1

Nom, już to widzę że oglądałeś Barcelonę B z czasów Messiego - ciekawe jak znajdowałeś transmisje 4 czy 5 ligi hiszpanskiej, w której wtedy grały nasze rezerwy :)

2

Dobrze, ale Messi niewidoczny ;<

1

Gdy powiedzieli o Puyolu komentatorzy to naszła mnie taka refleksja, że gdyby Suarez nie gryzł to byłby perfekcyjnym kandydatem na kapitana (może nie od 1 sezonu, ale za jakiś czas) :P

1

Czy tylko ja nie moge zmaksymalizować okienka na transmisji z tego artykułu?

1

Jeżeli zarząd uważa że Rudy jest lepszy od Vertonghena (w co nie wątpię) to wolę widzieć taką parę. Matie miał bardzo dobry sezon w Valencii.
Ale zapewniam cię, że Vertonghena to Mascherano zjada na śniadanie na ŚO, a chyba szukamy jakieś skały w obronie a nie słabiaka z niezłym nazwiskiem?

2

Vertonghen był żałosny w zeszłym sezonie BPL (wiem bo oglądałem - z defensywy Totków cała Anglia się śmiała). Cuadrado to skrzydłowy (i to wcale nie jakiś genialny) a nie PO. Na prawdę zapewniam cię, że zarząd wie dużo więcej o poszczególnych piłkarzach niż ty...Edit: Aż sobie sprawdziłem statystyki - Tottenham w 6 meczach z drużynami z TOP 3 stracił 25 goli, co daje 4,16 na mecz :)

1

Heh, nie wiem czy tu to było, ale Gerard spoko gościu xD

4

Popatrzyłem na zdjęcie i już się wystraszyłem że Mathieu zakontraktowany xd

2

Że też się dałem na to nabrać - a znam ten link na pamięć xD Ale akurat teraz nie spojrzałem :p

1

Zapewniam cię, że każdym dystansem można się zmęczyć, gdy biegnie się wystarczająco szybko - sam dużo bardziej wolę biec 10 km niż 3km, bo na 10tce można sobie odpoczywać sporo i nie musisz się tak żyłować żeby mieć dobry czas, a na 3km trzeba ostro zapierdzielać inaczej kończysz z bardzo słabym czasem. I po tych 3km nie raz nie mogę złapać oddechu, zaś po 10 czy 15 czasami mam ochotę przebiec 2 tyle ale wiem że to bez sensu.

2

Mam motywację - dystans ten przebiegam tylko o 3min 30 sek wolniej niż Pique :P

4

Nom ciekawe w jakim tempie to przebiegałeś żeby nie doznać kontuzji - w taki sposób daję góra 2 tyg. a potem któryś mięsień nie wytrzyma i taki trening jest o dupę rozbić.

1

Zapchajdziurą to był za Tito.
Już w sezonie 10/11 Pep obdarzał go zaufaniem i potrafił wprowadzić go za Xaviego kiedy w meczu NIE SZŁO. Juz nie wspominam o sezonie 11/12 w którym zagrał od pierwszej minuty w bodaj 3 z 6 Gran Derbi a w pozostałych wchodził w drugiej połowie a w całym sezonie zagrał ok. 3000 minut. Tak nie wygląda zapchajdziura. I już w sezonie 10/11 Thiago potrafił zachwycać a miał wtedy niecałe 20 lat - Sergi ma 22 i nie widać w nim choćby 1/10 jakości którą miał Thiago wtedy, choćby przebłysku...

1

Widze ze nie masz pojęcia o czym piszesz....
Radzę przeczytać artykuł i dopiero póxniej go komentować - TO NIE ARTYKUŁ O ZP, TYLKO O NAGRODZIE UEFA BEST PLAYER....

1

Ronaldo - LM, Puchar Króla, król strzelców ligi hiszpanskiej+ Złoty But, dodatkowo rekord wszechczasów w ilości goli w Europejskich Pucharach (w szczególnosci LM).
Suarez - ciągnął L'pool przez cały sezon, a w momentach swojej najwyższej formy potrafił przyćmić nawet Messiego z sezonu 11/12
Di Maria - najlepszy pomocnik rundy wiosennej w Europie - zdystansował wszystkich innych na czele z Iniestą itd. Jeszcze w połowie sezonu nie liczył się w asystach w La Liga, a skończył ją z największą ich ilością - 17. Najwiecej asyst w Ligach Europy.
Robben - kluczowy piłkarz Bayernu - w 13/14 zdecydowanie najlepszy. 4 puchary w sezonie w tym rekordowe mistrzostwo niemiec - to on był liderem Bayernu dlatego należy mu się to 4 miejsce.
Messi - Messi to Messi - 40 goli + kilkanascie asyst w sezonie mówi samo za siebie - wystarczająco by zając 5 miejsce, ale nic wiecej. W najwazniejszych meczach(poza GD na SB) zawiódł.

