Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Mam nadzieję że w sobotę wystąpi - przyznam że Celtę widziałem tylko w meczach z Realem, Barceloną i Atletico, więc się Rafinhi w zeszłym sezonie za dużo nie naoglądałem a jestem bardzo ciekawy jak będzie się prezentować w Barcelonie ;)
2
Sorry ale jeżeli ty mówisz że Messi będzie dawał więcej na prawym skrzydle niż na środku to chyba ty jesteś tym "podwórkowym maniakiem"...
1
Dobry ruch, w Porto na pewno się rozwinie i będziemy mogli go sprzedać za godziwe pieniądze - bo niestety, ale w Barcelonie będzie się marnować ;/
1
Oby to była prawda i coś temu zaradzą
1
Ciekawe kiedy Alves spacerował po boisku...
5
Do meczu finałowego też mi się wydawało.
Jednak problem leży głębiej - on nie może, a nie "nie chce mu się". I to mnie przeraża jeszcze bardziej, bo jeżeli on w wieku 27 lat ma takie problemy kondycyjne to co będzie za 3-4 lata?
1
O ile to on napisał, a nie ktoś kto mu to prowadzi :P No ale już się nie będę czepiac ;p
3
A przecież już 14 dni okna transferowego... Kurde ty pewnie byś załatwił tak banalny transfer jak Suareza w góra 2 dni, a ten szrot który kupiliśmy do tej pory to pewnie w góra parę godzin?
1
Dokładnie - tiki taka jest dalej skuteczna, ale ludzie którzy ją grali już się wypalili.
Ale nie przesadzajmy - za Martino też potrafiliśmy zagrać niesamowite akcje (jak ta z Valencią w 93 minucie na CN niestety niezakonczona golem, albo ta klepka piętkami Xaviego i Iniesty) - tak samo jak za Tito. Jednak robiliśmy to nieporównywalnie rzadziej niż za Pepa - w tym tkwi problem.
1
Muller 221, Robben 201, James 160.
A już nie chcę porównywać Messiego do innych środkowych napastników typu Van Persie (83), Fred(68), Klose(44).
Nie wiem czemu mają służyć takie obrazki...
2
To lepiej się ucz, bo bez znajomości angielskiego nic się dzisiaj nie zrobi ;P
Mourinho:
1. Messi poświęcił się dla drużyny. Chciał wygrać, a nie zostać królem strzelców czy MVP, chciał tworzyć historię
2. Messi grał w strefach które nie były jego. Przez to że grał tak głęboko, musiał przejśc 2-3 linie. Zawsze było 2-3 graczy przed nim.
3. Messi próbował stworzyć coś z niczego dla swojej drużyny. Na przykład jego asysta do Di Marii była wspaniała.
4. Wszyscy wiemy że Messi jest fenomenem, mógł po prostu grać z przodu, blisko Higuaina, czekając na okazje.
5. Mam wielki szacunek dla Messiego, ponieważ grał dla swojej drużyny, czego nie można powiedzieć o wszystkich piłkarzach na mistrzostwach.
1
Co nieco przewidziałem w tym meczu - najpierw kłóciłem się z tatą że nie będzie dogrywki - on twierdził że będzie, ja - że muszą to rozstrzygnąć w 90 minutach - tu się pomyliłem. Jednak w dogrywce mój tata zaczął mówić że będą karne - na to ja odparłem że nie ma szans. "Pamiętasz co było 4 lata temu - też się wszyscy karnych spodziewali". I powiedziałem, że ktoś powtórzy wyczyn Iniesty. i takie hmmm... kto by to mógł być. Do Argentyńskiego Iniesty najbardziej pasuje... Messi, a do niemieckiego? Goetze. No i poniekąd się sprawdziło - 112 minuta, Iniesta bodaj w 114 ;)
1
Mamy odpowiedź, jak grałby Leo w wieku 33-34 lat, gdyby rozwijał się normalnie.
Ale teraz boję się że o to co będzie za pare lat, skoro teraz jest tak źle.
Myślę że masz sporo racji w tym co piszesz - przygotowanie kondycyjne u niego leży, ale nie widzę za bardzo przyczyny tego zjawiska - może zaczął olewać treningi? Od kiedy nie ma Guardioli w Barcie rola Leo w drużynie niebotycznie wzrosła - Pep potrafił utrzymać go w ryzach, a sam Messi czuł przed nim respekt - Pep nie posadził Messiego nigdy na ławie bo po prostu nie było powodu - może gdy odszedł, Messi poczuł, że może pozwolić sobie na więcej, a Tito nie miał na tyle charyzmy, żeby ukrócić jego zapędy? Tata również miał pozycję w klubie dużo słabszą niż Messi.
