0

@xavi890 Wartość to pojęcie względne - nie znasz realiów tematego rynku oraz specyfiki tego konkretnego transferu. Nie będę wchodził w szczegóły dlaczego w jego przypadku jest mało istotna, lecz wiedz że kluby z Europy negocjują kwoty w obszarze 3-6mln euro (z czego duże firmy dają górną granicę). Sprzedaż Ronalda Araujo wyglądała w podobny sposób. Piłkarz wybierze zespół, który zagwarantuje mu najlepszą ścieżkę rozwojową. Nikt nie rzuci 50mln euro na stół - to nie Brazylia.

7

Bardzo fajny wiwiad - przyjemnie się czyta, widać że jest bardzo zadowolony z pobytu w Barcelonie, szkoda jednak że nie pozwolił sobie na jakąś prywatę - np. w kwestii preferencji co do pozycji boiskowych. Mimo wszystko wywiad na zdecydowany plus.

6

To nie prawda że interesują się nim tylko Barcelona i brazylijskie kluby - Real, Monaco czy nawet moje Rennes także się nim interesuje. Problem Barcelony polega jednak na tym, że chłopak ma świadomość wielkiego talentu i nie wybierze klubu, który zaoferuje mu więcej pieniędzy czy fejm - lecz wybierze rozwój sportowy. Barcelona nie jest na uprzywilejowanej pozycji i nawet kataloński El Nacional o tym pisze, że młody charakterny piłkarz chce grać regularnie i się dalej rozwijać - nie chce tracić cennego czasu podobnie do przesiadującego na ławce Pablo Torre, a boi się że u Xaviego nie będzie dostawał satysfakcjonującej go ilości szans.
To pokazuje, że Diaz ma świetny mental i ambicje - najlpierw rozwój potem znane marki piłarskie i pieniądze. Szczerze jakbym miał wybierać pomiędzy Fabricio Diazem, a Alanem Varelą, którym ponoć również interesuje się Barcelona to zdecydowanie stawiałbym na Urugwajczyka, bo jest dużo tańszy, ma opinę wielkiego talentu ze świetną prognozą rozwojową oraz ma to coś, co miał Casemiro grając latami w Realu i za co go "nienawidziłem" - świetnie ustawiał się na boisku, bardzo dobrze bronił i nie patyczkował się z rywalami. Jak dodać do tego, że Diaz świetnie potrafi dystrybuować piłkę, mocno uderzyć na bramkę czy jego wizja gry jest zdecydowanie wieloobszarowa to mamy do czynienia z niezwykle ciekawym piłkarzem.
Tak jak wspominałem - pieniądze nie są problemem - 6mln euro to nie kosmos w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę, że nawet Alemany w biedującej Barcelonie ściągnął sobie za 4mln jakąś zielonkę z MLS - pytanie czy Barcelona przekona go do transferu zapewniając, że będzie miał szansę na grę i jak widzi jego postać Xavi. Moim zdaniem chłopak pasuje profilem do naszego zespołu - pytanie czy udźwignie przeskok na piłkę europejską, która jest na dużo wyższym poziomie.

