Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zresztą dla mnie praca Martino wygląda tak:
- wygrana w SPH, walka na wszystkich frontach, jesteśmy liderami La Ligi, w Copa del Rey mamy duże szanse na finał, w LM jesteśmy w 1/8
- wygrywanie na przekór losowi - kontuzja + słaba dyspozycja Messiego, a także Neymara w ostatnim czasie, kontuzja VV który nam wyratował wiele pkt w tym sezonie
- odzyskanie najlepszej wersji Pedro i Alexisa : obaj nie mieli tak równej i dobrej dyspozycji chyba nigdy w Barcelonie (ja sobie nie przypominam, by Pedro w każdym meczu przez 2 miesiące grał na równym poziomie - nawet za Pepa w sezonie 10/11 miał przestoje na miesiąc czy dłużej, potem forma przez pare tygodni i znowu spadek)
- nie tracimy goli - obrona jeszcze nie gra na najwyższym poziomie, ale drużyna jako całość gra lepiej w destrukcji
- optymalne gospodarowanie czasem gry dla poszczególnych zawodników - mało który może narzekać, że bardzo mało gra (nawet Montoya zagrał już niezłą ilośc minut - no może Tello gra bardzo mało, ale to kwestia tragicznej formy)
0
A czy jak wygramy finał LM, to też będzie to wynik zamydlający nam oczy? :)
Ja jestem zadowolony z pracy Taty - czego więcej oczekiwać od trenera po półmetku sezonu, półmetku, który upłynął pod znakiem kontuzji i słabej formy Messiego, a także 1,5 miesięcznej absencji Neymara (od meczu z Cartageną 17 grudnia, zagrał jakieś 45 minut o ile się nie mylę)
0
Zmiana trenera co sezon to jest na 99% słabszy sezon - im wiecej zmian trenerów tym mniej trofeów - jedyna zmiana na którą bym się zgodził, to ta na Pepa - wiadomo, to jest wśród trenerów ktoś taki jak Messi, wśród piłkarzy - to do niego trzeba się podporządkować, a nie on do innych :)
Ale trzeba dać Martino czas - ja wierzę, że jeżeli nie w tym sezonie, to w przyszłym będziemy grać super. Przypominam, że Martino dostał tylko 1 transfer i nie mógł sobie pozwolić na więcej (Bojan 13 mln, Neymar - co z tego że "kosztował 57" jak klub wydał podczas tej operacji jakieś 80? tych pieniędzy w kasie nie było, więc wydaliśmy praktycznie 100 mln w to okienko) - teraz będzie nowy budżet na transfery, będzie mógł sprowadzić ciekawych piłkarzy (także tych z wypożyczeń) i dopiero wtedy zobaczymy tą najlepszą wersję Barcelony, którą proponuje Martino.
Jestem daleki od wystawiania ostatecznej i nieodwołalnej oceny Tacie po tym sezonie, a co dopiero po jego półmetku. Pamiętajmy, że w latach 2008-2012 byliśmy lata świetlne przed innymi zespołami, a LM wygraliśmy "tylko 2 razy" w 4 podejściach, więc nie możemy oczekiwać, że teraz, gdy poziom się tak wyrównał, będziemy wygrywać co rok. Być może będziemy musieli na nią poczekać nawet z 5 lat... Oby nie tak długo jak Real :D
0
Ja myślę że to, że Barcelona jest tak mocna gdy jest słabsza, niektórym przesłoniło oczy.
Chcę tylko zauważyć, że poza Pepem (który był geniuszem) żaden trener nie osiągał w swoim pierwszym sezonie najwyższego poziomu - każdy potrzebował czasu - potrzebował 2/3 sezonu, żeby wpoić drużynie filozofię.
Tylko, że podczas swoich pierwszych sezonów, często kluby nie wyglądały dobrze, przegrywały sporą liczbę spotkań, przegrywały mistrzostwa itd. Ale Martino wchodzi do klubu, wprowadza zmiany, drużyna gra lepiej niż za Vilanovy(ale to nadal nie jest to coś) i wszyscy uważają że to jest max na co go stać, na co stać tą drużynę, no bo "regularnie wygrywamy"...
