0

Co nie zmienia faktu, że gadasz pierdoły - chociaż może lepiej, że sam je wymyśliłeś(na podstawie meczu, w którym rzeczywiście troche tak to wygląda - bo Lahm jest z boku a nie na DM) a nie wierzyłeś ślepo w media ;p

0

Ekhm... jeżeli nie jesteś pewien w którym sezonie Barca miała ten genialny sezon 05/06 (bo nie jesteś) to znaczy że nie oglądałeś dużej ilości meczy Barcy wtedy (ja też nie, bo po prostu zacząłem jej kibicować w kwietniu 2006) zatem na jakiej podstawie twierdzisz, że tamta Barca była taka świetna?

0

Obstawiam, że w dwumeczu skończyłoby się mniej wiecej tak:
Camp Nou: Barca 2-0 Bayern
Alianz Arena: Bayern 1-0 Barca

Sądzę że Barca 10/11 była jednak minimalnie lepsza od Bayernu (m.in. przez geniusz Leo Messiego)
No bo z całym szacunkiem, ale piłkarze z 10/11 : Messi vs Mandzukic, Xavi vs Thiago, Iniesta vs Goetze, to niestety ale dla Bayernu nie wypada to zbyt korzystnie ;) Jeżeli dodamy porównywalną parę stoperów, lepszego DM, gorszych skrzydłowych, gorszego GK i porównywalnych bocznych obrońców to przy identycznej taktyce dostajemy minimalną przewagę Barcy 10/11 :)

0

No tak, widzę że już uwierzyłeś w bzdury które wypowiadają na nSporcie.
Ciekawe na jakiej pozycji grał Lahm w całym sezonie jak nie na DM? Chyba, że podszywał się pod Neuera - to sorry ;p

Wcale nie prowadzi większosci akcji skrzydłami - sporo rozgrywa środkiem, a na skrzydła piłka idzie mniej więcej równie często co w Barcelonie, z tym, że Robben nieco częsciej się przyharci niż Alexis czy Neymar(czy Messi w 08/09).
Podobieństwa pomiędzy Barcą Pepa a Bayernem Pepa?
Utrzymywanie się przy piłce, gra w trójkątach, ofensywnie grający boczni obrońcy, wymiennośc pozycji, cofanie się DM do obrony i podejscie BO wyżej, GK jako libero, obrońcy wyprowadzają piłkę, oczywiście: gra po ziemi, krótkimi podaniami itd,

0

Nie będę się wypowiadać nt. Barcelony, bo będzie do nieobiektywne (wiadomo miłość do klubu itd)
ale wypowiem się na temat innych drużyn.
OK, Bayern to najpoważniejszy kandydat do wygrania LM w tym roku, ale nie zgodzę się że potrafiliby zamknąć na 30 metrach każdą drużynę.
Kandydaci do prowadzenia wyrównanych meczy z Bayernem: Real, Man City(oby odpadli z nami ;d), PSG trochę mniej.
Kandydaci do zamknięcia przez Bayern na 30 metrze, ale doprowadzeniu przez to do padaczki piłkarzy Bayernu nie mogących przebić się przez mur przez 180 min: Chelsea (oczywiście, nie mogłoby jej zabraknąć ;d) i Atletico.

0

Wiesz przegrać wszystko, tylko w jakim stylu?
Przegrać w finale Ligi Mistrzów, zająć drugie miejsce w lidze, przegrać w finale Pucharu Niemiec.
Czy to wstyd? Wtedy zabrakło detali, a przypomnę, że to był pierwszy sezon Heynckesa.

0

Bayern klepie w tym meczu równie nieefektywnie co my. Z tym, że Bayern umie zapobiegać kontrom (wielki plus do gry w defensywie) i nie ma u nich głupich strat(znowu to samo).
Efekt? Klepią sobie w tym meczu, bo klepią - gola za bardzo strzelić nie chcą, ale przez taką grę, nie dają ŻADNYCH szans Arsenalowi na strzelenie gola.
My niestety wyglądamy w pressingu po prostu słabo.
Nie chodzi o jego brak/występowanie/częstotliwość - o JAKOŚĆ.
Która jest tragiczna od kiedy Pep odszedł - co z tego, że pobiegnie Pedro, Alexis - to nie jest pressing.
Pressing to przesunięcie całej drużyny wyżej, w celu odzyskania piłki po stracie(niemal książkowa definicja) - my nie przesuwamy CAŁEJ drużyny - my "przesuwamy" Pedro i Alexisa / Neymara. To jest co najwyżej wywieranie presji na obrońcach/ bramkarzu...

0

To zobaczymy, czy się nie spełnią.
Zgadzam się, że liga będzie cholernie ciężka - Real przetrwał swój najgorszy okres, trącąc kilka punktów - my w swoim najgorszym straciliśmy ich masę. Ale Liga Mistrzów i Puchar Króla? Ja wierzę w 100% ;)

0

*Dopóki Moyes będzie ich trenerem pozostaną im tylko marzenia :)

0

Przepraszam za offtop, ale znalazłem "genialny" komentarz na stronie Man Utd:
"Moja jedynastka(niekonieczne obecnie z dobrą formą. No bo przecież nie oglądam ich wszystkich w akcji):
Cassilas
Rafael-Hummels-Terry-Cole
Ronaldo-Scholes-Pirlo-Ribery
Rooney-Van Persie

Wiem, wiem w jedynastce zabrakło miejsca dla Messiego. Gdyby tylko kiedykolwiek grał na skrzydle to by się dostał "

Ludzie oglądający futbol od 2-3 lat ;p

0

Pewnie, że byłoby super, ale transfer z gatunku tych niemożliwych - a szkoda.

0

Tak no po 4 latach dominacji Barcelony, styl Bayernu w tej chwili jest takim zaskoczeniem... Na prawdę. To jest to samo, jedynie zmienili się wykonawcy. Bayern to wypisz wymaluj Barca z lat 2009-2011.

Na taką taktykę nie ma sposobu - gdy jest wykonywana perfekcyjnie (a w Barcelonie w tej chwili nie jest) to maksymalizuje szanse zwycięstwa bardziej niż cokolwiek innego. Sposoby na pokonanie takiej drużyny są 2:
1) Słaba forma kilku piłkarzy/ kontuzje itp braki kadrowe
2) Ogromne szczęście przy założonym autobusie (przyp. Chelsea 11/12)

0

W Bayernie się jakoś nie wypalił ;) A ten lis pola karnego to tutaj jest takim sztandarowym hasłem - dzieki niemu, cała Europa padnie na kolana. Choćby i był to Suarez, to i tak nam to nic nie da. Trzeba konsekwentnie doskonalić taktykę, bo gdy gramy na 100% dalej jesteśmy piekielnie mocni.

0

No tak, bo RPA to tak klasowy rywal...

0

Jestem na tak, jedynym jego minusem jest to, że jest dosyć wolny, ale w roli "Xaviego" (cofniętego rozgrywającego) sprawdziłby się idealnie ;)

0

W żadnym - nie wyobrażam sobie Carlesa w koszulce innej niż Barcelony...

0

Niestety, ale tyle już było tych konferencji prasowych, zwoływanych w ostatnich latach, że już chyba każdy wie (na podstawie poprzednich) jaki będzie tego efekt - odejście Pepa, odejście Valdesa, odejście Abidala, Rosella.

Gdyby chciał zaprzeczyć plotkom, po prostu by je zdementował (jak robił to już wielokrotnie)
Są dwie opcje:
1) Zakończenie kariery (po tym sezonie, lub następnym)
2) Odejście do innego klubu.

Oby nie spełniła się ta 2ga (zresztą żadnej bym nie chciał, ale jedna z nich wydarzy się na pewno) bo jest legendą Barcelony(niezależnie od tej decyzji dalej nią będzie) i legendy powinny kończyć tam gdzie zaczynały. A nie w Katarze czy USA, ale uszanuję każdą jego decyzję, za to ile dał nam radości i szczęścia w ostatnich latach - za to że był duszą i sercem Barcy.
Gràcies Puyi!

