0

Rotacje były po to, żeby gracze nie wyżyłowali się w pierwszej połowie sezonu. Teraz nie ma miejsca na potknięcia.
No ale zobaczymy. Myślę że Tacie chodziło bardziej o graczy typu Afellay, czy Cuenca niż chociażby Roberto czy Bartra, bo oni są już na poziomie pierwszej drużyny (Sergiemu jeszcze troche brakuje) i mogą spokojnie grać w lidze :)

0

I na razie w celnych strzałach 1-1
Ogólnie 4-3 dla City :P

0

My tak gadu gadu, a Man City w 51' remisuje z Norwich 0-0 ;)
Pewnie wygrają, ale czyżby łapali zadyszkę? :)

0

Mówię o bardzo pesymistycznych opcjach, dlatego liczę tak dużo. A nie ma co skąpić kasy tylko kupić kogoś solidnego, a nie sugerować się kto jest do wyjęcia za darmo/za małe pieniądze

0

Podobno jest bardzo słaby od ostatniej (trwającej rok) kontuzji i podobno strasznie kaleczy. Na rezerwę to nie jest zła opcja, ale chyba można znaleźć kogoś lepszego. Jedyny plus że jest do wzięcia za darmo, gdyby trzeba było coś płacić byłbym zdecydowanie na NIE. Tak można się zastanowić.

0

W Evertonie raczej się nie przebije - już Deulofeu miał bardzo ciężko, a Tello jak dla mnie w tej chwili jest słabszy piłkarsko od Gerarda (abstrahując od kwestii talentu itd-czyste umiejętności) więc to raczej nie miałoby sensu.

Zresztą wypożyczenie do Premier League może być dobrą inwestycją. Teraz za więcej niż 10 mln raczej go nie sprzedamy.
Gdyby tam odpalił (a w Anglii mógłby to zrobić) to cena mogłaby w przeciągu jakiś 2 sezonów pójść do góry nawet 2 krotnie, albo wyżej. Jak nie to sprzedajemy za wyjściowe 10 (max. 15) i po sprawie

0

I zapomniałem o Songu - mnie nie przekonał przez te 1,5 sezonu. Nawet w meczach, w których liczy się siła fizyczna, nie pokazuje tego czego potrzebujemy - wg mnie lepiej postawić na Masche na DM.

Dlatego ze sprzedaży Songa możemy otrzymać 10-15 mln euro (pesymistycznie).
To samo jeżeli Tello nie chciałby iśc na wypożyczenie to 10 mln nam wpadnie.
Zatem bylibyśmy na minusie od 30 do 40 milionów. Nawet można by sobie w takim rozrachunku pozwolić sobie na jeszcze jednego zawodnika - ale niekoniecznie - w drużynie będzie więcej świeżości (nowy ŚO, może nowy PO, Rafinha w pomocy, Deulofeu na skrzydle)

0

Kolejna sprawa prawy obrońca - dla Alvesa to idealny czas na odejście - dlaczego mamy być klubem, który trzyma swoich zawodników do emerytury z sentymentu? Jesteśmy też przedsiębiorstwem, które ma być rentowne - dlatego Dani do odstrzału, chyba że nie znalazłaby się ciekawa alternatywa. Nie przychodzi mi żadne nazwisko do głowy poza Richardsem, ale czy to jest zawodnik na miarę Barcelony... ? Można odwlec tą sprawę, ale to zamiatanie problemu pod dywan - może jednak to być relatywnie dobre rozwiązanie (pozostawienie Alvesa)
Teraz napastnik - chciałbym kogoś z La Liga. Piłkarza, który zaakceptowałby rolę zawodnika, który gra tylko w meczach w których nie idzie. Jakiś piłkarz pokroju Oriola Riery czy kogoś innego. Wysoki, który w ostatnich 15 minutach wejdzie za obrońcę czy kogoś bezproduktywnego i będzie ambitnie stał w polu karnym i walczył o główki - nic więcej.