0

@Jakchcesz , @osa91 , @Firestone , @Explode nie słuchajcie tego tego dzieciaka, który 24h siedzi na labambli i nie ma życia. @Emhyr ma ból tyłka bo wyjaśniany co jakiś czas jest i nie może zrozumieć że świat jest większy niż bańska w której się zamknął.
To że Xavi dosłownie kilka dni przed transferem dzwonił do Kessiego aby go namówić na transfer (miał kilka opcji) to wiedza powszechna i w tamtym czasie również była podana ta informacja. Czym innym jednak jest negocjowanie z zawodnikiem i agentem, czym innym jest wybór piłkarzy do drużyny Barcelony - ego Alemany'ego sprawiło że piłkarze, którymi interesował się Planes nie byli brani pod uwagę, sporo piłkarzy godnych uwagi, którzy byli darmowi i półdarmowi szybko znajdowało nowe kluby, a my walczyliśmy właściwie tylko o Kessiego, którego agent przyjechał do Barcelony chwilę przed transferem aby powiedzieć że ma oferty m.in. z Napoli i Premier League - potem w mediach pojawiła się informacja że dzwonił do niego Xavi, a następnie ogłoszono transfer Kessiego.
Nie mówmy że to transfer Xaviego jeśli trener zgłaszał potrzebę posiadania zawodników o innym profilu. Pomocnik pomocnikowi nie równy - ok, świetna okazja rynkowa, mistrz Włoch - ale profilem był ofensywnym box-to-boxem jak de Jong, dlatego Alemany tak panicznie chciał pozbyć się Holendra latem (i stąd była ta afera).
Ja nie jestem zupa pomidorowa - nie każdy musi mnie lubić, ale patrzmy poważnie na naszą kadrę bez złośliwości między sobą - jak pisałem, że Julian Araujo nie istnieje Xaviego bo to kolejny wynalazek Alemanego - miałem rację, jak pisałem że Bellerin nie istnieje dla Xaviego bo nie potrzebuje obrońcy o takim profilu miałem rację, jak pisałem że Xavi nie wiedział Raphinia jest prawym pomocnikiem a nie prawym skrzydłowym miałem rację, jak pisałem że Torre nie jest gotowy na grę u Xaviego miałem rację, jak pisałem przed wypożyczeniem Traore, że nic z tego nie będzie miałem rację, jak pisałem że Torres nie będzie świetnym transferem ze względu na to że potrzebuje jeszcze kilku lat pracy aby osiągnąć wysoką jakość piłkarską miałem racje, jak pisałem że Auba i Christensen będą idealnie pasować do Barcelony ze względu na to że zarówno Xavi jak i Cruijff ich chcieli - wyszło że miałem rację. Wystarczy sprawdzić w archiwum komentarzy, a wymieniłem tylko kilka pierwszych lepszych tematów. Wiadomo że czerpię swoją "celność" opinii ze swoich źródełek i doświadczenia, ale każdy możę to robić - wystarczy że przeanalizuje się styl gry Xaviego oraz jakich zawodników potrzebuje. Nie ma sensu się kłócić, ale denerwuje mnie że ktoś mi zarzuca wróżenie z kart, jak często uzasadniam swoje wypowiedzi i naprawdę łatwo można znaleźć ciąg logiczny dlaczego w danej sytuacji tak a nie inaczej uważam. Pozdrawiam.

5

@Chlebek23391 Problem polega na tym że nie trzeba tego udowodnić. Przecież płacenie przez Barcelonę Negreirze samo w sobie miało znamiona korupcji z racji jaką pełnił funkcję, a jego syn zawoził sędziów na mecze - m.in. na Camp Nou. Jeśli masz człowieka, który ocenia sędziów i od tej oceny zależą ich pensje, awanse lub po prostu utrzymanie pracy to jest już to niezdrowa zależność działająca na naszą niekorzyść.
O ewentualnej degradacji będzie decydowało czy była to korupcja sportowa, która zgodnie z definicją jest działaniem polegającym na obiecywaniu, oferowaniu, udzielaniu, otrzymywaniu, żądaniu lub przyjmowaniu korzyści lub przywilejów o jakimkolwiek charakterze, nieuzasadnionych, z naruszeniem swoich obowiązków. Jak widzisz ta sytuacja miała miejsce, ale musi być także spełniony element subiektywny, czyli "w celu celowego oszukańczego określenia lub zmiany wyniku wydarzenia sportowego, meczu lub zawodów”. Inaczej mówiąc - mamy degradację lub zawieszenie działalności klubu jeśli Barcelona skutecznie nie przekona sądu za co płaciła Negreirze (nie do obrony moim zdaniem) lub wystarczy że chociaż jeden sędzia stwierdzi, że jadąc przykładowo na stadion Camp Nou usłyszał chociaż jedną malutką sugestię ze strony syna Negreiry jak ma sędziować. Zauważ że to wszystko jest na włosku - jeden zły ruch w linii obronnej lub nieprzewidziana sytuacja i leżymy.

1

@DJ6 ja sobie żartuję, jestem i tak w mniejszości, która czyta artykuły od deski do deski oraz interesuje się tematem Negreiry (często też komentuję ten temat). To ja jako jeden z pierwszych pisałem, że Barcelona ostro dostanie po tyłku przynajmniej wizerunkowo. Mimo wszystko dzięki za uwagę bo była w dobrej intencji :)

@jamesbond6 To już jest sfera gdybania - za dużo opcji abym nawet analizował to pod tym kątem. Fakt jest jednak taki że wizerunkowo dostaliśmy kolejny cios dzisiaj, w niedzielę kilkaset milionów ludzi będzie oglądało spadające banknoty na murawę oraz szkalujące nasz klub okrzyki, a na dniach poznamy pewnie co nam będzie groziło w związku z zaistniałą sytuacją. Ja mam gdzieś zarządzających klubem - chciałbym aby Barcelona możliwie skutecznie się broniła i uniknęła degradacji.