0

@Geble
Suarez się ostatnio zaciął (już tyle nie strzela co na początku sezonu, ale dalej asystuje, chociaż też nie jakoś super często) za to Sturrige zaczyna wyprawiać niesamowite rzeczy - jak tylko Suarez przestał strzelać na potęgę, to regularnie zaczął trafiać właśnie Sturrige ;)
Ale gra L'poolu w tym sezonie to poezja - pięknie się ich ogląda :D

0

Nie ma znaczenia czy ręka przy sobie czy nie - nie powiększał powierzchni ciała, więc nie ma karnego.

Oczywiście już się spodziewam reakcji białych :P

0

Atletico grające intensywnie pressingiem, bez żadnych kompleksów = drużyna światowej klasy, która może walczyć z każdą drużyną w LM jak równy z równym
Atletico grające na alibi, jak w 1/2 finału Copa del Rey = przeciętna drużyna, która daje się totalnie zdominować przez Real.

0

Dokładnie1 min temu wyłączyłem transmisję stwierdzając, że Atleti nic tu niezrobi xD

Piękno futbolu :)

1

Już raz popełnił taki błąd parę miesięcy temu - u nas też będzie takie popełniać, ale czy VV nie popełniał? Pożyjemy zobaczymy, ja dalej jestem na tak :P

0

Super! No w tym roku bardzo szybko wzięliśmy się za transfery, obyśmy nie skończyli równie szybko jak w zeszłym (Neymar 3 czerwca czy jakoś tak ;p)
No i ta cena... :) Genialny interes - za jednego z najlepszych graczy młodego pokolenia, który już w tej chwili pokazuje wielką klasę takie pieniądze? Barcelona nieźle się sprawiła :D

0

Jego kuzyn - Jorge (chyba), nazywany 13-stką (miał koszulkę z dedykacją dla niego, na pierwszym meczu po powrocie ) :D

0

Zresztą wątpię w ten transfer - w to lato wydaliśmy ok. 100 mln euro (co z tego że "podobno" na Neymara poszło 57, jak za pierwokupy i inne pierdoły w sumie zapłaciliśmy wspomniane 100), teraz kupimy Ter Stegena i Halilovicia - to jest 20 milionów co najmniej. Kolejna sprawa to transfer stopera - 20 milionów to optimum. Podobno priorytetem dla Taty miał być napastnik - zatem wybieramy - albo Vidal albo napastnik, bo nawet przy sprzedaży Songa(20 mln) nie wydamy 40-50 i dodatkowych 15-25, biorąc pod uwagę to ile wydaliśmy w poprzednie okienko.

0

I może jego też przerobimy na stopera? xD
Nie no piłkarz jest świetny, ale raczej nie do wyciągnięcia - ale za rozsądną cenę - kto wie :)

0

"staramy się dominować i czujemy się bardziej niewygodnie, kiedy nie dominujemy. Stało się tak na własnym stadionie w meczu z Valencią."

Zapamiętajcie ten dzień - Xavi mówi, że nie dominowaliśmy, mimo że mieliśmy większe posiadanie piłki w meczu :D

0

Bardzo nie lubie gościa - pewnie, że to jeden z lepszych skrzydłowych / pomocników, ale on nie pasuje do Barcelony - niemal wszyscy gracze Bayernu pasowali by do naszej koncepcji (no może Robben jeszcze nie) ale akurat Thomas zdecydowanie nie.

0

BPL to już odleciała ;p Nawet TOP4 jest nierealne - L'pool gra swoje, ma 11 pkt przewagi nad United - niemożliwe, by to odrobili. Pytanie czy MU zakwalifikuje się do ligi europy, bo na razie nawet tam się nie mieszczą ;p

0

Ekstraklasa- Legia, Wisła, Lech, Ruch, Górnik, Pogoń, Zawisza, Jagiellonia, Lechia, Crackovia, Piast, Korona, Śląsk, Zagłębie, Podbeskidzie, Widzew

Polska liga najmocniejsza?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?