Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Bałem się już gdy ten sam skład (czyt. once de gala) wyszedł na City - że to będzie nietrafiony pomysł - okazał się trafiony, dodatkowo zadziałał na Real. Ale ja cały czas pisałem, że nie będzie się sprawdzać zawsze. Bo to nierealne - trzeba rotować tym składem "najlepszym" rzekomo ... No i wreszcie przyszedł mecz z Atletico, potem rewanż, teraz znowu.
Ja wierzę w zwycięstwo, ale Tata musi zacząć wyciągać wnioski - robił to dobrze w pierwszej połowie sezonu - teraz robi to fatalnie ;/
2
Trafny komentarz misiaty, ale smutny, bo gdyby ktoś to napisał 3 lata temu, to nie byłoby w tym odrobiny ironii ;/
0
Ma rację Martino, mam nadzieję że dostanie szansę w przyszłym sezonie. Nie powiodło się - szkoda, trzeba wygrać teraz z Realem :)
0
Pffffff
To się nazywają kibice.
Barca gra dobrze, bardzo dobrze, ale jest cholernie nieskuteczna.
Szkoda gdybyśmy przegrali taki mecz, w dodatku bardzo dobry w naszym wykonaniu, dlatego wierze w zwycięstwo :)
5
Tyle w temacie:
Sezon 08/09
Odeszli:
-Ronaldinho
-Deco
-Zambrotta
-dos Santos
-Oleguer
-Edmilson
-Ezquerro
+Thuram koniec kariery
Widzę 7mkę
3
Jak dla mnie (o ile FIFA cofnie sankcje), trzeba podziękować Xaviemu, Alvesowi, Songowi, Pedro, Affelayowi, Cuence, Bojanowi.
Deu, Rafa powrót z wypożyczeń, poszukać Abidala prawej strony(jako przeciwwaga dla Alby) - wysokiego, szybkiego, świetnego w defensywie. Poszukać dobrego obrońcy, który mógłby wejść do 1 składu i wyszukać jakąś perełkę, talent, który byłby 4tym obrońcą. Mascherano przesunąć na DM, w pomocy Iniesta, Fabregas i Rafinha+wsparcie ze strony Halilovica i Suareza z rezerw.
W ataku Neymar, Messi (już mnie do siebie przekonał w pewnym momencie, a teraz znowu mam wątpiwości, trzeba mu wreszcie przemówić do rozumu, że za Pepa mógł sobie dreptać, bo Barca na każdej pozycji miała najlepszego piłkarza świata, a teraz tak nie jest i musizap***** z innymi) Alexis, Deulofeu i jakiś wysoki napastnik, ktoś pokroju Llorente, który wyłapywałby te główki i potrafił zgrać je głową do wchodzących kolegów, albo uderzyć bezpośrednio na bramkę. Marzeniem byłby Mandzukic, bo kto jak kto, ale on by bardzo usprawnił nasz pressing(a wiadomo, ze jak przyjdzie Lewy, to moze nie byc tak w 100% chętny do zostania)
Oczywiście wystarczy że FIFA nie cofnie sankcji i wtedy robi się problem...
3
Ja mam tylko takie przemyślenie, małe bo małe, ale ciekawe.
Barca zaczęła podupadać, gdy słabnąć zaczął Xavi i Alves.
Pamiętam swój komentarz, z sezonu 10/11, napisałem wtedy, że w Barcelonie jest 4 niezastąpionych zawodników - Messi, Xavi, Iniesta, Alves (w tej kolejności) i gdy kogoś z nich nie ma na boisku, to już nie jest ta sama Barca. No i teraz popatrzmy: Xavi? Alves? Zwłaszcza ten drugi. Alves stracił POLOT. Stał się przewidywalny, nie myśli tak szybko, tak nieszablonowo jak kiedyś. Pamiętamy, że kiedyś, mimo że wielokrotnie wrzucał piłki (najczesciej niecelnie, jak zawsze ;p) to bardzo często próbował klepek po ziemi z kolegami - klepek szybkich, napędzających akcje. Teraz podaje do tyłu, albo dośrodkowuje - zmaga się z presją, bo gdy będzie podawał do tyłu zawsze, to bedzie postrzegany, jako zawodnik który nie umie nic zrobić -zatem dośrodkowuje. To oznaka bezradności. Chcę zauważyć, że przez Alvesa, jesteśmy jednym z częsciej dośrodkowujących klubów na świecie - dlatego dopiero teraz dociera do mnie potrzeba kupienia wysokiego napastnika, Alves miałby chociaż po co wrzucać :P
Skład trzeba wreszcie przewietrzyć - teraz będzie łatwiej to zrobić, bo po sezonie 11/12 kiedy ludzie mówili o tej konieczności ciężko było to zrobić. No bo mimo wszystko Xavi, Alves, Puyol to byli jeszcze kapitalni zawodnicy.
Teraz z tymi piłkarzami będzie się troche łatwiej rozstać (ale jestem daleki od radości z tego powodu, bo to symbole Barcelony - tak, Alves też).
3
Jakoś tak mi troche szkoda CR, bo jednak El Clasico bez niego to nie to samo.
A Real bez CR7 wcale nie będzie łatwiejszym przeciwnikiem do pokonania - w ostatnich GD praktycznie nie istniał, więc to że Los Blancos zagrają bez niego, nie znaczy że zagrają słabiej - a np. na Bernabeu grali bardzo dobrze.
0
Sociedad to analogiczny przykład jak Sevilla.
My z Sevillą wygraliśmy 4-1, Real przegrał 2-1, z Sociedad Real wygrał 4-0, my przegraliśmy 3-1 .
I nie mówcie, kto się spinał na kogo, bo i RSSS walczył i Sevilla walczyła we wszystkich tych meczach.