@Chlebek23391 ja sobie żartuję - kolega @DJ6 dobrze wyjaśnił. Warto jednak zaznaczyć że na dzień dzisiejszy są świadkami, lecz wczoraj czytałem że istnieje otwarta furtka do przekwalifikowania z roli świadków na oskarżonych.

7

Trzeba wyjść na boisko i robić swoje - kolejne 3 punkty czy to z Bilbao czy z Realem mają tą samą wagę w tabeli.
Z drugiej strony nie ma co straszyć Manzano - wydaje mi się logiczne, że zagrożeni piłkarze będę uważać. Liczę również, że Gavi zacznie myśleć na boisku skupiając się na futbolu, a nie pajacowaniu - może pogłoski o zainteresowaniu Barcelony Wirtzem postawią go do pionu bo jeszcze w piłce nic nie osiągnął, a sędziowie już tracą cierpliwość do jego symulek, pretensji, płaczy czy zaczepek. Trzeba być dobrej myśli.

10

Dramat.... czyli zarzuty korupcyjne otrzymują wszyscy z wyjątkiem Laporty?
Tymczasem Laporta:


33

Jeszcze rok temu bym był wielkim zwolennikiem Cancelo w Barcelonie, ale się zmieniło - wiele kwestii zdrowotnych nie jest poruszanych medialnie. Problemem Cancelo nie jest to że wojował z Guardiolą, a w Bayernie niedoceniany jest przez Nagelsmanna - to efekt zdarzeń które miały miejsce w grudniu 2021 roku, gdy wraz z rodziną został sterroryzowany przez 4 włamywaczy. Jakby ktoś nie pamiętał: https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/breaking-joao-cancelo-man-city-25821058
Do tego czasu słynął ze świetnego mentalu, dyscypliny taktycznej oraz genialnego poziomu koncentracji. Czasami przeżycia związane ze zdarzeniami z przeszłości to bomba z opóźnionym zapłonem - tak prawdopodobnie było też w tym przypadku i kilka miesięcy później prawdopodobnie zaczęły się u niego problemy psychiczne. Kilkukrotnie od znajomych psychologów z UK słyszałem pogłoski o jego depresji i różnego typu stanach lękowych. Nie wiemy wiele w tym temacie bo takich kwestii w mediach się nie porusza, lecz ja bym tutaj doszukiwał się problemu - nieświadomie miałem red flag oglądając mecz Portugalii z Koreą Południową, gdy momentami na kilka sekund się zatrzymywał i przestawał grać będąc niczym otępiony (w następnym meczu już nie wyszedł), Guardiola jak miał problem z Cancelo to zarrzucał mu brak koncentracji, a Nagelsmann wspomina o złym wrażeniu z sesji treningowych, czyli podobnie do sytuacji w City - możliwe że chłopak ma momenty w których izoluje się lub zamyka jak kto woli i nie pracuje zgodnie ze wskazaniami trenera.
Warto podkreślić także że w Anglii często zawdonicy po traumatycznych przeżyciach, które mają lub mogą mieć wpływ na psychikę dostają nowe propozycje przedłużeń kontraktów - to ma pomóc zbudować stabilność mentalną i poczucie bezpieczeństwa (wbrew pozorom bycie piłkarzem i brak możiwości planowania swojej przyszlości źle wpływa na sportowców). Tak też było w tym przypadku - 2 miesiące później przedłużył kontrakt do 2027 roku, następnie sportowo wrócił na właściwe tory i bomba z opóźnionym zapłonem wybuchła. Jeśli ktoś uważa że City lekką ręką oddała na wypożyczenie do Bayernu światowej klasy piłkarza to jest w błędzie. Na papierze Cancelo wygląda świetnie, ale jeśli mam brać pod uwagę opinie i plotki od znajomych psychologów z UK to poważnie bym się zastanowił na miejscu Barcelony czy nie będzie dla niej problemem jeśli Cancelo raz zagra fenomenalny mecz, a raz zawiesi się i przez to stracimy gola. Może na dzisiejszą Barcelonę to wystarczy w LaLiga, ale jak widać w takich zespołach jak City i Bayern to za mało.

