1

Żeś się obudził z tym transferem Luiza ;D

8

"Barça ma podobno nie stwarzać problemów z odejściem Xaviego (czytaj: ma pozwolić odejśc mu za darmo)."

Instytucja charytatywna cd.

1

Nie wierzę że Juve wyłoży więcej niż 20 mln na jakiegokolwiek zawodnika :p

1

No wiesz Copa Libertadores to nie jest Liga Mistrzów.
Przypomnę, że Martino doszedł do półfinału z kiepskim Newell's a on sam, w mojej opinii jest trenerem dobrym - ale na pewno nie wybitnym. A tacy trenerzy jak Loew, Scolari czy Van Gaal to trenerzy wybitni. I o ile kilka słabszych reprezentacji może się postawić Brazylii, Niemcom czy Holandii o tyle Argentyna, grająca na zasadzie "ustawiajcie się gdzie wam się podoba" to będzie tylko woda na młyn dla tych drużyn - mimo że np. Holandia sama w sobie nie ma wybitnych zawodników, to nie wyobrażam sobie żeby Van Gaal nie rozpracował Argentyny (o ile jest co rozpracowywać - podwoić Messiego, szybko przechodzić do kontrataku dużą liczbą graczy i zdominować środek pola - te 3 elementy i Argentyna leży) i nie wypunktował ich błędów...Edit: źle się wyraziłem cd. Holandi. Owszem ma wybitnych zawodników - Robben, Van Persie, Sneider, ale ogólnie nie jest naszpikowana gwiazdami jak kilka innych reprezentacji

3

Hahah Sabella to jeszcze większa porażka niż Maradona.
jeszcze nie widziałem trenera który tak wybitnie nie potrafił ustawić swojej drużyny.
Sorry, ale Argentyna odpadnie góra w 1/4 bo to jest porażka co oni grają - jedynie mają farta że tacy gracze jak Messi, Di Maria, Aguero czy Higuain są lepsi niż w 2010 no i mają 2 niezłych graczy w obronie - ogólnie padaka.
Od Niemców dostaliby 4-0 albo i więcej.

1

Tylko Sturridge...

1

Not sure if trolling or just stupid ;p

1

ALe jakoś Barca nie dementowała plotek nt. Fabregasa, a jeżeli prowadzone są jakieś negocjacje to kluby wcale nie dementują takich plotek z taką stanowczością - Napoli od razu po pojawieniu się informacji w sieci wyjaśniło że nie było żadnych negocjacji - mogli nic nie robić, prawda?

2

Kluczem do zrozumienia tego jak gra Messi jest to co mówiłem od dawna - Messi się NIE OSZCZĘDZA na NIC.
On po prostu tak gra - nie chce mu się biegać, nie lubi się męczyć -to nie ma wyższego sensu ani celu ;)

3

Wyobraź sobie minę Messiego jak Cholo będzie wyjaśniać zasady pressingu napastników ;d

2

Ten bramkarz Argentyny jest tak niepewny...
Dlaczego nie wziął Caballero?

1

Dlatego Ramos był tak zdziwiony jak gonił Robbena :D

1

Grecy też stali przez 45 minut(drugiej połowy nie oglądałem bo nie dałem rady xD zasnąłem - autentycznie miałem dosyć :P)

1

Bardzo bym chciał Sturridge'a u nas, wspominam o tym od dawna (bo podziwiałem jego grę w L'poolu w tym sezonie) - nie jest dużo słabszy od Suareza, jest takim typowym killerem, ale potrafi też rozegrać, no i nie kosztowałby 100 mln jak Urugwajczyk, lecz 30 ;)
Najlepszy kandydat na '9', zwłaszcza, że przez Suareza Sturridge był zmuszony do gry na "pół-prawym" skrzydle, a i tak potrafił się znaleźć w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie w polu karnym, żeby dostawić nogę albo głowę ;)
Ma ponad 180 cm i potrafi grać głową, dodatkowo ma niezłą technikę. Kandydat idealny. Ale Zubi chyba się nim nie zainteresuje ;

2

Jak będzie grał tak jak w tym sezonie w KLUBIE, to ja nie widzę jakiegokolwiek problemu ;)

2

No i Polski nie ma w Brazylii a Australia jest :)

7

Sanchez przez ostatnie 110 minut gry w reprezentacje zaliczył 6 asyst i 1 gola.

