30

Jeżeli Suarez przyjdzie kosztem Pedro a nie Sancheza, to będę w siódmym niebie - najlepszy transfer (razem z Neymarem) od czasu Ronaldinho ;P

1

Argentyna wygrywa z Niemcami 3-1? ze Szwajcarią 3-0?
No way.

8

Gdyby nie ta "chora ambicja" nie byłby tu gdzie jest.
Doceńcie faceta, który urodził się w epoce jednego z największych piłkarzy w historii, który niemal zdominował swoje czasu, a on i tak wyrwał mu złotą piłkę, wyrwał mu rekord goli w LM, w końcu ją wygrywając.
CR7 to profesjonalista pełną gębą (jak to mówi Orłowski ;p) widać to na boisku - Ronaldo popierdziela po 10-11 km w meczu, a Messi truchta sobie 7-8 ;)

1

Nie w tym meczu, ale ogólnie na całych mistrzostwach - ale bardzo możliwe xD

4

Hahhaa, obczajcie komentarz ze strony liverpoolu :
"We wczesniejszym newsie ktos z was dobrze pisal, zeby sie ugryzc w reke i zobaczyc jaki slad na rece pozostaje - Chiellini mial zupelnie inny slad, to nie mogly byc zeby Suareza, a najpewniej prowokacja samego Wlocha, ktory ugryzl sie przed meczem albo kazal komus sie ugryzc."

Beka :D

1

Jakby Suarez chciał tak zrobić to by zrobił wtedy gdy już nie miałby szans (czyt. jego reprezentacja) na dalszą grę na Mundialu - na 100% nie zrobił tego ze wskazanych przez ciebie pobudek - nie ryzykowałby mundialu dla transferu z klubu do klubu...

33

Tak w ogóle wyobrażacie sobie, że Argentyna wygrywa MŚ i Puyol przekazuje puchar... Messiemu? :) To by dopiero była historia :D

1

Super ! ;)

3

W ostatnim meczu Kolumbii MVP został Jackson Rodriguez :)

4

Tak ;) Już 3 raz z rzędu - jako jedyny jak na razie ;p

1

Nie będę się z tobą kłócił na temat o którym nie mam pojęcia, ale chcę zauważyć, że zainteresowanie tych europejskich gigantów nie jest takie wielkie jak mówisz - z tego co śledziłem, to City na Mangalę zapolowało, ale wg moich informacji powoli sobie już go odpuścili, zaś Barca tak na prawdę Francuzem nie interesowała się jeszcze na poważnie - obszem obserwacja obserwacją (co na pewno robiono), ale obserwuje się setki piłkarzy ;)
Jestem w stanie zaakceptować twoją wersję (że Mangala jest świetny) bo ogladasz regularnie Porto, więc na tym zakończmy dyskusję :)

1

Już miałem wchodzić, ale zobaczyłem w4w9 - tak się nauczyłem to identyfikować ;P Każdy ma swoje sposoby xD

1

Puyol miałby odpowiedni autorytet i posłuch, że mógłby być grającym trenerem (a z jego zdrowiem w tym sezonie to można by powiedzieć że "półgrającym trenerem"), ale Xavi chyba by nie dał rady. Żeby Hernandez został trenerem Barcy (do czego zapewnie dojdzie za 5-6 lat) musi upłynąć trochę czasu, bo taki Iniesta czy Messi wchodzili do szatni, gdy Xavi jeszcze nie miał takiej pozycji(razem z nim sobie ją wyrabiali) - tacy gracze musieliby odejść.
Ale już takiego Neymara czy Alexisa mógłby Xavi trenować, bo ma u nich odpowiedni autorytet i posłuch.

1

Oby w naszym klubie...

