0

No wiesz... W ostatnich 2 sezonach (jakieś 18 miesięcy grania) pauzował w sumie przez 5 miesięcy... To ni jest mało...

0

Tylko sam przyznaj - z powtórek można się g**** dowiedzieć ;) I na pewno nie wiesz lepiej niż Loew kto jest lepszym bramkarzem ;)
Powiem, że wyskoczyłem do cb bo denerwują mnie tacy ludzie (o ogół mi chodzi) którzy wypowiadają się na temat danego zawodnika, widząc co najwyżej kompilacje jego zagrań na yt.

0

Nie wiem co ci w tym przeszkadza że przeniósł tiki-takę do Bayernu.
Są dwie opcje:
1) zadziała
2) nie zadziała

Obie są jednakowo fajne - 1) powoduje, że będziemy mogli oglądać wspaniałą piłkę, którą kochamy. 2) - że zobaczymy, jak Pep rozwala najgroźniejszego rywala do ligi mistrzów :)

1

Tak! Gościa który łapie kontuzje częściej niż Alves niecelnie dośrodkowuje!
Wykładajmy 70 mln!

0

Hmmm to ciekawe, ile czasu poświęcasz na oglądanie meczy - otóż wypowiadałeś się na temat takich graczy jak:
D.Luiz, Laporte, Mangala, Miranda,ter Stegen, ZIeler, Herrera, Koke, Eriksen, Coutinho, Lucas, Espinosa, Hazard, Vidal, Zuniga, Cuadrado, Benatia, de Vrij, Zouma... I zapewne wielu wielu innych, ale mi sie nie chce dalej szperać.
Zatem chcesz mi powiedzieć że w miarę regularnie oglądasz:
Barcelonę, Real, Atletico, Chelsea, Athletic Bilbao, FC Porto, Hannover, Borussia, Ajax, L'pool, PSG, Barca B, Juventus, Napoli, Florentina, Roma, Saint Etienne?

Fajnie wiedzieć ;) Chyba by ci dnia nie starczyło, żeby obejrzeć choć jeden mecz na 2-3 tyg. każdej z tych drużyn. A zapewne nie tylko o tych chłopakach się wypowiadałeś ;)
Zapewne "oglądałeś" też Bayern, BVB, Man Utd, Man City itd ;)

0

Afellay teoretycznie gra u nas, więc nie do końca :P

3

A tu powie, że nie idzie do Barcy.. .:P
Ale by wszystkim oczy wyszły ze zdziwienia :D

1

Ciekawe ile meczy Zielera i Ter Stegena oglądałeś w tym sezonie...

0

Zabezpieczenie - dokładnie. Bo Atletico ani myśli go sprzedawać, a Koke ani myśli odchodzić... A szkoda...

0

"to lepiej kupić gorszego ale za troche taniej?"

Hahhahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhaha!

Miranda gorszy od Laporte? Co ty bierzesz xD Lepszych obrońców od Mirandy można policzyć na palcach jednej ręki...
Troche taniej? 2 razy mniej (bo jak damy klauzulę, to do tego dochodzi spory podatek, więc skończy się na >40 mln) to trochę taniej?

Jedyny argument przemawiający za Laporte a nie Mirandą jest taki, że Brazylijczyk, niestety ma już prawie 30 lat i na takim poziomie pogra z 2-3 sezony i wtedy będzie trzeba ściągać 2 obrońców światowej klasy (bo Pique będzie miał już ok. 30).
Ale mówie - to jedyny argument za Laporte... I nie wiem czy jest on na tyle dobry by przesłonić to, że Miranda jest kapitalnym obrońcą który idealnie pasuje do Barcy, w dodatku za takiego piłkarza 20 mln to śmieszna kwota (nawet biorąc pod uwagę wiek - przypominam operę mydlaną pdt. "Thiago Silva" - ten sam wiek, te same umiejętności, cena + pensja 2x wyższe)

0

Wtedy Barca ma mistrza.
Ale scenariusz mało prawdopodobny :P

0

Szkoda, że ma już prawie 30 lat...
Myślałem że 28.. sam nie wiem - najlepszy możliwy stoper w rozsądnej cenie (lepsze kandydatury to tylko T.Silva i Kompany - obie nierealne) .

1

Ja mam inne wspomnienia z presezonu, ale nie będę się kłócić, bo nie mam ochoty oglądać jeszcze raz tych meczów do jednej bramki, jak z Malezią i Tajlandią czy kim tam jeszcze ;p

Nie wiem dlaczego ale ja w Roberto nie widzę piłkarza na miarę Barcelony. Montoya owszem - zachwycał mnie już w sezonie 11/12, a w 12/13 prezentował się lepiej od Alvesa w wielu meczach - teraz praktycznie nie miał okazji do gry. Bartra również pokazał w tym sezonie na co go stać. Tello byłem w swoim czasie zachwycony (zwłaszcza rok temu i tuż po debiucie w 11/12 - tym "drugim debiucie" kiedy zaczął regularnie grać, bo "pierwszego" w CdR nie oglądałem), Cuencą swojego czasu też. Bojan wprawiał w zachwyt (w 09/10), Thiago podziwiałem już od 10/11, Fontas gdy grał wydawał się super...
Wielu było zawodników którzy byli świetni, kilku z nich się przebiło, a wielu nie - u większości widziałem "to coś" - u Roberto nie widze. Po prostu, dla mnie to gracz pokroju Illaramendiego (nie chodzi mi o to co Illara robi w Realu, tylko jak grał w RSSS) - czyli solidny grajek, na czołową drużynę ligi, mogący nawet ją poprowadzić.

Obym się mylił! ;)

0

Przyznaję, że co do Bartry się sromotnie pomyliłem - co prawda po sezonie 12/13 dalej byłem za tym, żeby dać mu szanse, jednak mecze w okresie przygotowawczym (min. z Lechią) i jego babole spowodowały, że stwierdziłem, że z niego już nic nie będzie.

Jeśli chodzi o te mecze... Owszem - nie prezentował się źle, ale nie dawał praktycznie żadnej wartości dodanej, my potrzebujemy kogoś kto będzie w stanie dyrygować drużyną w meczach z Bayernem, Realem, Atletico itd, a nie z Cartageną. Koke jeżeli wejdzie do drużyny, to zastąpi niemal z miejsca Xaviego - zanim zrobi to Sergi Roberto odejdzie i Xavi i Iniesta i Messi i skończy się nasza złota era...

0

Troche nie ten poziom, a Koke jest w dodatku od Sergi minimalnie młodszy, a o kilka klas lepszy... Zanim Roberto będzie w stanie przejąć odpowiedzialność za rozgrywanie w spotkaniu minie 4 czy 5 lat, Koke potrafi to już w tej chwili - w Atleti nie ma innego dyrygenta !(no może częściowo Gabi, ale to Koke odpowiada w głównej częsci za tempo akcji)

1

Dla mnie Koke to marzenie, kapitalny zawodnik - to PRAWDZIWY następca Xaviego - bardzo podobny styl - owszem jeszcze nie te umiejętności, które prezentował Generał w swoich najlepszych latach, ale jest na dobrej drodze by grać na podobnym poziomie - cholernie inteligentny piłkarz, potrafiący dyrygować drużyną.

Ale niestety - przedłużył pół roku temu kontrakt, zgodził się na zaporową klauzulę (nie robił z tym jakichkolwiek problemów) i mówił, że właśnie dlatego ma w kontrakcie zapisaną tak wysoką kwotę, bo dla niego "inne kluby się nie liczą" i jego "przyszłością jest Atletico". Wątpię by w pół roku zmienił zdanie - może zdania nie zmieni przez najbliższe kilka lat... ;/
Cudownie byłoby go mieć w drużynie.
Moje wymarzone transfery to: Courtois, Miranda, PO (nie wypowiem się na ten temat, bo nie widziałem ani jednego meczu Cuadrado ani innego ciekawego obrońcy, więc co mogę o tym wiedzieć) Koke i Mandzukić.
Wiadomo że tylko 2/3 z nich są możliwe do zrealizowania, bo koszty takich transferów byłyby ogromne... ;)Edit: dobra widziałem ciekawego PO - mianowicie Juanfran, jednak po pierwsze ma już 28 lat (szkoda że nie jest młodszy o 2-3 lata) a po drugie to przyglądając się mojej liście: Courtois, Mangala, Koke, Juanfran... Tak troche sporo tych graczy Atletico :P

