0

Czy Barcelona z 11/12 była najlepsza? Według mnie raczej nie.
Dla mnie najlepsza była ta z sezonu 10/11 właśnie - wygrana w LM w świetnym stylu, wygranie ligi no i wspaniała La Manita :) W 11/12 strzeliśmy od groma bramek, ale przede wszystkim na Camp Nou - wygrywaliśmy regularnie po 5-0 i wyżej, a na wyjazdach traciliśmy pkt (zwłaszcza na początku sezonu). Barcelona z 10/11 była bardziej kompletna, a 11/12 to była raczej kwestia Messiego - w tamtym sezonie pokazał, że jest najlepszy w historii (w sensie takim, że nikt przed nim nie miał tak niesamowitego sezonu) - załatwił Barcelonie 102 (mogę się mylić o 1-2 ale na pewno >100) gole - 73 gole+ 29 asyst, liczby niemożliwe dla piłkarzy, którzy nie mają napisanego "Messi" na koszulce ;)

0

Kiepski? Nieco za półmetkiem sezonu mają odpowiednio 16 i 15 bramek - jeżeli utrzymają podobną skuteczność sezon zakończą z 25-30 trafieniami. Leo swoje dołoży (pewnie do 40-45 dobije, chociaż niewiadomo)

0

100% racji Dani,ale niestety jego apele przynosza chyba odwrotny skutek... Jak tak dalej pojdzie to na Gran Derbi ni bedzie kompletu a co dopiero na mecze np. z Man City...

0

No kibice to chyba sie juz n dfuzyne totalnie wypieli...3 mecz z rzedu na ktorym jest ledwo polowa kibicow...Brawa dla kataloncow...

0

Ja mysle zmecz sie skonczy 2-1 a na Vincente Calderon bd dreszczowiec ;)

0

Narazie niewiele wskazuje ze go zmarnuja ;)

0

To byla symulka Costy-zreszta on nic innego dzisiaj nie robi-zamiast pracowac na gola dla Atleti to pracuje na czerwo dla Pepe...

0

Co ma wyznawana religia do poglądów na temat piłki?
Rozumiem że wiara wpływa na nasze postrzeganie świata, jego natury, także życia i jego sensu, ale piłkę nożną?

Poza tym najeżdżanie na katolików w necie jest już żałosne.

0

Człapiących piłkarzy?
Hahah nie rozśmieszaj mnie.
Popatrz na statystyki Xaviego. 11, 12, 13 km? Pressing zakładany za siebie i za Messiego? To ma być człapiący piłkarz? Xavi biega więcej niż Fabregas czy Iniesta a grają przecież na podobnych pozycjach...

I właśnie w Anglii stałby się znowu bożyszcze i ludzie by go uwielbiali. W Anglii jest tyle miejsca, że gdy tylko Xavi dostałby piłkę to od razu mógłby słać długie crossy i prostopadłe podania. Problem jest w Barcelonie - tu gramy przecwko autobusom, podania muszą byc perfekcyjnie - nie można ot tak "podać prostopadle" bo obrona jest na 20 metrze (albo 16) od bramki, więc gdy podasz za mocno napatnik nie ma szans na dojście...

0

5 asyst 3 gole w Celcie to bardzo dobry wynik - jeżeli pomyślimy, że w Barcelonia miałby przed sobą Neymara, Messiego, Alexisa czy Pedro to wynik byłby 2 razy lepszy co najmniej ;)
Jak dla mnie transfer pomocnika zupełnie zbędny - ja bym wypożyczył w przyszłym sezonie S.Roberto a dał szanse Rafinhi :)

0

To chyba stare to zdjęcie...
hehe ;p

0

Eh... jak ja lubie takich gości co nie potrafią docenić świetnego trenera.
Może powiesz że Mou to przeciętniak?
Rzeczywiście - wielkie mi przekręty. Powiem tyle - LM to tak wyrównane rozgrywki, że nie ma roku żeby nie było jakiegoś przekrętu.
Jestem niemal na 100% pewien, że na pewno w meczu Bayernu z Arsenalem (dwumecz 3-3) była jakas sporna sytuacja- niesłusznie odgwizdany spalony w jakiejś akcji, czy jakas bramka dla Bayernu padła nie do końca prawidłowo- a zatem co? Robimy kolejną teorię spiskową? Nie da się wygrać LM bez jakichkolwiek kontrowersji...

