0

ale to co ludzie tutaj stękają, że "teraz to już naprawdę nie mają wyjścia i muszą zwolnić Xavi'ego"...serio? nie muszą i nie zrobią tego, choćby i przegrał najbliższe 3 mecze z rzędu to i tak zostanie do końca sezonu. Czasem smutne rzeczy trzeba po prostu zaakceptować, tak po prostu, jeżeli nie ma się na to żadnego wpływu.

1

@zeko0 ja to nic, przecież podniósł ręce do góry po straconej bramce xD

0

@Peciak no błagam, jak Cubarsi czerwo, to Ruiz wcześniej też powinien obejrzeć czerwo. Oba zagrania były tak samo niezbezpieczne.

3

z jednej strony szkoda, że Yamal nie strzelił hattricka...a z drugiej to logiczne, bo historia przecież się powtarza, to poczeka z tym do meczu z Realem.

2

jak to było? Pena najgorszy bramkarz La Liga? a może jednak najgorsza obrona?

2

nie macie czasem wrażenia, że ilość polskich piłkarzy w danej lidze jest odwrotnie proporcjonalna do jej poziomu?

0

0

@CyPeK ale to wtedy 30 min i 6 tyg przerwy w treningach.

1

Jeżeli mamy kogoś sprzedać po sezonie, to oprócz oczywiście Raphinhi, to proszę o Kounde...

5

@takisobiektos czemu niestety? w dobrym interesie polskiej piłki jest to, żeby pierwsza 4 na koniec sezonu, niezależnie od kolejności to była Pogoń, Lech, Legia i Raków. To najłatwiejszy sposób na budowanie rankingu UEFA, bo jednak np. Lech czy Legia ostatnimi laty zapewniły sobie już jakieś tam rozstawienia w pierwszych rundach eliminacji.

1

@Kgorecki2500 bo Trump nie chce, żeby ich Rosja zaatakowała, ale jak widać dziesiątki lat apeli, ustaleń, porozumień nic nie dają - prawie wszyscy w Europie mają w dupie zbrojenia, wolą wywalać pieniądze na socjal...widać doszedł do wniosku, że tylko szantażem będzie w stanie wreszcie wymóc realizację wspólnych ustaleń co środków wydatkowanych na zbrojenia. Już kiedyś gdzieś pisałem, na 800+ wydajemy 65 mld rocznie, natomiast koszt utworzenia dywizji zmechanizowanej (jak rozumiem, bez wynagrodzeń żołnierzy) to jest 27 mld w ciągu 10 lat. Więc stać nas na armię, to tylko kwestia wyboru, tj. silna armia vs socjal.
https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/nowa-dywizja

2

widzieliście terminarz Lecha teraz? po kolei:
- Jagiellonia (W)
- Śląsk (D)
- Pogoń (PP, D)
- Raków (W)
- Górnik (W)

grają praktycznie z całą czołówką ligi pod rząd. Szybko ich forma będzie zweryfikowana, równie dobrze mogą wyjść po tych meczach jako zdecydowany faworyt do MP, jak i przegrać praktycznie wszystko jeszcze na początku marca.

2

@norbi77 i tak Malarz był lepszy ;)


a Janukiewicz najlepszy w ogóle xD

16

Strasznie mi brakuje Gavi'ego na boisku. Dopiero musiało go zabraknąć, żebym sobie uzmysłowił, że to mój ulubiony piłkarz obecnej Barcelony. Niby w żadnym aspekcie czysto piłkarskim nie jest wybitny, tylko/aż jest dobry/bardzo dobry, ale jednak ten charakter i zaangażowanie które dodatkowo wnosi do zespołu jest niesamowite. Widać, że dla niego ta koszulka znaczy dużo więcej, niż dla innych graczy. Niech zdrowieje, pojedzie wygrać igrzyska jak Messi w 2008 roku, a potem poprowadzi drużynę do powtórki z pięknej historii.

0

@D0mxnxk ja bym kupił jakiegoś pivota, którego nowy sztab uzna za właściwego, może Kone albo Thuram? na pozycje 6 i 8 jest Pedri, Gavi, Fermin, Gundogan.

0

Tak słucham tego Ground Zero, to na razie to taka bezspoilerowa recenzja/omówienie książki Jacka Bartosiaka p.t. "Najlepsze miejsce na świecie". W zasadzie wszystko co bardziej konkretnie mówią, to ma wydźwięk 1:1 z ww. książką.

2

@MessiForeverTheBest koszt dywizji zmechanizowanej:
"Całkowity koszt utworzenia dywizji oszacowano na 27 mld zł w perspektywie 10 lat.".
dwie to koszt 54 mld + dodatkowej brygady pancernej.

Roczny koszt 800+ - 65 mld rocznie.

