Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Jeżeli mamy pozbyć się Sancheza - jestem na nie.
Dla mnie jest w zespole 5 nietykalnych zawodników: Pique, Iniesta, Messi, Neymar, Sanchez. Jeżeli ktoś z nich odejdzie to będzie dla mnie osobisty dramat... ;/
1
Jeżeli jeszcze nie jest to będzie i to już niedługo ;)
Ale zgadzam się - koszt nieporównywalnie mniejszy, no i transfer dużo bardziej realny niż Koke, dlatego warto się nim zainteresować :p
1
Zacznijmy od tego że Neymar na strzelanie goli będzie miał najprawdopodobniej jeszcze 4 spotkania, a Argentyna jak im się poszczęści to 3 ;)
2
No, aż strach co ten chłopak może zrobić.
Jak mu się poszczęści to może zaliczyć jeszcze 3 mundiale (oprócz tego), no ale jeśli chodzi o Brazylijczyków nie ma co gdybać, bo mają to do siebie że niejednokrotnie wielkie gwiazdy gasły przedwcześnie - oby to nie spotkało Neya - bo jeżeli nie spotka, to rekord Klose może pobić już za 4 lata :D
1
Valencia ma bogatego właściciela - mam nadzieję że się nie ugnie!
2
Uff!
1
A co gdyby ostatnia kolejka wyglądała by tak:
USA - Niemcy 0-4
Portugalia - Ghana 2-1
?
USA i Portugalia mają 4 pkt, bilans bramkowy -3, bramek strzelonych po 4 i bezpośredni mecz remis?
Co wtedy by się brało pod uwagę?
3
USA, chyba że Niemcy nastrzelają USA bramek (tak 2-3 więcej niż USA im) a Portugalia strzeli tak 3-4 więcej Ghanie niż Ghana Portugalii co jest mało prawdopodobne :P
3
Piszecie tak, jakbyście mieli do Alvesa jakieś pretensje że chce zostać.
A wy byście odchodzili na jego miejscu? Nie raz pokazał że kocha ten klub, zresztą Barca jest nadal jedną z najlepszych drużyn świata, a w dodatku Dani gra w pierwszym składzie - dlaczego miałby ON chcieć odchodzić?
Ja mu się nie dziwię, że bardzo chce zostać i na jego miejscu miałbym takie samo nastawienie :)
A to, że powinniśmy się z nim pożegnać, to inna sprawa - sprawa zarządu ;)
1
4-2-3-1 z Messim na '10', Neymarem po lewej i Alexisem z prawej - dodatkowo Rakitić + Busquets jako DMi - skład miazga, ale wiemy już, że przyjście Suareza jest mało realne, a jeżeli to na pewno Alexis nie zostanie u nas - zatem taki skład jest nierealny ;/
1
Niby dlaczego?
Myślę że Pep skończy kiedyś jako trener reprezentacji - wygra pare razy LM, zwiedzi pare klubów w Europie (oby też "zaliczył" znowu Barcę ;D) i myślę, że na stare lata zostanie trenerem Hiszpanii - możliwość wygrania MŚ to jednak coś ;)
7
Negredo i Carvajal to wybiegną chyba w FIFIe :) Nie ma ich w Brazyli :)
1
Spełniła się moja przepowiednia -
Fabregas w Arsenalu - lider, świetny zawodnik - reprezentacja: siedzi na ławie
Fabregas w Barcelonie - niezły grajek - reprezentacja: gra w niemal każdym meczu
Fabregas w Chelsea - ? - reprezentacja: siedzi na ławie
xD
1
Mieli 2 miesiące na znalezienie odpowiedniego kupca - a Ozil i Higuain to niemal publicznie ogłosili że chcą odejść - Niemiec stroił fochy (nie podał ręki trenerowi po zmianie i rzucał obrażony opaską) a Pipita już rok wcześniej zapowiedział że chce odejsć, ale go przekonali na jeszcze jeden rok.
1
Z naszej perspektywy Judaszem nie jest na pewno (bynajmniej z mojej) - ale dla kibiców Arsenalu już tak - ale my kibicami Kanonierów nie jesteśmy, więc raczej powinniśmy mieć to w dupie ;P
1
Pointa jest taka: system byłby sprawiedliwszy, ale nie doskonały.
Ale zawsze lepszy, niż jest obecnie, co jest już pozytywem :)
2
W 2006/2007 roku to samo wszyscy myśleli :)
2
Z tego co piszesz wynika, że to Messi powinien zgarnąć ZP za poprzedni rok, oh wait...
Ronaldo jest ostatnio lepszy od Leo i ciężko temu zaprzeczyć - to że zawalił mecz z Niemcami (zresztą wystarczy przypomnieć 0-4 Argentyny z nimi w 2010 roku) o niczym nie świadczy.
2
Polecam obejrzeć, pressing Barcelony w finale CdR 11/12 (ostatni mecz Pepa).
Aż się nie chce wierzyć, że Messi pobiegnie do tego zawodnika, a on biegnie i to niejednokrotnie na 80-90% szybkosci!
