1

@Pilka_jest_okragla To fajnie ale spotkanie okazało się mieć inny cel.

0

@Pilka_jest_okragla A jakich my mamy ciekawych zawodników których nie chcemy zostawić(a mogli by zgodzić się odejść) a oni byli by zainteresowani? Nawet jak by byli zainteresowani Firpo i Trincao to i tak trzeba by jeszcze ponad 10 dopłacić.

0

@VbamboeB Gwarancji nie mam żadnej, kiedyś Messi miał dwie poważne kontuzje i wiele wskazywało że to nie koniec a zmienił się w gościa o zdrowiu tytana, Dembele był okazem zdrowia przed Barceloną, tylko że Aguero ma 32 lata i ciągłe problemy ze zdrowiem.

Fati w 2015 roku pauzował 10 miesięcy z powodu kontuzji.

0

@ElKamil Tak tak EV po zdominowaniu ligi w trybie eko i zdobyciu PK nie potrafił zatrzymać Paulinho o czym płakał na konferencji a Koeman miał zatrzymać Suareza.

0

@VbamboeB Problem jest taki że jak nie będzie zdrowy to neguje też punkt 1, a 4 też będzie negatywny bo niby za darmo ale nie do końca.

0

@DaPidejpi No ale na to się złożyła zmiana finansowania, więc dla mnie tu pisanie o fenomenie nie jest na miejscu, to raczej naturalna kolej rzeczy.

1

@PatrykBarca Ktoś tu jakiś czas temu podawał artykuł z analizą że sędziowie sędziując "swojej" drużynie są dla niej surowsi.

0

@ferdas_rawa Który nowy wątek otworzyłem nie nawiązujący do tego o czym dyskutujemy?

No nie stać tak samo jak nie stać nas na zapłacenie by sobie poszedł w siną dal więc jak nie trafi się naiwniak który złoży mu super ofertę to nie odejdzie, a myślę że naiwniaków z super ofertą nie zobaczymy.

No na to wygląda stać go na to, tylko żeby się nie zdziwił tym że część jego obecnych fanów zmienia stronę.

0

@DaPidejpi Argentyna kwintesencją był rok w którym na wielki turniej zabrali 6 goleadorów.

0

@DaPidejpi MSN i tylko jedna LM, zresztą walec Guardioli też mógł zgarnąć kilka trofeów więcej choć tu lotniskowce były normą.

0

@ferdas_rawa No to zerknij sobie na minuty, grał Coutinho a na końcówki wchodził Pedri, od drugiej kontuzji sytuacja się odwróciła i to brazol był luksusowym rezerwowym, no tak to teza ale tak to wygląda w większości klubów doświadczenie zwłaszcza to na najwyższym poziomie jest bardzo cenione, gdyby tak nie było średnia wieku większoći drużyn nie była by bliżej 30.



Nawet nie wiesz jak ucieszyło by mnie odejście brazola tylko problem jest taki że bez jego chęci odejścia nic z tego nie będzie, a składa się na to kilka czynników, ma coraz słabszą renomę, problemy zdrowotne, kosmiczną pensję i amortyzacje transferu która wynosi pewnie ponad 30 mln.



Miejsce będzie bo kadra może być 25 osobowa czy minuty się znajdą to tu jest pies pogrzebany, a czas nie stoi w miejscu kolejny sezon z czasem poniżej 1000 minut to była by tragedia, do tego konkurencja będzie jeszcze większa bo niektórzy młodzi również mają w kontraktach awans do pierwszego składu, no i co z alenią on też był wyżej niż puig.

0

@Bagsik88 No jeśli piszę o kręgosłupie drużyny od lat to raczej nie wliczam do niego de Jonga. Dla mnie to Marc Pique Alba Busquets i Messi, choć masz rację obecnie Holender może być przez wielu za część kręgosłupa uznawany.

Trincao to tak na razie trudno nazwać wzmocnieniem.

No tak odeszło sporo zawodników tylko że dlaczego zestawiasz te nazwiska z końcówką EV Ivan czy Luis w jego pierwszym sezonie to inny poziom niż z końcówki poprzedniego.
Kiedyś należało się z niektórymi zawodnikami pożegnać np z takim Suarezem który zapewniał te 20 bramek na sezon a sposób pożegnania to całkiem inna sprawa.
No i wiek zawodników się zmienia Luis Suarez nie przychodził do Barcy w wieku 34 i odchodził w wieku 34 lat
Nie znów pudło z ivana nie szydziłem, ogólnie bardzo rzadko to robię wyjątkiem jest chyba tylko coutinho.
Nie przepadam za gdybaniem i nie wiem czy arthur nie dostawał by minut, fanem nie byłem ale większy był z niego pożytek niż z Pjanića.

