Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LukaszFan Wiesz, ja do wyborów podchodzę generalnie patrząc na swój własny interes. Szczerze to mam gdzieś TK, wojny światopoglądowe, Obajtki, TVP itd. dopóki instytucje państwa zapewniają mi swoimi dziurawymi przepisami możliwość, żeby praktycznie na ten cyrk nic nie dawać. I szczerze Ci powiem, że PiS pozwolił mi za zbudowanie modelu funkcjonowania, gdzie do tych ich wszystkich bzdur praktycznie nie musiałem się dokładać. Teraz niestety się obawiam, że będziemy mieli kolejne bzdury, ale że budżet się będzie walił, to będą próbować zamykać te ścieżki, co mnie totalnie "wkurzy". Bo mi władza w ogóle nie przeszkadza swoją niegospodarnością, dopóki za te bzdury nie muszę płacić, a samemu mogę sobie spokojnie i w miarę dostatnio żyć.
0
Ktoś kto zna program PO (jeżeli coś takiego jest), to mam takie trzy pytania?
1. Czy będą likwidować możliwość pełnego ubezpieczenia zdrowotnego za 1 zł miesięcznie?
2. Czy będą atakować umowy o dzieło bez ZUS z 50% KuP?
3. Czy będą zmieniać mały CIT dla spółek z o.o. (9%)?
W sumie, jeżeli na wszystkie 3 pytania jest odpowiedź nie, to może nie będzie tak źle.
0
@tomek8756 zrobili ustawę przed wyborami, żeby zabezpieczyć Dudę. Mają TK i Prezydent prawo veta, więc tego nie zmienią.
0
@macio_944 ale Duda ma już koniec kariery politycznej...nie walczy o drugą kadencję, a żaden polityk po prezydenturze w Polsce nie wrócił do czynnej polityki. Na pewno PiS ma na niego "taśmy", więc będzie robił to co mu powiedzą, żeby za te niecałe 2 lata odejść na dobrą emeryturę, dorobi też wykładami w USA jak się języka poduczy.
0
@macio_944 Duda będzie skutecznie blokować 95% ustaw. Przegrali tylko pieniądze z majątku państwowego, ale Prezydent skutecznie w Polsce może zablokować rząd, jeżeli rząd nie ma min 60% mandatów.
0
w sumie to nie jest tak źle - i tak mamy prawie 2 lata w miarę spokoju w Polsce wreszcie. Opozycja nie ma 276 mandatów i Andrzej będzie im blokował wszystko po kolei. Nie będzie taki klincz na jaki liczyłem, ale przynajmniej jakiś będzie.
0
@Korsain tam remis nam nic nie daje, chyba że wsadzimy 6-tke Mołdawii.
2
Z tymi kolejkami to jest różnie...przed chwilą byłem, w budynku biblioteki są 3 obwodowe komisje wyborcze w różnych pomieszczeniach...do 1 była duża kolejka, do 2 była mała kolejka, do 3, do której ja podchodziłem nie było w ogóle. Także kolejki mogą wynikać raczej z ogarnięcia członków komisji wyborczej, tj. jak szybko wydają karty wyborcze.
1
@PatrychoO i oddał prawilnie głos na Laportę ;)
0
@Herato nie, dalej Litwini i Czesi będą za nas płacić xD
2
Ja tak tylko wrzucę wam garść przepisów prawnych, żebyście nie byli potem zdziwieni, że absolutnie nic się 16.10 nie zmieni xD
Wszystkie przepisy pochodzą z Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
Art. 109 ust.2 Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu Prezydent Rzeczypospolitej zwołuje na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów, z wyjątkiem przypadków określonych w art. 98 ust. 3 i 5.
tj. najprawdopodobniej dnia 14 listopada 2023.
Art. 154 ust. 1 Prezydent Rzeczypospolitej desygnuje Prezesa Rady Ministrów, który proponuje skład Rady Ministrów. Prezydent Rzeczypospolitej powołuje Prezesa Rady Ministrów wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu lub przyjęcia dymisji poprzedniej Rady Ministrów i odbiera przysięgę od członków nowo powołanej Rady Ministrów.
tj. najprawdopodobniej dnia 28 listopada 2023 r.
Art. 154 ust. 2 Prezes Rady Ministrów, w ciągu 14 dni od dnia powołania przez Prezydenta Rzeczypospolitej, przedstawia Sejmowi program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Wotum zaufania Sejm uchwala bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
tj. najprawdopodobniej dnia 12 grudnia 2023.
Art. 154 ust. 3 W razie niepowołania Rady Ministrów w trybie ust. 1 lub nieudzielenia jej wotum zaufania w trybie ust. 2 Sejm w ciągu 14 dni od upływu terminów określonych w ust. 1 lub ust. 2 wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Prezydent Rzeczypospolitej powołuje tak wybraną Radę Ministrów i odbiera przysięgę od jej członków.
tj. najprawdopodobniej w okresie pomiędzy 13 grudnia 2023 a 23 grudnia 2023 (bo nie sądzę, by to się przeciągało na święta już, ale teoretycznie do 27 grudnia 2023 jest czas).
0
@Kamiloza91 naprawdę? próbowałem włączyć, ale wydawało mi się to nudne w ****. Skoro mieli dobry materiał, to powinni zrobić film fabularny w stylu "Big Short", który do dzisiaj uważam za jeden z moich ulubionych filmów w ogóle.
0
W sumie to sobie myślę...a niech wam ta Lewica sobie wygra. W końcu to Wy z własnej kieszeni zapłacicie za jej durne pomysły, a ja jeszcze za free się może na coś załapię ;) W sumie nawet nie wiem po co się denerwuję, skoro za darmo chcecie pieniądze rozdawać. A ja nadal jak postanowiłem, że na PiS nie będę praktycznie żadnych podatków płacił, tak na Lewicę też nie zamierzam. Wolę zapłącić je w innym państwie, np. na Cyprze czy w Bułgarii.
1
ten transfer Nico Williamsa to byłby strzał w "10" z naszej perspektywy, bo mimo obecnej kontuzji, to patrząc na jego brata zapowiada się, że będzie miał "końskie" zdrowie w odróżnieniu od ostatnich lat, gdzie nasi skrzydłowi praktycznie bez przerwy są/byli kontuzjowani.
5
Wyobraźcie sobie kupić coś takiego i zacząć w niedzielę jeździć po ulicach :D
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-czolg-t-55-merida-skwierzyna-2-7897fb-nr63230126
3
@hayek dalej ok, 228 Opozycja, 193 PiS, 39 Konfederacja i wywalamy z polityki Kaczyńskiego i Tuska na śmietnik, gdzie jest ich miejsce ;)
0
@mekston odgrażałeś się, że mi bana załatwisz i co? czekam i czekam... Widać, że typowy wyborca PiS/PO, za obietnicami i gadaniem nie idzie żaden konkret. Jak już poprzednio pisałem - szkoda czasu na dyskusję z kimś kto reprezentuje tak niski poziom merytoryczny.
0
@mekston no tak, a Copa America dorównuje prestiżowi i zainteresowaniu EURO xD
0
@tbas ostatnie 4/5 z https://ewybory.eu/sondaze/ nam symulują taką sytuację.
1
@tbas Ostatnie sondaże wskazują mniej więcej na np. 212 Pis, 212 Opozycja, 36 Konfederacja. Nikt nie ma większości. Rząd Morawieckiego nie uzyskuje w 1 procedurze wotum zaufania. Wtedy w drugiej pada propozycja jakiegoś niezależnego, bezpartyjnego kandydata na premiera ze strony Konfederacji. A może nawet 2-3 nazwiska, do wyboru przez Tuska. Wtedy ten może albo go poprzeć i zakończyć rządy PiS, albo nie poprzeć, tj. zostaje rząd Morawieckiego i idziemy na kolejne wybory, gdzie PiS będzie silniejszy, bo łatwo pokaże, że Tuskowi nie chodziło o odsunięcie Pisu, tylko o własne stołki. Dlatego uważam, że wzorem Włoch bodajże 2011-2013 powstanie w Polsce na 2-3 lata niezależny politycznie rząd.
3
Tak sobie teraz myślę, że po prostu zarówno w TVP, jak i TVN im już puszczają nerwy. Widzą sondaże, widzą że wielkimi krokami zbliża się klęska zarówno Kaczyńskiego jak i Tuska i nie umieją sobie z tym poradzić. To, że PiS już przegrał jest pewne na 100%. Wszystko teraz idzie o to, żeby Tusk też przegrał te wybory, dlatego TVN odpuści teraz Pis, któremu dodatkowe 2-3% nic nie da (bo potrzebują z 42/3 do samodzielnej władzy), a będą atakować Konfederację, która jest na dobrej drodze zniweczenia Tuskowi wielkiego come-backu.
ps. To tylko pokazuje, jak neutralny przy tym wszystkim jest Polsat News, a Bogdan Rymanowski to chyba obecnie bezapelacyjnie TOP1 dziennikarstwa w Polsce. Mam nadzieję, że po 15 października powstanie w Polsce normalny, niezależny rząd, wolny od Pisu, Po, Lewicy, 3D i Konfederacji z uwagi na "klincz" parlamentarny, a pan Rymanowski zostanie szefem TVP.
3
Szkoda, że Mentzen mu nie zacytował na koniec Borka. Co by o nim nie mówić, to jednak ma wielki talent do robienia kultowych cytatów.
0
@joloskyy kiedyś najlepszy stosunek cena/jakość miały Oledy od LG, ale mogło to się zmienić przez ostatnie 2-3 lata.
5
Dzisiaj Kraśko faktycznie mnie przekonał, że może nie warto głosować na Konfederację, tylko lepiej zagłosować na PiS, żeby ten ich dalej gnoił ;)
15
Kraśko - to jest czas dla Pana, po czym zajmuje 70% czasu. TVN dzisiaj przypomina, że jest tak samo żałosny, jak obecna TVP.
Rymanowski i Polsat to przy tym klasa sama w sobie.
2
Mentzen w Instytucie Goebbelsa ;)
0
@maroon tak, art. 500 kodeksu wyborczego. Dlatego się zastanawiam, czemu jeszcze nikt tego specjalnie nie łamał, bo przy dzisiejszych stawkach za reklamy w TV, to ta kara 1 mln zł jest śmiesznie mała.
0
@Kgorecki2500 Jeżeli ci się finansowo opłaca, tj. kwota ew. grzywny (jeżeli masz możliwość tylko grzywny jak w tym przypadku, a nie nic więcej) jest mniejsza, niż dodatkowy wygenerowany przychód, to nad czym się zastanawiać?
Ja ja podatków i tak prawie nie płacę, trochę CITu, mała składka zdrowotna, nawet VATu za wiele im nie oddaje, więc tak za bardzo, to za to bym nie zapłacił ;)
0
Trochę nie rozumiem czemu w dniu głosowania nie ma w TV na bieżąco sondaży. Kara grzywny za taki sondaż to 1 mln PLN. Takie TVP, Polsat czy TVN stać na powiedzmy 2 mln kary za naruszenie tego (jeden np. w południe, drugi o 18), bo zainteresowanie jakie by tym wywołali i zwiększona oglądalność spokojnie by była tego warta.
1
@miko1711 może matrycę wyłączyłeś? xD