Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Spłaci się z koszulek jak to mawiają kibice pewnego klubu :D
2
To co miał do gadania rok, dwa lata temu, albo trzy, albo cztery(Villa), albo pięć(Ibra) :)
1
Jaracie się tymi formacjami i piłkarzami a znając życie skończy się to tak:
http://www.footballuser.com/1052967/FC_Barcelona
Z czego Suarez od czasu do czasu z musu będzie wędrował na skrzydło jak go Messi pogoni.
1
Widziałem ten filmik i zupełnie mi to nie imponuje - to absolutne minimum, które powinien mieć stoper - a teraz popatrz na to jak wyprowadza piłkę taki Mascherano albo Bartra(który w tym sezonie miał kilka szalonych akcji :P)
1
Widziałem i to nie raz, oglądałem 7 meczy ligowych Valencii w tym sezonie (Barca, Real, Atletico + otwarcia - Malaga-Valencia) oraz kilka w LE (najcześciej fragmenty) i nie ma co porównywać wyprowadzania piłki przez niego, do tego co potrafi Pique czy Masche. Owszem, nie jest jakiś beznadziejny w tym aspekcie, ale wystarczy go mocniej przycisnąć i już sie zaczyna gubić - musi mieć dużo miejsca aby wykonać to poprawnie. Oczywiście istnieje możliwość pomyłki, bo oglądając Valencię w pierwszej kolejności zwracałem uwagę na ich przeciwnika - Barcę, Real czy Atleti, a na Valencię patrzyłem całościowo i nie skupiałem się na Mathieu, ale z tego co pamietam to wygląda to tak jak wyglada :)
6
Dla mnie Messi już nie jest niedościgniony, ale jest jednym z 2-3 najlepszych piłkarzy świata.
Jeżeli tylko zacznie biegać po 9 km w meczu i uczestniczyć chociaż w minimalnym stopniu w pressingu nikt nie będzie chciał go sprzedać.
Obecnie jest bezużyteczny w defensywie i świetny w ataku, ale bierność w defensywie bardzo obniża jego piłkarską wartość DLA DRUŻYNY. Jeżeli będzie biegać tyle ile wynosi absolutne minimum, wtedy nie będzie argumentów dla których miałby odejść - jeżeli nie, trzeba rozważyć wszystkie opcje - również tą, że jest legendą tego klubu.
5
3-2-2-3 to się grało w latach 20 XX wieku :P
Dla mnie by to raczej nie wypaliło - skrzydła raczej nie istnieją (Messi na skrzydle to niemal 0 pożytek dla drużyny) poza Neymarem nikt nie będzie tam się zapuszczać, za to tłok w środku byłby niemiłosierny.
3
Właśnie Mathieu jest mega szybki i zwrotny (dosyć dziwne przy jego wzroście) - za to dosyć drewniany przy wyprowadzaniu piłki (oczywiście jak na Barcę - nie ma co porównywać go do Masche, Pique czy Bartry- ale w Valencii dawał radę) i pewnie częsciej niż nasi stoperzy będzie ratował się wybiciem piłki w trybuny.
Zapewne jest też słabszy przy innych aspektach gry defensywnej (trzymanie linii itd) ale w grze 1 na 1 jest bardzo dobry -tego mu odmówić nie można.
2
Rakitić 4, a Rafinha i Deulofeu - tajemnica państwowa, dane szyfrowane zmiennym szyfrem 1024 bitowym, wykorzystującym wielokrotną funkcję haszującą, dodatkowo złożone w najpilniej strzeżonych salach Fort Knox
1
Zależy kiedy - w przekroju całego sezonu Pique był nieporównywalnie lepszy od Bartry, ale np. w rundzie jesiennej to Bartra był jednak trochę lepszy od Gerarda.
Pique zaliczył jeden z lepszych(indywidualnie) sezonów w karierze - trzymał wysoką formę przez cały sezon i dopiero jak go zabrakło przez kontuzję, to wszyscy zobaczyli że był kluczowym elementem naszej defensywy(wystarczy przypomnieć GD w finale CdR w którym go zabrakło i to co robił Real z naszą obroną przez pierwsze 20 minut).
Pique miał bardzo równą formę przez cały sezon i w żadnym ważnym meczu nie zawiódł, a mało tego nie raz był w tych meczach najlepszym graczem (wystarczy wspomnieć mecz z Atletico w 19 kolejce)
3
Jeszcze zapomniałem dodać w swoim poprzednim poście, że wreszcie będzie miał kto powalczyć fizycznie. Do tej pory silni fizycznie byli tylko Pique(w miarę), Bartra(w rozsądnej skali) i ew. Masche, który za to nie grzeszył wzrostem (tu był kłopot). W zasadzie nie mieliśmy piłkarzy, którzy potrafili się przepchnąć (poza wiecznym rezerwowym Songiem). A przypominam, że za Guardioli w pierwszym sezonie byli tacy piłkarze jak: Puyol (nie do zdarcia :D), Pique, Abidal, Yaya(czołg! :D), Keita(warunki fizyczne miał niezłe), Eto'o , czy Henry(też w miarę).