23

Ten moment kiedy widzisz młodego, piekielnie utalentowanego piłkarza, który jest fanem Barcelony, a eksperci porównują go z Jamalem Musialą, a jakiś labamblowy ekspert ci pisze że jest słaby, nie ma dla niego miejsca lub że będzie zmiennikiem...
Ja tam się cieszę że Barcelona interesuje się światową topką wśród swojej grupy wiekowej - moim zdaniem jest przekotem, a tacy zawodnicy jak Gavi będą nieźle musieli stale podnosić umiejętności aby utrzymać się w pierwszym zespole, lecz zaskoczę tutaj być może część komentujących - ten chłopak może być też świetnym cofniętym napastnikiem lub nawet środkowym napastnikiem, a nie tylko ofensywnym pomocnikiem - genialnie atakuje pole karne, posiada świetny timing i uderzenie - ma wszystko, wystarczy aby się nadal rozwijał. Nie posiadamy piłkarza o takim profilu - większość zespołów LaLiga nawet nie gra przeciwko tak grającym zawodnikom - móglby bardzo się przydać pomimo tego że jest bardzo młody, ale równiez bardzo wiele już potrafi. Mimo wszystko zbyt piękne aby było prawdziwe przed 2025 rokiem - chłopak posiada bardzo długi kontrakt, a nas nie stać na takie wydatki.

3

@kejdzi Ja patrzę szerzej na temat bo wiem jak funkcjonują kluby piłkarskie - Barcelona ma kontrakty m.in. ze Spotify - sponsorzy nie będą czekać w próżni w nieskończoność aż sprawa się wyjaśni, a nasi amerykańscy partnerzy na 100% mają zapisy wyjścia z wielomilionowymi odszkodowaniami na wypadek nawet toczących się spraw związanych z korupcją. Kredyty które posiada klub piłkarski, które bazują na niskim oprocentowaniu, które gwarantowała marka Barcelony również mogą zostać zmienione w zależności od zapisów w umowach, a na 100% fundusze są zabezpieczone zapisami w tej materii. W interesie Barcelony jest aby była to krótka piłka. Oczywiście w 100% się zgadzam z tym że Barcelona musi się bronić rękami i nogami, lecz tutaj problem jest wieloplaszczyznowy z punktu widzenia interesów klubu.
Co do korupcji - warto przyjrzeć się definicji - w Hipszanii, podobnie jak w całej UE definicja korupcji jest tożsama z interpretacjami Banku Światowego czy Transparency International, czyli jest to "nadużycie funkcji publicznej dla własnej korzyści" lub inaczej ujmując "nadużycie powierzonej funkcji dla prywatnej korzyści". Masz tu płaszczyznę która nie wymaga nawet zeznań wszystkich sędziów piłkarskich - pytanie na co zdecyduje się Barcelona - jeśli będziemy wojować w sądzie to budżetu nie zepniemy, a jeśli dogadamy się np. na relegację to zrobimy czystki w finansach jednocześnie, ale kadrę będziemy musieli budować od nowa. Możliwości jest wiele - jedno jest pewne - Barcelona nie może funkcjonować w zawieszeniu jeśli jest zależna od tak gigantycznej ilości pożyczek i pieniędzy z zewnątrz. To jest niemożiwe - na priv coś ci zaraz wyślę.

1

@galix22 przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem - nikogo nie szufladkuję - logiczne jest że każdy ciężko pracował, ale Messi miał więcej talentu, a Ronaldo jeszcze ciężej pracowal. Gdzie tu masz szufladkowanie. To nie tylko moja opinia, ale także opinia eksperów, ludzi ze świata piłki, różnego typu biografii i wspomnień piłkarskich.
Gdybanie czy by stracił radość z gry gdyby musiał ciężej pracować nie ma sensu - niepotrzebnie szukasz dziury w całym doszukując się alternatywnej rzeczywistości w postaci skrajności.

4

Powiedzmy sobie szczerze - etyka pracy Ronaldo jest inspirująca, a gdyby Messi przez całą karierę zapierdzielał jak Ronaldo to nikt by nawet nie porównywał ich karier. To logiczne że Messi także sporo pracował na treningach, lecz bazą był gigantyczny talent, a Ronaldo wszystko zawdzięcza ciężkiej pracy, a zdecydowanie w mniejszym stopniu talentowi.
Wg mnie Evra niczego złego nie powiedział - subiektywne kryteria i tyle. Dla mnie nie ma czego porównywać i Messi jest najlepszy, ale szanuję inne zdanie.

0

@kejdzi chyba jednak zarządzali naszym klubem amatorzy, a sprawa wyszła tylko dlatego, że Negreira był chciwcem unikającym płacenia podatków i przez to miał kontrole skarbowe, które wykryły m.in. płatności na rzecz jego firmy z Barcelony. Paradoks tej sytuacji polega na tym że nikt pewnie przez kolejnych 20 lat by sie o tym nie dowiedział gdyby Negreira nie unikał płacenia podatków - taki przypadek.
Jeśli przeczytałeś artykuł, z pewnością zauważyłeś że sama intencja płacenia przez Barcelonę Negreirze jest wielkim problemem dla klubu. Kibice drużyny przeciwnej w następnym meczu ligowym nie będą sobie oszczędzać.