0

A przed Atletico wspólny grill! :D

3

Tyle okazji stworzył sam, a ludzie dalej na niego psioczą!
Jakby wykorzystali chociaż połowę tych kluczowych podań xD

0

Ale remis daje im mistrzostwo (przy co najmniej remisie z Malagą) - to jest ta różnica... ;/

0

Najlepiej dla nas by było, gdyby Atletico przegrało z Malagą (przy naszej wygranej z Elche, co oczywiste nie jest) - wtedy mieliby na plecach oddech Realu i niemogliby dopuścić do remisu - w takim przypadku Real zdobyłby mistrzostwo (jak widać dużo do tego nie potrzeba - ze wszystkich wyników na Camp Nou remis jest najbardziej prawdopodobny - dołóżmy do tego porażkę Atletico z Malagą - mało prawdopodobne ale jednak, no i 2 wygrane Realu - i to Królewscy są mistrzami) dlatego nie byłoby tak strasznego autobusu - bynajmniej nie przez cały mecz :)

4

Z drugiej strony może nie przesadzajmy z tym Illarą, bo pamiętam jak się śmialiśmy z Bale'a - zaczął grac dobrze, potem z Benzemy - też zaczął grać dobrze.
A jak Illara też zacznie grać dobrze? Stracimy nasz ostatni bastion w szatni Królewskich :D

0

Wygramy mistrzostwo, to Zubi stwierdzi, że ta drużyna jest kompletna i nie potrzebuje wzmocnień :D

7

Fenomenalnie!
Oby zagrał również w finale LM, to o puchar dla Atleti jestem spokojny ! :D

1

To że jesteś kibicem Realu jest niepodważalne na podstawie twoich poprzednich wpisów, więc ewentualnie się nie wypieraj ;)

A co się zdarzy to nikt nie może przewidzieć - może i Atleti będzie mistrzem Hiszpanii? Ale nie przegrać na Camp Nou to też jest wyczyn, więc ja wierzę.

5

ból dupy kibica Realu?
Miło słyszeć :)

0

Jak się potkniemy z Elche to nadal możemy robić szpaler :P

Jednak ja wierzę w tę ekipę, ale to Atleti jest faworytem - jeżeli w następnej kolejce wszystkie 3 drużyny wygrają, to Atletico tylko w razie porażki traci mistrza - a wiadomo, że na 0-0 to oni umieją zagrać, więc łatwo nie będzie...

0

Hehe
- Messi w defensywie jest mniej efektywny od pniaka
- Alves nie trafiłby dośrodkowaniem w obręcz London Eye z bliska
itd
Byłoby z czego sie pośmiać :)

0

Nie wiem co znaczą te strzałki ">>" czy chodzi ci o zamianę na tych pozycjach, czy o to że >> - znacznie lepszy.
Jeżeli to drugie, to polecam wizytę u specjalisty ;)

1

To też prawda, z plotek mamy:
- Luiz dogadany z Barcą
- Martinez jest priorytetem
- Ter Stegen dogadany
- Aguero na prośbę Messiego
- Courtois składa transfer request
- Hazard chce grać w Barcelonie

Mamy tu tak na oko 25+40+15+60+25+60=225 mln euro. A to tylko te niby "pewne plotki", nie wspominając, o tym że Barca się interesuje Muellerem, Vidalem (który też miał być priorytetem) itd :)

0

Kurde, szczerze, Barca powinna wypiąć się na Ter Stegena w takiej sytuacji - wiem, to nieetyczne smutne itd, ale Courtois to okazja, która może się nie powtórzyć.
Najlepszy bramkarz świata (Neuer w tym sezonie był przecietny) w dodatku jeden z najmłodszych na rynku... Jeżeli byłby do wzięcia za rozsądne pieniądze (do 25 mln) to nie ma innej opcji, niż kupowania go. W razie czegoś (gdyby były podpisane umowy z Ter Stegenem) można go wypożyczyć, albo dać mu Puchar Króla, fazę grupową LM i parę meczów w lidze.

Lepszego bramkarza niż Courtois nie mieliśmy w całej historii i mieć pewnie nie będziemy...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?