Później doszedł piekielnie silny Ibra zamiast Eto'o(ale Szwed w defensywie był niemal bezużyteczny), a nawet w sezonie 10/11 mieliśmy Puyola, Pique, Abidala, Masche czy Keitę.
Teraz będziemy mieli Pique, Mathieu, Rakitić(no siłaczem to nie jest, ale ciężej będzie go zdominować fizycznie niż takiego Xaviego czy Iniestę) no i Suarez( czołg w ataku :D).
Reasumując: ciężej będzie strzelić naszym przeciwnikom bramkę ze SFG, my będziemy z nich zdobywać więcej goli, przeciwko typowo fizycznym drużynom (np. Chelsea, Atletico) nie będzie nas tak łatwo załatwić fizycznie. Oczywiście wszystko idzie kosztem techniki(jak w przypadku Mathieu - nie ma co porownywać do Mascherano), zwrotności (jaki by Rakitić nie był, to tak zwrotny jak Xavi za najlepszych lat nigdy nie będzie) czy szybkości, no ale jeżeli Suarez, Messi i Neymar się dogadają(modlę się o to każdego dnia :P) a Messi będzie wyrabiać minimum w defensywie (minimum - mniej więcej tyle co w pierwszej połowie finału MŚ - tyle wystarczy do utrzymania ciągłości gry defensywnej) a Lucho wypali (o to się martwię najbardziej) to nie będzie czego zbierać z innych drużyn.
1
Jakoś 1-2 dni temu trener Romy powiedział że Benatia się nigdzie nie wybiera i bezwzględnie zostaje w Romie (artykuł był na stronie Chelsea, która ponoć była nim zainteresowana)
11
Ja chcę tylko zwrócić waszą uwagę, jak po cichu po cichu ale zarząd wykonał kapitalny ruch - popatrzcie jak nasza średnia wzrostu się podniosła wskutek transferów.
Bramka - zamiast 183 VV, 190 MaTSa
Obrona - zamiast 175 Masche, 183 Bartry lub 192 Mathieu
Pomoc - zamiast 170 Xaviego, 184 Rakiticia
Atak - zamiast 169 Alexisa, 181 Suareza (a gość kapitalnie gra głową).
Zatem w tej sytuacji w obronie przy stałych fragmentach gry mamy: wysokiego GK z dużym zasięgiem ramion. 2 niezwykle wysokich ŚO(jeżeli Pique+Mathieu) albo wysoki+dość wysoki (Bartra). 1 wysokiego pomocnika (Rakitić, bo Busquets i tak jest bezużyteczny przy główkach mimo ze ma 189) i 1 dość wysokiego napastnika, który kapitalnie gra głową (Suarez).
Zatem jeżeli dajmy na to mielibyśmy grać z Realem, to przy kryciu : Ronaldo = Pique, Ramos/Varane = Mathieu mamy jeszcze 2 bądź 3(jeżeli by grał Busquets zamiast Masche) dość wysokich zawodników, którzy nie będą dawać sobie wskakiwać na głowę przy każdym dośrodkowaniu :)
No a w ataku, mając Pique, Mathieu i Suareza i Rakiticia wrzucającego piłkę bramki powinny padać zdecydowanie częściej :)
1
Fajny filmik o naszej nowej gwieździe (o Suarezie jakby ktoś się nie domyślił :P) , bo myślę że jego gole to już każdy widział, a tutaj można popatrzeć na jego skillsy - technika, wizja gry, drybling - palce lizać :D 9 kompletna :)
1
Mam tylko nadzieję, że kibice nie zaczną świrować i np. gwizdać przy każdym jego kontakcie z piłką - początki będą dla niego najtrudniejsze, a jak poczuje taką niechęć do siebie od fanów SWOJEGO klubu, to może mu się coś zaciąć w głowie - oby tak się nie stało,a kibice (ci prawdziwi) odnosili się do niego z szacunkiem i wspierali jak każdego innego gracza - jeżeli będziemy mieli gwizdy w jego stronę przy każdym dotknięciu piłki przez Mathieu to mogę już teraz powiedzieć że 20 mln było wyrzucone w błoto...;/
1
To czy trener ma jaja okaże się w trakcie sezonu - oczywiste jest że Xavi będzie grać mniej, bo o ile rok temu jeszcze nie odstawał znacząco od naszych pomocników (a wszyscy byli dosyć slabi jak na Barcę) to w tym już będzie - wieku się nie oszuka.
1
Alba to piłkarz którego totalnie nie trawię w Barcelonie i szczerze go nie lubie. Nie potrafię w nim znaleźć jakiś bardzo wartościowych elementów - nienajgorzej w obronie, nieźle w ataku, ale nic poza tym. No i jest w miarę młody :P Na prawdę szczerze wolałbym Mathieu na LO niż Albę (przy założeniu że ściągamy Cuadrado), od Alby wolę dużo bardziej chociażby Adriano (chociaż poprzedni sezon był taki średnio udany w jego wykonaniu).