1

@partymaker Zgadza się - patrząc katastrofalnie na sprawę Negreiry to Bartomeu ma szansę kontynuować karierę w więzieniu, a Gaspart, Rosell i Laporta mają szczęście bo ich sprawa się przedawni, lecz nie zmienia to faktu że będą musieli poszukać dla siebie jakiejś bezpiecznej przystani bo w Hiszpanii, a szczególnie Katalonii życia by nie mieli.

2

@sidi12843 Niech ktoś mi jeszcze powie, że transfery Alemany'ego to top oraz że Xavi ze sztabem szkoleniowym mają wpływ na wszystkie transfery. Kolejny kamyczek do tego ogródka.
PS: oczywiście może być też tak jak pisałem jeszcze w okienku transferowym że to tylko element układu związanego z Amrabatem, a dla Xaviego ten transfer nic nie znaczy bo zarówno on jak i sztab szkoleniowy nawet nie wie kto to jest.

14

@Emhyr hahahahaha:) Co za farmazon!!! od dawna nie widziałem takiego samozaorania - pokazałeś "great character" pomijając sezony gdy PSG miało większe sukcesy w LM. Brawo :)

3

Czyli miałem rację - Barcelona może zostać ukarana za sam zamiar, a nie efekt płatności na rzecz Negreiry.
To co przeraża to możliwe kary dla Barcelony. Jeśli w jakiejkolwiek drastycznej formie Barcelona zostanie ukarana to nie zdziwię się jeśli Laporta ucieknie z Hiszpanii - skazany nie będzie bo przedawnienie, a poza więzieniem nie będzie chroniony. W Katalonii będzie wrogiem publicznym numer jeden m.in. bo jest teraz na świeczniku z racji funkcji jaką pełni oraz znajomości sprawy Negreiry (nagrania).

4

Ja jako kibic mogę brać takie rzeczy na klatę, ale marki Barcelony niezwykle szkoda - nie trudno sobie wyobrazić sytuację gdy setki milionów widzów widzą taką sytuację, komentatorzy tlumaczą że to w ramach protestu przeciwko korumpowaniu przez Barcelonę szefa sędziów przez kilkanaście lat, a w tysiącach gazet i portali na całym świecie ten incydent będzie poruszany.
Tak jak pisałem - nie ma znaczenia kto jest winny, za co Barcelona płaciła Negreirze - dla kibiców i środowiska piłkarskiego istotny jest tylko fakt że mu płaciła, zatem straty wizerunkowe marki Barcelony są gigantyzcne, a płacenie Negreirze przez kilkanaście lat jest nie do podważenia. Cały czas nie mogę zrozumieć jak Barcelona mogłą wejść w taki układ - wychodzi na to że zarządzali klubem amatorzy co pośrednio jest logiczne ze względu na demokrację socios - nie zarządza klubem najlepszy kandydat, a ten który wygra wybory.

0

@Nano22 jako psycholog mogę Cię uspokoić - taki test nie oznacza że jesteś toksyczną osobą, a jedynie że masz cechy takiej osoby. To jak posiadanie "kogoś w dupie" - raz ma ktoś Cię gdzieś, a raz jest ktoś w tobie - nie wszystko jest zerojedynkowe.

9

Światowa topka na swojej pozycji, świetny wiek, profilem skrojony pod Barcelonę ze względu na genialne regulowanie tempa gry, a do tego charakterny piłkarz.
Nie ma co pisać głupot o problemach z kontuzjami - kontuzje wynikają ze zmęczenia, waleczności i nie oszczędzania się w jego przypadku a nie wynikają z powiązanych ze sobą zdarzeń.
Jeśli Busi jednak odejdzie to Barcelona potrzebuje jakości piłkarskiej - trudno o lepszego fachowca. Latem pozycja defensywnego pomocnika będzie najbardziej rozchwytywana w Europie niemal w każdej topowej lidze - trudno będzie rywalizować o dobrych piłkarzy, zatem wydaje mi się że jeśli Barcelona sprowadzi jakiegoś walczaka to będzie nim Amrabat.
PS: patrzmy na profil piłkarza jaki jest potrzebny do układanki Xaviego. Jeśli ktoś przeanalizuje czego potrzebuje Xavi na defensywnym pomocniku (pivocie) to będą to zawodnicy o profilu Brozovicia czy Ammrabata - walczaki wygrywające starcia fizyczne, posiadający dobry timing, partycypujący wydarzenia boiskowe, pochłaniający przestrzeń, regulujący tempo gry oraz szybko i celnie dostarczający piłki do ofensywnych pomocników, skrzydłowych i napastników. Jeśli ktoś pisze że Gundogan może zastąpić Busiego to pisze głupoty - to zawodnik o profilu Pedriego, a Barcelona nie jest dla niego pierwszym wyborem bo chce dużo zarabiać (nie wierzę że Laporta nie da czołową pensję w zespole).

