Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
No grają w LM, może coś tam stworzą w tym Monako ciekawego.
1
Ja tam jak gram (oczywiście amatorsko) to jestem obrońcą, albo takim defensywnie usposobionym pomocnikiem - więc wolę kiedy to przeciwnik ma piłkę, bo wtedy mogę się wykazać :)
1
I wyjdzie gówno a nie petarda. Już nastawiaj się na niesamowitego Leo, który będzie zapierdzielał od jednego końca boiska do drugiego - przeżyjesz niemiłe rozczarowanie :)
Messi jest jaki jest i będzie taki jak w tym sezonie - strzelający gole, ale bez dawnego blysku.
2
Tak jak dla każdego - jest niewielu piłkarzy, dla których pieniądze nie są najważniejsze - podwyżki dla Leo, Iniesty itd nie wzięły się z niczego...
11
No tak bo Messi to ma słabiaków w reprze? Aguero, Higuain, Di Maria, Mascherano, Zabaleta , Lavezzi (też najgorszy nie jest), Pastore (też jakiś poziom)...
Owszem Brazylia jest lepsza i od Portugalii i od Argentyny, ale 31 goli w 49 meczach nie wzięły się z niczego...
22
Jeszcze będziesz się nad nim spuszczał, jak to on a nie Messi będzie nas prowadzić do sukcesów w najbliższym czasie:)
1
Jakby były max 3 to możliwe że byli byśmy w 2 koszyku xD
Poza tym ile by nie brać lat Juve i City i tak będą w 2 koszyku bo nic nie osiągnęły w ostatnich latach. A Porto i Benfika zbierają punkty UEFA przede wszystkim za Ligę Europy, w której regularnie są wysoko, dlatego są losowane z 1 :)
1
Hmm ciekawy chłopak - jarałem się rok temu tym transferem, ale było dosyć cicho o nim więc stwierdziłem że to będzie kolejny talent, który zgasł, jednak jak zobaczyłem jego zagrania z poprzedniego sezonu to okazuje się że tak nie jest ! :)
No wychodzi na to, że nawet przy sprzedaży Cesca nie jest tak źle z przyszłością naszej pomocy - Rafinha, Suarez i Halilović to wielkie talenty, które mogą grać w przyszłości na poziomie niesamowitego duetu Xavi&Iniesta, no a dodatkowo mamy tego Sergi Roberto -może nie jest tak błyskotliwy jak tamci, nie tak utalentowany, ale jest solidnym grajkiem, który w razie czegoś będzie mógł dać dobrą zmianę.
Oczywiście to się wszystko zmieni, nie jednego pomocnika sprzedamy, nie jednego kupimy - pamiętam jak 2 lata temu wszyscy sobie wyobrażali nasz atak w przyszłości: Tello-Dongou - Deulofeu. No to Tello już jest praktycznie skreślony, Dongou jakoś się tak nie rozwijał w tym sezonie jak byśmy tego chcieli, a o Gerardzie przekonamy się w tym sezonie - oby chociaż on okazał się świetnym zawodnikiem :)
14
Czy tylko ja zwróciłem uwagę na rysunek Conchitty w koszulce Barcelony? :/
2
Podobno jest porozumienie w sprawie Marquinhosa
1
A już zapowiadało się na tak dobre okienko:
Ter Stegen, Bravo, Marquinhos, Cuadrado, Rakitić.
Odejście Fabregasa, Alvesa, Dos Santosa mozna przeboleć - gdyby potwierdziły się ceny bylibyśmy 60 mln do tyłu, przy możliwej sprzedaży Pedro, Tello i Bojana, moglibyśmy sobie pozwolić na dosyć dobrą '9'.
A tak znowu będziemy szukać stopera...
3
PS. Jakim sposobem polecasz każdy swój komentarz? xDDobra już wiem ;p
2
Dlatego można było ich już uprzedzić ;) Zresztą kto powiedział, że Keylor miałby być 2gim bramkarzem? Jeżeli grałby na takim poziomie jak w poprzednim sezonie(co prawda wiedzę o nim opieram na ok. 10 meczach i opiniach innych, więc też nie twierdzę że wiem o nim wszystko) to dla mnie byłby numerem 1.
3
Podobno K.Navas ma klauzulę 10 mln euro. Jak Barcelona da ponad 10 mln z Bravo to znowu wyjdziemy na idiotów...
1
Barcelona zrezygnowała podobno z Koke, bo Atleti żądało wpłacenia klauzuli, a Barca miała zamiar dać max. 50 mln.
1
No poniekąd się zgodzę, z tym że należy wziąć poprawkę na wiek Brazylijczyka - Leo to wyjątek, że swój najwyższy poziom osiągnął w wieku 22-24 lat, Neymar ma jeszcze czas, żeby poprawi tą kwestię.