A dlaczegóż to musiał się zgodzić, przykład Paulinho przegapiłeś?

Zgodził bym się tylko że jest problem to Bartomeu i jego ekipa"Wydawało się, że to ja jestem „tym złym” w tej historii. Od pierwszego dnia, od naszej rozmowy szanowałem go jako piłkarza i człowieka. Luis trenował na 100% i mówiłem mu, że być może trudno mu będzie o minuty, ale jeśli zostanie, będzie jednym z nas. Tak samo powiedziałem klubowi. Klub podjął jednak decyzję. Przed moim przyjściem Barcelona myślała o zmianach, ja starałem się wspierać te decyzje. Ta konkretna nie była moja, tylko klubu."

No nie dziwię się że to powiedział, powiedział też kilka ciekawych rzeczy np o gotowym sponsorze a wziął kredyt który był raczej do przewidzenia.

No czyli podobnie jak przyciśnięty do muru ernesto z Perezem, całkiem nieźle jak na gościa któremu radził odejść ale nie poruszajmy już Puiga bo jestem nim zmęczony.
Tak z Vidalem masz rację pomyliłem mecze.
No ale to że narzeka na brak 9 i gra słabym Duńczykiem nie oznacza że zawodnicy bb z automatu mają dostawać szanse z jakiegoś powodu pomijając Ansu jedynym wychowankiem który wywalczył pierwszy skład był SR który debiutował w 2009 roku, a wywalczył skład bo rywalizował z twoim ulubieńcem z Portugalii.

Znów piszesz jakby ev trenował tylko w 19/20 no pewnie że pasuje mi do teorii, otóż wedle niej Don Andres z 17/18 byłby podstawowym zawodnikiem, Ivan też nie miał by pewnie większych problemów by grać w pierwszym składzie.

No nie pasuje bo to nie tylko od trenera zależy jak zawodnik wygląda na boisku.

No bo za EV też było wielokrotnie granie w trybie ultra ekonomicznym z nabijaniem pustych podań i przemycaniem że siłę zachowują na LM. Nie wiem czy wypominam skoro uważam że jeden miał lepszą kadrę to chyba dość logiczne że mam trochę inne wymagania tym bardziej że Holender posyła na murawę świerzaków.

0

@ferdas_rawa Nie wiem bo nie wiem jaką będzie miał kadrę, jeśli zostanie np Coutinho to część trenerów jak nie większość wolała by próbować odbudować Brazola niż rzeźbić Puiga, dodał bym jeszcze że już teraz jest problem z kontrolą spotkań i bronieniem a ty chcesz dołożyć jeszcze Puiga.

Problem jest taki że chłopak marnuje czas, tak na razie żaden wychowanek nie wrócił z wypożyczenia z przytupem ale jak dla mnie to lepsze niż zaliczanie 500 minut w sezonie, problem jest też taki że Puig od kilku sezonów trenował z pierwszym składem a tego absolutnie nie widać.
No zajechał ale po wakacjach pedri pewnie znowu wystartuje w pierwszym składzie Holendra Puig nie wygryzie Ilaix z racji wieku polepszy warunki fizyczne a z LM pukają kolejne nazwiska, co się stanie jak zostanie RK albo kolejny trener wybierze inne nazwiska.

0

@4Fabregas4 Nie zmyślałem tylko źle sobie sprawdziłem bo poprzedni sezon był trochę szalony i nie sprawdziłem dokładnie dat spotkań więc mój błąd. Tak 2x przy Fatim i 3x przy Pedrim.
Tylko to trochę pyrrusowe zwycięstwo zestawiamy 18 latków z 21 latkiem.

Trochę się zapędziłeś z tym u21 bo Pedri grał w LP praktycznie wszystko więc tu nie masz racji bo znów Pedri miał kilka razy tyle minut. Więc twoja teza upada.

