Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
W swoim czasie 35 mln za Ronaldinho to była też zawrotna kwota ;)
Tradycji to zaprzeczyliśmy przez reklamy na koszulkach, przez podmiotowe traktowanie takich piłkarzy jak Abidal oraz przekręty finansowe.
Gdybyśmy byli wierni szkółce, walczylibyśmy obecnie o awans do Ligi Mistrzów - mamy dziurę pokoleniową w La Masii - oby jak najszybciej nasza szkółka wyszła z tego kryzysu i pojawiły się kolejne brylanty, ale póki co trzeba kupować piłkarzy z zewnątrz.
3
Ależ frustracja się wylewa z tych angielskich gazet :) No cóż - psy szczekają, karawana jedzie dalej. BPL straciła kolejnego wielkiego gracza - muszą odreagować :DDobrzy piłkarze odchodzą z Hiszpanii do Anglii, genialni - z Anglii do Hiszpanii :)
5
No wiesz, żeby zapewnić konkurencję na poziomie dla naszego ataku w postaci Neymara, Suareza, Messiego to by trzeba kupić Ronaldo, Falcao i Hazarda - nienajlepszy pomysł :P
2
Bo śmieszy mnie to, że ktoś uważa, że taki piłkarz jak CR7 by sobie w jakimś klubie nie poradził "bo potrzebuje lotniska na swojej stronie"...
2
Ykhm, oczywiście. Przecież Real gra tylko z kontry, nigdy nie gra atakiem pozycyjnym, a pozostałe drużyny za punkt honoru stawiają sobie nie-postawienie autobusu, żeby Ronaldo miał miejsce?
3
W zasadzie Di Maria wygrał wszystko z Realem - liga hiszpanska, liga mistrzów, puchar króla, superpuchar hiszpanii...
Ja gdybym był zajebistym piłkarzem, na pewno chciałbym grać w Barcelonie, ale przy okazji chętnie zaliczyłbym jakiś epizod w Anglii - chociaż na 1-2 sezony, angielski futbol ma to coś ;)
2
Oczywiście że bym nie chciał Ronaldo w Barcelonie, zresztą i tak jest tu zbyt duży przepych w ataku (obym się mylił :D) ale to jedyny transfer który zrobiłby na mnie jakieś wrażenie w tej chwili :P
No OK - Pogba też by zrobił :D
1
Hmmm skoro Suarez fichado, to po finale mundialu czym my się będziemy emocjonować?
Po takim transferze, to żaden nie zrobi już na mnie wrażenia (no chyba że by ściągneli Ronaldo xD) :)
1
Oczywiście że nie. To co MIAŁ Messi w sezonie 11/12 to więcej niż można by oczekiwać od kogokolwiek.
Ale sorry - jak mi ktoś mówi że Messi ma lepsze strzały z dystansu niż Ronaldo to albo jest ślepy albo upośledzony.
Messi ma wiele atutów, których Ronaldo nie ma i często jeden wyklucza drugi.
Messi jest cholernie zwinny i ma niesamowitą kontrolę nad piłka na małej przestrzeni.
Kiedyś był jeszcze piekielnie szybki i miał nieziemskie przyspieszenie. Jest to możliwe dzięki temu że jest niski (wzrost mu to UMOŻLIWIA a nie powoduje - bo jak ktoś ma 1,70 to nie znaczy że jest tak szybki i zwinny jak Leo) - ale przez to nie może grać dobrze głową - to się wyklucza. Także technika i szybkość kosztem siły - kolejna oczywista sprawa.
1
4 lata temu Messi nie strzelił żadnego gola, a jak dla mnie tamten Leo (nie chodzi mi o Messiego stricte z mistrzostw tylko z tamtego okresu) był lepszy niż ten.
Juz nie chcę tu mówić o Messim z sezonu 11/12, bo to niebo a ziemia.
1
No i ile tu było metrów? 23 może tak na oko.
2
Od 2006 roku. Zatem przegapiłem może 15 meczy z udziałem Leo :)
Strzelił wiele goli z ok. 20 metrów, czasami z 25 może (nie mam miarki w oczach), ale dla mnie nie są to strzały z dystansu. To są strzały techniczne, mierzone. Ronaldo potrafi walnąć bombe z 30-35 metrów - to jest prawdziwy strzał z dystansu.
2
Gorsze niż te 4 miesiace bez gry, są 4 miesiące indywidualnego treningu... ;/
7
Patrząc całosciowo na ich kariery owszem, ale obecnie CR>Messi.
3
Hahahah a co może Messi jest w tym lepszy?