2

@Kessie wszystko super, ale te zestawienie niczego nie pokazuje bo nie wyciągniesz z tego wniosków, które mają znaczenie szkoleniowe. Zdecydowanie lepiej obrazuje zestawienie minut przed Mundialem do minut po Mundialu bo nie ma to odzwierciedlenia w zarządzaniu zdrowiem piłarzy, a to jest kluczowa kwestia, gdyż wielu piłkarzy łapało kontuzje ze względu na przemęczenie - Pedri, Lewy, Dembele, a wielu gra z red flagiem.
Przykład Pedriego - zauważ, że Barcelona miała maraton po Mundialu, a Pedri zagrał wszystko z wyjątkiem meczów z zespołami niższych lig w PK - było to dokładnie 892min na dużej intensywności z małym czasem na odpoczynek między spotkaniami - dla porównania w okresie od początku sezonu do grudnia (Mundialu) Pedri rozegrał w Barcelonie 1474min. To jest powód dlaczego został zajechany - bo przez nieco ponad 30 dni zagrał blisko 38% minut z całego sezonu. Złe zarządzanie zdrowiem piłkarzy i brak rotacji się kłania, a to już jest wniosek.

3

@Klaudiaa8 łatwo jest się śmiać z PSG jeśli samemu kibicuje się zespołowi który ma lepsze wyniki sportowe w Europie od PSG i nie jest się wyjaśnianym czy wręcz gwałconym gdzieś na peryferiach wielkiego europejskiego futbolu w Lidze Europy.

1

@sk13 ja uważam że Kamada jest bardzo niedocenianym zawodnikiem poza Bundesligą - w dzisiejszej Barcelonie świetnie by się odnalazł. Pożyjemy zobaczymy :)

@ViscaelBarca2007 no właśnie wszystko zależy w jakim celu został sprowadzony Araujo - czy to element układy czy zakup stricte sportowy. NIe da się ukryć że Brozović świetnie by pasował do nas biorąc pod uwagę profil i jakość piłkarską - wymiana by była korzystna dla nas, ale tylko pod warunkiem że Araujo to opcja stricte sportowa.

@blakkudium bierzmy pod uwagę że latem w całej Europie pomocnicy będący mózgami zespołów z defensywnymi inklinacjami będą rozchwytywani. Forma Calhanoglu i Mkhitaryana ma swój pik, ale nie mówmy że ktoś kogoś wygryzł jeśli od powrotu z kontuzji minęło zaledwie 5 kolejek, a Brozović grał w każdym meczu od 18 do 83 minut. Wg mnie Brozović bez względu na zainteresowanie Barcelony szykowany jest do sprzedaży bo na rynku jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu zawodników, ale uważam że i tak lada dzień odzyska swoją niepodważalną rolę w zespole.

@RosjaninBut Mówimy o Japończyku - doniesień jest mało bo piłkarze tej nacji lubią ciszę transferową bo mogą skupić się na pracy. Agenci w kontraktach zewnętrznych również jednoznacznie określają swoje stanowisko nie pozostawiając przestrzeni do dyskusji. Szał medialny by był jakby chcial go Manchester United bo to dla każdego japończyka klub marzenie.
Odnośnie Raphinii pisałem jeszcze zanim pojawił się w Barcelonie że tak będzie - szkoda że Xavi i sztab szkoleniowy nie wiedzieli kogo kupuje Alemany - zmarnowane pieniadze, ale może latem uda się je odzyskać.
Abde to był last dance Planesa na zasadzie nie da się stracić - kolejny raz wyszło że miał rację - inwestycja 2mln euro, możliwa sprzedaż w krótkim okresie czasu 8mln euro. Barcelona nie wierzy w Abde, a powiem nawet że zimą oferowała go na rynku, zatem latem także będzie starała się go sprzedać, a informacje że dostanie szanse w presezonie to tylko gra medialna aby pokazać rynkowo że jest to ciekawy zawodnik jeśli Xavi się nim interesuje. Trzeba rozgraniczyć nadzieje medialne od realnego potencjału rozwojowego. Abde to tylko szybka inwestycja Planesa, która była na szybko - teraz jest wart około 8mln euro i za 3 lata również będzie tyle wart. Nie mówimy wielkim talencie jaki posiadają odchodzący z Barcelony za darmo Victor Barcera czy Ilias Akhomach. Po prostu Abde młody, udważny jeździeć bez głowy, który może być cenny dla ligowego średniaka zarówno teraz jak i w przyszłości.