Nie wiem dlaczego ale Alba od początku nie przypadł mi do gustu. Nie wiem czy to wina symulek, czy wiecznych pretensji do sędziego, czy po prostu jego aparycji ale nic na to nie poradzę :p
1
Zapomniałem dodać, że chodzi mi o Gran Derbi (nie wiem czy przeczytałeś edit ;P)
2
Jak Shift+Ctr nie działa to zrestartuj kompa. To raczej na 100% pomoże, a jak nie to nie wiem xD
3
Wg mnie jeżeli przyjdzie Cuadrado to daje sobie uciąć rękę, że zagramy w ustawieniu w obronie Mathieu - Pique - Bartra - Cuadrado.
Jak za starych dobrych czasów -silny LO, kapitalny w defensywie (jak Abi) i ultraofensywny PO, dający sporo możliwości w ataku (jak kiedyś Dani).Edit: zapomniałem dodać że w Gran Derbi xD
1
Hahaha no nie moge... Ronaldo 4 a Messi 1?
Ciekawe za co, no nawet 1 argumentu bym nie znalazł(poza MŚ) dla którego CR powinien być niżej niż ktokolwiek... A w szczególności Messi, który zaliczył fatalny sezon indywidualnie(jak na niego) i drużynowo.
1
Chyba że Gran Derbi będzie 25 (przypominam, że daty te są tylko przykładowe i będą ustalane na ok. 2-3 tyg. przed meczem i o ile GD na pewno w pt nie dadzą (czyli 24.10) to już w sobotę jak najbardziej, a wtedy to nie wiem jak się to będzie liczyć :P
1
Nie czaje kibiców Realu, którzy piszą coś o "ustawionym losowaniu"(GD w październiku, mecz z Atletico na początku, albo Barca-Atletico pod koniec ligi)...
Jakim trzeba być imbecylem, żeby nie wiedzieć że terminarz jest USTALANY przez władze ligi a nie LOSOWANY? Więc co tu może być ustawiane? :P
1
Owszem, ale na razie jest to "tylko" potencjał - nie wiadomo czy Halilović nie skończy jak drugi Bojan (tfu!) - na razie jest bardzo młody i może być kiedyś kimś pokroju Iniesty/Modricia, ale może być też tylko niezłym grajkiem, albo w ogóle zagubi się i nie odnajdzie w dorosłej piłce. Kto to wie? W przypadku tych panów była większa pewność - czy był to NAJLEPSZY transfer ostatnich lat to można będzie powiedzieć za 2-3 lata :D
3
Dokładnie - nie czaje ludzi niezadowolonych z transferu Suareza. Miała być 9? Dostaliśmy nie tylko obecnie najlepszą na świecie, ale śmiem twierdzić że najlepszą w ostatnich kilku latach, może i najlepszą od czasów R9 (bo uważam że Luis jest lepszy od Ibry czy Eto'o, a wiem co mówię, bo co jak co ale L'pool to oglądałem regularnie :D) a ludziom coś nie pasi.... Nie rozumiem tego totalnie. Nawet nie śmiałem pisać o transferze Suareza do Barcy, bo wiedziałem że to nierealne, a tymczasem teraz będzie grać u nas - dalej w to nie wierzę :D
1
Benfica wystosowała oficjalny komunikat że Garay przeszedł za 6 (było to związane z tym że 50% trafia do Realu - w tym przypadku 3mln) - nie wiem na ile to prawda, a na ile przekręt żeby zapłacić mniej Realowi, ale tak czy tak Garay to była dużo lepsza opcja nawet niż Mathieu. Gdyby jeszcze nie miał 31 lat, tylko 27 to byłbym zadowolony i z ceny i z umiejętności i ogólnie z transferu, no ale ile on pogra ? 2 lata i "do piachu" :p
1
No wiesz ja bym nie przesadzał. Jestem pewien że Suarez odpali, no a na Neymara patrzę w kategorii - biła się o niego cała Europa, a na końcu jest u nas, dlatego jestem w stanie wybaczyć te przekręty, bo może inaczej się nie dało :P A koniec końców mamy tych dwóch panów i jeżeli się dogadają, to z jakiś śmiesznych BBC itd nie będzie co zbierać :D
1
Raczej za ośmieszanie obrońców wszystkich drużyn jak leciało...
1
Suarez, Rakitić, Ter Stegen, Bravo, Halilović, rok temu Neymar (abstrahuje od otoczki). Mało zarząd zrobił? Suarez i Neymar to gwiazdy światowej klasy, przed tym okienkiem marzyłem o Suarezie ale wiedziałem że to nie możliwe, bo byłem przekonany że L'pool zarząda sobie 100-120 mln za niego (po szaleństwie Realu ws. Bale'a) i tylko Real będzie mógł spróbować go wyciągnąć. A tymczasem dostajemy zawodnika, który obok Ronaldo był zdecydowanie najlepszy w Europie!
7
Halilović to genialny transfer - 2 lata temu chodziły pogłoski o 8 mln które miał niby za niego płacić Real, rok temu o 15 + 5 zmiennych Barcy, a ostatecznie przyszedł za...2 :)
A wart byłby nawet tych 15 :D