500 Ministrem ds. aktywów państwowych. Najciekawsze ministerstwo.
0
ale o co chodzi z tą całą aferą, że nowy rząd będzie dopiero 13 grudnia? Przecież już przed wyborami było wiadomo, że tak będzie. Przynajmniej ja tego byłem pewien.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13686893#comment-13686893
0
@Emhyr tylko moim zdaniem na pytanie 17 od końca odpowiedział błędnie.
Samo pytanie było źle sformułowane, tj.:
"Którego króla dotyczy powiedzenie o jedzeniu, piciu i popuszczaniu pasa"
Odpowiedź brzmiała:
"Króla Sasa".
No wybacz, ale takiej odpowiedzi bym nie uznał. Mieliśmy w historii dwóch królów elekcyjnych z Saksonii, tj. Augusta II Wettyna i Augusta III Wettyna. Samo przywołane powiedzenie odnosi się ogólnie do okresu panowania ich obu, ale skoro pytanie dotyczyło konkretnie którego króla, to są w pewien sposób dwie poprawne odpowiedzi, tj. należało wskazać albo Augusta II albo Augusta III, bo odpowiedź "Króla Sasa" nie odnosi się konkretnie do żadnego z nich.
0
Wiadomo, że każdy ma różne gusta, ale...dla mnie Apple TV w tym roku stało się TOP1 portali streamingowych, bo może dużo nie produkują, ale jakość zdecydowanie TOP, takie "nowe" HBO, które się dla mnie trochę rozmieniło ostatnio.
0
@Tabaluga37 ja bym to widział, jeżeli już bardziej szczegółowo podchodzisz do tematu: mamy konkretne ministerstwa z konkretną pulą pieniędzy jakich potrzebują. I na to idą podatki od wszystkich bez wyjątku w określonej wysokości, np. jeżeli utrzymanie "szkieletu" państwa kosztuje 50% PKB, to 50% podatku każdego obywatela idzie do ogólnego budżetu. Reszta wydatków to programy polityczne podejmowane z uwagi na potrzeby, jakie identyfikuje rząd: np. nowe czołgi, te in-vitro itd. I w tej ankiecie odnosisz się wyłącznie do tych programów politycznych na co chcesz dać, a na co nie. Jak gdzieś nie starczy, to ograniczasz proporcjonalnie środki na dany program.
Z kolei dla osób, którym to wszystko jedno, to nie składają takiego załącznika, a te pozostałe 50% jest przyporządkowane proporcjonalnie do wartości wszystkich programów politycznych na dany rok.
Tak by było po prostu sprawiedliwie, a w perspektywie 10-15 lat zaufanie obywateli do Państwa moim zdaniem by drastycznie wzrosło.
0
@Borneo Widać nie rozumiesz w ogóle problemu. To nie chodzi o ten konkretny program czy inny, tylko o ogólną zasadę - płacę na to, co jest niezbędne + na to, co uważam za słuszne. Nie różnicujesz tutaj wysokości podatków, tylko miejsce ich przeznaczenia.
Jeżeli jednak konkretnie odnosisz się do dzisiejszego posiedzenia, to wytłumacz mi proszę, dlaczego np. osoby sprzeciwiające się tym zabiegom z powodów ideologicznych mają płacić podatki na ten program?
I właśnie w tym miejscu pojawia się spór. Gwarantuje ci, że gdyby środki do tego programu były tylko ze środków zadeklarowanych przez podatników, to jakiegoś większego sporu by nie było.
1
@FrankliN7 wiesz, ja generalnie uważam, że w naszym narodzie sporo tej nieufności wobec UE czy państwowego przymusu wynika po prostu z naszej nieszczęśliwej historii, czego ci światli zachodni przywódcy z uporem nie chcą pojąć. To całkiem naturalne, że nasz naród "ciągnie" do integracji, a jednocześnie stawia wyraźną granicę przy suwerenności. Historycznie, to my byliśmy prawdziwie tolerancyjnym państwem na w Europie i to jest fakt. Niestety inne państwa, wpierw pozbawiły nas niepodległości, w tym czasie niszczyły polskość (germanizacja), by następnie potem nas najechać 20 lat po odzyskaniu niepodległości, a potem jeszcze nasza niepodległość została "sprzedana" w Jałcie. Tak de facto niepodległość utraciliśmy w 1772 r. Od tego czasu minęło 251 lat. Przez ile byliśmy niepodlegli? 43 lata (nie liczę Księstwa Warszawskiego)? Dlatego też oczywistym jest, iż jako naród patrzymy zupełnie inaczej na kwestię niepodległości, bo jesteśmy w innym miejscu. W Europie Zachodniej suwerenność już się "przejadła", podczas gdy my się nią jeszcze bardzo cieszymy, bo wiemy ile to nasz Naród kosztowało i nie chcemy togo od tak oddać.