Więc tak, kasa z 800+ w perspektywie 6-8 lat załatwi w większości sprawę.

0

@MESSIah16 a Ukrainie mało już dali? dali dużo więcej, niż Izraelowi.

3

Polsat News...debata dnia...prowadząca i goście wspólnie zesrani, bo Trump blokuje jałmużnę dla Ukrainy. I że USA mogą porzucić NATO...jedyne rozwiązanie problemu polega życzeniowym myśleniu, że jednak przegra wybory...ja pieprzę, ale nasza klasa polityczna jest żałosna. Zamiast podjąć konkretną decyzję, że likwidujemy 800+, żeby za to zbudować kompleks rozpoznawczo-uderzeniowy z zasięgiem 3000km, dokonać jednak budowy 5 i 6 dywizji z przynajmniej 3 brygadami pancernymi itd., to Ci biedni politycy jedyne co umieją to biadolić o tym, jaki to jest zły Trump i Putin, że wojna jest zła etc. Tragedia.

0

Niby się mówi o byłych piłkarzach, że "kondycja nie ta, ale technika zostaje na całe życie", a mi się wydaje że nie do końca tak jest. Dla wielu piłkarzy dobre przygotowanie fizyczne jest niezbędne dla zachowania odpowiedniego poziomu technicznego, a nasz Lewandowski to sztandarowy przykład, zważywszy że ma dzisiaj problemy z elementami z którymi nigdy tak wielkich problemów nie miał.


2

@katalonczyk987 zobaczysz, że Ter Stegen będzie grał do 38-40 roku życia.

2

Jak myślicie, jak długo jeszcze nasza Rzeczpospolita Polska będzie istnieć? Bo patrząc na obecną klasę polityczną, to ja nie mam specjalnie nadziei, że nasz los tym razem będzie inny, niż w XVIII w. czy XX w. Polacy jak mają szansę i możliwości na coś większego, to zamiast tego zajmują się pierdołami, czasem człowiek ma wrażenie, że im obecny temat dyskursu politycznego jest mniej istotny dla państwa, tym w mediach jest przez polityków bardziej pompowany. Nie rozumiem jak tematem nr 1 nie jest dzisiaj chociażby kwestia naszego bezpieczeństwa energetycznego w kontekście wygaszania elektrownii w Bełchatowie, którą elektrownia atomowa (jeżeli powstanie) zastąpi jedynie w 70%, tylko tematem nr 1 jest komisja śledcza w sprawie potencjalnego zmarnowania 60 czy 70 mln zł, które są mimo wszystko są sprawą marginalną w kontekście budżetu państwa (jakieś 8/100000 budżetu państwa). Brak umiejętności ustalania priorytetów jest zatrważająca. Chociaż z drugiej strony z powietrza nie wzięło się powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie"...

0

Nasza młoda kadra będzie problematyczna na początku następnego sezonu...Balde, Fort, Cubarsi, Gavi, Fermin, Fati pewnie pojadą na igrzyska, Yamal i Pedri miejmy nadzieję, że po EURO nie będą musieli, chociaż pamiętając co było 3 lata temu z Pedrim, to możliwe że pojadą, Roque pewnie też dostanie powołanie od Brazylii. Daje to razem 9 piłkarzy, bo raczej Raphinhia, Ferran, Kounde nie będą w "3" powyżej 23 lat. Nowy trener będzie miał ciężki orzech do zgryzienia jeżeli chodzi o okres przygotowawczy i pierwsze mecze sezonu.

1

@Criss18Barca wolę rekordy jak z sezonu 18/19, tj. 3 Polaków w TOP5 na koniec sezonu. W 20/21 mieliśmy też 3 w TOP10 (a właściwie TOP8), więc było fajnie.

4

Jeżeli zdrowie dopisze, to Yamal na koniec przyszłego sezonu, jeszcze przed ukończeniem 18 lat, będzie miał na koncie ponad 100 oficjalnych występów w pierwszym zespole Barcelony.
Dla porównania - jak Messi ukończył 18 lat, to miał bodajże 8 oficjalnych występów.

1

@Roobo Messi co najwyżej marzył w wieku 16 lat o La Liga, gdzie Yamal gra co tydzień.

0

licząc 1 kontuzję na mecz - od której kolejki będziemy oddawać walkowery? xD

1

@Peciak to masz na rynku Mbappe ;)
a z tych realnych, to do "11" może i nie ma, ale Rafa z Benfiki do szerokiej kadry jak najbardziej. Jeżeli nie będzie pieniędzy na pivota, to z dwojga złego można zaryzykować z Jorginho, chyba gorszy od Romeu nie może być, a nóż dostanie drugą młodość.

0

@Peciak "Totki to raczej klub przystanek" - no właśnie tak średnio chyba moim zdaniem. Przystanek to Brighton, Aston Villa itd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?