20 mln? Hahaha. Chyba zapomnieli jednego 0 ;)

1

No wiesz. W swoim czasie mieliśmy Keitę, Yayę - i nikt nie narzekał. W Hiszpanii własnie ktoś taki jak Raul Garcia, był kimś takim dla Atleti (no nie tylko on bo oni mieli od takich zadan i Costę i Gabiego i Tiago ;P) i przydałby się taki zadziorny piłkarz w Hiszpanii - skoro Atleti nie traciło jak był w składzie to i Hiszpania by nie straciła :)

1

Na ten turniej Del Bosque powinien się oprzeć na piłkarzach Atletico, bo to Hiszpanie tworzyli szkielet Atletico Madryt wtym sezonie (no oczywiście poza SO, ale pozostała czesc "szkieletu" to własnie Hiszpanie).
Czyli bezwzględnie: Juanfran, Koke, Costa i być może Villa/Raul Garcia (tak, dokładnie tak).
Uzupełnić to Iniestą, Xabim Alonso, może Pedro albo Silvą. W obronie Pique i Ramos (lepszej pary nie mają) i na LO Azpiliscueta albo Alba . No GK Casillas, no bo cóż można innego poradzić ;)

1

Po pierwsze pisz z sensem, bo od połowy wiadomosci można się jedynie domyślać o które Gran Derbi ci chodzi. I nie wiem co insynuujesz stwierdzeniem "Ale czy Ty możesz to pamiętać...".
Jednak odpowiadając.
Tito miał do dyspozycji dokładnie tą samą formację defensywną co Martino. I jakoś za Martino Pique nie dał się ani razu objechać Ronaldo ani Coscie, ponadto był ostoją naszej defensywy i niejednokrotnie najlepszym graczem cięzkich spotkań. Za Martino VV złapał życiową formę, za Martino Bartra wskoczył na świetny poziom.
Nie pieprz więc głupot, że nie miał kogo wystawić, bo za Tito niemal w każdym ważnym meczu traciliśmy masę goli (a deserem był dwumecz z Bayernem) - zaś za Martino defensywa funkcjonowała sprawniej, a poszczególni zawodnicy grali 100x lepiej niż rok wcześniej.
Pique miał świetny sezon 13/14, bardzo słaby 12/13, niezły 11/12 i kolejny świetny 10/11. No i 09/10 i 08/09 również były b.dobre. To że mu się zdarzyła tragiczna obniżka formy za Tito (jak również Mascherano) to chyba nie przypadek?
Pique to jeden z najlepszych obrońców świata czy tego chcesz czy nie.

1

Tak Tito, w jakiś sposób obraziłem jego pamięć? Nie wydaje mi się. Fakty są jakie są - za Vilanovy traciliśmy najwięcej goli w ostatnich kilku latach.

1

Pfff w tym sezonie Pique to był jeden z najlepszych naszych graczy - a w najważniejszych meczach (czyt. El Clasico i mecze z Atletico) nigdy nie zawodził.
To że Tito nie potrafił poskładać defensywy to inna sprawa.

1

Raczej Hiszpania - przestarzały skład, bez ambicji (8 Mistrzów Swiata i Europy + 2 Mistrzów Europy w pierwszym składzie) i woli walki.
Holandia- młoda drużyna, żądna zwycięstw.
Poziom Holandii zweryfikują starcia z druzynami pokroju Brazylii, Niemiec czy Argentyny - jak dla mnie wypadną tam bardzo blado.

1

Zacznijmy od tego, że za Guardioli to tiki-taką graliśmy przy stanie 4/5-0. Zawsze był moment, przy tak wysokim prowadzeniu, że zaczynaliśmy ośmieszać rywali przez szybką wymianę piłek w trójkątach i wtedy komentatorzy zazwyczaj wspominali, że Barcelona zaczyna grać teraz tą tzw. tiki-takę i wyjaśniali (zawsze... :P) co to jest ;)

A potem to pojęcie ewoluowało i jak by hiszpanie nie grali to i tak mówią że to tiki-taka :)

1

Zapewniam cie, że przez 4 lata gry w Barcelonie nauczył się rozgrywać, bo robił to doskonale jako obrońca również :)

1

No a rok wcześniej daliśmy za niego 40 mln + Eto'o.
Parodia.

1

Ale za 2-0 są 2 pkt a za 3-0 tylko 1 ;p
Ja trafilem 3-1 ^^

4

Caly mecz ogladalem tylko i wylacznie Rakiticia i powiem ze...szalu nie ma. Abstrahujac od gry, to on biega chyba jeszcze mniej od Leo...

2

Warto by było go gdzieś wypożyczyć za jakiś czas (w tym sezonie niech gra w Barcie B, bo w 13/14 dopiero się tam zadomawiał) ale nie należy się z tym spieszyć - on ma dopiero 18 lat(mój rówieśnik :D) a wiadomo że obrońca zazwyczaj zaczyna grać "swoje" w wieku 22-23 lat, a najwyższy poziom osiąga w wieku ok. 28. Dlatego trzeba dać mu troche czasu na okrzepnięcie w Barcelonie B a potem wypożyczyć gdzieś do 1 ligi, a potem już włączyć do 1 drużyny :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?