JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@mientusek1407 Bayern nie wyznaje polityki "wszystkie dzieci nasze są" i nie będzie zmieniał systemu gry dla jednego piłkarza. Musiala jest moim zdaniem większym talentem oraz dużo lepiej potrafi grać taktycznie, a w niemczech musisz być dużo lepszy od Niemca aby grać w pierwszym składzie. Gavi w Bayernie by był rezerwowym patrząc na umiejętności w dniu dzisiejszym, ale z pewnością by był bardzo wartościowym zmiennikiem. Mimo wszystko Gavi w Bayernie to science fiction.
@bady48 też mnie to zastanawia - mam takie wrażenie że Laporta zbyt mocno skupia się na wyniku sportowym zapominając że długi trzeba spłacać. Nie patrzy co będzie za 2-3 lata tylko tu i teraz (jak to robią politycy).
15
Oj tam oj tam, nie ma co się martwić - czy ktoś poważny uważa że jakikolwiek klub byłby w stanie przekonać Gaviego do zmiany barw? Z drugiej strony mowa jeszcze o Bayernie, w którym gra Musiala - litości, absurdalny artykuł bo po co Gavi miałby iść do zespołu w którym by był rezerwowym. Znajac życie agent Gaviego pewnie wykorzysta moment do poprawy świetnych warunków finansowych na jeszcze lepsze, a Laporta dorzuci jeszcze kolejne miliony które za kilka lat będą się nazywały bonusami za lojalność, ale nie widzę nawet 1% szans na to aby Gavi mógł grać w Bayernie.
PS: klub musi oszczędzić latem 180mln euro - lepiej patrzmy na co klub marnuje pieniądze bo płacąc pensje kolejnych Hectorów Bellerinów czy Julianów Araujo nie przybliża nas do nowych umów Gaviego, Balde czy Araujo. Mi brakuje transparentności działań Barcelony bo przeciętny kibic nie zna nawet zarysu kierunku w jakim chce iść klub, a przecież nie jest to prywatny folwark Laporty.
1
@galix22 Prawdę powiedziawszy to jeśli w wieku 18-20 lat zarabia się miliony to wraz z doświadczeniem i jakością piłkarską pensja mocno może skoczyć do góry. Nie ma sensu patrzeć ile zarabia de Jong bo jest w innym wieku, zatem zanim będą w wieku Holendra to pewnie dostaną 2 gigantyczne podwyżki i możliwe że będą zarabiać podobne pieniądze.
@Awtameok_Klana nie pisz głupot - brakuje mu szybkości i prędkości startowej - każda osoba znająca na piłce ci to powie, że to jest jego problem. W archiwum znajdziesz rozpisany temat na czynniki pierwsze. Chłopak całą karierę na tym bazował, a teraz tego nie ma. Jeśli nie wróci mu świetna mobilność jaką miał przed kontuzją to do końca kariery nie będzie grał nawet trochę lepiej niż dzisiaj. Nie pisz o wizji czy przeglądzie pola jak głowa mu dobrze mówi co ma robić na boisku, a ciało jest daleko za nim.
2
@partymaker pożyjemy zobaczymy, fakt jest jednak taki że coś z tym fantem trzeba zrobić po sezonie.
@galix22 również uważam że mogą być to psie pieniądze, ale w sytuacji gdy Fati nie odpuści kontraktu.
PS: Kosmiczny kontrakt Fatiego to dzieło Alemany'ego i Laporty.
@Arczi87 Niestety Barcelona zawsze przepłacała pensje i zawsze potem miała problem ze sprzedażą zawodników z wielkimi kontraktami. Duet Laporta-Alemany niestety bije wszelkie rekordy jak chodzi o płacenie dzieciakom kosmicznych pensji po 3 prostych kopnięciach piłki.