0
Na kogo oni centrują w tym RSSS jak tam w ataku grają jeszcze lepsze kurduple niż u nas? ;p
4
O boże!
Bale'owi chyba kość było widać!
Oby mu nic nie było... bo to niezbyt fajnie wygląda...
0
No ta zmiana Fabsa dosyć pozytywna - wreszcie zaprezentował jakieś ciekawe zagrania - może jednak ta runda wiosenna nie będzie całkiem stracona 3 raz z rzedu?
0
Martwi słaba gra Bartry ;/
1
WoW!
Co robił Sanchez :D
0
Chłopie nie rozśmieszaj mnie... Nie widziałeś więcej niż 2 meczów ligowych Bayernu i oglądałeś go w lidze mistrzów(nawet nie wiem czy wszystkie mecze) i wysnuwasz teorie jak grał Bayern Heynckesa.
Nie tracił wiecej goli - tracił dokładnie tyle samo - na tym etapie rok temu bayern miał 14 goli straconych - teraz ma 17, a 2 kolejki wczesniej tamten Bayern miał 13 goli a ten tyle samo(2 kolejki temu FCB wywalczył mistrzostwo i dlatego w nastepnym meczu stracił 3 gole, bo grał rezerwą)
Masz jakiś niesmak do tiki taki? Najbardziej efektywny styl w XXI wieku, a może i całej historii futbolu. I tyle w temacie.
1
To najsłabsze United w historii pyka Newcastle 3-0 :P
Ale co do twojego komentarza.
Remis i porażka w lidze - rezerwowym składem. Remis z United - ile to razy Barcelona za Pepa remisowała pierwszy mecz na wyjeździe żeby u siebie zmiażdżyć rywala?
4
Nom rzeczywiście, zgadzam się w 100%
Przecież Bayern zdobył tylko 79/87 możliwych do zdobycia punktów.
Za to np. styl Realu czy Atletico czy Manchesteru City jest lepszy bo przecież zdobyli więcej punktów w lidze. A nie czekaj.... Jednak nie?
0
Zwłaszcza, że mamy zakaz transferów :P
9
Ostatni mecz to przegraliśmy 0-2 z Bayernem, tylko tam było więcej Barcy B niż pierwszej drużyny :p
0
Teraz będą się czepiać o brak polecanych :P
0
Jak dla mnie jest dużo bardziej transparentny, od naszego kochanego Sandruszko - afery na prawo i na lewo - owszem, Perez pewnie też ma co nieco na sumieniu, ale chociaż potrafił tuszować te sprawy, a nasz nieudolny prezesiunio - NIE...
0
Totki twierdzą, że kosztował RÓWNO 100 mln, Real mówi, że 91.
Widzisz, Totki chcą zrobić z Bale'a największy transfer w historii, ale szybciej uwierzę w wersję Realu, bo Florentino, jest NA PRAWDĘ transparentny, w przeciwieństwie do naszego byłego prezesa.
Za dużo brudów wychodzi ostatnio - zdecydowanie za dużo.
0
Taak - ciekawe gdzie masz te dodatki w transferze Bale'a?
Gość kosztował 100 mln (albo 91) i tyle - tak podał prezes, tak podały Totki i po sprawie. MD stworzyło idiotyczny artykuł, w którym dodali pensję za 6 lat (w dodatku nie tą rzeczywistą, tylko wziętą z d***) razem z podatkami od tej pensji - dlatego wyszło im 265 mln...
W ten sposób licząc "transfer" Messiego kosztował nas jakieś 300 mln...
0
87 mln to transfer Neymara+ dodatkowe operacje mające na celu ukrycie rzeczywistej kwoty transferu (takie jak pierwokupy tych 3 graczy i mecze towarzyskie + skauting młodych graczy przez ojca Neymara i jakieś tam cele dla firmy N&N) - gdyby liczyć z pensją wyszłoby jakieś 150 mln, ale pensji sie nie liczy do transferu.
Jeszcze warto policzyć 13 mln, które Barca zapłaciła "na wszelki wypadek" - nie słyszałem, żeby zwrócono te pieniądze (tak, wiem, że podaktów się nie wlicza, ale to też znaczna kwota).
0
Ale coś tak od 1,5 roku go pokonać nie może...
0
Taaa drewniana gra nogami. Nie mogę, jaki odsetek ludzi uwierzył w propagandę z TV...
Pinto gra gorzej nogami od VV? Pfff... Te jego "kiwki" świadczą o tym, że jest pewny siebie - klopsy zdarzają mu się rzadko (ok w ostatnich 2 meczach miał 2 - z tym że jeden nie spowodowany bezpośrednio przez niego, tylko przez obrońcę) , a najlepiej popatrzeć na procent celności podań Pinto i VV w lidze - Pinto ok. 80%, VV- 50-60%.
Na linii Pinto w obecnym sezonie jest dużo słabszy od VV, ale to nie znaczy że słabszy, no i na przedpolu - VV tam też nie czuje się za pewnie, a Pinto to już w ogóle tam nie wie co robi :P
0
A jak nie, to jesteśmy w dupie :P
0
A ja "raczej" :P
0
PSG za Blanca raczej nie stawia autobusów ;)
0
To że potrafiliśmy z nimi wygrać nie znaczy że byliśmy znacznie lepsi - mecz był wyrównany, równie dobrze mogliśmy go przegrać (sytuacje Benzemy), więc nie mów, ze Real byłby łatwiejszym rywalem.
Bayern to inny zespół niż rok temu, ale tu boję się trenera - Pep wie o Barcie i jej piłkarzach wszystko(Pique, Masche, Alves, Busquets, Xavi, Iniesta, Messi, Alexis, Fabregas) - przygotowałby Bayern tak, żeby wyeliminować wszystkie nasze atuty.