0
Ekhm...
Pep grał w 4 lidze i wprowadził drużynę do 3...
To Enrique wprowadził drużynę z 3 ligi do 2.
0
No wiesz, skoro przegrali pierwsze 13 spotkań o ile się nie mylę, to rzeczywiście - w ostatnim czasie zdobyła pewnie więcej pkt niż 90% ligi.
No ciekawie sie zapowiada walka o utrzymanie ;)
0
Hehe dawno nie widziałem tak wyrównanej tabeli jak w tym roku w Lidze Adelante
Lider ma 42 pkt, a ostatnia drużyna ma 27. Aktualnie 5 drużyna może z powodzeniem spaść do 3 ligi (9 pkt przewagi nad strefą spadkową),a drużyna ze strefy spadkowej ma szanse na zakwalifikowanie się do baraży o I ligę :D
0
"Sędzia uznał, że musi odgwizdywać wszystkie kontakty zawodników"
Mam wrażenie że było właśnie odwrotnie...
0
W ataku został Messi i Alexis, ale Messi też był często wycofany (choć nie aż tak bardzo jak zwykle - jednak na 9 nie siedział) więc momentami mielismy praktycznie 1 zawodnika w ataku :)
0
To było pseudo-lewe skrzydło. Tak na prawdę grał sporo w środku, a na skrzydło schodził gdy musiał założyć pressing, albo naturalnie podczas akcji.Gdy graliśmy 4 pomocników (Song, Busquets, Fabregas, Iniesta) to nie widać było ścisłego przywiązania do pozycji - mieliśmy w tym ustawieniu kontrolować mecz do końca, a nie jeszcze atakować :)
0
Dla mnie tak - owszem może nie był to występ perfekcyjny, ale z defensywnych piłkarzy zachowywał się najlepiej i w wielu sytuacjach dawał nam przewagę w środkowej częsci boiska
0
4 bohaterów meczu: Song, Iniesta, Messi, Valdes
2 przyczajonych bohaterów: Pedro, Alexis
:)
0
Podstawowa różnica pomiędzy Pedro a Alexisem (teraz!) jest taka, że Pedro gra równo - czy to z dobrym klubem (no już nie oczekujmy że będzie czarował z Realem itd, ale z solidnymi zespołami) czy ze słabym pokazuje dobrą grę - i potrafi ją napędzić.
A Alexis gra co 2 mecze na Camp Nou prawdziwe partidazo, a w meczach wyjazdowych gra przeciętnie (chociaż dzisiaj grał w dobrze)
0
Messi realizuje plan minimum w pressingu - to cieszy. To nadal za mało, ale przynajmniej nie ma już takiej wyrwy przy próbach ataku.
0
Wreszcie Messi pokazał że jest wielki!
O takie gole chodzi! W takich momentach, takie gole!
0
Dziś przynajmniej biega (trochę).
Zobaczymy
0
Szkoda że w taki sposób, ale cóż...
0
TO że stracimy pierwsi gola to byłem pewny.
Pytanie czy się podniesiemy....
0
Dokładnie - rozumiem, że Utd mogłoby być wyeliminowane z walki o mistrza w tym roku - OK - ale żeby po połowie sezonu stracili szanse na awans do Ligi Mistrzów (10 pkt straty do L'poolu)?
Moyes powinien zostać zwolniony.
Popatrzmy na kluby które zmieniły trenerów:
Bayern - tu nie trzeba nic mówić
Man City - grają najlepiej od lat i walczą o mistrza
Chelsea - to samo, grają świetnie są liderami w lidze
PSG - liderzy, świetna gra w LM, są na bardzo wysokim poziomie
Barcelona - no poczekajmy do meczu z Sevillą, ale jak dla mnie gramy dużo lepiej niż rok temu
Real - nieporównywalnie lepiej niż rok temu
Praktycznie wszystkie drużyny grają nawet lepiej (!) niż wcześniej, a żadna nie gra słabiej, albo znacząco słabiej.
A to co robi MU to jest poniżej krytyki ...