2
@karol130197 nie mieszkam w Polsce i pewnie głosować nie będę, ale gdybym miał oddać głos to szczerze nikt mnie nie przekonuje:
1) PiS - nie przemawia do mnie mix złodziejstwa partyjnego i naradowego socjalizmu
2) PO - to dla mnie PiS w wersji bez poglądów
3) Lewica - zbyt europejscy, zbyt mocno skupiają się na mniejszościach, a nie wszystkich ludziach
4) PSL - nie jestem rolnikiem, chorągiewki koalicyjne, ale gdybym był rolnikiem to prędzej bym głosował na Argounię
5) Nowoczene, Porozumienia, Unie itp - nic tam ciekawego nie widzę, polityczne odpady lub atencjusze
6) Konfederacja - w Polsce zdecydowana większość mojej rodziny i znajomych to ludzie po studiach prowadzący różnego typu firmy - z tego co się orientuję godność zabrania im głosować znowu na PO/Lewicę, a PiS nigdy nie był brany pod uwagę. Ja pośrednio przychylam się do ich zdania bo również mam w Polsce trochę interesów czy inwestycji związanych z nieruchomościami i jestem zdania że pieniądze obywateli powinny brać się z pracy, a gospodarka dużo lepiej by się rozwijała gdyby przedsiębiorcy mogli skupić pracy w ramach profilu firmy, a nie dostosowywać się co kilka miesięcy do stale zmieniających się zasad gry. Wolę Mentzena który wykłada wszystko kawa na ławę niż polityków którzy łżą jak Tusk z PO lub jest jakimś krzykaczem z PiS.
PS: mam gdzieś kwestie światopoglądowe - niech każdy wierzy w co chce, ja jestem zwolennikiem wolności gorpodarczej i światopoglądowej.
5
@Emhyr jeśli jakimś cudem za rok nie odejdzie za darmo to jeszcze kolejny rok i będzie nadawał się do szerokiej kadry na zmiennika.
0
@partymaker To już nie ma znaczenia jeśli kwota sprzedaży jest znacząco wyższa od kwoty zakupu. Raphinha będzie sprzedany dużo drożej, a z tego co się orientuję jego zakup i tak był finansowany dźwignią finansową.
14
Jeśli Fati to piłkarz do odbudowania to zostanie wypożyczony, ale jeśli klub rozważa sprzedaż to znaczy że z niego już nic nie będzie bo wyniki sprawnościowo-szybkościowe musi mieć katastrofalne.
W każdym razie sprzedaż lub wypożyczenie Fatiego jest bardzo prawdopodobne, ale nie twórzmy narracji że jego ewentualna sprzedaż może pozwolić nam zarobić jakieś wielkie pieniądze.
Ludzie zapominają że wartość Fatiego przed kontuzjami i operacjami, a wartość zawodnika dzisiaj to dwa różne światy. Aktualnie Fati ma kontrakt nie jak największa nadzieja Barcelony, a gwiazda światowej piłki z 10-letnim doświadczeniem.
Wg mnie ankieta ma pewną wadę - spojrzenie przez różowe okulary - autor ankiety chyba zapomniał że ojciec Fatiego pewnie będzie chciał zabezpieczyć dobro syna i nie będzie chciał rezygnować ze świetnego kontraktu, który wywalczył, zatem z pewnością będzie chciał aby czy to Barcelona czy to nowy klub przejął jeszcze 4 sezony po 14mln euro. Z drugiej strony na rynku transferowym sygnał że tak "wielki talent" jest na sprzedaż to znaczy że może być problem z odzyskaniem dynamiki sprzed kontuzji. Kontrakt o wartości 56mln euro znacząco zaniży cenę sprzedaży piłkarza, który dla poważnych klubów będzie kotem w worku, a kluby jak Newcastle, Leeds czy Southampton mogą wydać podobne pieniądze na zawodników, których jakość piłkarksą mimo wszystko widać. Jeśli ojciec Fatiego nie zrezygnuje z wielkich pieniędzy widzę poważny problem ze sprzedażą zawodnika - przecież ma świadomość że może być to ostatni wielki kontrakt jego syna, nie sprzeda swojego syna-klienta za poklepanie po plecach.
1
Co do zakupu Torresa przez Alemany'ego to będąc precyzyjnym kosztował 55mln euro + 10mln zmiennych, a płatność została podzielona na 4 raty. Obiektywnie większość pieniędzy jakie jesteśmy dłużni za Torresa nie została jeszcze spłacona, dlatego Torres nie myśli o odejściu bo nikt nie zakłada że będziemy takimi "rekinami biznesu" aby dopłacać do tego interesu przy sprzedaży i jednocześnie podkopując sobie obszar amortyzacji.
Jeśli jakiegoś napastnika sprzedamy latem to będzie wbrew doniesieniom dziennikarskim Raphinha, Abde oraz Fati jeśli znajdzie się klub, który przejmie jego oderwany od rzeczywistości kontrakt (jeszcze 4 lata po 14mln euro).