A wyniki Mourinho świadczą za niego i podważanie ich jest glupotą...

0

Nasri proszę państwa to już wrócił do treningów ;)

0

Czo ten Hazard teraz zrobił o.O (nie chodzi o tą nieudaną piętkę, ale akcje przed)

0

Taaa no jasne
z Bayernem 3-2
z MU 4-1
ze Spurs 6-0 i 5-1
z Arsenalem 6-3

0

Mam pytanie dt. Demichelisa.
Mianowicie widzę (na transfermarkt) że przeszedł do Atletico 11 lipca tego roku, a już 1 września odszedł do Manchesteru City
Po pierwsze czy dwa transfery w jednym oknie są dozwolone?
No i czy w ogóle miał miejsce ten pierwszy transfer, czy po prostu Martinowi skończył się kontrakt, podpisał z Atleti, nie spodobało mu się/zgłosił się po niego były szkoleniowiec i odszedł?
Bo jeżeli tak to Atleti fajny interes zrobiło - dostali piłkarza za darmo, by sprzedać go za 5 mln 2 miechy później :)

0

Taaa... Messi człapie na boisku od zawsze, ale w erze Guardioli minimalnie częściej latał za piłką no i w ataku częsciej biegał, dlatego nie było to tak widoczne jak teraz.
Messi momentalnie podłącza się do ataku? Dalej mam obrazek przed oczami, (chyba w meczu z Levante) jak Messiemu całe 2 akcje zespołu (czyli ok. 1 minuty) zajął powrót z pozycji spalonej, na której znalazł się wcześniej. Pieprzone 60 sekund szedł przez 30 metrów, pomiędzy polem karnym a linią obrony Levante... I żeby to było raz...

0

Faus: "Nie widzę potrzeby, by dawać podwyżkę co pół roku"
Messi:"Faus nie zna się na futbolu"
Faus:"Messi to najlepszy piłkarz świata i musi zarabiać najwięcej, dlatego dostanie podwyżkę"

0

Wtedy Xavi i Iniesta byli lata świetlne przed innymi, Puyol był najlepszym defensorem, a Alves w ataku był równie dobry, co najlepsi skrzydłowi Europy, Abidal dawał nam stabilizacje w obronie.
Gra była szybka (graliśmy w trójkątach, kiedy się tylko dało- widzieliście rozegrania w trójkącie w tym sezonie, albo rok temu? ja nie), drużyna zbilansowana (siła fizyczna: Eto'o, Henry, Yaya, Abidal,; wirtuozi: Messi, Xavi, Iniesta, Alves). Byliśmy głodni sukcesu, a Europa jeszcze nie do końca wiedziała jak z nami ma grać (widać to po Bayernie - niby każdy ma video, ale dobrze postawionego autobusu przeciwko nim jeszcze nie widziałem - ale za rok, dwa to już będzie normalka).
I dlatego Messi mógł się opier****. Teraz nie może, ale on tego chyba nie widzi...

0

Wypłacanie procenta pensji w zależności od skuteczności:
- VV: wychodzenia do górnych piłek
- Pique: pojedynków 1 na 1
- Alves : celności wrzutek
- Xavi: podań napędzających akcje
- Messi: przebiegniętych kilometrów

I od razu gralibyśmy lepiej ;)

0

Ja na piłkarza narzekam tylko w dwóch przypadkach
1. Brakuje mu zaangażowania
2. Gra fatalny mecz, nic mu nie wychodzi.