0
No Pedro może strzeli ale w Sancheza wątpię - z 13 goli w La Liga 12 na Camp Nou - marne szanse że dziś poprawi dorobek ;p
Liczę na zwycięstwo, ale będzie cholernie ciężko
W mojej przedsezonowej(nie dokonywałem później zmian) klasyfikacji najtrudniejszych wyjazdów Sevilla zajmuje trzecie miejsce
1. Madryt - Real
2. Madryt - Atletico
3. Sevilla
4. Bilbao
5. Sociedad
6. Osasuna
0
Niedobrze...
Jedynym rezerwowym obrońcą będzie ktoś z pary Montoya/Alves ...
Oby obyło się bez jakichkolwiek kontuzji bo znowu na środku będzie musiał zagrać Adriano...
0
Liczy się bilans bramek a nie strzelone bramki - jeżeli wygramy to mamy lidera.
Gdyby było tak jak mówisz, to po poprzedniej kolejce mielibyśmy 3 miejsce (Real miał tyle samo pkt, ale 61 bramek, przy 59 naszych) a mieliśmy 2 :)
0
Pamiętam, że kogoś wyśmiano tu, jak mówił że liczy, że Almeria zabierze pkt Atleti :D
Ja też się nie spodziewałem, dlatego poszedłem spać. Z Realem też - oglądałem mecz do stanu 2-0, wyłączyłem, później widzę że 3-2 to włączyłem i Benz na 4-2... ;p Może lepiej jak nie będę w ogóle oglądać naszych rywal :D
0
A gdyby nie miał kontuzji to co by to dało? Przez pierwszą połowę sezonu zagrał niecałe 500 minut - nawet licząc x2 nie przekroczyłby 1000 - nawet gdyby kontuzji nie miał...
0
Trochę szkoda, że Jese zakończy sezon z 2000 minut w REALU, a Deulofeu z 1000 w Evertonie...
0
Rayo postawiło dzisiaj ważny krok w stronę pozostania w lidze - 3 pkt z Malagą ;) I to niezły pogrom bo inaczej nie można nazwać wyniku 4-1 ;D
0
I co z tego, że Busquets ma niezły wzrost jak wyskok ma taki, że Messi by go przeskoczył? Pique, Bartra, Puyol to są zawodnicy którzy mogą walczyć o główki, Busquets przy rożnych jest tragiczny
0
A powiedz mi kto Messiemu może dorównać?
Można policzyć na palcach jednej ręki piłkarzy, którzy mogą rywalizować z Leo o miano najlepszego zawodnika w historii, a ty żądasz by tego dokonał młody chłopak? W ostatniej dekadzie do Leo można porównywać tylko Ronniego (ale on miał wspaniałe 2-3 sezony potem zgasł) i Ronaldo (Il Fenomeno) więc czego ty wymagasz? By pierwszy lepszy (choć cholernie utalentowany) piłkarz mu dorównywał?
0
Hmmm no jeszcze poczekajmy.
Z Chelsea co prawda można powiedzieć że wynik sprawiedliwy (Chelsea miała jakieś 4 okazje na gola oprócz tego strzału Ivanovica) ale z drugiej strony gdyby City wygrało 3-1 też nie można by mieć do nikogo pretensji - meli wystarczająco dużo sytuacji żeby wbić gola. Meczu z Norwich nie oglądałem, ale posiadanie piłki (67 % dla City) świadczy o masakrycznym autobusie ze strony gospodarzy - a wiadomo, że ciężko się gra przeciwko tak ustawionej drużynie.
Także nie ma co wyciągać pochopnych wniosków - zresztą ten mecz może się skończyć jeszcze 3/4-0 równie dobrze (przypominam mecz z Watford, kiedy przegrywali 2-0 i w 30 minut strzleili 4 gole).
Jak następne mecze będą mieli słabe - można powiedzieć że mają obniżkę formy.
0
Oj do końca sezonu jeszcze się może wiele zdarzyć ;)
Równie dobrze Liverpool może zdobyć majstra, nic nie można wykluczyć - wystarczy że Chelsea złapie zadyszkę i po sprawie :)