Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@MESSIah16 pieprzenie bez sensu...wiadomo, że PSL jest przeciwko na ten moment i nie ma 231 głosów, to odkładają na razie temat. Każdy wie jaka jest sytuacja i niech Lewica przekonuje PSL, a nie się spłakuje w mediach jak taka Kotula.
1
@Safrani i jak widać żyje. Tyle z teorii spiskowych o zabójczych szczepionkach xD
0
@mekston a z Realem i Bayernem to grali tak z własnej woli, czy z powodu tego, że nie wygrywali grup LM po kompromitacjach jak remis z Brugią czy w kolejnym sezonie przegrana grupa z Benficą, bo nie umieli Hajfie nastrzelać odpowiednio dużo bramek?
1
@kondzix2115 nie. od 60 000 000,00 bym rozważył.
5
Barcelona dzwoniła, ale Arteta nie odebrał ;)
0
@Danny Gaucho Yamal na Euro powtórzy ;) to porównywalny poziomem turniej.
0
@escarabajo w wieku 18 lat to "każdy" już grywa w LM ;)
a MLS nie uważam za światową piłkę.
0
L.Messi w wieku 16 lat: 10 meczów Tercera Division/5 goli, 5 meczów Segunda División B/0 goli.
C.Ronaldo w wieku 16 lat: 0 meczów w profesjonalnej piłce.
L. Yamal w wieku 16 lat: 36 meczów w pierwszej drużynie Barcelony/5 goli/7 asyst, a jeszcze ma 2 miesiące grania...
Znacie kogoś innego w historii, by tak z "drzwiami" wszedł do światowej piłki?
0
@LM10GOAT co jest kontrowersyjnego w tezie, że PSG bez Messiego jest lepszą drużyną, niż z Messim?
0
Powinni go po prostu zobowiązać do tego, że ma grać Messi, tj. mało powrotów do defensywy i przebiegać te 6,5-8 km/90 min.
0
1
Lazio dzisiaj nawet w 12stkę gra ;)
1
@Amidamaru jakiś zawodnik Valenci zrobi rewanż za Diakhaby'ego na Mbappe i tyle będzie z tego wszystkiego.
3
Pomysł podatku katastralnego od któregoś tam mieszkania nic w Polsce nie rozwiąże. Podatek katastralny działa wyłącznie w przypadku opodatkowania od 1szej nieruchomości. W innym wypadku ludzie po prostu pootwierają sp. z o.o. i porobią aporty tych nieruchomości w odpowiedniej liczbie.
0
Wiele osób narzeka na Simeone, ale jednak co by się nie działo, to co roku tę LM jakoś dowiezie. Może polotu i finezji nie ma, ale przynajmniej gwarantuje stabilność, a nie jak RSSS, gdzie ciężko budować solidny projekt, jak się nie jest w stanie co roku tej LM jakoś dowieźć. Co z tego, że wygrali grupę, jak za rok nie będą już grać w LM?
0
Nasza gra i wyniki są wypadkową pewnego braku konsekwencji przy budowaniu zespołu, bo abstrahując od kontuzji, to planowaliśmy budowę drużyny w następujący sposób:
1. Bierzemy Joao Cancelo, znanego bardziej z gry do przodu. Na drugiej stronie mamy Balde, który też częściej jest skrzydłowym, niż klasycznym obrońcą. Człowiek sobie myśli - perfekcyjni zawodnicy do gry na wahadła. No ale przecież tak nie możemy grać, bo po coś w końcu tych "skrzydłowych" nakupiliśmy (Ferran + Raphinhia). Dodatkowo po fatalnym sezonie przedłużamy kontrakty Alonso i Roberto...którzy nawet nie chodzi o to, że słabo grają, tylko są zawodnikami o kompletnie innej charakterystyce, co powoduje iż będą z automatu słabymi zmiennikami, bo nie nadają się do wejścia 1:1 w rolę zawodników z 1 składu. Wiadomo, zawodnicy 1 składu są zazwyczaj lepsi od zmienników, trochę lepsi technicznie czy fizycznie, ale rezerwowi powinni być zawodnikami o podobnej charakterystyce.
2. Mając potencjalnie ultraofensywne boki obrony, na DM'a bierzemy Romeu, o którym wiadomo było, że demonem szybkości nie jest. Busquets też oczywiście w poprzednim sezonie nie był szybkim zawodnikiem, ale wtedy z kolei na prawej obronie grał Kounde, a nie Cancelo, to jakoś się to jeszcze trzymało. Wiadomo, pieniędzy nie było i bieda straszna, ale naprawdę można było w to miejsce wziąć zawodnika bardziej pasującego do tych okoliczności albo chociaż zostawić Nico i dać mu szansę.
3. Bierzemy Felixa, zawodnika pasującego jak już gdziekolwiek, to do pozycji "10", kiedy takiej pozycji nie ma w ogóle w zespole. Z resztą przykłady Dembele, Coutinho, Griezmanna powinny w przeszłości nauczyć, że na lewe skrzydło/atak trzeba brać zawodnika grającego na tej pozycji...
Reasumując, drużyna budowana jest zupełnie bez pomysłu i jakiegoś planu. Mam nadzieję, że się latem to wreszcie zmieni, bo swoje atuty też mamy. Mamy świetnego bramkarza, stosunkowo dużą głębię na środku obrony, jeżeli zostanie Cancelo to ofensywne boki obrony....aż się prosi przygotować drużynę do gry z wahadłami. Przy trójce stoperów, z których przynajmniej 2 dobrze wyprowadza piłkę w zasadzie być może w większości spotkań nie potrzeba klasycznego pivota w stylu Busquetsa, tylko będzie można wykorzystać nasze zasoby, tj. Gundogana, Gaviego i FdJ/Pedriego. Jakiś DM oczywiście by się przydał na starcia z silniejszymi przeciwnikami o dobrej fizyczności i znośnej szybkości, może np. taki Kone? Wszystkich skrzydłowych generalnie bym sprzedał oprócz Yamala, który powinien grać jako zawodnik podwieszony pod "9" i pełnić funkcję "wolnego elektrona", szukającego sobie miejsca na boisku. Fati już się niestety do takiej roli chyba nie nadaje, bo obecnie ma za mało zwrotności, gry 1 vs 1, przyspieszenia na paru metrach. Tutaj na zmiennika dla Yamala na razie pomysłu nie mam, ale musi być to zawodnik, co umie strzelać bramki, a nie jakiś Dani Olmo. Do tego Lewandowski/Roque z przodu jest na razie ok.
ps. tak, chodzi mi o ustawienie taktyczne na boisku w stylu Interu Mediolan.
0
Ćwierćfinały LM za miesiąc z okładem, miejmy nadzieję, że FdJ zdąży wrócić.
2
Yamal de facto rozegrał tylko jedną połowę, a w 90 min był już kompletnie wypompowany z sił...
0
No nic, teraz przychodzi czas na 3 jeźdźców apokalipsy, tj. Romeu i Roberto w pomocy i Alonso na lewą obronę ;)
3
myślicie, że wprowadzimy Lewandowskiego w drugiej połowie? bo bez niego słabo to wygląda...
0
@ranger3120 gdybyśmy mieli Makelele i Kante, to można by pomyśleć...
1
@against_modern_football kiedy zagrał 70 meczów? 3 lata temu?
0
VAR? Przecież to było nieodpowiedzialne wejście na czerwoną kartkę...
0
@Emhyr Jamal z Yamalem na skrzydłach, ale by to chodziło ;)
0
@parpe no i dobrze. Na agendzie powinni mieć jeden temat - równouprawnienie w prawie emerytalnym....ale takie prawdziwe, żeby każdy miał prawo żyć tak samo długo (średnio) na emeryturze, tj. trzeba zmniejszyć wiek emerytalny mężczyzn do 59 roku życia (średnia długości życia 73 lata), a kobiet zwiększyć do 67 lat (średnia długości życia 81 lat). Wtedy wszyscy mają te 14 lat na emeryturze. Jest równo i sprawiedliwie, w końcu jak równość, to równość.
1
@Arden zauważ tylko, że od kiedy jest ich trenerem, to poza pierwszym niepełnym sezonem, to w każdym kolejnym kończy ligę minimum w TOP3. Dla takiego klubu jak Atletico, który nigdy nie będzie na poziomie finansowym Realu i Barcelony, to raczej jest sufit, w sensie w każdym sezonie celem jest TOP3, raz na jakiś czas 2 miejsce, raz na 5 lat mistrzostwo, jakaś LE wygrana jak odpadną wcześnie w LM, jak przejdą dalej to celem jest 1/4 i czasem coś więcej wpadnie....ten klub ma stabilność, jakiej nie miał nigdy w swojej historii. I właściciele są tego świadomi, dlatego go trzymają. Simeone wyleci najwcześniej, jak nie zrobi awansu do LM, poza tym ma spokojną pracę.
1
@Mario96w na HBO Max możesz też np w piątek wieczorem obejrzeć, a w sobotę do kina na dwójkę. Szczerze, gdyby był to film z Rką (i przez to troszkę inny), to pewnie bym uznał za najlepszy film jaki w życiu widziałem
2
Właśnie wróciłem z 2 części Diuny i jeżeli ktoś ma wątpliwości po 1, dość nudnej części, to nie ma się czego obawiać. Film jest po prostu fenomenalny, a tempo dobre. Mocno wszystkim polecam, sam pewnie obejrzę jeszcze z 2 razy w kinie.
1
@skubi99 to jest po prostu sztandarowy przykład homo sovieticus i tyle. Nic nie poradzisz na to, że tacy ludzie byli, są i będą.
0
Skoro Barcelona zamierza "cenzurować" teraz Alvesa, to ciekawe przy okazji ile bramek Messiego będzie musiało zostać "ocenzurowanych" bo Alves zagrał świetną asystę lub rozpoczął akcję bramkową (jak chociażby przy golu Iniesty w 2009 roku na Stamford Bridge).