Fenelon
Dołączył/a: grudzień 2011
Warszawa - Drezdenko
11 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Chwytliwy Miałem wrażenie, że przy kilku osobach wygląda to inaczej:
● Dembele --> 12 mln euro
● Rakitic --> 8 mln euro
● Messi --> 35 mln euro
● Suarez --> 18 mln euro
● Griezmann --> 16 mln euro
● De Jong --> 14 mln euro
● Sergi Roberto --> 5-6 mln euro
● Umtiti --> 6 mln euro
1
@MarioVeB! Do tego SCHABOWY z ziemniakami i mizerią/buraczkami + kompot i pozamiatane :-)
0
Adriano, Diego Forlan, Kaka, Szewczenko, Eto, Lewandowski, Drogba, Roberto Carlos, Dani Alves, Messi, CR, Suarez, Neymar, Ronaldhino, Zidane, Figo, Xavi, Iniesta, Henry, Ibra, Ronaldo Nazario, Raul, Gerard, Lampard, Del Piero, Nedved, Totti, Beckham, Robben, Van Nisterloy.
0
@Bamek94 Konkretnej liczby nie posiadam, ale wiem jedno: O KILKA ZA DUŻO.
0
Drodzy, mam do Was pytanie.
Odkąd pamiętam, to trwa debata która liga lepsza (La Liga vs Premier League) lub jakby je „scalić” to jakby wyglądała tabelka po zakończeniu takiego sezonu HIPOTETYCZNIE. Są zwolennicy ligi hiszpańskiej (jak ja) i są Ci którzy uważają, że angielska jest lepsza. Nie wnikając w plusy i minusy obu, po prostu.
Weźcie pod uwagę powiedzmy 10 drużyn z La Ligi (wybranych przez Was najsilniejszych ekip z obecnego sezonu, niekoniecznie Top 10 obecnej tabeli) oraz 10 drużyn z Premier League - razem 20 ekip. Trwa sezon i się kończy i tu pytanie:
▶ JAK WEDŁUG WAS WYGLĄDAŁOBY TOP 10 NA KONIEC TAKIEGO SEZONU?
(nie chodzi o punkty, bramki strzelone, stracone, itd., samo zestawienie drużyn)
0
@Geble Bardzo żałuje jego odejścia, chłopak był więcej jak solidny, ale nigdy nie dostał prawdziwej szansy, a zawsze jak coś grał to nie można było mieć do niego wątpliwości.
0
@Kamil92 Wybaczalne, ale jest mi zawsze z tego powodu smutno.
0
@Kamil92 Znowu fejk, a ludzie wierzą. Super.
1
Messi to mam wrażenie, że traktuje często kolegów z zespołu jak takie pachołki. Poda do nich piłkę, biegnie ściągnąć na sobie uwagę piłkarzy drużyny przeciwnej i żeby naszym było lżej, piłka się odbije od naszego zawodnika, Messi musi dobiec i zobaczyć czy dobrze się odbiła (podanie zwrotne), musi piłkę przejąć i przedryblować przeciwnika, wycelować i strzelić. Najlepiej od razu gola.
0
Barcelona powinna dołożyć jeszcze coś od siebie do jego pensji, żeby chłopak tam został.
14
Ale dzisiaj piła chodzi szybko i z klepki! Duch Valverde chyba na urlopie.
2
Ale Riki Pudź wchodzi w te akcje jak w masełko
0
Czyli jakby 41212. Ciekawie ciekawie.
0
Podobało mi się przed chwilą podanie do pokazującego rękoma po drugiej stronie boiska Jordi Alby, który po otrzymaniu piłki miał caaaała lewą stronę wolną i mógł śmiało pobiec i spokojnie wycelować i dośrodkować, ale... podał do tyłu. No byłem zaskoczony, nie powiem.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@MichVeB Nieee, lepiej wzmacniać niż osłabiać zespół :-P
7
Jeżeli chodzi o niby zainteresowanie wymianą Griezmanna za Rabiota i Coste..
PRZESTAŃCIE ŁYKAĆ TE FAKE NEWSY!
Legia Warszawa zaproponowała FC Barcelonie worek piłek i 20zł w bilonie za Messiego, De Jonga i Couthino. Bartomeu oczekuje dorzucenia gum Orbit oraz rocznej prenumeraty Pani Domu. [Sierra Leone News]
Najgorsze, że byle shit źródło wrzuci cokolwiek, a rozpoczyna się koncert chamówy i wyzwisk w kierunku wszystkich w zarządzie - wiem, że ich decyzje można kwestionować i krytykować, ale róbmy to zgodnie z faktami a nie na podstawie setek fejków jakie są w każdym okienku transferowym. Szkoda, że żaden z tych wyzywających zarząd czy piłkarzy bohaterów nie przeprasza kiedy o tym fejku jest już cicho przez miesiąc albo ktoś rzetelny to zdementuje. Znowu część zaczyna pelikanić... Ludzie no obudźcie się, który to sezon wierzycie w każdą bajkę?! :-(
9
PRZESTAŃCIE ŁYKAĆ TE FAKE NEWSY!
