Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Może tak może nie - ja ci odpowiem na twoje przypuszczenie - NIE NIE GRAŁ TAK. On robił w pressingu to co do niego należało - owszem nie zapierdzielał tak jak Pedro czy Alexis i reszta, ale nie robił wyrwy w pressingu - razem z kolegami zakładał pressing, który wtedy był skuteczny - często sam decydował się na samodzielny doskok do rywala - oczywiście nie był panem pędziwiatrem który biegał do każdego kto miał piłke, ale wykonywał swoją robotę - niczym nie różnił się podczas pressingu od innych środkowych napastników (należy zauważyć, ze środkowy napastnik w pressingu nie biega tyle co pozostali zawodnicy - biega trochę mniej - to oczywiste).
Teraz nie chce mu się ruszać do piłki, woli stać i czekać aż drużyna tą piłkę zabierze. W ataku skuteczny czy nie, kapitalny czy przeciętny - to nie ma znaczenia - zawsze grał w ten sposób - miał mecze genialne, miał mecze słabsze. To normalne - to tylko człowiek. Ale dopóki biegał w obronie ramię w ramie z innymi, dopóty nie odczuwaliśmy tak mocno jego słabszych meczy. Teraz gdy Leo nie ma dnia, równie dobrze zamiast niego mógłby stać słup - to jest niepokojące.
Zgodzę się, że poprzedni sezon to w głównej mierze wina środka pomocy, który grał jako tako, dopóki Fabs miał formę - czyli mniej więcej do grudnia.
2
Nawet się nie ośmieszaj pseudoekspercie.
Zanim zaczniesz nazywać innych ćwierćmózgami poleciłbym ci powrót do podstawówki na lekcje czytania ze zrozumieniem.
Wskaż mi drugiego takiego piłkarza w topowym klubie (w rozsądnym wieku) który biega W DEFENSYWIE(panie ćwierćmózgu) tyle co Messi.
Czekam.
0
Messi nie jest wypalony tylko leniwy. I od kiedy Pep odszedł z Barcy nikt go nie potrafił zmusić, żeby dał co nieco od siebie w defensywie.
3
Ale Messi gra jakby miał już 32 lata...
0
Teraz czas na pana z wąsami :D
0
"Pierwszy atakujący jest defensorem, a pierwszy defensor - atakującym. Poprawiamy się w tym aspekcie i to jest bardzo ważne"
UWAGA: Nie do tyczy Messiego
1
Lucho nie będzie miał na tyle jaj, żeby go sprzedać po sezonie za grosze - zostanie na co najmniej 2.
A myślę że pokaże na co go stać :)
2
Wielka szkoda - najsmutniejszy transfer z klubu od czasu Ronaldinho jak dla mnie ;/ Nawet Yayi czy Eto'o tak nie żałowałem jak jego ;(Ale cóż - powodzenia w nowym klubie El Nino Maravilla! :)
1
Na pewno nie Luis :D
1
Taaa ta mityczna sprzedaż koszulek.
Kiedy ludzie zrozumieją, że sprzedaż koszulek nie spadnie przez to że ktoś zagrał słaby mecz - jak ktoś decyduje się na kupno koszulki, to jak mu się nie spodoba postawa danego gracza to kupi koszulkę innego... Ot cała filozofia - ludzi kupujących koszulki dla nazwisk jest może 0,1% z ogółu kupujących.
2
Własny pomysł :D
http://screenshooter.net/100010601/lqqmsih
1
No dokładnie - ze wszystkich piłkarzy w historii, którzy do tej pory grali to właśnie Il Fenomeno zasługiwał na ten rekord najbardziej. Aczkolwiek Klose nie jest aż taki zły - bardziej boję się tego, że Muller ma 10 goli a ma 24 lata... (czyli co najmniej 2 mundiale przed nim, a kto wie czy nie 3...)
1
Niby dlaczego ostatni?
3
To też jest genialny pomysł - dwóch skrzydłowych na bokach obrony, którzy mają jakieś tam mgliste pojęcie o defensywie. Alves chociaż grał bardzo słabo, to miał ponad 6-cio letnie doświadczenie na tej pozycji, a Cuadrado vs Ronaldo w Gran Derbi? Boże miej nas w opiece...
3
Alexis>>Cuadrado
Tyle w temacie.
