Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Duda pewnie Kamińskiemu już załatwia miejsce w jakiejś mocniejszej ambasadzie, np. Stanów Zjednoczonych (które prawo łaski interpretują we właściwy sposób) i będą żyć jak np. Julian Assange dopóki PiS nie wróci do władzy xD
1
@Danny Gaucho akurat on to lubi nabijać na Argentynie, jak nie nie mylę, to 2 mecze i 5 goli (MŚ '18 i '22).
0
Wydawało się to niemożliwe przed meczem, ale jednak. Mamy już serię 20 oficjalnych meczów z rzędu, w których w żadnym z nich nie potrafiliśmy wygrać różnicą więcej, niż 1 bramki.
0
abstrahując od tego jakim Xavi jest fatalnym trenerem, to chętnie bym w naszej kadrze zamienił Joao Felixa na Joao Nevesa, który się zapowiada na zawodnika, który pozycję DM'a by mógł nam "obsadzić" przy dobrych wiatrach na 15 lat, tworząc na najbliższe lata fajny ciekawy trójkąt z Gavim i FdJ.
0
@HypeR nie zdobył medalu na EURO2020? a sytuacja Pedriego w ostatnich 2 sezonach nie wygląda za ciekawie, parę meczy i kontuzja, brak rytmu i dość przeciętna gra przez to.
0
@Herato nasz Pedri niestety
0
Kobayashi znowu 2 xD
0
@TheNekro94 ale za to był więcej razy na podium generalki.
0
@Tasde Akurat w przypadku Felixa Barcelona jest ofiarą dobrych i słusznych przepisów, mających na celu chronienie ligi, a niestety nie zawsze da się zrobić system idealny.
Po co są te regulacje odnośnie ustalania realnej wartości kontraktów? Ano np. po to, żeby nie było sytuacji, że klub w La Liga przejmuje jakaś grupa kapitałowa, która potem celem ominięcia FPP podpisuje kontrakty z piłkarzami poprzez swój inny klub w Arabii Saudyjskiej, Katarze czy Indiach etc., a potem za "grosze" ich wypożycza do klubu w La Liga, który może mieć nieproporcjonalnie "drogą" kadrę w porównaniu do przychodów.
A wracając do sytuacji Felixa, to jakby przymknęli na to oko, to potem takie działania mogłyby się odbywać, bo opisaną przeze mnie hipotetyczną sytuację można by wymuszać poprzez np. postępowania sądowe właśnie na takich precedensach jak Felixa.
0
Moim zdaniem w przypadku wątpliwości dotyczących interpretowania podstawowych zasad ustrojowych państw demokratycznych należy odwoływać się do rozwiązań systemowych funkcjonujących w "najstarszych" i dojżalszych demokracjach, takich jak np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie oczywistym jest, iż prawo łaski ma charakter również abolicyjny.
0
@maroon ale przecież najlepiej zarabiający już raczej mają nieruchomości, więc nie podlegaliby pod ten program.
0
a może by tak zamiast dopłat wprowadzić zasadę, że wszelkie koszty kredytu odliczać się będzie po prostu od podatku? no ale wtedy nie można by było mówić, że coś się ludziom dało...
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koniec-bezpiecznego-kredytu-2-proc-zastapi-go-program-mieszkanie-na-start/rs5fdpg
0
Z jednej strony niby sprawa bulwersująca, ale patrząc ironicznie to z praktycznego/pragmatycznego punktu widzenia zachowanie nauczycielki było ok, bo pokazuje dziecku jakie jest naprawdę życie w Polsce. W ogóle cały konstrukt naszego - lewicowego państwa jest oparty głównie na przymusowej solidarności społecznej, np. prowadzisz działalność gospodarczą, w danym miesiącu nie ma żadnych klientów/zleceń i przychodów, a i tak 2k trzeba wyłożyć w imię przymusowej solidarności społecznej. Finansowanie z publicznych środków z podatków takich programów jak 500/800+, kredyt 2% czy dofinansowanie in-vitro to jest też przecież przymusowa solidarność społeczna, a państwo dzieli wszystkich Polaków na płatników podatków i beneficjentów tego systemu.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/uczennica-dostala-uwage-bo-nie-wplacila-10-zl-ministra-nowacka-reaguje/qbdmwxc
0
@michal26 ale prawnie już nie jest...w ustawie o podatku akcyzowym jest legalna definicja piwa:
art. 94 ust. 1. Piwem w rozumieniu ustawy są wszelkie wyroby objęte pozycją CN 2203 00 oraz wszelkie wyroby zawierające mieszaninę piwa z napojami bezalkoholowymi, objęte pozycją CN 2206 00, jeżeli rzeczywista objętościowa moc alkoholu w tych wyrobach przekracza 0,5 % objętości.
0
@MarioVeB! generalnie wszystkie marsze w środku tygodnia to są raczej marsze dla bezrobotnych, także frekwencja zawsze będzie mała.
1
@mordini123 dzięki.
1
Kobayashi kiedyś wygrał TCS po 4 zwycięstwach w 4 konkursach, teraz wygra po 4 drugich miejscach ;)
ps. kiedy był ostatni zwycięzca TCS, który nie wygrał żadnego z 4 konkursów w danej edycji?
0
swoją drogą jak z rejestracją Roque? bo chyba jeszcze nie zarejestrowany? ciekawe, czy teraz znowu będą męczarnie do 31 stycznia xD
https://www.laliga.com/en-GB/clubs/fc-barcelona/squad
1
@Trojanek23 ale wiesz, że ważniejsze jest faktyczne wydanie pieniędzy od budżetu? nie jestem fanem obecnej koalicji, ale naprawdę, lepszy rząd, która zrobi sobie w budżecie 5 mld i wyda 500 mln, niż taki co założy 1 mld i wyda ten 1 mld...za rok ocenimy.
1
@FcPortoFan1999 jak Kot był w formie (fakt, cały 1 sezon...), to wygrał 2 konkursy PŚ i zrobił 5 miejsce w generalce.
0
@DonMatteo901 to może Xabi Alonso przyjdzie jednak do nas?
1
@LS ale wiesz, że VAT wynosi 22%, a tylko co roku ustawą się go podwyższa do 23%? Nic nie trzeba obniżać, wystarczy nie przyjmować ustawy o podwyższeniu.
6
@Ojciec5tkidzieci Rymanowski to jedyny dziennikarz na tej liście, to ciężko żeby nie wygrał. Reszta to funkcjonariusze frontu ideologicznego, jednego czy drugiego.
5
@Tasde nie zmienia to faktu, że dobrowolnego ZUSu nie będzie, tak jak podwyższonej kwoty wolnej czy powrotu składki zdrowotnej w pełni na "stare zasady".
0
Tak tylko dodam, że wniosek do KRS wpłynął do Sądu wczoraj o godzinie 21:37 ;)
"Umarł król, niech żyje król!".
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/adamczyk-przemowil-do-obroncow-tvp-niczym-papiez-internauci-habemus-papam
0
W sumie to jestem przekonany, że dzisiaj, a najpóźniej jutro w Sądzie Okręgowym w Warszawie pojawią się dwa powództwa (przeciwnych stron) o stwierdzenie nieważności, ew. ustalenie nieistnienia uchwał wraz z wnioskami o udzielenie zabezpieczenia odnośnie TVP. W takiej sytuacji KRS raczej nie podejmie żadnych czynności do czasu rozstrzygnięcia tych wniosków o zabezpieczenie. Także żadnych nowych wpisów bym się nie spodziewał do pewnie ok połowy stycznia. Jest też mała szansa, że zostaną udzielone dwa zabezpieczenia i teoretycznie nie będzie żadnego zarządu, stąd też to delegowanie członka RN do pełnienia funkcji w zarządzie, które zrobili raczej tylko z najdalej idącej ostrożności.
0
ktoś wie, czy sędzia Kamińska nadal jest w XIII Wydziale Gospodarczym KRS w Warszawie? Jeżeli tak, to jeszcze może być "zabawnie" w tym sporze odnośnie TVP.
0
Ostatnio szukam sobie jakiejś książki (empik.com) i się tak zastanawiam...dlaczego książki w wersji ebooka są w tej samej cenie, a nawet często wyższej, niż wersja papierowa? Czegoś tu nie rozumiem, przecież książkę trzeba wydrukować, przetransportować, wyłożyć etc. Po drodze za to dostaje pieniądze sporo osób, stąd cena musi to uwzględniać. Natomiast w przypadku ebooka sporo tych kosztów odpada, więc trochę dla mnie nielogiczne jest, żeby były w tej samej cenie co wersje papierowe, albo nawet droższe...czyżby sprzedawcy zakładali, że ebook trafi do x liczby osób i przy cenie od razu to uwzględniają? (chociaż książkę też można oddać/pożyczyć).
1
@DonCarletto na pewno będzie dużo lepszy od tej Estonki.
1
Obecne "wycofanie" Dudy powoli pokazuje, że naprawdę realny jest deal polityczny, w którym:
1. Ze względu na wojnę na Ukrainie, która pewnie będzie jeszcze się toczyła, w tym roku dojdzie ponownie do przedłużenia o rok kadencji Jensa Stoltenberga.
2. Za rok w 2025 r. Tusk z Dudą będą wspólnie jeździć na szczyty UE w czasie naszej prezydencji, gdzie będą budować poparcie dla Dudy na Sekretarza Generalnego NATO. Poparcie USA Duda na pewno będzie miał, jak Tusk mu ogarnie państwo UE, to na luzie dostanie nominację, która czasowo idealnie się zgra z opuszczeniem przez Dudę Pałacu Prezydenckiego.
3. W zamian koalicja sejmowa będzie mogła po prostu rządzić, bez ciągłego vetowania wszystkiego, czy kierowania do TK (na jedno by wychodziło).
4. W tym wszystkim najbardziej wygra Polska, bo niezależnie od osoby - Sekretarz Generalny NATO, mimo że to funkcja polityczna a nie militarna, to byłaby duża sprawa dla naszego państwa, szczególnie w obliczu Putina, który z każdym dniem coraz bardziej traci rozum.