1

Co do obrony ja jestem w dalszym ciągu przekonany, że niezależnie jaka by ona nie była, to taktyka trenera i jego zdolności w największym stopniu wpływają na liczbę traconych goli.
Przykład? Martino dysponował takim samym składem personalnym jak Tito, a jednak za jego kadencji straciliśmy kilkanaście bramek mniej niż przed rokiem.
Real posiadający 2 stoperów z absolutnej światowej czołówki na początku sezonu rozdawał punkty przez ich błędy - jednak gdy Ancelotti poznał w pełni drużynę, uczynił z nich 2 skały niemal nie do przejścia. Guardiola i Heynckes z dwóch niezłych obrońców, niewiele wyrastających powyżej poziomu niezłych graczy zrobili (no nie licząc końcówki tego sezonu gdy Pep troche przeszarżował) najszczelniejszą defensywę Europy.
Dlatego ja wcale nie oglądam się za nazwiskiem pokroju Silvy, Mangali itd (aczkolwiek Mirandę to bym chciał ;p) ale przystałbym na transfer jakiegoś ciekawego obrońcy w wieku 24-25 lat, za 15 mln euro. Bo jeżeli trener będzie się znał na rzeczy - to zrobi z niego defensora nie do przejścia. Jak nie - wtedy żadne Silvy, Luizy i Ramosy nie pomogą...

1

Skoro Mike się nie opisał to mi się nie chciało z nim prowadzić jakiejś dłuższej dyskusji, zwłaszcza, że już napisałem wcześniej tobie o tym czytaniu ze zrozumieniem - nie chciało mi się powtarzać :P A skoro on tylko rzucił jakimś tekstem to i ja mu rzuciłem swoim - nie chce mi się dyskutować na raz z 2 osobami :P
No cóż - w internecie, jak ktoś skrytykuje kogoś, to w 90% przypadków okazuje się że tej osoby nie lubi, bądź uważa że jest słaba itd - dlatego ludzie już nie odsiewają tych którzy nie sączą jadu na lewo i prawo od innych - gdybym napisał że Iniesta beznadziejnie gra głową, zapewne wyskoczyłoby z 10 takich co zaczęliby się pluć, że nie mam honoru krytykować Iniesty, bo jest Bogiem i nawet by dali linka do yt do jakiejś główki Don Andresa :P
Ale przechodząć do sedna:
Jak mówiłem - Porto nie oglądam - mamy ograniczoną liczbę czasu, regularnie oglądam tylko Barcelonę, Real, Atletico i Liverpool, sporadycznie Bayern, Chelsea, M.City i BVB. Dlatego nie mogę powiedzieć nic na temat Mangali, ale z tego co czytam w internecie i tego co wiem od kolegi który jest wielkim fanem wspomnianego przez Cb Quaresmy i ogląda mecze Porto, wiem że Mangala był rewelacją w sezonie 12/13, ale w sezonie 13/14 już taki świetny nie jest - zdarzały mu się klopsy, grał ogólnie słabiej.

2

Nigdzie nie napisałem, że jest słaby. Tylko że nie jest wart pieniędzy, o których ludzie tutaj piszą (40, 50, 60 milionów...)

2

Najpierw wskaż zdanie w którym powiedziałem cokolwiek na temat tego czy Mangala jest słaby. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Śmieszy mnie jedynie to, że 99% ludzi wypowiadających się o Mangali widziało góra 2 mecze w jego wykonaniu w tym sezonie - a jest warty dla nich każde pieniądze.
Ja również go nie oglądałem, bo w ogóle mnie liga portugalska nie obchodzi. Ale z moich informacji wynika że znacznie obniżył loty w tym sezonie - co mnie akurat zupełnie nie rusza, bo na temat tego transferu i tak się nie będę wypowiadać bo zwyczajnie 5-6 meczy które w życiu widziałem z jego udziałem to za mało żeby wypowiadać się nt. zawodnika DEFENSYWNEGO (po 10 minutach kompilacji na YT można się już co nieco dowiedzieć o pomocniku bądź napastniku, ale nic o obrońcy bądź bramkarzu). A tutaj ludzie dają za niego 50-60 mln i mówią że brać i nie patrzeć na cenę... smieszne myślenie.

1

Nie każdy trener jest jak Del Bosque - akurat trener Deschamps świetnie poukładał drużynę i do kadry nie wziął takiego Nasriego (który gra w MC) i gra tam ten, kto jest w najlepszej formie.

4

Chcę zauważyć, jak to ktoś słusznie napisał na stronie, że ten wasz wspaniały Mangala warty każde pieniądze w reprezentacji Francji przegrywa rywalizację z rezerwowym Realu i półrezerwowym Liverpoolu.