4
Dzisiaj odbył się w Sejmie kolejny dzień spektaklu pt. "rozdawnictwo". Wyraźnie widać, że żadnej poważnej zmiany (znowu) nie będzie. Wszystko dalej opiera się na wymuszaniu na obywatelach solidaryzmu społecznego w imię idei jakie akurat przyświecają większości parlamentarnej. Tutaj akurat w pełni się zgadzam w Wojciechem Cejrowskim, iż każdy podatnik powinien mieć możliwość dołączyć do PIT załącznik/ankietę, w której wyraża zgodę na przeznaczenie jego podatków na określone programy rządowe (oczywiście nie może to dotyczyć sądownictwa, policji, obronności itd.). Wtedy byłoby na pewno dużo sprawiedliwiej i spokojniej, bo ludzie nie irytowali by się przeznaczaniem ich środków na programy, z którymi w ogóle się nie zgadzają. Ja bym bardzo chętnie płacił wyższe podatki np. na wdrożenie do polskiej armii pocisków ICBM czy budowę elektrowni atomowych, a inna osoba z kolei preferuje sponsorowanie in-vitro, 800+ i aborcji. Dajmy więc ludziom płacić podatki na to co uważają za ważne i słuszne, a zniknie większość sporów politycznych.
ps. badania pokazują paradoksalnie, iż krzywa Laffera jest inna dla każdego państwa, w zależności od zaufania obywateli do państwa i tego czy zgadzają z tym na co są wydatkowane środki, więc nawet bez zmiany stawek, przychody podatkowe by wzrosły.
2
@RosjaninBut niech budują, my w odpowiedzi powinniśmy rozpocząć własny program STRATEGICZNYCH sił rakietowych. Drogie, ale w pełni zabezpiecza nasze bezpieczeństwo.
1
Oprócz zasady "czystych rąk" powinni także zobowiązać wszystkich kandydatów na posłów przed każdymi wyborami do poddania się badaniu IQ, bo czasami ciężko stwierdzić, czy niektórzy stosują dziwną strategią polityczną czy też są po prostu upośledzeni.
0
Z rzeczy, które bym chciał przywieźć z Argentyny do Polski, to zdecydowanie prezydenta ;) Nie dziwne, że reprezentacja Argentyny gra tak inteligentny futbol, skoro większość społeczeństwa weszła tam wreszcie na wyższy poziom myślenia o gospodarce.
3
@Criss18Barca bez przesady, atak Żurawski - Frankowski był wtedy bardzo mocny, Krzynówek też miał świetny okres.
2
@Rust_Cohle lepszy będzie szaman od Umtitiego
5
@Przemek2323 no rozliczają z tego, że już teraz wycofują się ze złożonych obietnic, pokazując tym samym, że są tak samo patologicznymi kłamcami, jak ci PiSu.
Kwota wolna 60k? Kredyt 0%? Powrót do ryczałtu składki zdrowotnej na starych zasadach? 600 zł dopłaty do wynajmu? Ludzie będą to im pamiętać i przypominać.
1
może Xavi sam teraz zacznie grać? wiadomo, zdrowia do pressingu już nie ma, ale jakby tak poruszał się tylko w obrębie środkowego koła boiska i rozgrywał? gorszy od Romeu nie będzie.
4
ale teraz to już na pewno Messi przyjdzie na krótkie wypożyczenie za darmo, bo dla niego nie liczą się przecież $$$.
0
@takisobiektos ale te terminarze od wielu, wielu lat są takie...szczególnie 3 przerwy na kadrę na jesieni są od kiedy pamiętam futbol, przynajmniej od kadry Pawła Janasa ;)
poza tym nasi piłkarze dużo więcej grali w latach 2008-2012, bo i dochodziliśmy min. do 1/2 LM, w PK był stary format i Hiszpania dominowała.
faktycznie trochę więcej było grane w sezonie 2020/21, bo była sytuacja taka a nie inna, ale to był wyjątek.
a MŚ w trakcie sezonu...ilu piłkarzy tak naprawdę zagrało tam bardzo dużo minut? 50-55? a Leao to nawet 90 minut na Mundialu nie zagrał, generalnie odpoczyczwał i trenował....
8
Nie rozumiem tych wszystkich argumentów odnośnie przepełnionego od jakiegoś czasu kalendarza...ktoś mi bardziej to wyklaruje?
Bo np. reprezentacja Hiszpanii od 2002 roku grała w roku kalendarzowym kolejno następującą liczbę meczów: 13, 11, 13, 12, 14, 12, 16, 16, 17, 12, 16, 17, 12, 9, 15, 10, 14, 10, 8, 18, 13, 10 (2023). Generalnie grają mniej więcej cały czas tyle samo, wiadomo jak drużyna lepiej gra na turniejach to jest parę meczy więcej (2008 - 2010, 2012) + w 2021 odrabialiśmy covid, ale tak to jest cały czas podobnie.
Do tego Primera Division od niepamiętnych czasów ma 38 kolejek, obecna formuła LM (13 meczów z finałem) jest od 2003 czy 2004 roku, Puchar Króla parę lat temu został odchudzony o te dwumecze oprócz 1/2....co najwyżej kluby dołożyły w ostatnich latach sporo dalekich meczów towarzyskich, ale co do tego ma FIFA, UEFA, La Liga czy RFEF?
Nie twierdzę, że piłkarze grają mało, ale...przecież grają mniej więcej tyle samo od 20 lat, więc o co afera?
Chyba, że czegoś nie dostrzegam, to proszę mnie nakierować ;)
0
@LM10GOAT jak Walia wygra 2 mecze po 1:0, to nie pojedzie.
0
@LM10GOAT na luzie wchodzą.