3

A tu jutro "Rakitić fichado!", na stronie... Atletico Madryt.
Nie zdziwiłbym się wcale.

1

Tylko jakbyśmy go sprzedali za 50 mln, to do Arsenalu poszłoby 8 mln, a do nas 42, a nie żałosne 33.

1

Teraz to Mou ma to czego chciał i jak nasz wspaniały zarząd powędruje do muła to on powie - OK, Hiszpan jest wasz, ale za ... 60 mln.

1

Jak będą w taki sposób zbierać te 180 mln, to i sprzedaż Messiego i Neymara nie wystarczy żeby je uzbierać...

2

No super - błysnął z Realem 2 razy. Ciekawe ile razy błyśnie w tym sezonie.
Czas Don Andresa przemija właśnie w tej chwili - już teraz nie gra tego, co potrafił kiedyś, a nie miną 2 sezony, aż ludzie będą na niego tak psioczyć jak na Xaviego teraz...

1

Spoko Zubi zrobi z Alexisem świetny interes. Kwota transferu będzie niska (1-2 mln) ale odrobi to na zmiennych - jak Juve wygra 5 razy LM w najbliższych 5 latach to dostaniemy 80 mln - i będzie git !

1

Ciekawe co powiesz za rok...
Już w tej chwili Iniesta ledwo daje rade, a z każdym sezonem będzie coraz słabszy(tragiczne, ale prawdziwe - wielki Don Andres też się starzeje...) - on już ma 30 lat...

1

Pa pa sukcesy.

2

Ty myślisz że ja się odnosiłem do tych wszystkich nazwisk naraz? xD Dobra beka.
Powiedz mi skąd wziąć kasę (jakies 70-80 mln) na Aguero, czy nieco tańszego Reusa (którego klauzula obowiązuje od przyszłego roku, więc w tym mogą zarządać 50 albo i 60) ? Bo gdyby Cesc poszedł za uczciwe pieniadze (50 -60 mln) to może i by było za co kogoś porządnego kupić.
Przecież Man Utd rok temu oferował 40 albo 50 mln funtów - już lepiej było go sprzedać rok temu...

16

No za 33 mln to powodzenia. Może jeszcze Ronaldo w komplecie?
Zarząd się skompromitował.

1

33 mln euro...

1

Tylko R10 był upadłą gwiazdą. Tak samo Deco.
To tak jakby w tej chwili sprzedał Xaviego i Puyola...

6

Cena to parodia...

2

Dlatego mówie, że wolę by został Alexis ;)
Ale podważanie umiejętności Pedro jest też nie na miejscu - po prostu Alexis ma umiejętności by być jednym z kilku najlepszych skrzydłowych świata, zaś Pedro będzie po prostu solidnym piłkarzem, którzy też są potrzebni w wielkich klubach - ale nie są niezbędni ;)

2

Tu się zgadzam z tobą - najchętniej zostawiłbym Pedro, ale tylko w sytuacji w której mamy budżet transferowy co najmniej taki jak Real :)
Chcę świeżości na kilku pozycjach - chcę przejęcia większej inicjatywy w ataku przez Neya i Alexisa kosztem Messiego, chcę większej roli Deulofeu w tym sezonie, chcę by Rakitić wział się za dyrygowaniem środka pola, a Rafinha powoli zabierał miejsce Iniescie (choć jest to bardzo smutne, przychodzi czas rozstania z wielkim Magikiem), chcę by Bartra stworzył duet nie do przejścia z Pique, by Alba szalał po lewej stronie, a po prawej ubezpieczał go Montoya. Chcę by w składzie Barcelony, który będzie wychodzić na najważniejsze mecze było tylko góra 3-4 spełnionych piłkarzy (Messi, Iniesta, Busquets/Mascherano, Pique) a pozostała 6-7 zapierdzielała i gryzła trawę, bo jeszcze nigdy nie zaznała smaku wygrania LM.

Ale żeby tak się stało potrzebne są pieniądze na wzmocnienia - które możemy wyciągnąć z takich graczy jak Fabregas, Alves, Song, Tello i właśnie Pedro

1

No nie do końca jest to prawdą - np. w styczniowym meczu z Atletico Pedro był (obok Pique) naszym najlepszym graczem i jedynym z formacji ofensywnej, który potrafił wygrać pojedynek i zrobić coś konkretnego. W meczach z Realem o ile się nie myle nie zagrał nawet 90 minut w sumie, więc nie za bardzo miał kiedy się pokazać...

ALe w ogólnym rozrachunku uważam, że kogoś z pary Alexis-Pedro należy się pozbyć i wybór może paść tylko na pana z numerem 7.

2

Statystyki są względne. Statystyki Messiego z sezonu 08/09 nawet nie umywają się do statystyk Messiego z tego sezonu - a jeżeli ktoś powie że Messi w tym sezonie grał lepiej to go wyśmieje...