Zakupy nie wyniosły by nas zbyt drogo.
Wypożyczenia i powrotu wychodzą na 0.
Teraz sprzedaż:
Cuenca, Afellay, Bojan - można z 10 mln wyciągnąć (pesymistyczna wersja)
Alves 15 mln (tu znak zapytania)
Kupno:
Ter Stegen 12 mln
ŚO:do 25 mln
napastnik: do 15 mln
Halilovic : 15 mln (niby tu piszą że za 3,6 pójdzie, ale ja wątpie - w zesżłym roku Spurs oferowali 15, nie sądze by poszło to tak tanio)
PO: 10-20 mln

Zatem podsumowując. Jeżeli nie zmieniamy PO: -57 mln
Jeżeli zmieniamy: -52 do -62 mln

0

Ja bym wysłał Roberto na wypożyczenie na przyszły sezon (najlepiej do Anglii, ewentualnie Hiszpania) sprowadził Rafinhę i Deulofeu = podziękował Tello (jakby się udało, to go wypożyczyć - oczywiście do Anglii ;D, jak nie to już trudno) Cuence i Afellayowi i Bojanowi. Kupiłbym oczywiście Halilovica i wypożyczył (Celta to dobry kierunek). Oczywiście Ter Stegen na GK, przedłużyłbym kontrakt z Pinto (chyba że Reina byłby do wyjęcia za małą kasę, ale może być cięzko, wiec nie ma co się spinać) na kolejny rok.
Trzeba by poważnie porozmawiać z Puyolem - przedstawienie sytuacji - kupujemy ŚO, niestety dla Ciebie Kapitanie nie ma miejsca na regularne występy - proponujemy posadę trenera obrońców. Jeżeli chciałby jeszcze pograć - oczywiście, ale na więcej niż Puchar Króla i ogony w lidze nia ma co liczyć.
Jeżeli przyszedłby jakiś ciekawy ŚO (do 25 mln - nie uważam byśmy potrzebowali graczy pokroju Thiago Silvy, Mangali itd - wystarczy dobry utalentowany, solidny ŚO - chociażby Inigo Martinez, nie gwiazda światowego futbolu) to można by zmienić nieco rolę Mascherano w drużynie - mógłby być zmiennikiem dla Busquetsa i jedynie z konieczności grać na ŚO. Tam regularnie graliby Pique, Bartra, nowy ŚO i Masche z konieczności w razie kontuzji.

0

Myślę że Halilović jest (a jak nie to będzie) lepszy od Torresa, zresztą nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu - ani jednego ani drugiego nie mamy obecnie i jak któregoś z nich kupimy to będzie super, bo obaj mają talent :)

0

Oby L'pool zakwalifikował się do LM, bo jak sobie pomyślę że bezbarwny Man Utd albo nudny Tottenham może zgarnąć to miejsce to aż mi się niedobrze robi

0

Co gra Liverpool - jakby miał więcej farta to mogło być 5/6-0 po 16 minutach o.O

0

On w wieku 16 lat grał już w Lidze Mistrzów, a w pierwszym składzie Dynama jeszcze nie gra, bo jest za młody - jest 12stym zawodnikiem, gdyby był starszy o pare lat, bez wątpienia grałby od 1 minuty. W czerwcu kończy 18 lat ....

0

Oj oj oj, jakby przyszedł to byłbym bardzo podjarany :)
Przeogromnie utalentowany koleś, 3,6 mln euro? Można za niego spokojnie dać 5 razy tyle, bo jest tego warty (albo będzie już w najbliższej przyszłości).
Ale wątpię by został w Barcelonie - pewnie pójdzie na wypożyczenie do jakiejś Celty czy może Premier League, a szkoda.

Rok temu pisali, że Real już jest bardzo bliski zakontraktowania Halilovicia, więc jednak należy podchodzić z dystansem do tych rewelacji, ale liczę że się uda go sprowadzić :)

0

Ale ważną sprawą przy powrocie Leo była też kontuzja i choroba Neymara - w zasadzie od powrotu Leo Neymar nie pograł zbyt dużo,a przypomnę, że jeżeli Brazylijczyk nie napędzał naszej gry w danym meczu, to Pedro potrafił wejść i pokazać klasę - teraz nie ma wartościowego zmiennika na skrzydło...