2
Nie widziałem jakiejś zawrotnej liczby meczy Liverpoolu w zeszłym sezonie, ale akurat z City jeden z meczy zagrał kapitalnie - 2 czy 3 podania wyprowadzające kolegów na 1 na 1 z Hartem -ani razu tego nie wykorzystali. Z The Busem to nic dziwnego że nie strzelił, zresztą cały Liverpool chyba gola nie zdobył ani jednego w obu meczach :P A z Arsenalem zagrał bardzo dobry mecz(to 5-1 oglądałem) - co prawda koledzy zagrali jeszcze lepiej, ale to jak L'pool zmiażdżył Arsenal to było imponujące - 4 gole po 16 czy 18 minutach o ile dobrze pamiętam :) A Luis miał spory udział w tym zwycięstwie ;)
3
Jak chcesz zobaczyć Suareza prezentującego koszulki Livepoolu na 14/15 to proszę:
http://1.bp.blogspot.com/-dVUoOdwgWh8/U0bSkBKBqzI/AAAAAAAAOhE/tdweYZjtf7s/s1600/Liverpool+14+15+Home+Kit.jpg
:p
1
Dokładnie - Courtois zawsze w Atletico grał z 13, a nie było najmniejszych wątpliwości kto jest 1wszym bramkarzem ;p
1
Źródło?
2
Jak i wielu wielu innych piłkarzy :) To że ktoś jest albo go nie ma nie znaczy jeszcze nic wielkiego - np. Thiago czy Bale uczestniczyli w promocji koszulek a w tym samym okienku odeszli.
6
Za mało pomocników - tu jest już szybciej 3-3-4 niż 3-4-3. Dla Alexisa jedyną szansą na pozostanie w Barcelonie (poza kwestiami finansowymi czyt. splacaniem transferu Suareza) jest przekwalifikowanie go na środkowego pomocnika wzorem Di Marii - nie byłoby z tym żadnego problemu - na mistrzostwach grał coś pomiędzy ŚPO i PS i grał kapitalnie - potrafi posłać niesamowitą piłkę, ma świetny drybling w środku pola, gdy nic go nie ogranicza (z zawodnikiem na plecach, tyłem do bramki to on drybluje chyba najlepiej na świecie). Wydolność ma niesamowitą - biega za dwóch więc i w pressingu by pomógł.
2
Tak bardzo lubię tego gracza, że aż jestem w stanie przeboleć jego sprzedaż ;/ Jeżeli miałby siedzieć na ławce w Barcelonie, niech pokazuje światu swoje umiejętności gdzie indziej - człowiek, który swoją ciężką pracą nad sobą ujął mnie do reszty.
Zaczynał u nas jako zagubiony chłopak, który przy najlżejszym powiewie wiatru wywracał się w polu karnym. Przechodził bardzo ciężkie chwile - tak jak 1,5 roku temu, kiedy nie potrafił strzelać nawet do pustej bramki, mylił się w prostych sytuacjach - byłem wtedy pierwszym który uważał że należy go sprzedać.
Jednak za kadencji Taty zmienił się - pokazał, może nie pełnię umiejętności, ale na pewno dużą jej część - przestał symulować(!), zaczął strzelać piękne i ważne gole, mimo że nie był podstawowym wyborem... No i do tego ta nieustępliwość, to bieganie do upadłego w pressingu, dla drużyny, nie zważając na człapiącego tuż obok Messiego - Alexis był wielki, a tą wielkość udowodnił na mundialu! Będzie gwiazdą ligi angielskiej i życzę mu wszystkiego najlepszego - po prawdopodobnym odejściu Suareza, obstawiam, że to Alexis zostanie najlepszym graczem BPL - jedyne co mi szkoda, to to że nie pójdzie do wspomnianego Liverpoolu - idealnie by tam pasował, a Rodgers zrobiłby z niego lidera tej drużyny - w Arsenalu nie pokaże tyle ile pokazałby na Anfield, ale myślę że i tak będą go tam wszyscy podziwiać.
1
W dodatku ma niską klauzulę (1 mld) więc można się raz na jakiś czas szarpnąć :)
2
Z tym że trzeba porównać zespoły z którymi ta Argentyna grała... Jedynym mocniejszym zespołem z którym przyszło im się zmierzyć była Belgia - reszta to średniacy.
Niemcy musieli mierzyć się z Portugalią, USA, Francją, Holandia z Hiszpania, Chile i niezłym Meksykiem, a Brazylia z Meksykiem, Chile i Kolumbią.
To całkiem inna półka.
5
A w finale będzie się oszczędzać na presezon z Barceloną :)
9
Nie gra już 50 lat... hahahhahaha :) Dobre... ;)
2
Raczej Barcelona ogłosi transfer Suareza w najbliższym czasie jak już chcemy być dokładni ;P Ale to nie ma znaczenia :P
17
Skomentuje to tak:
hahahahahahhahahahahhahaha
1
Robben nie biegł wtedy 37 km/h w gwoli ścisłości :) "Tylko 31" - ale co do reszty zgadzam się w 100% - przykro się patrzy, jak ogląda się stare filmiki, gdy odjeżdżał rywalom jak chciał, a teraz toczy zacięte boje z obrońcami ;/
1
Puyol zaczyna pracę jakoś pod koniec sierpnia.