Oczywiście 2krotnie niższa prędkość to duże przejaskrawienie, ale oddające moje odczucia - Leo z sezonu 10/11, 11/12 vs Leo z 12/13 i 13/14.
1
Nie wiem, ja preferuje dłuższe dystanse 10-20 km, więc rzadko mam okazję to sprawdzania swojej zwinności i przyspieszenia ;)
1
Poza tym Messi po prostu unika tych kontaktów, to nie jest tak że Messiego tak strasznie kopią (to też) ale Neymar jakoś nie potrafi unikać tych kopniaków i dlatego tak często leży.
2
Meczu z Trinidadem nie oglądałem - równie dobrze można wyciągać wnioski po meczach z Cartageną - szanujmy się.
A mecz z Getafe to przepraszam ale o którą bramkę ci chodzi? Bo akurat to były tak straszne babole obrońców że szkoda gadać - "drybling" po podaniu Songa - obrońca przez 20 metrów uciekał przed Leo i bał się do niego podejść, zaś drugi drybling (na wyjeździe) świadczył tylko o kapitalnej technice Messiego(której nie neguje) a nie szybkości - obrońcy stali w miejscu jak im Argentyńczyk siatkę zakładał, więc nic dziwnego że wydawał się szybki.
Ja nie mówie, że to źle że Messi przypakował - to była zapewne decyzja jego i trenerów - większa siła kosztem szybkości - i nie raz ta siła mu się przydaje, ale jednak ten Leo szybki jak strzała bardziej mi się podobał.
I to nie jest kwestia "słabego sezonu" bo Messi w sezonie 12/13 też był już wolniejszy, a ja bynajmniej nie twierdze że tamten sezon był jakiś słaby w jego wykonaniu. Po prostu siła kosztem szybkości, to była świadoma decyzja.
2
Nie widzisz tego, że Messi rusza się jak mucha w smole (nie mówie o pressingu tylko o dryblingach). Patrz jaką miał kiedyś szybkośc i LEKKOŚĆ biegu -
A teraz? Może i jest dosyć szybki, może przyspieszenie ma nienajgrosze ale to nie to co kiedyś, wiadomo że jak teraz nabrał masy mięsniowej to biega dużo wolniej niż kiedyś.
2
Messi obecnie to jest 2x wolniejszy od Neymara i ma dużo słabsze przyspieszenie... ;/
5
Powód do dumy.
7
Głupio klub robi - czeka do ostatniej chwili z przedłużaniem kontraktów i gracze odchodzą za darmo - jak są za słabi na Barcelonę, to chociaż można wyciągnąć trochę kasy - za 2-3 zawodników Barcy B grajacych w 2 lidze spokojnie 2 mln można wyciągnąć...
1
Nawet spoko, bo z tego co się orientuje to z Bilbao nie odejdzie żaden ważny piłkarz (bo Herrera i Iturra też się jakoś nie kwapią do przenosin - a baskijskie klauzule robią swoje ;P) więc będą mieli niezłą pakę na LM - może uda im się wyjść z grupy przy odrobinie szczęścia w losowaniu ;)
2
Bo w BPL razem z Kaboulem był niezłym pośmiewiskiem w tym sezonie ;) Babol za babolem szedł - zapewniam cię, że w takiej formie to on może naszemu Masche ręczniki nosić - a podobno szukamy wzmocnień?
5
Mathieu?
1
Roberto dla mnie jest za słaby na Barcelonę i to że miał kilka ciekawych zagran podczas 10 meczy z rzędu w których grał w pierwszym składzie mojego zdania o nim nie zmieni - jak dla mnie trzeba się go jak najszybciej pozbyć (sprzedać, nie wypożyczyć) - inaczej ma się sprawa z Rafinhą.
Ale Xavi w roli GIggsa byłby super - ale tylko wtedy gdyby Cesc nie odszedł - jeżeli odejdzie to Xavi znowu będzie zmuszony do gry w 70% spotkan w sezonie i wiecej...
Zwłaszcza że czuje ze Rakitic to będzie niewypał transferowy pokroju Kaki (tzn za mniejsze pieniadze ale i poziom jescze słabszy) więc w Hernandezie będzie nasza jedyna nadzeja (czyli słabo...)
3
Tak czy tak legend się w taki sposób nie pozbywa. Ja bym zostawił ich obu, jeżeli miałbym wybrać jednego do odejścia to... nie wybrał bym żadnego. Xavi to legenda, a Cesc to nasza teraźniejszość.
3
No akurat Sterling nie jest bardzo przesadzony - jakies 30-35 jest warty (weź pod uwagę że ma dopiero 19 lat i jest jednym z kluczowych elementów układank Rodgersa - trio SSS ;p) Co do reszty się zgadzam :)
11
Może Enrique zrobi z Alexisa takiego rozgrywającego jak Ancelotti z Di Marii? :P
Sytuacja niemal analogiczna ;)