3

Ja bym bardzo chciał widzieć go w Barcelonie ale nie kosztem Sancheza.
Jeżeli chcieliby Pedro i Tello - droga wolna.
Jeżeli w kadrze mielibyśmy: Neymara, Messiego, Suareza, Alexisa i Deulofeu nasz atak byłby zabójczy i niezależnie kto by z niego nie wypadł (w razie tfu! kontuzji) można byłoby zastąpić go równie wartościowym zawodnikiem.
Do tego solidna pomoc (Rakitić, Iniesta, Rafinha, Busquets, Masche) no i nienajgorsza obrona (Pique, Bartra, jeżeli przyszedł by Suarez to może być i Rudy z Valencii ) i kadra jest piekielnie silna.
No i tu by była tylko kwestia trenera, żeby to jakoś poukładać :)

2

Takie pytanie.
Czy ktoś słyszał, żeby ktoś się nabijał z L'poolu bo mają Suareza w składzie? ;)

A śmianie się z Barcy zawsze w modzie(zazdrość) , więc kto by tu nie grał i tak znajdą powody ;)

1

Co za różnica - i jedno i drugie rządzi się prawami rynku - podaż i popyt dyktują cenę, zarówno pieczywa jak i piłkarzy - ja nie widzę różnicy.
Sztuczne regulacje w niczym tu nie pomogą - rynek rozwija się najdynamiczniej gdy nie ma żadnych ingerencji zewnętrznych - jakiekolwiek regulacje spowodowałyby poważne zachwianie się tego potężnego działu gospodarki.

1

Taki jest rynek. Piłka nożna to biznes, gdyby piłkarze nie generowali zysku, wtedy nie byłoby takich cen. Równie dobrze możemy mówić, że mamy chore ceny pieczywa, albo sprzętu komputerowego.

1

Mecz w jego wykonaniu bardzo słaby, ale chyba nie powiesz mi że Suarez nie jest warty tych 80 baniek?

1

Tylko pytanie - wg przepisów w Hiszpanii, jeżeli sędzia nie zaraportuje danego wykroczenia w protokole, komisja uważa, że takowe nie miało miejsca.
Jak jest w przypadku FIFA?
Jeżeli postępuje podobnie - wtedy Suarez nie dostanie kasy - jeżeli ma inne wytyczne - wtedy Luisa już w Brazylii nie zobaczymy ;/

5

Zachowujecie się tak jakby Suarez kogoś pogryzł pierwszy raz w życiu :P
Ja nie zmieniłem do niego nastawienia - chyba każdy wiedział, że kupując go trzeba się liczyć z pogryzieniem raz na mniej więcej 1,5 roku? :)

1

Po pierwsze wyraznie powiedziałem W SEZONIE, żeby zaznaczyć cały sezon(nie tylko ligę) , a po drugie - dodaj do tego asysty obu panów i wyjdzie, że Sanchez brał udział w kilku akcjach bramkowych mniej od Luisa.

(liczone razem z reprezentacją) Przy Messim i Neymarze Alexis jest idealnym uzupełnieniem tego trio - nie gwiazdorzy, ciężko pracuje w defensywie, godzi się mieć najmniejszy wpływ na akcje niż koledzy.

A żeby cię rozczarować - liczba sytuacji bramkowych stworzona przez zespół jest ograniczona - przyjście Suareza jej drastycznie nie zwiększy. Liczba bramek może i się zwiększy, ale skoro przyjdzie goleador, zdobywający >40 bramek w sezonie, to mniej więcej 20 bramek trzeba odjąć z dorobku Messiego i Neymara, bo zwyczajnie zespół nie wypracuje tylu sytuacji, żeby "wszyscy napastnicy się nasycili".
Ktoś będzie niezadowolony (Messi), nie chcę mówić kto (Messi), ale ten ktoś (Messi) może zacząć stroić fochy i zaczną się problemy (z Messim).

1

Epicki filmik o Leo Messim (tak ku pokrzepieniu serc) :

1

Alexis nic nie grał w najważniejszych meczach sezonu? Pfff...
Zacznijmy od tego że z City o ile dobrze pamietam to zagrał 83/180 , w dwumeczu z Atletico 52/180, w finale PK 4 /90 , w Lidze z Realem 32/180. Kiedy miał sie wykazać? A i tak wchodząc z ławki pokazywał ile jest warty. Za to wtedy gdy grał bramki sadził piękne.
Poza tym Suarez pod którego jest podporządkowana cała gra L'poolu ma niewiele lepsze statystyki w tym sezonie od Alexisa - a Sanchez gra ochłapy w dodatku jest niewłaściwie wykorzystywany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?