DragonxNF
Dołączył/a: kwiecień 2018
Płock
11 obserwujących
16 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Muzyczna propozycja #218
Heather Sommer & Uplink - Chance On Faith
Gatunek: Pop
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15808232#comment-15808232
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
1
@Marusek też możesz mieć rację. Widać to też w muzyce.
Teraz mainstreamowe są te utwory, które są krótkie (półtorej minuty na przykład) i najczęściej są to gatunki Phonk/Funk, Hyperpop itp. Jest to oczywiście też związane z popularnością tiktoka i YouTube shorts, gdzie takie krótkie utwory i w takich gatunkach są najczęściej używane. Niestety teraz muzyka, która ma więcej niż 4 minuty ma trudności w tym żeby się przebić, ale to temat na zupełnie inną rozmowę.
Dzieci teraz są przyzwyczajone do krótkich i szybkich w przekazie informacji i dlatego te shortsy są popularne. I pewnie przejawia się to też w bajkach.
2
@AxelF oczywiście że odpowiedź się liczy. Ważne aby to była bajka którą sam lubiłeś oglądać i ci się podobała.
Co do reakcji dzieci to w sumie normalne. Teraz bajki są nastawione na to by działo się dużo i by było kolorowo. Te starsze z waszych (i po części moich, ale trochę mniej) czasów mogą im się wydawać mniej ciekawe ze względu na mniejszą gamę barw i to co się w nich dzieje. Bynajmniej nie umniejszam im niczego. Zwracam tylko uwagę na zmianę standardów u dzieci.
Kiedyś telewizja była nie była normą więc normalnym jest, że każda jakakolwiek animacja była dla dzieci fajna (tak mi się wydaje, nie jestem z tego pokolenia więc mogę mówić głupoty)
Mimo to ja będę się starał pokazywać dzieciom takie bajki które są zabawne i jednocześnie wartościowe, a nie takie które są nastawione tylko żeby pokazać że kolorowe postacie coś robią tylko po to żeby zająć czymś dzieci.
3
@Muszynianka w sumie jakby się tak zastanowić to dobrze żeby rodzic też lubił oglądać to co dziecko. Dzięki temu miło można razem spędzić czas, zacieśnić więzi i są tematy do rozmów z pociechą
3
@Marusek o też przypomniałeś o Sąsiadach. Wybitny dokument o polskich budowlańcach :D
@ZuczekFCB1899 oglądało się
2
@July_6_BcN i to się chwali
@macio_944 za każdym razem jak je widzę to mam wrażenie że jeden odcinek w telewizji widziałem, ale nie pamiętam gdzie :Do
@Kgorecki2500 ciekawe podejście XD
@LeoMessiiBarcaPepa o Shreka też koniecznie
4
Jaką bajkę, którą sami oglądaliście w dzieciństwie, albo ją niedawno odkryliście, pokażecie swoim dzieciom?
U mnie to będzie:
trylogia Jak wytresować smoka
Kubuś Puchatek
Król lew
6
Muzyczna propozycja #217
ROY KNOX - Shining
Gatunek: Melodic Drumstep
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15805821#comment-15805821
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
0
@FiscaelBarca to polecam też wersję live-action
Wyszło o wiele lepiej niż u Disneya
1
@esem91 warto i to bardzo (mówię to jako wieloletni fan tego uniwersum)
Seriale też trzymają wysoki poziom, ale to już dla bardziej wytrzymałych bo jest chyba z 10 sezonów
Oczywiście filmy mają największą dawkę emocjinalną
1
@DragonxNF
Tutaj wersja z kultowym lotem
3
Po filmie musiałem tego wysłuchać jeszcze raz
Łapcie to arcydzieło
7
Muzyczna propozycja #216
Domastic & Anna Yvette - Echoes
Gatunek: Future House
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15803070#comment-15803070
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
4
@Kgorecki2500 daj mu jakieś kosmiczne działko bo widać Rocket swój zgubił
2
@Kazragore to tylko @Kessie u @Luciano99 po tym jak @July_6_BcN nie przyjęła prezentu
1
@Kgorecki2500 idź koniecznie
Ciary przy słynnej scenie lotu na Szczerbatku z tą kultową muzyką gwarantowane
0
@PatrychoO po pierwsze w filmie tego nie widać że ma troszkę ciemniejszą karnację
A po drugie jest scena w której ładnie wyjaśnili dlaczego są inne rasy
Zresztą to nie jest to zrobione tak chamsko i ordynarnie jak u Disneya
2
Jestem właśnie po seansie ,,Jak wytresować smoka" w aktorskiej wersji i powiem że warto.
Dla porównania obejrzałem jeszcze animacje i bardzo dobrze wszystko odtworzyli w wersji aktorskiej.
Aż się czasy dzieciństwa przypomniały i na nowo zapłonęła (hehe no wiecie smoki) iskra zainteresowania tym uniwersum. Chyba zacznę ją sobie odświeżać.
Film polecam serdecznie szczególnie fanom, bo kilka easter-eggów też było dla bardziej zaznajomionych z tym uniwersum (nie tylko filmowym, ale też serialowym)
0
@FcPortoFan1999 u mnie tylko mocno wieje i chmury ciemne, ale zero deszczu czy burzy
1
@Luciano99 ten 3 najlepszy
4
@July_6_BcN ale kwiaty i toffifee możesz kupić praktycznie w każdym sklepie, a chrabąszczy już nie.
Wiesz jak ciężko nazbierać kilo chrabąszczy? Doceń to :D
8
@July_6_BcN czego ten @Kessie nie zrobi z miłości...
0
@damianex10 jak za to nie dostanie złotej piłki to ja nie wiem...
3
Muzyczna propozycja #215
Modern Revolt - LOCA
Gatunek: Bass House/Brostep
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15800745#comment-15800745
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
5
Muzyczna propozycja #214
ROY KNOX - Earthquake
Gatunek: Melodic Dubstep/Brostep
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15798052#comment-15798052
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
1
Jakie są wasze ulubione podgatunki muzyki elektronicznej?
U mnie to: dubstep (Riddim/Briddim, Brostep), drumstep, house (progressive house najbardziej), future bounce, happy hardcore i future bass
0
@Arkon zawsze możesz wymyśleć jakiś ciekawy temat, albo zadać pytanie ;)
1
@DragonxNF
Bardziej słowiańskiego (?) utworu na NCS nie znajdziecie, gwarantuje. Czas na (elektroniczną) Polkę :D
5
Muzyczna propozycja #213
NIVIRO - Time For Polka
Gatunek: Euro-Trance
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15795879#comment-15795879
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys
6
Muzyczna propozycja #212
EMDI - Hurts Like This (feat. Veronica Bravo)
Gatunek: Future House/Brazilian Bass
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15793287#comment-15793287
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys