Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Wisła-Legia, Korona-KSZO, Dolcan Ząbki - Hutnik Kraków - to dopiero mecze!
1
Mi chodziło o Fernandinho ;)
2
Grał tak jak sędzia pozwalał - skoro widział że nie gwiżdże fauli to po co ma cofać nogę? Gdyby dostał żółtko to od razu inaczej by zaczął grać - dopóki nie dostał to grał jak grał - a nie dostał wcale :)
1
https://www.facebook.com/pages/Drzesz-mordę-jak-Müller-po-golu/577007255672429?fref=ts
:D
3
Szwajnsz
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
teiger
XD
1
Dopiero zaczynałem kibicować Barcelonie w tamtym czasie (do reszty urzekł mnie Ronaldinho w dwumeczu z Milanem ;D) ale finał LM doskonale pamiętam. I pamiętam słowa mojego taty po czerwonej kartce dla Lehmanna - "Arsenal pierwszy strzeli gola, ale Barcelona wygra" - kiedy The Gunners strzelili, a Barcelona przez dłuższy czas nie mogła wpakować piłki do siatki, mój tata cały czas to powtarzał i w końcu to się spełniło :) A radość była nie do opisania.
Pamiętam jak po tym finale w FIFIE stwierdziłem że należy nieco "podrasować" tak wspaniałą drużynę - zaczałem oczywiście od Ronniego - 99 murowane, potem Eto'o -też stwierdziłem że należy się 99 - Larsson - mistrzowski rezerwowy też dostał 99... No i skończyło się tak że cały skład miał maxa :)
Piękne czasy :)
1
No Henry'm też się jarałem - Ibra dla mnie to była porażka - nigdy nie lubiłem tego piłkarza (dopiero w zeszłym sezonie nabrałem do niego sympatii) - a wymiany Eto'o za Ibrę nie rozumiałem przez bardzo długi czas - kiedyś nie wiedziałem o takich szczegółach że Eto'o został rok kontraktu itd - wtedy zrozumiałem :P
2
Szczerze to dalej nie mogę się otrząsnąć po transferze Neymara (mojego priorytetu do Barcelony już od sezonu 11/12) a teraz gdyby ściągnęli Suareza (moje marzenie z tego sezonu - ale byłem przekonany że nie ma szans by kiedyś zagrał w Barcie ;p) to ja Zubiego w czółko pocałuje :)
1
Xavi będzie wreszcie zadowolony z murawy :D
5
Tylko z całym szacunkiem dla Enrique, Guardiola ma smykałke do tego typu spraw.
Przesuniecie Villi na skrzydło? W 10/11 - bardzo dobra decyzja
Przesunięcie Messiego na środek - genialna decyzja.
Przesunięcie Mascherano na obronę - bardzo dobra decyzja (nie mówcie że nie, bo w 11/12 grał jak z nut - a wtedy własnie Pep był trenerem)
Przesunięcie Lahma na DM? świetna decyzja
Przesunięcie Mullera na środek ataku - bardzo dobra decyzja.
Pep trafia z tego typu decyzjami, a jak coś mu nie wyjdzie (jak robienie z Ribery'ego fałszywej '9') to potrafi się wycofać po 2 meczach z tego...
1
Dla mnie sporym błedem jest upychanie Higuaina do składu (Aguero przez kontuzje już nie jest upychany). Trzeba zdecydować, czy Argentynę podporządkowujemy pod Leo, czy nie. Jeżeli podporzadkowujemy pod Leo to dajmu mu grać tam gdzie uwielbia - na fałszywej '9' - czyli nie ma tu miejsca ani dla Higuaina ani Aguero. Argentyma ma bardzo solidnych skrzydłowych - nie tak kapitalnych jak Messi czy wspomniana dwójka, ale SKRZYDŁOWYCH - Palacio - Messi -Lavezzi, to może nie tak imponujący atak co Messi-Aguero-Higuain, ale na pewno dużo skuteczniejszy i lepiej funkcjonujący.
Sabella powiela błedy Maradony, który wolał podporzadkować Messiego pod drużynę cofając go do pomocy i wystawiając atak złożony z największych gwiazd.
Messi powinien grać na środku to pierwsza sprawa.
Druga to to, że przesunięcie Di Marii do pomocy przez Ancelottiego udało się przez to że w tej pomocy miał kapitalnych kolegów - Modricia i Xabiego. Di Maria temu zawdzięczał to że był najlepszym pomocnikiem (jak dla mnie oczywiście) końcówki sezonu w Europie, że miał dużą swobodę w środku pola i wdawał się w drybling który kierował w stronę lewego skrzydła. Tymczasem Modrić i Xabi doskonale zabezpieczali tego "jeźdźca bez głowy".
Pomoc Argentyny wygląda po prostu komicznie - Mascherano, który ostatnie 4 lata spędził na obronie - nie ma żadnych wątpliwości że to odbije się na jego grze na DM. Gago który nie potrafi zrobić nic lepszego niż odebranie piłki i podanie do najbliższego partnera, i Di Maria który miota się bez ładu i składu (druga sprawa to znaczna obniżka formy gracza Realu) - gdyby Angel mial do pomocy w linii pomocy takich partnerów jak w Realu to i jego gra wyglądałaby nieporównywalnie lepiej.
1
To że Bale był dobrym transferem (patrząc stricte na jego przenosiny z Totków do Realu) to nie ma wątpliwości - ale wart 90 czy 100 mln na pewno nie był ;)
Tak samo jak Neymar nie był wart tych 80 czy 87 - który bardziej przepłacony trudno powiedzieć, jak dla mnie Neymar miał po prostu słaby sezon, a ogólnie jest lepszym piłkarzem od Bale'a - mogę się oczywiście mylić, zobaczymy co przyniesie przyszły rok :)
A Suarez chyba jest wart tyle ile za niego Barcelona oferuje. Zobaczymy jak będzie grać w naszych barwach, ale to co robił w L'poolu w pierwszej połowie sezonu to było nie do opisania - to był poziom Messiego z tej najwyższej życiowej formy - w drugiej połowie sezonu miał już słabsze statystyki, ale jego wpływ na grę The Reds nie zmieniał się - był wielkim liderem tego zespołu.
No zobaczymy co przyniesie przyszłość :)
1
Real w ostatnim dziesięcioleciu to uratował swoim zmysłem Mou (Di Maria, Ozil, Khedira, Coentrao, Modrić) bo gdyby nie on, to jedynym dobrym transferem było CR7 :) Bo Bale bardzo mocno przepłacony :)
1
Całkiem sprawny? Dla mnie w zeszłym sezonie atak spisywał się nieporównywalnie słabiej niż defensywa - prawda że było to też w dużej mierze spowodowane słabą formą pomocników, no ale i tak to nie zmienia faktu, że atak nie funkcjonował wcale. W tym roku Bartra już będzie gotowy do występowania w ważnych meczach, dodatkowo Mascherano jaka alternatywa - w mojej opinii potrzebujemy 1 stopera, najlepiej młodego, który byłby na podobnym poziomie co Bartra - absolutnie jestem przeciwny graczom typu Kompany / Silva/ Hummels. Jak mamy kupować wielką gwiazdę to tylko na atak, bo jakoś obrony to przede wszystkim ręka trenera i kwestia zgrania a nie indywidualności.
1
Dobry zawodnik do gry z kontry, gdy ma dużo przestrzeni jest trudny do zatrzymania - za Tito grał świetnie i już miałem nadzieję, że będzie następcą Henry'ego, jednak najprawdopodobniej stanie się inaczej.
Ja bym wolał sprzedać go za mniej kasy i zachować prawo do 50% z jego przyszłego transferu, bo co do tego że w Porto się wybije nie mam wątpliwości - zapewne za 2-3 lata będzie wart 30 mln albo i więcej, ale nadal nie będzie odpowiednim graczem dla Barcy - a hajs niezły można z niego wtedy zgarnąć (pytanie, czy Porto by go chciało wtedy sprzedać bo byłoby to dla nich niezbyt opłacalne ;P)
1
Najważniejsze mecze tego sezonu przerąbaliśmy właśnie brakiem pomysłu w ataku, a nie obroną. We wszystkich meczach z Atletico stracliśmy 4 gole w 6 meczach a strzeliliśmy...3. Na wyjazdach w tym sezonie potwornie męczyliśmy się i często nie strzelaliśmy ani jednej bramki, jedynie co z Realem pokazaliśmy się z niezłej strony w ofensywie (2+4+1=7 goli w 3 meczach) ale tak samo - w finale PK nie mogliśmy nic zrobić w ataku i bramkę "z niczego" zdobył Bartra.
5
Tacy ludzie powinni być wiecznie młodzi i grać bez przerwy...
Smutek po jego odejściu będzie mógł się równać tylko z tym po nieuchronnym odejściu Ronaldinho...
1
A to skąd wiesz? :)
Tylko chcę zauważyć, że pieniędzy z następnego okna jeszcze niema - czyt. NIE ZAROBILISMY ICH ;)
A kolejne pożyczki, to chyba nie jest w stylu tego zarządu, który wziął się za redukcje zadłużenia.
1
Lukaku mnie zupełnie nie przekonuje - owszem talent ma ale jakoś nie widze go w Barcelonie.
1
Wiem że nie jest nieograniczony i wiem ile mniej wiecej wynosi - wystarczy popatrzeć na sprawozdania finansowe które co roku przedstawia klub :)
I łatwo policzyć że 70 (za Suareza) + 25 (za bramkarzy) + 35 (za Cuadrado) + 10 (za Matieu) +20(za Rakiticia) obrońca - 30 (Cesc) = 120 mln + obronca do tyłu.
Ze sprzedaży szrotu możemy zarobić góra 20-30 mln - zatem zostajemy na minus 90 mln + ewentualny koszt obrońcy. Za dużo jak na klubowy budżet.
1
Cuadrado nie będzie.
Alves zostaje, będzie transfer Matieu + Suarez - na więcej nas nie stać.
1
W końcu nadszedł czas na Lorda Bendtnera w Barcelonie ! :D
2
[22:31]
Według najnowszych doniesień, delegacja Barcelony nie podróżowała do Londynu aby negocjować transfer Luisa Suareza! Zubizzareta zdecydował się na transfer prawdziwej gwiazdy - Nicklasa Bendtnera. Według nieoficjalnych doniesień Barcelona porozumiała się już z Duńczykiem w sprawie indywidualnego kontraktu( Bendtner ma zarabiać w Barcelonie 12 mln euro rocznie przez 5 lat) pozostaje kwestia porozumienia z Arsenalem - w grę wchodzi oferta 50 mln euro i ... Leo Messi.
[23:52]
Arsene Wenger odrzucił pierwszą ofertę Barcelony za Nicklasa Bendtnera. Arsenal oczekuje oferty w granicach 85 mln funtów + Lionel Messi.
(RAC1)
5
[22:33]
Według najnowszych doniesień, delegacja Barcelony nie podróżowała do Londynu aby negocjować transfer Luisa Suareza! Zubizzareta zdecydował się na transfer prawdziwej gwiazdy - Nicklasa Bendtnera. Według nieoficjalnych doniesień Barcelona porozumiała się już z Duńczykiem w sprawie indywidualnego kontraktu( Bendtner ma zarabiać w Barcelonie 12 mln euro rocznie przez 5 lat) pozostaje kwestia porozumienia z Arsenalem - w grę wchodzi oferta 50 mln euro i ... Leo Messi.
[23:58]
Arsene Wenger odrzucił pierwszą ofertę Barcelony za Nicklasa Bendtnera. Arsenal oczekuje oferty w granicach 85 mln funtów + Lionel Messi.
[rac1]
1
Apropos odejscia Xaviego naszła mnie taka refleksja.
Co będzie gdy Messi będzie miał 34 lata? (aż dziw że to już za 7 lat - ostatnie jego 7 lat na poziomie -i to max. 7)
Ile będzie plucia - czy sprzedać czy zostawić... :P
"będzie coraz gorszy"
"ale nadal jest jednym z najlepszych"
"można za niego jeszcze wyciągnąć z 50 mln"
"legend się nie sprzedaje"
1
Po pierwszej połowie sezonu bez wątpienia, ale w drugiej już nie grał tak dobrze - wtedy głównie Sturridge wziął się do roboty :D
8
Krótko i na temat! Tak powinno się pisać!
Brawa dla redakcjI!
2
Ibra wtedy nie był lepszy od Suareza - w zasadzie Ibra dopiero teraz jest na poziomie Suareza, zresztą Luis to inny typ piłkarza - bardzo ruchliwy, potrafiący grac też w parterze - cholernie zwinny i potrafiacy dryblować na pełnej szybkości.
Ibra był bardziej statyczny, nie potrafił wkomponować się w drużynę, której nie był centrum...
1
Argentyna traci podwójnie, bo o ile Barcelona zakładała ten pressing lepiej lub gorzej, to miała na skrzydłach ludzi którzy za tego Messiego pracowali (Alexis głównie, Pedro też, Neymar też potrafił pobiegać) - w Argentynie Higuain i Aguero są równie pasywni co Leo, dlatego u nich pressing nie funkcjonuje. A jeżeli nie funkcjonuje, to Argentyna nie ma szans na szybki odbiór i wyprowadzenie kontry - coś do czego są stworzeni (przy tak przecietnym środku pola) a nie mogą tego robić, przez to, że drużyny stawiają im autobus.
1
Ok dzięki :)