Legia Warszawa zaproponowała FC Barcelonie worek piłek i 20zł w bilonie za Messiego, De Jonga i Couthino. Bartomeu oczekuje dorzucenia gum Orbit oraz rocznej prenumeraty Pani Domu. [Sierra Leone News]
Najgorsze, że byle g*wno źródło wrzuci cokolwiek, a rozpoczyna się koncert chamówy i wyzwisk w kierunku wszystkich. Szkoda, że żaden z tych bohaterów nie przeprasza kiedy o tym fejku jest już cicho przez miesiąc albo ktoś rzetelny to zdementuje. Znowu część zaczyna pelikanić... Ludzie no obudźcie się, który to sezon wierzycie w każdą bajkę?! :-(
2
Jak to mówi Stefan „Siara” Siarzewski:
No i w pizdu i wylądował. Cały misterny plan też w pizdu...
1
@MichalZZZ Oj tak, Dexter to moje osobiste Top 1 wśród seriali. Dexter, Skazany na śmierć i... Kryminalni (heh), to takie moje początki serialowe przez które złapałem bakcyla :-)
0
@jacobFCB Dadzą mu szansę w kolejnym sezonie :-P Odpali heh
4
@Jakchcesz Trzaskowski już przygotował aukcje na Allegro i czeka tylko kiedy kliknąć i wystawić. Po raz pierwszy... Po raz drugi... Bum! SPRZEDANE PANU Z NIEMIEC! Viel Glück Herr Rosenmeyer!
3
@Pablopicasso27 Może nie tyle kanapka ale "Qurrito", a jak już stricte kanapka to "Mega Pocket". "Grander Texas BBQ" też świetny!
10
@Kapitan hawk Trzeba prać czarne z białymi. Albo równość albo karcer.
0
@norbi77 Ma 28 lat (skończone w lutym). No na Suareza nie ma co liczyć raczej poza przebłyskami, ale dlatego Griezmann może oblegać środek (mimo, że to nie jest jego idealna pozycja). Uważam, że mimo wszystko warto.
0
@Odesseiron Tzn. ująłem to dokładnie w tym fragmencie "Dembele i Umtiti to Francuzi, a Ligue 1 jest no nie ma co się oszukiwać łatwiejszą ligą. Ich chęć do powrotu do formy bez aż tak dużej presji jaką mają w Barcelonie oraz problemy z przebiciem się do składu też raczej byłyby zachęcające."
Chodzi mi o to, że w obliczu sytuacji jaką mają może faktycznie zmiana otoczenia i klubu byłaby jedyną szansą na powrót do Topu. Oczywiście chłopaki może będą chcieli nadal "walczyć" (jak to śmiesznie brzmi patrząc na to co grają o ile grają..) o 11'stkę, możliwe.
5
Chciałem Was zapytać o zdanie odnośnie opłacalności wymiany za jednego Brazylijczyka naszych dwóch zawodników, a mianowicie:
● DEMBELE + UMTITI ---> NEYMAR
Zanim ktoś zacznie pisać, że: "here we go again", "zdradził", "sprzedał się", "niech spitala", "niech siedzi u szejka", etc., to prosiłbym jednak spojrzeć na ten temat tylko od strony SPORTOWEJ i nie patrzeć na to czy się go uwielbia czy nienawidzi, bo to jaka była prawda i powód przy odejściu to nie wie nikt z nas, a na domysłach nie ma co się opierać w tej kwestii bo każda ze stron możę być tu winna (przypomnę, że mamy "super zarząd" i to przez to był problem, który się skończył odejściem do PSG, więc może chłopaki chcieli przyciąć w przysłowiowego "uja" i wyszło jak wyszło). Może.
▶ DLACZEGO NEYMAR?