Chłopie nie wiem czy Messi kiedykolwiek strzelił gola z odległości większej niż 20 metrów... A Ronaldo co sezon ładuje po 3-4 gole z około 30-35, Messi z takiego dystansu nawet nie próbuje strzelać :)
1
Wolne to ostatnio CR7 ma bardzo słabe. Wg mnie Messi w tym aspekcie gry nadrobił dystans do Ronaldo i go w tym przegonił.
Piłkarza takiego jak Messi w sezonie 11/12 ale też 10/11 współczesny świat nie widział i myslę że nie dożyje piłkarza który będzie grał tak jak Leo wtedy.
Ale ten Leo a tamten to co najmniej 2 klasy różnicy...
5
Ja jestem kibicem Barcelony i uważam że obecnie Ronaldo jest lepszy .
Dlaczego?
Wykończenie - Messi je nieco zatracił w porównaniu do tego co miał 1 czy 2 lata temu
Szybkość - Messi już nie jest tak szybki jak kiedyś
Główki - nie trzeba tłumaczyć
Strzały z dystansu - również
Słabsza noga nieporównywalnie lepsza
Równa forma - ostatnimi czasu Messi ma bardzo rozchwianą formę, przeciwnie CR który ma ją dosyć ustabilizowaną
Odpowiedzialność za grę - Ronaldo nie notuje tylu strat co Messi, potrafi harować w defensywie
15
Bardzo dobry wybór - z Tatą Argentyna ma szansę na wielkie sukcesy! :)
2
Pfff w reprezentacyjnej piłce jest tylko kilku NIEZŁYCH trenerów, a akurat Sabellę to Tata zjada na śniadanie - porównywać tych dwóch trenerów to obraza dla Martino.
1
Na razie nowy właściciel wziął się przede wszystkim za spłatę długów i finansowaniu nowego stadionu - na transfery mieli mieć 60 mln euro, więc jak na taki klub to bardzo pokaźna sumka.
1
Nie wiem za co Di Maria, reszta kandydatur jak najbardziej.
1
Cały czas nie mogę uwierzyć że najpierw zarząd spełnia moje marzenie o Neymarze, a gdy pojawia się kolejne o Suarezie - znowu to robi :D
Muszę chyba wybrać sobie cel transferowy na 15/16( o ile nie będziemy mieli zawieszenia ;P)
18
A Rosell podał się do dymisji bo czuł się wypalony i szukał nowych wyzwań? xD
1
Nigdy nie widzialem go w akcji więc się nie wypowiem :PZ piłkarzy których znam odpowiadaliby mi jedynie Carvajal, Azpilicueta, Lahm, Rafinha (tak, na prawdę :D) lub Juanfran.Carvajal nie do wyjęcia, Lahm podobnie. Azpilicueta na 99% też, Juanfran i Rafinha starzy(po 29 obydwaj) i by zbyt dlugo nie pociągnęli...Reszta PO dla mnie albo jest słaba (jak np. Walker, Johnson, czy Rafael) albo ich nie oglądam.
2
http://www.footyformation.com/team/view/slug/fYh
Za Alvesa bym chciał jakiegoś PO tylko na prawdę nie mam pojęcia kogo...
1
Po co Pjanica - jest przecież pod ręką Pedro :D
1
Żeby jakieś trio działało musi mieć chwytliwą nazwę, która oznacza również coś innego, jak BBC lub MVP xD
2
Boże jakie dziecko... xD
1
Falcao niedawno powiedział że się nigdzie nie wybiera, więc nic nie wiadomo.
1
Ale cóż możemy poradzić, że powstała dziura pokoleniowa w szkółce?
Od słynnego złotego rocznika 87 wielkie talenty są cholernie rzadkie.(wliczmy w to też rocznik 88 z którego jest Pedro i Busquets)
Jedynymi pilkarzami którzy byli na miarę pierwszego składu Barcy od tego rocznika byli Thiago i Bartra. , ale to troche za mało...Jest kilku ciekawych zawodników np. Deulofeu, Rafinha, Adama ale gdzie im do takich graczy jak Xavi, Iniesta, Messi czy Fabregas. Szkółka przeżywa kryzys - to się zawsze zdarza, ale mamy potencjał ekonomiczy by temu zaradzić i trzeba to robić inaczej stoczymy się w przeciętność.
Wystarczy popatrzeć na to, że w 12/13 po raz pierwszy w histori 70 minut graliśmy 11 wychowankami a teraz jak to będzie wyglądać?
Przy założeniu że Mascherano może wygryźć Busquetsa w pierwszej 11stce będzie tylko 4 wychowanków: Pique, Alba, Iniesta, Messi. Jest różnica prawda?