Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
może od razu Casemiro? xD
0
Jeżeli już ktoś miałby z naszych Golden Boyów odejść do PSG, to raczej Pedri. Gavi i Yamal są nietykalni.
1
@Arden albo jakaś asteroida nagle weszła na kurs kolizyjny z ziemią...chociaż to raczej niezależne prywatne firmy by też podały.
1
@fart a ja Araujo do City za 222 mln :P
0
@Katalończyk 99 ale pamiętasz, że 3 lata temu wygrali LM? xD
0
@Kgorecki2500 Bosak i Duda to jeszcze stosunkowo młodzi politycy, którzy mogą w niej być jeszcze wiele lat. Dlatego nawet jeżeli wiadomo, że teraz żadnych rozwiązań nie wprowadzą, to kto wie jaka będzie sytuacja za 3 czy 7 lat.
2
@Seledynowy ja jestem na razie mega rozczarowany z kolei, bo oglądając ten program czuję się, jakby ktoś w programie o piłce nożnej tłumaczył mi czym jest spalony, albo kiedy jest rzut wolny pośredni...w zasadzie 95% rzeczy które poruszają, to Bartosiak je mówił w ramach różnych formatów już dawno temu.
0
@Kgorecki2500 a co ci przeszkadza, że sobie pogadają?
0
@JordiAlbion pewnie tak, PNA się skończył.
0
@Rewolucja123 no przecież napisałem, że więcej niż 4 nam nie strzelą ;)
2
@Kgorecki2500 żadnego resetu wiadomo, że nie będzie, ale to podbudówka pod przyszłą koalicję nowego "PiS" z Dudą i Morawieckim na czele pozbawionego partyjnego betonu z Konfederacją i ew. PSL.
4
tak teraz spojrzałem na ostatnie wyniki Napoli, to na ostatnich 10 meczów strzelili ledwie 7 bramek i to wszystkie w 3 meczach, pozostałe 7 bez gola...myślę, że można spokojnie stawiać, że więcej niż 4 goli nam nie strzelą ;)
0
@MesQueUnClub96 nawet jak nas nie stać, to można i tak negocjować, żeby miał kontrofertę i więcej wyciągnął od realu.
0
@tbas a twój imiennik nie mówił coś w domyśle, że z tego wychodzimy jak sprzedamy FdJ?
https://f7sport.pl/javier-tebas-o-barcelonie-szkodzi-rozgrywkom-poprzez-swoja-sytuacje-ekonomiczna/
3
@Albatros gdyby Messi wrócił, to pewnie bylibyśmy teraz w strefie spadkowej. Skoro wcześniej hamował maszynę Valverde, Setiena czy Koemana, to strach pomyśleć, co by zrobił z Xavinietą xD
2
@Benz mocno choruje od piątku, potem jeszcze ta Granada mi pogorszyła stan xD
0
@Albatros no tu coś pisali o Leao
https://www.fcbarca.com/116003-sport-rafael-leao-celem-barcelony-do-wzmocnienia-ataku.html
1
Lewandowski i FdJ w przyszłym roku mieliby ok 48 mln wynagrodzenia brutto, a za samego FdJ to może i 80 mln wyciągniemy...to dało by możliwość 5 letniej umowy za 66 mln brutto (33 mln netto) za sezon dla Żółwia. Real podobno mu 26 mln oferuje, więc może by się udało podkraść.
ps. Lepsze to od Leao za 150 mln, którego roczny koszt pensji + amortyzacji by się zamykał pewnie kwotą ok 50 mln brutto za sezon.
2
Łunin gra dzisiaj na TOP poziomie Courtois.
1
https://www.money.pl/banki/nagly-zwrot-tuska-ws-mieszkan-zobaczyl-horrendalne-ceny-6994869874604608a.html
No i wreszcie coś dobrego od nowego rządu!
Teraz czas na prawdziwy program mieszkaniowy, który moim zdaniem powinien polegać na przetargach na darmowe oddanie państwowego gruntu deweloperom. No może nie tak prosto, oczywiście na podstawie spec-ustawy, gdzie zostaną uregulowane wszystkie potencjalne nadużycia, minimalne warunki techniczne budynków i lokali (przeciw pato-deweloperce), zasady wymagań dla deweloperów co do możliwości startowania w przetargach etc.