To jakie statystyki wykręcał u nas Neymar, to jak kreował grę, to jak współpracował i pasował do zespołu to chyba każdy pamięta i obiektywnie przyzna, że to było TO. Nie było z nim jakiś większych problemów prywatnych, to też fakt, bo nikt mi nie powie że jakiś wyjazd do siostry na urodziny jest czymś za co powinno się wyrzucać - szczególnie jak po takiej imprezce potrafił wrócić strzelać bramki, asystować i kreować grę. W PSG wiadomo jakie ma nadal świetne statystyki (w tym sezonie: 22 mecze, 18 goli, 10 asyst) i to nie tylko w lidze, ale i również w LM. Minus taki, że w ostatnim czasie nałapał trochę kontuzji, u nas to wyglądało inaczej. Pytanie czy to kwestia przypadku, kwestia ligi czy po prostu zdrowie? Ktoś będzie cisnął, że po co nam Ney jak potem nie będzie grał ble ble ble. Mamy za niego Dembele, Couthino, Griezmanna. Porównajmy sobie ich statystyki:
● Dembele + Coutinho + Griezmann = 235 meczów, 54 goli i 32 asysty
● Neymar = 186 meczów, 105 goli i 77 asyst
Bez komentarza.
▶ DLACZEGO DEMBELE i UMTITI?
To też chyba oczywistość. Dembele... nie wiem od czego zacząć. Powiedzmy w skrócie i delikatnie, że nie wypalił. Umtiti również widzimy jak sobie "radzi" po kontuzji i że to już nie jest ten Samuel co kiedyś - a szkoda... Oboje są gruuubo poniżej oczekiwań jakie wobec nich były. Dembele i Umtiti to Francuzi, a Ligue 1 jest no nie ma co się oszukiwać łatwiejszą ligą. Ich chęć do powrotu do formy bez aż tak dużej presji jaką mają w Barcelonie oraz problemy z przebiciem się do składu też raczej byłyby zachęcające.
▶ KASA
Jak wiemy to jest największy problem. Przed koronawirusem PSG oczekiwało za niego (w zależności też od tego co powie FIFA) 150-180mln, a przynajmniej tak się o tym mówiło. Po koronie to chyba oczywiste, że te kwoty się nie utrzymają i nie zdziwię się jeśli teraz ta kwota może wynosić 120-140mln.
▶ PENSJA
Informacja o tym, że Neymar zgodziłby się na obniżenie pensji też była podawana niejednokrotnie - na ile mógłby się zgodzić tego nie wiemy i byśmy tylko spekulowali, ale możliwe że byłoby to +/- 20mln. Pamiętajmy, że nasz złoty Dembele od 3 lat pobiera pensję na poziomie 12mln euro.. Umtiti również swoje zarabia. Dodatkowo w lecie odejdzie ktoś z pomocników oraz rozwiąże się sytuacja z Couthino, który przecież ma podobną wypłatę co Dembele albo nawet o 4mln euro wyższą. Uważam, że obliczu takiej sytuacji pieniądze na taką pensję by się znalazły. Raczej.
▶ PODSUMOWUJĄC
Uważam, że jeśli PSG wyraziłoby takową chęć lub zażądałoby oprócz tych piłkarzy do max 30mln euro, to nadal byłby to dobry deal. Na LS mielibyśmy giganta, przy którym Ansu Fati mógłby się ogrywać i łapać minuty (bo chyba nikt mi nie powie, że Barca ma oprzeć grę na LS na 17-stolatku - jest to genialny młody piłkarz, który musi uważać żeby się nie rozsypać i jego minuty trzeba dawkować). Posiadanie w ataku Messiego, Suareza, Griezmanna, Neymara, Trincao, Ansu, Braithwaita daje mega duże pole do popisu.
--------
Spójrzcie na to obiektywnie, bez agresji, chamówy, emocji i jeśli ktoś ma ochotę, to niech wyrazi swoje zdanie. Jeśli ktoś uważa, że inny piłkarz/piłkarze mogliby być włączeni w transfer, to również śmiało. Dziękuje i miłego wieczoru życzę ツ
0
@_Creed_ Wszyscy trzej na pewno nie, ale np. Dembele + Umtiti za Neymara? Uważam, że to byłby dobry deal w obecnej chwili kiedy potrzebujemy kogoś kto pociągnie wózek (tak jak kiedyś) oprócz Messiego.
1
Ciężko porównać pracę Setiena, który jest tu kilka miesięcy (gdzie w tym prawie 3 miesiące zjadł koronawirus i nie miał okazji pokazać się dobrze w LM + zespół jest w dołku formy) do pracy Valverde, który pracował tu "trochę" więcej. Nie mówcie proszę, że to co z drużyną robił Valverde to te zdobyte punkty z ciężkimi rywalami to był jego "plan", bo tyle co my farta mieliśmy z taką padakowatą grą to nie pamiętam odkąd kibicuje Barcelonie (od 2004 roku). Ile to Messi czy Ter Stegen musieli robić na boisku żebyśmy zdobyli te punktu... Eh, szkoda gadać.
Dałbym nadal szansę Setienowi, lecz potrzeba skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia i dawać nadal miejsce w 11'stce Rikiemu Puigowi w pomocy oraz sprzedać zbędny balast.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika