0

@RoberDzik ja popieram w tym temacie zdanie Wojciecha Cejrowskiego.


1

@takisobiektos czyli twoim zdaniem 8:2 z Bayernem było winą Messi'ego?

0

Zamiast zmniejszać liczbę minut Yamala można też zmniejszać dystans jaki pokonuje w meczu. Messi grał wszystko od deski do deski nie z powodu nie wiadomo jak wydolnego organizmu, tylko mógł czasem odpuścić powroty do defensywy i pressing, stąd pokonywał często tylko te 7-8 km na mecz i mógł grać dosłownie co 3 dni.

2

@Emhyr nie był to wprost obywatel Słowacji (której wtedy nie było), ale raczej kwalifikuje się moim zdaniem jako Słowak.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ladislao_Kubala

17

@fart To co obecnie proponuje nam Unia Europejska na czele z Europejską Partią Ludową to jest w istocie neonazizm. Przeprowadzają nowy gleichschaltung, albo jesteś z nami, albo czeka na Ciebie śmierć cywilna. Dlatego tak ważne są najbliższe eurowybory, żeby to szaleństwo chociaż wyhamować.

6

Prawda jest taka, że Donald Tusk swoimi ostatnimi działaniami moim zdaniem dobił polską politykę. Tyle było tego pierdzielenia o "pojednaniu", a osiągnął coś, co wydawało się niemożliwe - podzielił społeczeństwo jeszcze bardziej, niż PiS...natomiast to co mam na myśli przez dobicie polskiej polityki to ugruntowanie przekonania, że nie liczy się program, obietnice wyborcze, interes ekonomiczny etc. tylko chodzi o to kto kontroluje służby, więc będzie w stanie bardziej do**bać drugiej stronie. I w przyszłości, za te 3 lata, albo 7, bo nie miejcie złudzeń, że to nastąpi, taki PiS albo jego "spadkobierca" dojdzie do władzy. I wtedy nie będzie się liczyło jaki program dzisiejszy rząd wprowadził dobry, a jaki zły. Nie będzie analizy. Wszystko zostanie zaorane. Tak po prostu. Będą wchodzić od razu do TVP i za kudły wywalać na ulicę, bo niestety tak to już jest, że w polityce "rewanżyzm" działa nie na zasadzie symetrycznej odpowiedzi, tylko na zasadzie eskalacji w myśl zasady kto może bardziej do**bać drugiej stronie. Smutne to wszystko...a obie partie sumarycznie w sondażach obecnie 62%...Polacy po prostu nie zasługują na to, żeby traktować ich poważnie.

1

@Arden to Thuram powinien wyjechać do Korei Płn., bo pewnie mu dożywocie grozi za ostatni mecz w LM ;)

0

@Lionel_Messi10 o co w tym chodzi, że Brazylia gra sparingi z silnymi przeciwnikami (Anglia; Hiszpania) a Argentyna gra z samymi przeciętniakami? Bo wygląda to trochę jak nabijanie statystyk w stylu CR7 z Lichtensteinem, Luksemburgiem itd.

0

Szczerze, to w porównaniu z Fatim nawet mnie Felix przekonuje...z dwojga złego chyba lepszy Portugalczyk, chociaż marzeniem dalej jest Heung-min Son.

1

@HighestInTheRoom tu się oczywiście tylko odnoszę do pory roku - ja akurat te turnieje czerwcowe po prostu lubię ;) jak jest ciepło i można sobie obejrzeć mecz na świeżym powietrzu. Bo akurat kolejne Mundiale to tragedia, 2026 to mecze między innym będą w Mexico City i Vancouver oddalonych od siebie o prawie 4000 km. Minimalnie bliżej jest między Lizboną a Moskwą, czyli dostajemy praktycznie EURO2020....a z koncepcji moim zdaniem najpiękniejszego Mundialu w historii w Hiszpanii i Portugalii najpierw dodali to Maroko, by wreszcie zrobić potworka z 3 meczami w Ameryce Południowej. Niby to tylko 3 mecze, ale współczuję już tym drużynom, które będą się musiałby tam udać na 1 mecz...długi lot, aklimatyzacja (strefa czasowa), szybki powrót, ponowna aklimatyzacja i gramy dalej...jestem ciekaw jaki turniej zagrają te drużyny.
Co do EURO, to na razie fajnie - kolejne turnieje to Wyspy Brytyjskie a potem Włochy. Generalnie chcę kiedyś sobie zrobić dłuższe urlopy i pojechać tak na cały turniej, poczuć tę atmosferę, trochę odpocząć, pozwiedzać, pochodzić na mecze...dlatego Mundial 2030 Hiszpania i Portugalia i Euro 2032 Włochy to zakładam, że będą turniejami mojego życia.