0

@LatajacyHolender jego agent jest innego zdania, byli dogadani ale się zmieniło - już ponoć nie interesuje go Bundesliga. Pożyjemy zobaczymy :)

22

Dziennikarze sprzedają nam informacje, że chcemy Gundogana który chce zarabiać gwiazdorskie pieniądze, kupujemy na niespotykanie korzystnych warunkach Roque i nie możemy się zdecydować czy na prawej obronie ma grać Foyth lub Pavard, którzy słysząc "Barcelona" gotowi są grać za miskę ryżu. A to wszystko w warunkach przy których wiemy że kolejne dźwignie nie mogą zostać wydane na transfery, a limit płacowy wraz z końcem sezonu będzie wynosił przekroczenie o 200mln euro.
Moim zdaniem Barcelona zrobi sobie przestrzeń do transferów poprzez sprzedaże:
1) Raphinia - Xavi nie potrzebuje prawego pomocnika, a na prawym skrzydle ma Dembele i Torresa
2) Kessie - nie wierzę że zostanie w Barcelonie - da się na nim zarobić tu i teraz
3) Abde - nie wierzę w przekaz medialny że ma zostać na presezon
4) Dest, Lenglet, Umtiti - trzeba jakoś pozbyć się zawodników których nie ma w klubie, a zobowiązania płacowe są problemem
5) Sprzedanie kogo się da z rezerw - część zawodników odejdzie za darmo latem, a część z umowami do 2024 czy 2025 już jest oferowana innym klubom

Jak chodzi o transfery do Barcelony nie wierzę, że Barcelona kupi prawego obrońcę, a jedynym zakupem będzie ewentualny następca Busiego, a pozostali zawodnicy będą albo darmowymi transferami albo zawodnikami z odroczonym terminem płatności:
1) Evan Ndicka - za darmo, pasuje do gry w stylu Xaviego zarówno z 3 jak i 4 obrońcami - lewonożny, świetny technicznie, potrafi rozgrywać i podobnie do Araujo jest niezwykle szybki - może grać jako środkowy obrońca, pół-lewy obrońca jak i lewy obrońca jeśi potrzeba by było zatrzymać jakiegoś super-szybkiego przeciwnika. Stale się rozwija.
2) Daichi Kamada - za darmo - dla wielu może być to szok, ale to świetny i stale rozwijający się piłkarz, który wchodząc za Gaviego, Pedriego czy de Jonga mógłby utrzymać jakość gry zespołu. Od siebie mogę dodać, że w grudniu były już o nim wzmianki w kontekście Barcelony, ale bez wchodzenia w szczegóły dzisiaj słyszałem plotki, że jest ustnie dogadany z Barceloną. Z pewnością potencjalnie 3-krotnie niższa pensja od Gundogana działa również na jego korzyść.
3) relacja - Julian Araujo / Sofyan Amrabat / Busi - mamy 2 opcje:
OPCJA 1 - tak jak pisałem Araujo to taka przedpłata za zaklepanie Amrabata - w tej sytuacji Barcelona nie oferuje Busiemu korzystnej umowy (bierze lub nie) oraz sprowadza jego następcę w postaci wojownika jakiego w LaLiga nie było od wielu lat.
OPCJA 2 - Araujo jest zakupem na płaszczyźnie sportowej (a nie układu) - wtedy dajemy mu szansę i tym bardziej nie sprowadzamy innego prawego obrońcy, Barcelona również nie oferuje Busiemu korzystnej umowy przedłożenia współpracy (limity) - jeśli zostanie to następca nie będzie sprowadzany, jeśli nie zgodzi się na przedłużenie to sprawadzamy jakieś tanie rozwiązanie tymczasowe typu N'golo Kante (ważne aby bilans płacowy był korzystny).
4) Victor Roque i Leo - ja nadal nie wierzę, ale jeśli jakimś cudem ktokolwiek trafi do Barcelony to mamy brakującego napastnika, a w przypadku Leo Barcelona zyskuje nowe możliwości pozyskiwania sponsorów i kooperacji, a już nie wspominając o rekordowej w historii futbolu sprzedaży koszulek ze względu na Mundial oraz końcowy etap kariery najwybitniejszego piłkarza w historii tego sportu. Pensja Leo też nie musi stanowić problemu bo Barcelona może kapitalizować jego legendę jeszcze wiele lat, zatem i tak będzie win-win.

