Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tristan87 ten? zabrakło mu drugie tyle głosów...
https://wykop.pl/cdn/c3201142/90b4507fa63ce5aade071400d9d92966a2babdb265c824e992755bf8e74ee8b5,w400.jpg?author=Zuldzin&auth=86a13cef33a24a8bcd906c5c5cbc8fb3
0
@Kitek1640 No dostała okręg, z którego ciężko było wejść. Zabrakło ok 3300 głosów.
9
@Comentateiro jeżeli dla Ciebie pełnienie funkcji posła na Sejm Rzeczpospolitej to wstyd...to cóż, sam sobie wystawiasz świadectwo. Może wyjedź już z tego kraju po prostu.
3
Lista Posłów Konfederacji kolejnego Sejmu:
1. Ryszard Wilk
2. Krzysztof Bosak
3. Bronisław Foltyn
4. Roman Fritz
5. Bartosz Wilczyński
6. Konrad Berkowicz
7. Robert Grzechnik
8. Bartłomiej Pejo
9. Grzegorz Braun
10. Krzysztof Mulawa
11. Marek Szewczyk
12. Stanisław Tyszka
13. Przemysław Wipler
14. Sławomir Mentzen
15. Karina Bosak
16. Krzysztof Tuduj
17. Andrzej Kuświk
18. Grzegorz Płaczek
19. Witold Tumanowicz
Przyznam, że parę nazwisk słabo kojarzę...jak rozkład RN/NN/KORONA?
1
Konfederacja oficjalnie 19 mandatów, niestety okręg 33 przegrany, m.in. o 1000 głosów z PiS czy 1500 z Lewicą.
2
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/okr/31
3 droga przegra mandat z Konfederacją o mniej, niż 1000 głosów.
1
@TheCule w żadnym okręgu nie wchodzi więcej niż 1.
2
przeliczyłem kandydatów Konfederacji - wchodzi na pewno 17 - okr 14, 24, 27, 30, 12, 13, 1, 6, 14, 23, 18, 11, 26, 5, 19, 20 i 3.
W 7 trwa walka - 3 raczej na tak nr 36, 31 i 33 i 4 raczej na nie nr 4, 25, 12 i 10.
1
@hayek gdyby to tylko powiedział...cytat brzmi "Składam uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy" xD
8
najbardziej to mi po prawdzie szkoda Anny Bryłki, że nie wejdzie...prawie każdą osobę z Konfederacji bym na nią wymienił...mam nadzieję, że dostanie dobre miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To moje odkrycie tej kampanii. Miła, spokojna i sympatyczna osoba.
0
"sejm skonfederowany, w dawnej Polsce sejm zwoływany w celu przeciwdziałania zasadzie liberum veto;"
czy tylko ja widzę pewną paralelę? historia być może kołem się toczy ;)
5
Porażką tych wyborów jest to, że o ich wyniku rozstrzygnęły: aborcja, praworządność, emigranci i licytacja na daniny publiczne.
Z drugiej strony przed nami kluczowe inwestycje infrastrukturalne, warte setki mld, tj. budowa elektrowni atomowych, budowa farm wiatrowych na Bałtyku, budowa CPK (w tym głównie rozbudowa kolei, bo same lotnisko to najmniejszy element całego projektu), szeroko rozumiana polityka klimatyczna i potencjalnie najdroższa energia w całej UE, eliminacja aut spalinowych, reforma prawa podatkowego i systemu ubezpieczeń społecznych, ukończenie budowy sieci dróg i autostrad (przede wszystkim dróg zachód - wschód). To są moim zdaniem najważniejsze sprawy przed nami, a wszyscy w kampanii unikali jak ognia rozmawiania o tym.
0
@MarioVeB! teoretycznie to najbliżej był Ruch Palikota...no ale to generalnie tylko w teorii tak było. Generalnie IV ćwiartka Nolana to potencjalnie zaledwie 12-15% wyborców, stąd pewnie wszyscy liczą, że im się to nie opłaca :(
0
@against_modern_football wiesz, trochę ten test też przekłamany, bo np w przypadku polityki klimatycznej zabrakło pytania, które by prowadziło do wniosku, iż powinniśmy dbać o klimat i środowisko, o ile nie stoi to w znacznej sprzeczności z interesem gospodarczym...ja generalnie jestem wyborcą z IV ćwiartki Nolana, gdzie nie ma obecnie żadnej partii politycznej.