Generalnie moja propozycja opiera się na tym, że w ramach przetargu na daną działkę będzie określane m.in. ile lokali ma zostać wybudowanych, a deweloperzy składają oferty, w których oferują maksymalną cenę sprzedaży m2 za lokal, jaki będą oferować dla osób fizycznych. Oczywiście część lokali będzie mogła być za niższą cenę, jeżeli taka będzie wola inwestora. W każdym razie dzięki temu realnie moglibyśmy obniżyć ceny nowych mieszkań z uwagi na fakt, iż:
1. W cenie nabycia lokalu nie będzie kosztu gruntu, który de facto będzie tą dotacją na pierwsze mieszkanie dla ludzi.
2. Ceny tych lokali będą stosunkowo niskie, bo od razu w ramach przetargu dostajemy możliwie niską cenę rynkową.
Oczywiście np. przez pierwsze 6/9/12 miesięcy od ogłoszenia rozpoczęcia inwestycji (od ogłoszenia publicznie oferty, cen itd.) mieszkania byłyby dostępne tylko w ramach "pierwszego" mieszkania, a potem dopiero dla reszty, przy czym dla reszty dochodziłaby wyższa cena o proporcjonalną cenę gruntu (na podstawie wyceny przed przetargiem), którą deweloper przekazywałby potem do budżetu państwa.
W dużym skrócie ja bym to tak widział.
1
@El Madridista. moim zdaniem dobrze. To szeroki temat, bo jest prawica i prawica w Polsce. Bo jeżeli spojrzysz na diagram Nolana przerobiony na wykres współrzędnych dla łatwiejszego ogarnięcia, to np. spójrz na ten (wiem, stary, ale to tylko poglądowo) https://i.imgur.com/IeBkZ42.png
Masz dwie osie X i Y. Wiadomo, X to ta pozioma, Y to pionowa. Podziału na lewicę i prawicę możesz dokonywać w oparciu o obie osie. Ta z osi X odpowiada za poglądy na sprawy społeczno-obyczajowe, a z osi Y za podejście do spraw ekonomii. Dlatego też np. Konfederacja mówi, że PiS dla niej to nie prawica, bo patrzy z perspektywy dla niej ważniejszej osi, tj. Y. Natomiast cała reszta klasy politycznej kładzie przede wszystkim nacisk na podział wynikający z osi X, stąd taki a nie inny podział na lewicę i prawicę w polskim dyskursie politycznym.
Ja obecnie nie mam np. partii na którą bym z czystym sercem głosował, bo jestem wyborcą z osi X po prawej stronie i osi Y dolnej, a takich poglądów nie reprezentuje żadna poważna partia w Polsce (i chyba nie reprezentowała, bo Nowoczesna czy Ruch Palikota były tam umieszczane ze względu na program, a nie realne działania/głosowania).
0
@El Madridista. PiSowi pewnie i nie, ale wiesz, rzetelny Fox News by nie wystarczył Trumpowi, a rzetelny CNN Bidenowi...ale z całym szacunkiem, ale dla obu to moim zdaniem ostatnia kampania wyborcza w życiu, a potem nastąpi tam mniejsze lub większe oczyszczenie.
W Polsce to samo, Kaczyński niedługo umrze, coś tam w miejsce PiS powstanie nowego pewnie co zajmie jego miejsce...ale jak próbowałem wskazać, moim zdaniem zniknięcie PiS nie spowoduje rozwiązania problemu mediów publicznych w Polsce, bo każda nowa partia, nawet bez ludzi związanych obecnie z PiS, która wejdzie politycznie w miejsce PiS będzie robić podobnie (tj. zawłaszczać) w przypadku mediów publicznych, chcą doprowadzić chwilowo do takiego status quo, tj. tej mitycznej równowagi.
2
@P33ck chyba jedyny zawodnik Chelsea, który zdobył trofeum w tym sezonie.
1
Myślałem, że Pereira będzie próbował poprawić pewną perspektywę starego TVP, a przyszedł i pogorszył to jeszcze bardziej...szczerze, to prawdę odnośnie starego TVP powiedział wprost sam Kaczyński podczas "protestów" i myślałem, że pójdzie tym tropem, tj.
- wiadomo, że pewien wzór dyskursu politycznego przychodzi z USA. Tam media w ostatnich latach* podzieliły się m.in. na Fox które 24/7 jechało i jedzie po H.Clinton i Bidenie oraz CNN które 24/7 jechało i jedzie po Trumpie...
- w Polsce mieliśmy jedną stację, tj. TVN24 mocno kojarzoną z PO oraz TVP i Polsat News, które były mniej więcej "neutralne" ze wskazaniem na obecnie rządzącą partię polityczną,
- PiS z uwagi na brak faktycznej równowagi w mediach w Polsce postanowił zawłaszczyć sobie media publiczne, celem możliwości dokonywania coraz większej politycznej polaryzacji społeczeństwa, ponieważ jak pokazuje USA to właśnie umożliwia lepsze motywowanie swojego elektoratu i utrzymywanie go, co stanowi pewnego rodzaju "obronę" przed działaniem drugiej strony,
- działanie takie z mediami publicznymi, mimo iż generalnie niewłaściwe i moralnie złe stanowiły w istocie obronę przed tandemem TVN-PO. Tak się w Polsce akurat złożyło, iż powstał tutaj tylko jeden medialno-polityczny projekt, który nie ma swojego odpowiednika po drugiej stronie (Republika to nie ta skala pieniędzy). Z tego też działanie PiS w sprawie mediów, mimo iż z natury złe, było w pewien sposób zrozumiałe.
Dlatego moim zdaniem, jeżeli np. Polsat nie stanie się wprost medium typowo prawicowym (ale niekoniecznie jednopartyjnym), to media publiczne nie mają w Polsce niestety racji bytu i trzeba je naprawdę zlikwidować, ponieważ szeroko rozumiana lewica i prawica we wszystkich demokracjach zmienia się jako dominująca siła polityczna co 4-5-8-10 lat, a przy takim "rozdaniu" medialnym jak dzisiaj mamy w Polsce, to każda partia prawicowa, nie tylko PiS, w przypadku uzyskania władzy będzie dążyła w pierwszym rzędzie do podporządkowania sobie mediów publicznych, celem zapewnienia sobie "tarczy" przed atakami reszty mediów i żadna ustawa nie będzie w stanie tego naprawdę zabezpieczyć.
I wiem, że niektórzy zaraz napiszą, że prywatne to niech robią co chcą, a publiczne musi być neutralne. Generalnie modelowo tak, ale popatrzcie też, że to co generalnie stabilizuje sytuację, zarówno w sferze międzynarodowej jak i wewnętrznej to pewna równowaga, która w prywatnych mediach w Polsce jest zachwiana, co powoduje takie a nie inne działania prawicowych partii w Polsce w przypadku mediów publicznych.
* wiadomo, że były podzielone wcześniej, ale nie na taką skalę jak od wyborów Trump vs Clinton.
0
@Arkon co do Nevesa i Veloso to nie żart. Uważam, że jeden z nich będzie kozackim pomocnikiem, a drugi przeciętniakiem. Tylko nie mam pojęcia który będzie którym ;) w FM 22/23 lepszy był Veloso, a w FM 24 lepszy jest Neves (chociaż Veloso też bywa niezły).
1
@kryhaa no dzisiaj zamiast Alexisa mamy Raphinhie, zamiast Fabregasa mamy właśnie takiego de Jonga, a zamiast potencjalnego Teveza mamy Lewandowskiego...każdego z naszych 3 obecnych bym bez wachania wymienił na "starszy" model :)
0
@Arkon biorę w pakiecie João Nevesa i João Veloso, bo jak wiadomo - João to synonim jakości i sukcesu w piłce ;) Resztę wydaję na przedłużenie wypożyczeń João Felixa i João Cancelo.
2
Tak wczoraj już poza samym ponurym meczem zastanawiałem się jakiego typu środkowego napastnika bym chciał widzieć w Barcelonie...i od razu pomyślałem o Tevezie, fajny to był gracz, osiągnął zdecydowanie za mało jak na swój potencjał.
Swoją drogą jak istotny jest pewien timing w piłce - gdybyśmy dzisiaj mieli w prime takiego Fabregasa, Alexisa czy Teveza, to byśmy skakali co tydzień z radości, a kiedyś Ci musieli z klubu odejść albo nigdy nie przyjść, bo byli lepsi.
ps. ja Roque widze w przyszłości na LS, coś a'la Thierry Henry z sezonu 08/09.
2
Właśnie pokazał się teaser nowego Deadpoola ;)
2
@Adran360 niby śmieszkowanie, ale historia Liverpoolu 04/05 się jednak zdarzyła...mega przeciętny sezon ligowy i wygrana LM.