Nie krytykuję cię za to że kibicujesz Barcelonie od 12/13, bynajmniej nie o to mi chodzi - bo za 20 lat różnica będzie taka, że ja kibicuje 28 lat, a ty 23 ;) Każdy musiał zacząć - ale wypowiadanie się na tematy o których nie masz wystarczającej wiedzy (a zapewniam cię że archiwalne newsy, ani oceny, ani tym bardziej statystyki jej nie zapewnią) jest nieodpowiednie, a wnioski wyciągane na ich podstawie mogą być błędne ;)

2

Skoro kibicujesz od 12/13 to raczej nie wiele wiesz o sezonie 10/11...
Wtedy Pedro był idealnym uzupełnieniem do duetu Villa-Messi - Pedro grał swoje po prawej stronie, miał świetne serie (chyba 8 czy 10 meczy z rzędu z golem) miał też słabsze, ale co najważniejsze - w trudnych meczach nie zawodził a w kontekście całego sezonu grał bardzo dobrze. Teraz miał kilka super meczy (np. hat-trick z Rayo) kilka niezłych i bardzo dużo słabych. Oczywiście wynikało to też z tego, że trener na niego nie stawiał regularnie, ale dla mnie Pedro powinien odejść kosztem kupienia klasycznej '9' (na skrzydłach mamy Neymara, Alexisa, Deulofeu i od biedy Messiego, Rafinhę i Iniestę) bo przy odejściu Cesca nie mamy kim zastąpić Leo w wypadku (tfu!) kontuzji, albo zwyczajnie podczas rozstrzygniętego meczu PK or whatever.

Dla mnie kadra:
ATT:Neymar, Messi, Alexis, Deulofeu + klasyczna '9'
MID: Xavi, Iniesta, Rakitić, Rafinha, Roberto, Mascherano, Busquets
DEF: Alba, Adriano, Pique, Bartra, nowy CB, Montoya, nowy RB
GK: MaTS, Bravo

Jest w 100% kompletna i nie wymaga kombinacji dodatkowych.

2

Bo Deulofeu?

3

Albo 7 po Pedro :P

1

To trzeba przyznać zarządowi - machlojki, przekręty, sprzedanie klubu arabom - to wszystko prawda. Ale wreszcie jesteśmy mocni także pod względem ekonomicznym - generujemy ogromne zyski, wychodzimy z długów. Mimo, że chcę powrotu Laporty, to rządy Rosella&Bartomeu wyciagnęły nas ze sporych długów, które narobił Laporta

1

Trzymanie się za ręce to nic złego - życie razem w związku o ile nie wynosi się go na ulicę to też nic złego.
Ale namiętne pocałunki dwóch facetów w metrze (tydzień temu byłem w Berlinie) to gruba przesada - kiedyś nie do pomyślenia - teraz powszechnie tolerowane.
Nie mówię że Polska ma sobie coś do zarzucenia - akurat pod tym względem jesteśmy dosyć zdrowym społeczeństwem - nie ma powszechnej akceptacji dla zboczeńców itd, ale jest względna tolerancja - czyli nie wchodzenie sobie w drogę.
Ale na zachodzie jest pod tym względem wręcz dramatycznie.

Jeszcze kwestia co uważasz za odmawianie ludziom "człowieczeństwa"? Bo jeżeli bycie w małżeństwie (mającym przywileje prawne ze względu na to że para może mieć dzieci) albo adopcja dzieci to tak- zdecydowanie im tego odmawiam.

7

Barcelona ma z tym jakiś problem? Przecież już mają doświadczenie jak ukrywać prawdziwe koszty transferu - skauting, pierwokup, premie i bonusy, sparingi - Barcelona przecież po transferze Neymara wyszła BOGATSZA o takie doświadczenia :)

1

Oczywiście że nie pojawili się rok, temu. Ale wystarczy popatrzeć na historię : jedynie w Starożytnej Grecji miłość homoseksualna (oczywiście tylko facetów) nie była uważana za gorszą - jak świat światem stał tak homoseksualiści nie mogli obnosić się ze swoją orientacją nie narażając się na potępienie - i to był dobry (niesprawiedliwy ale najlepszy) system promujący poprawne mechanizmy.
Może też się źle określiłem - jak ktoś jest gejem/lesbijką to niech sobie będzie - ale niech nie wyłazi na ulice i nie manifestuje swoich preferencji seksualnych - tak samo niech nie walczą o jakieś porąbane gender, związki partnerskie i może jeszcze adopcje dzieci - to wypacza całkowicie naturę ludzką.
Zaś obecnie nagle dochodzimy do tego że środowiska homoseksualne są coraz odważniejsze, coraz dalej stawiają granicę swoich żądań - na to nie może być przyzwolenia.

6

Zarzucasz mu nietolerancję a sam go wyzywasz od pedałów ;)
Ja np. jestem nietolerancyjny i uważam, że nasza cywilizacja zmierza ku zagładzie, przez różnego rodzaju gendery, homo, a co gorsza powszechną akceptację dla takich zboczeń.

Ale nie uważam, że Rakitić jest pedziem - w Hiszpanii popularne jest całowanie w policzek przyjaciół, nie raz robią to też piłkarze Barcelony - wg mnie po prostu Chorwat "nie trafił" xD

2

Smutna prawda, ale Iniesta jest coraz słabszy, a to jeden z moich ulubionych piłkarzy (po R10 i Ericu ulubiony) a z każdym miesiącem coraz mniej będzie wnosił do naszej gry ;/

8

TV3: Rakitic fichado, D.Suarez wypożyczenie na 2 lata (raczej bez możliwości wykupienia przez Sevillę).

2

Za długo by trzeba cię uświadamiać... aż mi się nie chce:p

2

Ty chyba nie jesteś w temacie - Barcelona sprzedaje za 35,a kwota POWYŻEJ 35 jest dzielona na pół pomiędzy Barcę i Arsenal.

1

Może Atletico Madryt? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?