@mucha1997 - za cały sezon.
@PanHrabia - nagroda jest dla najlepszego piłkarza SEZONU 13/14 a nie najlepszego piłkarza w Europie od stycznia do maja. Wystarczy podliczyć bramki z LM żeby przekonać się o wyższości CR nad Messim w tym sezonie - jeżeli chcesz mi powiedzieć że 17 goli w 12 meczach nie robi wrażenia, zwłaszcza że po drodze Real miał takie kluby jak Atletico, Bayern, BVB, czy Juve to nie mamy o czym rozmawiać.
@LukasFan - co z tego że ma najlepsze statystyki w tym roku? Liczy się cały sezon.
Zresztą statystyki nie grają - Ronaldinho nigdy nie był królem strzelców w La Liga, a był jej najlepszym piłkarzem(w swoim czasie oczywiście).

1

W statystykach tylko i wyłącznie.
Ale należy brać pod uwagę SEZON - a tam CR jest niekwestionowanym liderem.

2

Akurat Suarez powinien być wysoko w tym zestawieniu - jeżeli to kwestionujesz to najwyraźniej nie oglądałeś ligi angielskiej. Urugwajczyk zmiażdżył tam konkurencję, nie było najmniejszych wątpliwości kto jest królem BPL.

1

Di Maria był najlepszym pomocnikiem drugiej częsci sezonu w Europie?
A Neymar był wyróżniającym się graczem w rundzie jesiennej, ale w wiosennej nieco zgasł - a dokładniej przygasła drużyna, a Neymar mimo że nadal potrafił zrobic co nieco nie mógł pokazać pełni swej formy.

7

Jak dla mnie:
1. Ronaldo
2. Suarez
3. Di Maria
4. Robben
5. Messi

4

No tak może Ronaldo jeszcze niżej?
Ja nie rozumiem jak można nie umieścić na 1 miejscu gościa który zdystansował resztę w tym sezonie jak Leo pare lat temu miał to w zwyczaju?
Złoty But, rekord goli w LM, LM, Puchar Króla, najwięcej goli w sezonie...

Jak dla mnie:
1. Ronaldo
2. Suarez
3. Di Maria
4. Robben
5. Messi

2

I znowu ten idiota wrócił... Kiedy on się nauczy że jest tylko pośmiewiskiem tej strony... :P

Nie ma jakiś derbów Mozambiku w tej chwili?

8

Taaa - Thiago jest starszy o niecały rok od Sergiego a w zeszłym sezonie był kluczowym zawodnikiem Bayernu... O czym my tu mówimy - to nie jest talent na miarę Thiago, choćby nie wiem ile grał...

2

Pytanie czy jest słusznie kwestionowana, bo krytycy znajdą się zawsze :)

1

Real rozegrał to po mistrzowsku -gdyby nie oni Neymar przyszedłby teraz za darmo (po poprzednim sezonie można powiedzieć że nic nie straclibyśmy) a nie za 90 mln...

1

Czy ja gdzieś napisałem że Hitler był dobry albo coś w tym stylu?
Po prostu Niemcy czuli się lepsi już od wieków, sformalizował to w swych pracach Nietzsche, a Hitlerowi się to bardzo spodobało i w oparciu jeszcze o kilku filozofów i myslicieli doszedł do swojej własnej ideologi.

2

Poczucie wyższości u Niemców tkwiło w nich od bardzo bardzo dawna - Hitler umiał je wykorzystać do swoich celów.

1

Też znajduję na to siłe, ale w pewnym momencie te siły opadają - owszem gdybym grał w finale MŚ to bym w takim momencie jeszcze wykrzesał z siebie co nieco, ale na prawdę już niewiele.

Z pierwszą częścią się zgodzę - mnie samego to dziwi, ale np. ten filmik:



Wątpie że Messi olewał sobie rozciaganie "tylko wtedy". A jeżeli sobie olewa w ten sposób treningi? Jeżeli podczas meczy chodzi, to nie wątpie w to że robi to także podczas treningów. I powstaje błędne koło...

1

Ale hajs się musi zgadzać :D

4

I oprócz tego zapier**** nic byś nie zrobił.
Zresztą łatwo mówić - jak brakuje sił, to człowieka stać już tylko na pojedyncze zrywy - dłuższe bądź krótsze - ale tylko zrywy, niezależnie od stawki - organizmu nie oszukasz.
Co prawda mówię to z własnego doświadczenia, po ok. 4h gry, ale na pewno gramy z mniejszą intensywnością niż w meczu, więc wychodzi prawie na jedno.
Jak nie masz sił nic nie zrobisz - u Leo leży niestety przygotowanie kondycyjne - to martwi i trzeba temu zaradzić.

2

Każdy ma swoich ludzi z którymi lata po swoich kolejnych zespołach...
Martino też miał swoich ludzi...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?