Oczywiście, Messi nawet kiedyś nie biegał tyle ile "powinien", już nie wspominajac o kilometrach ALexisa i Pedro, ale nie robił DZIURY w pressingu, przez swoje bierne zachowanie. Robił to co do niego należało, był lekko zwolniony z jakiś szaleńczych rajdów do bramkarza, ale plan minimum wykonywał - no i oczywiscie w ataku robił też swoje ;)
5
Messi więcej biega w Barcelonie niż na tym mundialu :)
Zatem moja teza była prawidłowa, chciałbym tylko zobaczyć miny tych wszystkich, którzy mówili że "oszczędza się na mundial" xd
1
A jego podania mają rozrzut niczym moździerz ;)
1
Co innego być ważną postacią 4 drużyny La Liga, a co innego dyrygentem Mistrza Hiszpanii i Finalisty LM...
6
Za 2 mln. 3 miały być gdyby przedłużył umowę o 2 lata, a Atleti by go jeszcze gdzieś opchneło. Nie przedłużyli - odszedł jako wolny zawodnik - nie dostalismy nic.
6
Zacznijmy od tego, że Pedro nie jest słabiakiem, a przynajmniej nie takim, jak większośc tu uważa - solidny grajek, zawodnik, który mógłby być kluczową postacią klubu pokroju Sevilli czy Romy. Do Atletico jak najbardziej pasuje, a w kontekście odejścia Costy, Villi i (jeżeli by się udało Koke) to potrzebowaliby kogoś na skrzydło i to bezwzględnie. Taki Pedro by im by się przydał jak najbardziej :)
2
Dokładnie!
Taki Messi zarabia z reklam ok. 20-25 mln euro rocznie. I ma 100% praw do wizerunku.
Ronaldo zarabia w sumie porównywalnie, ale... Real zgarnia z tego 50%. Gdybyśmy mieli 50% praw do samego Messiego zgarnialibyśmy 10-12 mln euro rocznie.
A to tylko Messi - Neymar swoje też zarabia, Iniesta też, Pique ... itd.
Razem to może być w granicach 30-40 mln euro rocznie, które moglibyśmy zgarnąć, ale nie zgarniamy...
2
Patrzyłeś sobie kiedyś na bilans wpływów i wydatków poszczególnych zespołów?
Jeżeli tak to byś wiedział, że im słabszy sezon (oczywiście w granicach rozsądku - nie mówie tu o spadaniu do 2 ligi) tym większe zyski (zyski - nie wpływy) generuje TOPOWY klub? Barcelona w zeszłym sezonie zarobiła dużo więcej pieniędzy niż chociażby w 10/11 ! Wiąże się to przede wszystkim z wypłatą premii (które są ogromne) dla piłkarzy i zarządu, a także z płaceniem zmiennych, które są zawarte niemal w każdym kontrakcie piłkarza kupionego z innego klubu (np. Alexis miał aż 11 mln zmiennych) - i w ten sposób klub traci.
Dlatego najlepszym schematem biznesowym dla klubu jest średniactwo (2 miejsce w lidze, 1/2 LM, finał pucharu) i raz na 3-4 lata wybijanie się (tryplet) - w ten sposób klub zapewnia sobie zyski co roku, a wygrana trypletu raz na kilka lat w dłuższej perspektywie zwiększy zyski (popularnosc klubu przekłada sie na sprzedaż itemów, biletów itd) ale w danym sezonie będzie na minusie - ale przez kolejne kilka lat to odrobi, a wygrywanie LM co pare lat wyrabia markę.
A jak pożyczymy 80 mln na Suareza to oddamy w sumie 160 jak nie więcej. A przypominam o 330 mln długu, którego odsetki dalej są naliczane.
Poza tym zwrócenie sie piłkarza za koszulki to bzdura - większosc kibiców które kupią koszulkę z dajmy na to tym SUarezem i tak by ją kupiła - tylko najwyżej z Neymarem/Messim/Iniestą na plecach a nie akurat Urugwajczykiem. Tylko mały procent potencjalnych kupujących, pójdzie do sklepu specjalnie po koszulkę tego piłkarza, mimo że ma już inną (z tego sezonu) - bardzo mały procent.
1
Tyle że pieniędzy z przyszłego okienka jeszcze NIE MA (czyt. nie zarobiliśmy ich) więc jak mamy je przełożyć? Kolejna pożyczka?
2
To może Thiago? xD
2
Każdy może być genialny jak się gra pod niego i jak ma KTO pod niego grać ;)
Jakby Real grał na Benzemę, to miałby niewiele goli mniej niż CR7 obecnie (ale wtedy CR nie miałby nawet połowy tego co teraz) - jak masz swobodę, możesz uderzać z każdej pozycji, to wtedy przychodzą gole :)
1
Już nie jedną plotkę mieliśmy na stronie - to by było zbyt piękne, wiec ja się nawet na to nie nastawiam :)
Znając życie Rodgers wyjdzie jutro i powie że Luis zostaje w Liverpoolu albo coś w tym stylu i po sprawie ;/