Gwyn
Dołączył/a: maj 2013
Warszawa
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Cariones aż się łezka w oku kręci jak się przypomina Barca Gerardo Martino
0
@DonAndrzejos ile razy jeszcze to napiszecie?
1
@Joe_Pesci tak i działa zupełnie normalnie. Spotify, YouTube, wszystko śmiga. Ale generalnie powiem ci jak coś, internet w Niemczech jest gorszy niż w Polsce ogólnie
0
@ElKamil "kto mieczem wojuje, na choroby weneryczne choruje"
(Gwyn 18.08)
0
@Joe_Pesci 1. Najlepiej kupić oryginalną.
2. Ja mam w Play, w Niemczech śmiga aż miło, po całej Europie to samo, dlatego aż się dziwię na ten punkt, no ale cóż
6
To niezle że Mateusz Vatowiecki mówi że dzięki nowemu ładowi przedsiębiorstwo zarobi więcej o 4,6%, ale nie wspomni tego że inflacja wynosi 5% :D
0
@Matte34 a, dziena. Na telefonie widać tylko kreskę, plus było tylko że według redakcji
0
A gdzie zawodnik meczu według użytkowników?
1
@OnlyCules a i owszem
0
@norbercikvisca2007 najlepiej unikać całości i okolic
0
@Yosemite a w jakim klubie gra w lidze mistrzów?
0
"Nie obniżono nic. My nie zaczęliśmy negocjować w poprzednim sezonie, ponieważ prawnicy mówili, że takie rozmowy po raz drugi w jednym sezonie były niemożliwe."
No i mamy kłamstwo Bartka
0
@EnCePina chyba że tak, zwracam honor.
@Gallaret no nie wiem. To że więcej kasy dla klubu jest logiczne, ale kwoty, procenty, rozliczenia, tego oczekiwaliśmy od tej konferencji.
5
Konferencja o finansach, pytanie co oznacza otwarcie stadionu, i odpowiedź że super atmosfera. No za to ma minusa
0
@Tomek54321 mam ogromną nadzieję że masz 100% racji.
2
@HypeR powiedzmy sobie szczerze, zamknął nam wszystkim mordy.
0
@Drozdu7 jak n mnie to Emerson zagrał piach totalny xd
1
@Cvzx ktoś jeszcze wątpi w Bóstwo Nazario?
1
@IronSanHybrid żebyś nie doszedł do pewnego poziomu jak pewien zwolennik neymara
0
@MasnyTed proszę o oznaczenie :)
2
Dziś zmarł Gerd Muller
1
@Joe_Pesci nieee
1
@Volk darmowa dostawa. Kurła biere
0
@BombowiecKrawczyk ja na urodzinach kumpla. Towarzystwo tak sztywne, że o 1 w nocy wydmuchałem 0,36, 15 minut temu 0,00 i wróciłem do domu xd
0
@tomek8756 jakby było za 7000 to by była już głupia oferta.
0
@kordyl1010 Samsung
0
@AntekGriezmann jakim CH.. autokorekta zmieniła ci z terminarz na terminasz XDDD
11
@AntekGriezmann terminasz xD
0
@Tasde no to jeszcze gorzej :( ale dzięki, nie miałem ten wiedzy.
4
"Podobnie od kwietnia 2020 roku rozpoczęliśmy projekt Barça Corporate, który polegał na sprzedaży 49% praw komercyjnych"
Tu pierwszy dowód który pozwala stwierdzić że Bartomeu nie myślał długofalowo. Chciał sprzedać 49% przychodu przez lata na rzecz jednorazowego zastrzyku gotówki, który pozwoliłby na opłacenie piłkarzy, gdzie wcześniej wymienił że 90mln € to około 20% wydatków na pensje na sezon, a tymczasem…
"Gdyby operacja została zatwierdzona, oznaczałoby to minimalny dopływ pieniędzy w wysokości 220 milionów euro" co oznacza że ta kwota pokryłaby około właśnie 49% pensji ale tylko i wyłącznie na jeden sezon, co jest po prostu śmieszne.
Dalej. Dochody miały wynieść 375mln euro po sprzedaży praw za 220mln, a pensje kosztowałyby tylko 360mln, co daje 96% wydatków na pensje, co powoduje że mimo sprzedaży praw, i tak zostałby przekroczony limit płac, i tak. Dodając CVC faktycznie, wtedy jest wtedy 53% wydatków na pensje, ale tylko w rok, bo z wzoru Hajty, 11% przychodu za prawa telewizyjne i 49% za prawa do praw komercyjnych by odeszło w następnym sezonie, i przychód już nie wynosiłby te 375mln, tylko załóżmy około 300mln, a nie byłoby co już sprzedawać, a obniżka o 20% miała być na jeden sezon w związku z pandemią, więc wydalibyśmy na pensje 150mln więcej, niż byśmy mieli przychodu.
Więcej smaczków nie chce mi się ruszać, bo to, że barca podnosiła pensje aby wyrównać się z premier league jest po prostu żartem.