2

@barcelonaLM Dla mnie Premier League i Championship to bardzo emocjonalne wspomnienia i chyba zawsze będę trzymał kciuki za Nottingham Forest, Aston Villa, West Bromwich Albion i Liverpool FC.
Jak łatwo się domyśleć nie lubię wszystkich lokalnych rywali, nie lubię klubów z Londynu i Manchesteru oraz nie lubię klubów, które nie wywodzą się z robotniczego środowiska (różnice w poglądach polityczno-społecznych jak rodzina królewska, polityka margaret thatcher, sztuczne twory kibicowskie).

17

"Wspomniany Fontes donosi, że piłkarz może liczyć na astronomiczną ofertę (350 mln za dwa lata) z Arabii Saudyjskiej, która chce, żeby 35-latek był ambasadorem inicjatywy zmierzającej do przekazania organizacji Mistrzostw Świata 2030 w ręce tego kraju" - jestem pod wrażeniem bo nawet na boisko nie trzeba wychodzić. Fakt jest jednak taki że nazwisko Messiego otwiera drzwi i portfele, a całą swoją karierą zasłużył sobie na taką pozycję w świecie futbolu.

0

@syngoku1 Żyjemy w UE a nie republikach bananowych - zanim takie rzeczy zaczniesz pisać zastanów się czym jest korupcja i jak jest definiowana w Hiszpanii.
Z tego co dowiedziałem się w Hipszanii, podobnie jak w całej UE definicja korupcji jest tożsama z interpretacjami Banku Światowego czy Transparency International, czyli jest to "nadużycie funkcji publicznej dla własnej korzyści" lub inaczej ujmując "nadużycie powierzonej funkcji dla prywatnej korzyści".
Podsumowując Negreira nadużywał swojego stanowiska dla prywatnych korzyści, przelewy z Barcelony są dowodem w sprawie i stanową jego korzyść ze współpracy z Barceloną. To że Negreira jest skorumpowany z racji otrzymywanych pieniędzy nie podlega wątpliwościom - sam siebie nie korumpował bo ktoś mu płacił za usługi kilkanaście lat. Nie możesz podważyć tego że Barcelona mu nie płaciła bo sama Barcelona nie neguje tych płatności. Korupcja zatem istniała - nieznane są tylko okoliczności za co tak właściwie Barcelona płaciła bez względu na to czy była naciągana lub nie. Od szczegółów wynikających z dowodów ustaleń między stronami będzie zależało czy Barcelona i jej sternicy będą pociągnięci do odpowiedzialności, ale korupcja sama w sobie jest niepodważalna bez względu na interpretację płaszczyzn publicznych, prywatnych czy etycznych. Kolega z którym się zgadzałem trafnie porusza ten temat w kontekście ewentualnych zarzutów korupcyjnych w stosunku do Barcelony. To jest kwestia tylko i wyłącznie ewentualnych kar bo nie da się podważyć niemoralnej współpracy Barcelony z Negreirą.

0

@rafa324 i @syngoku1 przepraszam bardzo - nie trzeba daleko szukać - w Polsce słynna sprawa "lub czasopisma" sprawiła że Jakubowska została skazana na zawiasy pomimo tego że sąd nie znalazł dowodów pozwalających na ustalenie, komu służyła ostateczna wersja ustawy i komu służyło usunięcie wyrazów "lub czasopisma". Prokuratura z korupcji przeszła na retorykę niedopilnowania reguł legislacji i została skazana.
Pamiętajmy o najważniejszym - nawet jeśli Negreira obiecywał "usługi" nie do zrealizowania jak wpływ na sędziów czy pomoc w interpretacjach "na korzyść" (a nie miało to realnego przełożenia na mecze i było naciąganiem frajerów) to jest to korupcja jeśli Barcelona za to płaciła. W Polsce prezesi spółek państwowych odpalają część zarobków pisowi, a niejednokrotnie spółki państwowe również realizują pisowskie zamówienia nawet jeśli wspominane spółki nie zajmują się profilowo takimi usługami. To też jest to korupcja pomimo tego że pisiaki tłumaczą się że nikt nie zmusza prezesów spółek państwowych do wpłacania datków na pis.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?