5

Muzyczna propozycja #218

Heather Sommer & Uplink - Chance On Faith
Gatunek: Pop


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15808232#comment-15808232

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

1

@Marusek też możesz mieć rację. Widać to też w muzyce.
Teraz mainstreamowe są te utwory, które są krótkie (półtorej minuty na przykład) i najczęściej są to gatunki Phonk/Funk, Hyperpop itp. Jest to oczywiście też związane z popularnością tiktoka i YouTube shorts, gdzie takie krótkie utwory i w takich gatunkach są najczęściej używane. Niestety teraz muzyka, która ma więcej niż 4 minuty ma trudności w tym żeby się przebić, ale to temat na zupełnie inną rozmowę.
Dzieci teraz są przyzwyczajone do krótkich i szybkich w przekazie informacji i dlatego te shortsy są popularne. I pewnie przejawia się to też w bajkach.

2

@AxelF oczywiście że odpowiedź się liczy. Ważne aby to była bajka którą sam lubiłeś oglądać i ci się podobała.
Co do reakcji dzieci to w sumie normalne. Teraz bajki są nastawione na to by działo się dużo i by było kolorowo. Te starsze z waszych (i po części moich, ale trochę mniej) czasów mogą im się wydawać mniej ciekawe ze względu na mniejszą gamę barw i to co się w nich dzieje. Bynajmniej nie umniejszam im niczego. Zwracam tylko uwagę na zmianę standardów u dzieci.
Kiedyś telewizja była nie była normą więc normalnym jest, że każda jakakolwiek animacja była dla dzieci fajna (tak mi się wydaje, nie jestem z tego pokolenia więc mogę mówić głupoty)
Mimo to ja będę się starał pokazywać dzieciom takie bajki które są zabawne i jednocześnie wartościowe, a nie takie które są nastawione tylko żeby pokazać że kolorowe postacie coś robią tylko po to żeby zająć czymś dzieci.

3

@Muszynianka w sumie jakby się tak zastanowić to dobrze żeby rodzic też lubił oglądać to co dziecko. Dzięki temu miło można razem spędzić czas, zacieśnić więzi i są tematy do rozmów z pociechą

3

@Marusek o też przypomniałeś o Sąsiadach. Wybitny dokument o polskich budowlańcach :D
@ZuczekFCB1899 oglądało się

2

@July_6_BcN i to się chwali
@macio_944 za każdym razem jak je widzę to mam wrażenie że jeden odcinek w telewizji widziałem, ale nie pamiętam gdzie :Do
@Kgorecki2500 ciekawe podejście XD
@LeoMessiiBarcaPepa o Shreka też koniecznie

4

Jaką bajkę, którą sami oglądaliście w dzieciństwie, albo ją niedawno odkryliście, pokażecie swoim dzieciom?

U mnie to będzie:
trylogia Jak wytresować smoka
Kubuś Puchatek
Król lew

6

Muzyczna propozycja #217

ROY KNOX - Shining
Gatunek: Melodic Drumstep


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15805821#comment-15805821

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

0

@FiscaelBarca to polecam też wersję live-action
Wyszło o wiele lepiej niż u Disneya

1

@esem91 warto i to bardzo (mówię to jako wieloletni fan tego uniwersum)
Seriale też trzymają wysoki poziom, ale to już dla bardziej wytrzymałych bo jest chyba z 10 sezonów
Oczywiście filmy mają największą dawkę emocjinalną

1

@DragonxNF
Tutaj wersja z kultowym lotem


3

Po filmie musiałem tego wysłuchać jeszcze raz
Łapcie to arcydzieło


7

Muzyczna propozycja #216

Domastic & Anna Yvette - Echoes
Gatunek: Future House


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15803070#comment-15803070

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

4

@Kgorecki2500 daj mu jakieś kosmiczne działko bo widać Rocket swój zgubił

2

@Kazragore to tylko @Kessie u @Luciano99 po tym jak @July_6_BcN nie przyjęła prezentu

1

@Kgorecki2500 idź koniecznie
Ciary przy słynnej scenie lotu na Szczerbatku z tą kultową muzyką gwarantowane

0

@PatrychoO po pierwsze w filmie tego nie widać że ma troszkę ciemniejszą karnację
A po drugie jest scena w której ładnie wyjaśnili dlaczego są inne rasy
Zresztą to nie jest to zrobione tak chamsko i ordynarnie jak u Disneya

2

Jestem właśnie po seansie ,,Jak wytresować smoka" w aktorskiej wersji i powiem że warto.

Dla porównania obejrzałem jeszcze animacje i bardzo dobrze wszystko odtworzyli w wersji aktorskiej.

Aż się czasy dzieciństwa przypomniały i na nowo zapłonęła (hehe no wiecie smoki) iskra zainteresowania tym uniwersum. Chyba zacznę ją sobie odświeżać.

Film polecam serdecznie szczególnie fanom, bo kilka easter-eggów też było dla bardziej zaznajomionych z tym uniwersum (nie tylko filmowym, ale też serialowym)

0

@FcPortoFan1999 u mnie tylko mocno wieje i chmury ciemne, ale zero deszczu czy burzy

1

@Luciano99 ten 3 najlepszy

4

@July_6_BcN ale kwiaty i toffifee możesz kupić praktycznie w każdym sklepie, a chrabąszczy już nie.
Wiesz jak ciężko nazbierać kilo chrabąszczy? Doceń to :D

8

@July_6_BcN czego ten @Kessie nie zrobi z miłości...

0

@damianex10 jak za to nie dostanie złotej piłki to ja nie wiem...

3

Muzyczna propozycja #215

Modern Revolt - LOCA
Gatunek: Bass House/Brostep


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15800745#comment-15800745

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

5

Muzyczna propozycja #214

ROY KNOX - Earthquake
Gatunek: Melodic Dubstep/Brostep


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15798052#comment-15798052

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

1

Jakie są wasze ulubione podgatunki muzyki elektronicznej?

U mnie to: dubstep (Riddim/Briddim, Brostep), drumstep, house (progressive house najbardziej), future bounce, happy hardcore i future bass

0

@Arkon zawsze możesz wymyśleć jakiś ciekawy temat, albo zadać pytanie ;)

1

@DragonxNF
Bardziej słowiańskiego (?) utworu na NCS nie znajdziecie, gwarantuje. Czas na (elektroniczną) Polkę :D

5

Muzyczna propozycja #213

NIVIRO - Time For Polka
Gatunek: Euro-Trance


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15795879#comment-15795879

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

6

Muzyczna propozycja #212

EMDI - Hurts Like This (feat. Veronica Bravo)
Gatunek: Future House/Brazilian Bass


Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15793287#comment-15793287

@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?