Czasami ta 2 opcja przydarzy się takim zawodnikom jak Tello, VV(w ostatnim), Pique itd Ale braku zaangażowania to u piłkarzy, którzy nie nazywają się Leo Messi to raczej nie widziałem - a jeżeli tak, to bardzo bardzo rzadko.
Potrafie wybaczyć słabszy mecz Xaviemu czy Pedro, już za sam fakt, że zawsze przebiegają 10-13 km w meczu! A Messi? U niego 5-6 to norma, rzadko się wychyla poza tą "wspaniałą średnią". Pewnie że ŚN to nie jest zawodnik który biega najwięcej, ale te 8-10 km to ci napastnicy przebiegają, czasem wiecej (np. Suarez zapierdziela po 12 najczesciej), ale nie Leo. Nie wiem kiedy ostatnio dobił do 10 km, może trzeba by się cofnąć do ery Rijkaarda, jak mu jeszcze zależało na przebiciu się do pierwszej 11, bo potem miał to z urzędu.

Do Leo mam wielki szacunek, bo wiem, że gdyby nie on nie wygralibyśmy nawet połowy z tych trofeów w erze Guardioli, ale... Era Guardioli się skończyła, to był geniusz, który ustawił drużynę tak, że nawet przy słabszym meczu rywale mogli liczyć tylko i wyłącznie na farta - teraz cała drużyna musi pracować na wyniki i nie ma żadnej taryfy ulgowej dla nikogo, jeżeli chcemy zdobywać trofea....

0

A gdyby grał pressingiem to nie dość że tracilibyśmy mniej goli, to w dodatku mielibyśmy więcej okazji do strzelania goli i konsekwencją tego zdobywalibyśmy ich więcej.

Np. mi wcale nie chodzi o to, żeby Messi ciągle pokazywał się do gry, za każdym razem gdy dostanie piłke robił sprint... Zdecydowanie nie - nie musi zapierdzielać w ataku non stop.
Chodzi tylko i wyłącznie o defensywę - gdyby grał pressingiem razem z innymi, nie musiałby w ogóle robić tych "zrywów"

0

Neymar zawsze daje z siebie wszystko - ma zarówno świetne statystyki, jak i świetnie gra. Ma równą formę, daje bardzo dużo zarówno w ofensywie jak i defensywie - gra prawą, lewą nogą, ma strzał z dystansu, drybling... Jedyne co mu brakuje do doskonałości to skuteczności i zimnej krwi pod bramką - to przychodzi z czasem.

0

No wiadomo że Leo zagrał beznadziejnie, ale
- zaliczył asystę
- strzelił gola (z karnego, ale uderzenie było perfekcyjne i nie do obrony)
- rozprowadził genialną akcję w 92 minucie, po której miał okazje do wyrównania, ale był za mały kąt

0

Nie no akurat w tym przypadku była 1, jeżeli już klasyfikujemy.
Przecież piłkarz Basków upadł a potem wstał, coś tam pokazał że dostał w głowę, pomiział się po twarzy. A to już pokazuje, że to była żałosna symulka..

0

@Frozen

Tak dokładnie tak bym zrobił - pod wpływem impulsu na pewno bym się nie powstrzymał.
A kara za takie zachowanie to inna sprawa.

0

To czy by leżał czy nie, nie ma nic do rzeczy - nie oceniamy w tej chwili tego co robi CR, tylko to co zrobił piłkarz Athleticu...

0

Powiem tak - gdybym ja był na miejscu Ronaldo, to po obejrzeniu czerwa bym podszedł do tamtego gościa i mu po prostu przywalił w ryja....

Na pewno czerwo niezasłużone, symulka Gurpegiego żałosna.
Jedynie można zauważyć, że Real stracił dzisiaj część tego, co dostał przez pomyłki sędziowskie wcześniej.

0

No w zasadzie to przecież pierwszy mecz z Valencią też prowadziliśmy 3-0, odprężenie i 3-2 - wtedy wzięli się szybko w garść.
Teraz...EH...

0

Tzn nic nie mówie, ale wiarę w mistrzostwo staciłem 2 kolejki temu.
W LM wierzę jak najbardziej, ale na ligę już od tych 2 tygodni nie licze, bo jest pewna sprawa:
Real gdy grał piach nie tracił pkt- grał straszliwy piach i ciułali po 3 pkt . My mielismy formę i łapaliśmy pkt- gdy jej nie mamy tracimy pkt. To nie może dać mistrza ;)

Ale na LM liczę i wierzę całym sercem. PK też jak najbardziej do zdobycia ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?