Chyba że mają na to wpływ jego problemy ze zdrowiem - wczoraj znowu wymiotował. Ciężko powiedzieć.
Jak dla mnie, przy takim potencjale ofensywnym jaki będziemy mieli po odbanowaniu El Pistolero Messi powinien częściej zasiadać na ławce - może spokojniejszy rok w którym mógłby się odbudować kondycyjnie, w którym grałby w co drugim meczu, dałby efekty? Kto wie...
2
No Eusebio sam zdobył dla Portugalii 3 miejsce, ale Messi to 2 nie zdobył :P
Zresztą takie czcze gadanie - nawet w latach 90' nie było możliwości oglądania piłki klubowej, nie mówię o latach wcześniejszych, więc te wszystkie dywagacje kto lepszy opierają się na porównywaniu obecnych piłkarzy ze statystykami i grą na MŚ dawnych gwiazd- o kant dupy można to rozbić.
1
Jeżeli Sabella chciał grać 3 środkowymi napastnikami przez 1/3 tego finału to nic dziwnego że nic nie grali.
Zamiast oddać drużynę Messiemu - wystawić dwóch skrzydłowych na boku, to on cały czas stawiał z uporem maniaka na Higuaina - po co?
1
Mówie o tym co Aguero grał w City - bo tam grał świetnie. Ale do Suareza się i tka nie umywa! :)
3
Poza Messim Argentyna zdobyła 4 gole, z czego 1 samobójczy.
Messi by musial im stworzyć chyba ze 100 sytuacji żeby strzelili te kilka bramek...
11
W każdej minucie tego meczu chwaliłem w duchu Zubiego, że mamy Suareza a nie Higuaina ani Aguero! :) Higuain za 55 albo Aguero za 70 - Suarez za 81, a klasy nawet nie ma co porównywać - no może Aguero jeszcze tak strasznie od niego nie odstaje, to Higuain to niebo a ziemia!
DZIĘKI CI ZUBI!
1
Spoko do listopada to i Deulofeu swoje zagra :)
1
A bieda taka że szkoda gadać. Rosja też jest świetnie rozwijającą się gospodarką, a co z tego, jak duża część społeczeństwa nie ma nawet na chleb...
1
Źródło pudelek? Czy może bardziej wiarygodne jak Fakt? :)
8
Tak, a później wsiadł na swojego jednorożca i pojechał do domu :)
1
No sam się z nim nie zgadzam w paru kwestiach - np. tego że Robben powinien otrzymać nagrodę, ale to jego zdanie.
1
Co w tym takiego dziwnego?
1
W sprawie sankcji transferowych Bartomeu dał chyba za mało w łapę (bo ich nie zlikwidowali, jedynie odroczyli) mam nadzieję, że teraz nie popełni tego błędu... :P
1
Cały czas mam wrażenie, że ludzie na tej stronie nie zdają sobie sprawę z tego kogo kupiła Barcelona ;P Zachowują się tak, jakbyśmy kupili jakiegoś niezłego piłkarza, który nie wiadomo czy się sprawdzi.
Ludzie my kupiliśmy NAJLEPSZEGO napastnika świata, który takiego Leo momentami przyćmił totalnie - zwłaszcza na początku sezonu. On swoją grą miażdżył, taki Bale może mu co najwyżej buty sznurować.
Mam wrażenie że ludzie tutaj nie oglądali ani jednego meczu L'poolu i zgrywają ekspertów...
1
Oczywiście że w większości tak jest, ale wyrok zapadł, ogłoszono że do paki pójdzie tego i tego dnia i jeszcze przez ok. 2 miesiace był na wolności, siedział na trybunie honorowej Bayernu, jeździł na mecze itd. Nie wiem dokładnie dlaczego tak było, bo niezbyt mnie to interesowało ;p
1
Niekoniecznie - Rummenige został skazany na bodajże 2 lata więzienia, ale przebywał na wolności jeszcze ok. 2 miesiące zanim poszedł do paki :P
7
Z tym, że Suarez potrafi też nurkować, więc w razie nieobecności Neymara, może go zastąpić :D
Nie no, ale Neymar przestał symulować w Barcelonie.
2
Rooney jest cienki ;)
A Inter... heheheheheeheheh ... ten tego :P