"Gdy Koeman przestał wystawiać Puiqa, a zaczął Pedriego to i w reprezentacji hierarchia się zmieniła."
Brzmi to jakby Koeman odstawił jednego a postawił na drugiego i tu ty zmyślasz bo tak było ale z Coutinho który od początku sezonu był podstawowym zawodnikiem a Pedri dogrywał sobie ogony, ale wszystko zmieniło się po drugiej kontuzji Brazylijczyka.

@ferdas_rawa
Ale ja go nie zestawiam z Xavim czy Iniestą bo wyglądał by jeszcze bardziej żałośnie, zestawiam go z dzieciakami, a to o Puigu było głośno, tak jak spojrzysz na suche dane to jest progres choć to i tak słabo jak na wielki talent LM.

EV bym nie przywoływał chyba że chcesz mu podziękować za debiut https://www.transfermarkt.pl/riqui-puig/leistungsdatentrainer/spieler/331511/plus/0/trainer_id/1559
No i trzeba dodać bardzo ważny fakt EV był dominatorem ligi było mu dużo łatwiej dawać minuty a mimo to nie ogrywał Puiga.

Przywoływany tu mityczny mecz z Atletico też jest specyficzny z racji ustawienia pomocy, no i i tak polecam się przyjrzeć dokładniej, no i najważniejszy problem z tym stawianiem Sentiena jest taki że na najważniejsze mecze w LM nie został nawet powołany.

No mógł ale z jakiegoś powodu tego nie zrobił, a dał minuty Ilaixowi, odnośnie Portuglaczyka to niżej ci odpowiedzieli dostał multum szans z racji pozycji, podobnie "zyskał" konrad był powoływany do pierwszej drużyny mimo słabego sezonu w BB zapewne z racji obycia z pierwszym składem.

No nie wiem czy wyleci bo może to być zbyt drogie, no ok jak dla mnie on jest już na tyle zweryfikowany by go oceniać i oceniam go coraz gorzej, polecam zwłaszcza końcówkę z valladoid tam wszystkie jego problemy widać jak w soczewce.

0

@ferdas_rawa Mnie nie cieszą ja stwierdzam to co widzę, ba w sierpniu uważałem się za jego fana . I co z tego że jest Katalończykiem?
Don Andres Katalończykiem nie był a dał klubowi i symbolizował ideały LM lepiej niż setki chłopaków z Katalonii.
Może dawać nawet przysłowiowe 1000% procent z pewnych powodów nie stawia na niego 3 trenerów Barcelony i trenerzy młodzieżówki, on tam nie grał nawet będąc gorącym nazwiskiem ze szkółki a to już ci powinno dawać do myślenia. Sorry nie gram w fifę od 15 lat a to że to osiągnął zabrania mi komentować jego sytuację? Pedri wygląda przy nim jak profesor nawet Ilax dojrzalej się prezentuje na murawie.

@4Fabregas4 Nie polska a Munira nie pamiętasz? Fati czy Pedri po kilku meczach już dostali powołania do DOROSŁEJ, a i pozdrów Arthura ultra cracka.

0

@kuz No to tym bardziej powinien wyjść mocniejszym składem bo te kilka milionów mniej boli dużo bardziej niż w normalnych okolicznościch, no i kondar a raczej Konrad tak średnio zasłużył, a przynajmniej inni zasłużyli bardziej w tym sezonie.

0

@ferdas_rawa @4Fabregas4 Tak tak wszyscy się na biednego Puiga uwzięli. Jak by rzeczywiście był takim crackiem jak go niektórzy tu kreują to nawet z połową tych minut by go do młodzieżówki powoływali.

2

@masq To miecz obosieczny jak grajkowie na celowniku zagrają dobrze to wzrosną ich wymagania ale przynajmniej będzie wiadomo że nieźle celujemy, a jak będzie słabiutko to będzie się można wycofać.

0

@Pawelsky Raz, Eurowizji nie wygrywa się tylko za piosenki/jakość śpiewu, myślałem że to dość oczywiste, dwa to że ktoś jest grany na okrągło w radiu nie jest wyznacznikiem jakości, polecam przyjrzeć się trochę temu biznesowi z drugiej strony.

No i najważniejsze są gusta i guściki tobie się podoba mnie nie bardzo zakładane że spodoba się europie jest dość odważne.

0

Pamięta ktoś w jakim wywiadzie Laporta odnosił się do powrotów zawodników którzy odeszli z LM, bo wydaje mi się że krytycznie do łatwych i miłych powrotów podchodził.