5

Szczerze, to sobie właśnie uświadomiłem, że będziemy mieć pierwszy normalny turniej międzynarodowy od Mundialu 2018 w Rosji...bo covidowe EURO2020 (2021) rozsiane po Europie nie miało tej atmosfery, tak samo jak listopadowo-grudniowy ostatni Mundial. Oby normalność wróciła już na stałe ;)

2

@PatrychoO

0

Lewandowski jak CR7 (chociażby podczas finału LM United - Chelsea)


0

@Pedri16Future znając Real, to by się Puyola pozbyli. Zbyt biały.

1

@Fantastyczny Chłopiec to zależy, 4 drużyny wychodzą z 3 miejsca (na 6 grup). Generalnie historia pokazała, że 4 pkt to pewne wyjście, a 3 pkt to takie 50/50. Poniżej 3 pkt to tylko teoretycznie można wyjść.

1

Najlepsze w wygranych karnych jest to, że zamiast teraz jednej nocy pastwienia się nad naszą kadrą i poziomem polskiej piłki, to w czerwcu dostaniemy takie 3 wieczory ;)

2

@Emhyr jak się pali dom, to na początku wyprowadzasz wszystkich ludzi, potem zwierzęta a na koniec Viniciusa...

0

szkoda, że Walia nie ma Lautaro, wtedy byłby już awans :(

1

@Patrykl145 mnie nikt już na Olmo nie nabierze. W każdym ważnym meczu, czy to w półfinale z Włochami, z Maroko na Mundialu czy Realem ostatnio w LM, Dani Olmo nagle zapomina się jak się gra w piłkę.

1

Powtórka gola Frankowskiego w meczu z Walią.


0

@GABVI36 to jest po prostu przywłaszczenie kulturowe, ale niestety to pojęcie dotyczy tylko "białych osób".

1

@Pawel13sz 1-1 w 90 min po klasycznych bramkach dla obu ekip, tj. Walia głową po jakimś dośrodkowaniu, a my "golazo" po jakimś centrostrzale*...a w dogrywce co będzie to będzie.
*dziwne, że słowo centrostrzał nie trafiło jeszcze do naszych słowników i nadal podkreśla "na czerwono" ;)

0

@Monegros np. zagrać jak Real, tj. Nico i Yamal, a za nimi wysoko ustawiony zawodnik na "10", np. Baena i nie męczyć już buły z tym Moratą, który w tej kadrze gra już 10 rok i przez ten czas tyle kaleczy wzrok.

1

@Arden on to od 2019 czy 2020 roku chce wrócić, ale jakoś na razie mu nie po drodze.

0

@Bulbulator pewnie się od Lewandowskiego uczył xD


0

Reprezentacja Hiszpanii nic nie wygra, dopóki będzie swój atak opierać o takich zawodników jak Morata czy Olmo. Niektórzy zapytają pewnie, to kim mają grać. Takich odsyłam do EURO 2012, gdzie grali z tego powodu Fabregasem na "9" i jakoś dowieźli wynik. Arsenal obecnie też nie ma klasycznej "9" i jakoś sobie radzi. Real to samo. Posiadanie w składzie klasycznej "9" nie jest konieczne, o czym kolejni selekcjonerzy La Furia Roja zdają się zapominać.

0

Transfer Nico Williamsa byłby moim zdaniem błędem. Mając w kadrze takich graczy jak Roque, Yamal, Pedri, Gavi, Fermin, Fati*, Balde, Cubarsi, Fort, Bernal nam naprawdę nie potrzeba więcej młodych zawodników z potencjałem, bo mamy ich prawie na całą "11". Potrzeba mądrych transferów zawodników typu Lewandowski i Gundogan - doświadczonych, utytułowanych, pracowitych, kulturalnych, mających dobrze ułożone życie poza boiskiem, żeby stanowili dla tej naszej młodzieży przykład jak należy trenować czy odpowiednio zachowywać się na boisku albo poza nim. Wolałbym dlatego zdecydowanie bardziej powalczyć o takich zawodników jak Son Heung-min czy Jorginho, niż Nico i Onana. Rozumiałbym jeszcze, gdyby ten Nico miał skalę talentu Ronaldinho czy Neymara, ale to nie jest ten kaliber.

24

@QuaReL wzięliśmy 222 za Neymara i do dzisiaj zastępcy nie znaleźliśmy...

1

Christoph Baumgartner w stylu...sam nie wiem kogo? Ronaldinho? xD

1

@Barca_bwo tam wielu zawodników na najbliższy sparing ma wolne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?