4
@Cotutajsiedzieje mniej więcej taki
2
@against_modern_football dzięki za linka z testem...a wyniki cóż - tak jak myślałem xD
https://mypolitics.pl/results/652cffbd7ccfd00008db9253
0
Jak obstawiacie - jakie wartości osiągną 2 osoby, które:
1. Dostanie się do Sejmu z najmniejszą liczbą głosów.
2. Nie dostanie się do Sejmu z największą liczbą głosów.
Święto demokracji świętem demokracji, ale mogliby wprowadzić teraz wreszcie te JOWy, żeby głos na osobę "A" nie oznaczał automatycznie głosu na całą resztę alfabetu na danej liście.
2
Wszyscy myślą, że partie się będą biły o fotel premiera, kiedy najcięższe negocjacje będą dotyczyły nowego prezesa Orlenu ;) co by nie mówić, to po przejęciu PGNiG to jedna z największych firm świata (216 miejsce w rankingu Fortune Global 500) na poziomie przychodów takich firm jak Intel, LG, Lenovo czy Airbus.
a tak poważnie, to są położone podwaliny, żeby siadać do "stołu" z największymi na świecie, więc liczę na kogoś kompetentnego, który pociągnie to dalej.
0
@Toretto KRRiT to organ konstytucyjny z kadencjami.
3
@Roobo podejrzane, bo coś mało. Zazwyczaj tych debili nie umieją oddać głosu jest dużo więcej.
0
@jaras121 ale ja właśnie piszę, że do porządku w TVP potrzeba Prezydenta - ergo zajmie to kolejne 2 lata.
0
@Kozinho. raczej wskazuję - że przejmowanie władzy to wieloletni proces...PiS potrzebował wielu lat na rozbicie zabetonowanych przez PO urzędów i tak samo będzie teraz z rozbijaniem urzędów PiSu. Jeżeli Duda się Tuskowi postawi, to kto wie, może opozycja przez całą kadencję praktycznie nic nie zrobi.
0
@Bykunn nawet jakby veta nie zrobił - to TK, który był jeszcze tym powołanym przez PO orzekł, że niekonstytucyjne jest pomijanie KRRiT przy wyborach w TVP...to co, teraz PO uzna, że jak PiS - j**ać wyroki TK (jeszcze wyroki tego "ich" TK)?
0
a co tej zmiany w TVP - to jak chcecie to zrobić? Jest Rada Mediów Narodowych z długimi kadencjami, zabezpieczone vetem Dudy + KRRiT też ma długie kadencje jeszcze...więc bez wyborów prezydenckich nie widzę możliwości zmian w TVP, co najwyżej odcięcie części pieniędzy z rządu i na tym się rewolucja skończy na razie...
0
@Criss18Barca no właśnie będzie słaby, dość neutralny rząd opozycji bez większości. Cały gabinet będzie opozycyjny, ale jednocześnie mocno kompromisowy, bez żadnych ekstremów. Dla mnie marzenie.
0
Obecne wyniki jakie spływają są moim zdaniem bardzo zachęcające, bo po pierwsze PiS i tak nie ma większości, a po drugie zamiast Tuska na stanowisku premiera będziecie mieli np. Siemoniaka, ministrem sprawiedliwości byłby np. Bodnar, a ministrem finansów np. Gwiazdowski...nic tylko trzymać kciuki.
3
@bartekvisca PiS nie ma szans wygrać. Nigdy nie miał od wielu, wielu miesięcy. Teraz chodzi tylko o to, że orientacyjnie 39% PiSu i 7% Konfederacji może zablokować powstanie obu rządów, tj. zarówno Morawieckiego, jak i Tuska.
0
Polecam obszerny wywiad z dyrektorem IPSOS przed wyborami. Mowił tam m.in., że do late polla potrzebują danych z 50% komisji wyborczych.
https://oko.press/czy-exit-poll-powie-prawde-o-wyniku-wyborow
2
@budel17 nie, ale 39% może być. Konfederacja też widać niedoszacowana o 1%. I nagle się robi się ciekawie ;)
0
@partymaker masz na razie 3,33% wyników...gdyby się takie utrzymały, to byłoby...ciekawie, bo opozycja miałaby 228 mandatów xD