0

Ta... siedział R10, Eto'o i Henry i kto grał w ataku? Chyba sam Messi :)

0

Wystarczy wrócić do gry w trójkątach (łatwo mówić, ciężej zrobić-dużo, dużo pracy na treningu) i już nasza gra będzie wyglądać o niebo lepiej... Nikt nie widzi, że gra w trójkątach to był NAJWAŻNIEJSZY element Barcy Pepa, dopiero w drugiej kolejności pressing no i inne elementy już znacznie dalej...

0

Raz się wrócił do obrony i faulował... Dramatycznie to wygląda, że chwalimy go za to że się raz wrócił po swojej (!) stracie...
To był jego ostatni powrót do obrony od meczu z Bayernem (co go Ribery objechał) ... Smutne

0

Oby miał racje :)

0

Oby nie nastrzelił się tak jak obrońca RSSS Zubikaraia ;)

0

Taaa... Messi to się do tyłu cofał nawet jak grał Fabregas, Xavi i Iniesta w jednym składzie (np. w zesżłym sezonie) a to już była totalna parodia, bo w środku pola mieliśmy 5 zawodników, a w ataku sam Pedro/Alexis na prawym skrzydle...

0

Nie rozumiem twoich wypowiedzi, bo z jednej strony mówisz o tym że należy zwolnić Martino, a z drugiej wspominasz pierwszy sezon Rijkaarda, kiedy po półmetku byliśmy chyba na 14 (?) miejscu a skończyliśmy na 4 mimo że byliśmy chyba nawet na 2. A wiadomo, że potem Ryjek stworzył wielką drużynę, która wygrała LM, więc nie wiem w którą stronę zmierzasz...

0

Po połowie sezonu? Powodzenia :)
Nawet po jednym sezonie niewłaściwie jest oceniać trenera i wysnuwać jakieś wnioski - bo będą prawdopodobnie zbyt pochopne, ale żeby robić to po połowie sezonu? No no... gratulacje

0

Eh... robienie miejsca dla Iniesty skończyło się w zeszłym sezonie grą Andresa na skrzydle i porażkami w najważniejszych meczach sezonu - teraz na skrzydle grać na szczęscie nie będzie (Neymar) no ale jakby miał niegrać w ogóle? Niezbyt ciekawa sytuacja...

0

Super ! :) No brawo, świetna inicjatywa ;)

0

A mi sie zawsze wydawalo ze prasa nie ma dostepu do spraw druzyny i tego typu artykuly sa tylko spekulacjami...

0

Nie no bez przesady, nie popadajmy w skrajności. Na pewno nie gramy jak najlepszy klub Europy, ale w tej chwili w top8 spokojnie jesteśmy: Bayern, City, Real,Arsenal, Chelsea,PSG, Atleti i Barca to chyba najmocniejsze kluby Europy na tą chwilę.

0

Ma bardzo dużo racji - nawet te dryblingi Leo (czyli niby dynamiczna akcja) są poprzedzane kilkusekundowym postojem przed zawodnikiem którego chce minąć jako pierwszego. Brakuje dynamiki i szybkości podejmowania decyzji - Messi przechodzi obok tempa spotkania -on je gra zawsze w swoim, które jest zbyt wolne...

0

Że w takim meczu w środku tygodnia wygraliśmy i zrobiliśmy to minimalnym nakładem sił. A gdyby nie Xavi mielibyśmy 60-65 % i byśmy sobie trochę pobiegali mimo wszystko

0

Statystyki to nie wszystko - Alves zagrał relatywnie dobry mecz, był aktywny w ataku miał kilka dobrych zagrań i czasem zaryzykował - stąd mniejsza celność podań. Alba był totalnie niewidoczny w tym meczu (jestem ciekawy kiedy miały miejsce te 2 kluczowe podania, bo ja sobie nie przypominam Alby grającego coś co mogłoby wzbudzić zagrożenie w obronie RSSS) i jak dla mnie i tak ocena za wysoka, ale niech będzie to 5.5

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?