0

@GeneralXavi Przecież możesz przyjąć tylko pierwszą dawkę, zresztą dziś podawali w PN i dość spora liczba Polaków mimo terminu olała drugą dawkę.

0

@masq Mogą, zwłaszcza jak nie jesteś do jakiegoś zawodnika przekonany, a on zawala w najważniejszych momentach.

0

@Toretto Jeśli uda im się utrzymać cześć anty-systemowego elektoratu to z poparciem ok 10%-owym powinno się udać, choć łaska antysystemowców na pstrym koniu jedzie.

0

@Pawlak1992 Rozumiem podejście ale w tvpis jest jeszcze norbi :)

0

@Encore Przeleciałem na szybko jego finały i na to wygląda, słabiutki wynik.

0

@Bagsik88 A ty odpowiadasz na wszystko skoro tego wymagasz ode mnie?

A to teraz nie wiesz którzy zawodnicy od lat tworzą kręgosłup tej drużyny, co jeszcze wymyślisz.

Strata Neymara była ogromna i nie zamierzam tego deprecjonować, ale miałeś w obwodzie 30-letnich Messiego i Suareza którzy wrzucili 34 i 25 bramek i każdy około tuzina asyst, dużo łatwiej dorzucić jedno brakujące ogniwo w ataku niż dwa przynajmniej na papierze.

A to się go zapytaj bo ja go osobiście nie znam sekretów z biura barto też wyobraź sobie nie znam, powiedział że to decyzja klubu a czy kłamie czy mówi prawdę, bądź pól prawdę tego nie wiem, nie kojarzę by został zatakowany za wypchnięcie Suareza przez starszyznę a uszczypliwości szły w stronę zarządu więc zakładam że mówi prawdę ty możesz mu nie wierzyć twoja sprawa.

Ty najpierw do siebie.

Oczywiście że to sezon przejściowy straciliśmy kluczowych zawodników jak Suarez i Rakitić, Vidal i Semedo też dostawali sporo minut.

No i ok że grają bo ktoś jest kontuzjowany, problem jest taki że EV dopiero przyciśnięty do muru musiał wyciągać fatiego choć na skrzydłach serwował nam SR i Vidala. RK może grać Pjanićem a daje szanse Moribie a nawet minuty ulubieńcowi LR Puigowi

No ja bym wolał mieć 30 letniego Luisa niż Antka,wolę również Iniestę od FdJ i Ivana od Pedriego. A czy Dest jest lepszy niż Semedo z pierwszego sezonu to sam nie wiem chyba miał więcej fajnych przeblysków.
No lenglet za EV był fajnym więcej niż solidnym obrońcą za Holendra jest fajtłapą z dozą sabotażysty, tylko ile winy w tym Holendra, a Sama to nie mam pojęcia po co wywołujesz to nie ma sensu.

A co ma kadra do grania na czas.

0

@Pawlak1992 To nie Barto wygrał wybory tylko tryplet.

0

@Bagsik88 Mistrzu to już ty sobie wyolbrzymiasz kto ma z górki a kto pod . Dla mnie kadra ev była lepsza niż koemana, bo wystarczy mi to że kręgosłup drużyny(który wciąż jest najważniejszy od x lat) był młodszy o 3 lata, i czym innym jest strata Neymara gdy masz Messiego i Suareza a czym innym strata Urusa gdy masz już tylko 34 letniego Messiego i długo długo nic.

Koeman powiedział że to decyzja klubu, a komu chcesz wierzyć to już twoja wola.
Akurat z nazwisk to dzieciaki kojarzę dość dobrze ev mi do tego nie był potrzebny więc sobie daruj uszczypliwości.

No jeśli nie rozumiesz dlaczego Pique zagrał to twoja sprawa, ev też Dembele z lyonem z powrotem do szpitala odesłał zapomniałeś czy udajesz?
No na pewno stawia na młodych bardziej niż ev.

Czemu Pedri tyle gra może dlatego że puig i pjanić niewiele dają, a czy gra za dużo to już inna sprawa.

2

@teacherakademicki Talenty zawsze były, tu problem jest z daniem szansy i wsparciem.

0

@masq Serio lubisz czytać przeważnie wykluczające się wymyślone historyjki? Dla mnie ogórkowy to najgorszy czas.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?