2
@Ojciec5tkidzieci Czytałem kiedyś artykuł na jego temat. Można powiedzieć że historia podobna do serialu "Ślepnąc od świateł" - chłopak posiadał bogatą niszę w postaci piłkarzy, miał kontakty w wielu europejskich krajach - wielka liczba klubów w których grał nie była przypadkowa, a będąc w "środowisku" był legitny i gigantyczne ilości narkotyków było sprzedawanych przez jego grupę. Wszystko posypało się gdy jakiś piłkarz potrącił kogoś pod wpływem narkotyków i przyciśnięty zaczął zeznawać.
Wbrew pozorom, bazując na niszy stworzył gigantyczną siatkę dealerów, która działała na terenie prawie połowy Europy i funkcjonowała bardzo blisko świata futbolu.
1
@ViscaelBarca2007 Ja jestem coraz bardziej pewny tego że Busi latem odejdzie - kończyć karierę z mistrzostwem jest odejściem na szczycie. Amrabat może naszym młodym pomocnikom dać odetchnąć bo Pedri czy nawet de Jong nie rozgrywają meczu po 90min, a po 110min z tego względu że tracą gigantyczną energię na asekurację Busiego. Ktoś powie że Barcelona pięknie pokonała Real, ale jaką tytaniczną pracę wykonał Roberto aby być wszędzie i jednocześnie blisko Busiego.
Sprzedaż Kessiego by była Barcelonie na rękę - bo w księgach dobrze by to wyglądało, dobry pieniądź by wpadł do kasy klubowej, a o zastąpienie go nie byłoby problemu - patrz: darmowy na rynku Kamada, który moim zdaniem jest skrojony do gry w takich klubach jak Barcelona.
18
Przykład Balde idealnie pokazuje jak ciężko trzeba zapierniczać, pracować poza treningami w klubie oraz jak bardzo trzeba zmienić podejście do piłki nożnej, aby oszukać przeznaczenie - niekończąca się ilość problemów zdrowotnych, trudy złapania formy między kontuzjami oraz wątła chłopięca budowa wieku nastoletniego nie pomagała.
Na swój sposób to niesamowita historia biorąc pod uwagę różnego rodzaju przeciwności losu od kilkukrotnego wylotu z klubu do trafienia do wąskiego grona największych nadziei Barcelony. Nie da się ukryć, że od wielu lat wróżono Balde wielką karierę, nawet bezpośrednie odpulenie Firpo było z tym związane - jedynym znakiem zapytania był stan zdrowia młodego piłkarza. Brawo dla Balde że się nie poddawał, a przy kluczowych decyzjach kierował się opiniami ludzi ze środowiska Barcelony. Pozostaje trzymać kciuki żeby dalej wszystko tak dobrze się układało jak w ostatnich miesiącach.
3
Oglądałem mecz Maroko-Brazylia i powiem szczerze, że cały czas jestem pod wrażeniem Amrabata. Cieszę się że na stadionie był wysłannik Barcelony bo takimi meczami można udowodnić dlaczego warto w niego zainwestować - 12 odzyskanych piłek, 2 przechwycone podania, 3 udane wślizgi, 2 zablokowane strzały, 8 wygranych pojedynków oraz celność podań 91% (40/44) i kluczowe podanie to pikuś - ten facet absolutnie zabija chęć do gry przeciwnikowi, co za genialna gra taktyczna i ustawianie się na boisku oraz wspieranie kolegów. Jeśli taki mecz z Brazylią potrafi zagrać Amrabat, który nie trenował z kadrą ze względu na jakieś zatrucie i gorączkę to aż strach pomyśleć jak mógłby wyglądać grając w 100% przygotowany.
Nie ma co się dziwić że Xavi i sztab szkoleniowy marzy o Amrabacie bo taki wojownik w 100% by wypełnił lukę po Busim, a zawodnicy jak Pedri czy de Jong nie musieliby tracić tyle sił na asekurację.
https://x.com/MercaFoot_/status/1639778392907104256
0
Prędzej uwierzę w sytuację, w której Xavi nie mogąc sprowadzić Pavarda lub Foytha będzie forsował ściągnięcie za darmo doświadczonego Hamariego Traore lub nawet Vladimira Coufala niż grajka za wiele milionów, którego będzie trzeba rozwijać jeszcze 3-4 sezony.
To nie gra Barcelony - to gra agentów piłkarza i dziennikarzy - nie nasz cyrk, nie nasze mapły. Zawodnik z pewnością jest godny uwagi, lecz nie stać nas na tak drogie koty w worku.
3
@R_da_Souza_Faria Tak trudno pomyśleć a potem pisać? Na prawej obronie lub prawym wahadle jak kto woli powinien grać piłkarz o takim profilu, a nie randomowy piłkarz.
Wszechstronność Roberto to umiejętność gry na wszystkich pozycjach linii pomocy. Nie ma piłkarza na świecie który będzie nadawał się do grania na wszystkich boiskowych pozycjach.
To że Roberto grywał na PO nie oznacza że jest prawym obrońcą - to oznacza że Barcelona na przestrzeni lat nie potrafiła kupić lub wychować wystarczająco dobrego obrońcy na tą pozycję, a on grał z przymusu na tej pozycji. Równie dobrze mógłby tam grać jakikolwiek piłkarz, a wybór kilku trenerów padał na Roberto bo wiele potrafi ogólnie piłkarsko, lecz nigdy nie był prawym obrońcą, a jego profil piłkarski również pokazuje że nim nie jest.
Czepianie się pomocnika że nie jest prawym obrońcą jest bez sensu, aby nie powiedzieć debilne. Nikt w klubie nie traktuje Roberto jak prawego obrońcy, Xavi mówi że jest świetnym uniwersalnym pomocnikiem a ty wyjeżdżasz że ma pilnować Viniego pod nieobrcność Araujo? Mamy 2023 rok przypominam...
3
@goldmetaxa czytaj ze zrozumieniem - podsumowując Roberto będąc zawodnikiem szerokiej kadry nie odstaje znacząco pod względem jakości piłkarskiej od zawodników pierwszego wyboru np Gaviego, a w wielu aspektach które wymieniłem jest nawet lepszy.
22
W każdym zespole wszechstronni zawodnicy się przydają i to nie podlega wątpliwościom, ale Roberto to wychowanek grający całą karierę w jednym klubie, a to nawet dla mentalu i zjednoczenia zespołu samo w sobie jest wartością.
PS: jeśli ktoś uważa że Roberto jest słaby to porównajmy go z Gavim - gra dwa razy tyle i nie ma lepszych liczb, a w kwestii inteligentnego poruszania się po boisku czy wsparcia kolegów różnych formacji można mówić o przepaści wręcz. Roberto nie jest słaby, po prostu gra więcej Gavi który może w przyszłości być lepszym piłkarzem ze względu na wiek. Roberto to jest idealny przykład zawodnika z doświadczeniem w szerokiej kadrze, który ma być wartościowy kiedy trzeba pomóc zespołowi i tak jest.
4
@Ktos11111 nie wiem po co się tak podniecasz i wyzywasz piłkarzy? Piłkarz to praca, a za pracę dostaje się wypłatę. 99,9% piłkarzy nie zarabia kosmicznych pieniędzy,a niejednokrotnie mogliby zarabiać więcej idąc do normalnej pracy, bez poświęcania całego życia od dziecka na treningi, ciężką pracę oraz licząc że zdrowie na to pozwoli.
To Barcelona dała mu kontrakt, sam sobie go nie podpisał, zatem jak można mieć do kogoś pretensje że dużo zarabia to do klubu.
Obiektywnie jeśli kogoś można nazywać "dziwką" to jedynie pracodawców którzy nie chcą płacić pieniędzy na jakie w umowach się zobowiązali płacić. To taka życiowa i uniwersalna zasada.
5
Hahahahaha już widzę jak Barcelona daje takie "ultimatum" :)
Oczywistym jest że dla Barcelony dzisiaj jest wielkim obciążeniem, ale to kwestia dobrej woli piłkarza jeśli ma kontrakt i zaległości z wielu sezonów - dziennikarz może to nazwać "ultimatum", a Albie ten temat nawet pewnie nie jest znany bo klub rozmawia z agentem, a nie piłkarzem i to zdecydowanie w innej formie niż rok temu wyglądało to z de Jongiem.
2
To bardzo prawdopodobne było że tak będzie - już nie raz się zdarzyło że na reprezentację de Jong jeździł z dolegliwościami, zatem oczywistym było, że powód jego nieobecności na zgrupowaniu Holandii był poważny.
Pytanie co kryje się pod określeniem "kontuzja" - naciągnięcia czy stłuczenia to kwestia odpoczynku i ograniczenia aktywności w najlepszym wypadku.
2
@Bogan Christopher Michel, który jest świetnie poinformowany w tematyce Eintrachtu Frankfurt kilka tygodni temu podawał że Ndicka ma z Barceloną ustne porozumienie - piłkarz do końca marca ma odrzucać każdą ofertę z innych klubów, a zarząd Barcelony ma podjąć ostateczną decyzję czy dołączy latem do Barcelony. Moim zdaniem możliwe że w perspektywie 1-2 tygodni poznamy przyszłość Ndicki.
PS: Ja nie wykluczam nawet pozyskania zarówno Martineza jak i Ndicki. W odróżnieniu do gazet - ja uważam, że latem Barcelona sprzeda Raphinhię lub Raphinię i Christensena bo są to zawodnicy na których klub może bardzo dobrze zarobić. Wszystko jest możliwe - liczę, że w pierwszej kolejności będzie realizowana wola Xaviego i sztabu szkoleniowego, a w tym wypadku Xavi będzie cenił bardziej wszechstronność Ndicki.
18
Ja jestem wielkim fanem jego talentu od wielu lat - szkolony przez świetnych trenerów młodziezowych od dziecka, genialny zmysł taktyczny oraz technika użytkowa, pomimo tego że jest nawet większy od Araujo podobnie jest niezwykle zwrotny i bardzo szybki oraz potrafi to co najważniejsze dla SO w Barcelonie - potrafi wyprowadzać piłkę, ma świetne wyczucie przestrzenne oraz ma wielkie predyspozycje do gry z wysoko ustawionym zespołem.
Inigo Martinez to świetny zawodnik znający ligę, ale nie jest to rozwiązanie na wiele lat, które będzie miało duży wplyw na rozwój zespołu. Martinez to bardziej koncepcja zachowania status quo po odejściu Pique - nic taktycznie więcej nie daje, a w przypadku Ndicki Xavi miałby pełen wachlarz zastosowań bo dostaje zawodnika mogącego grać na SO, genialnego moim zdaniem LSO w ustawieniu 3xSO, a także w ostateczności mogącego grać na boku obrony w stylu Araujo bez strachu że będzie kontuzjowany bo również ma takie doświadczenie.
PS: jako jeden z nielicznych na tym portalu pisałem, że Christensen profilem idealnie pasuje do Barcelony i będzie bił się o pierwszy skład - w przypadku Ndicki jestem tego samego zdania - on ma absolutnie wszystkie cechy aby odnieść sukces w Barcelonie i grać nawet w pierwszym składzie, a takiej konkurencji Barcelona potrzebuje. Warto podkreślić że cały czas mówimy o zawodniku, który z sezonu na sezon będzie coraz lepszy bo chłopak ma tylko 23 lata, a niemal 2 razy więcej rozegrał meczów w dorosłej piłce klubowej niż rok starszy Araujo. Ja widzę same zalety takiego transferu, szczególnie że mam nieodparte wrażenie że Xavi z czasem będzie chciał maksymalizować potencjał Pedriego, Gaviego, Balde i innych młodych piłkarzy poprzez grę 3xSO w dłuższej perspektywie. To kogo Barcelona sprowadzi będzie oznaczało w jakim kierunku budowana jest kadra - sprowadzenie Martineza rozwiązanie pod wynik tu i teraz, a sprowadzenie Ndicki to wzmocnienie pod wieloletnią perspektywę.
3
@ViscaelBarca2007 Zaha aby zrobić genialne statysyki w Premier League musi przysłowiowo zasuwać jak głupi o czym świadczą statystyki fauli - niemal zawsze jest najczęsciej faulowanym piłkarzem Premier League bo rywale przegrywają rywalizację i zmuszeni są do faulowania. Dla Barcelony to by był genialny transfer, ale chodzą pogłoski że chce zostać w Londynie - Arsenal i Chelsea z chęcią by go widzieli u siebie (a o Carrasco jakoś nikt nie walczy).
0
@Greenalley Powtarzam - tylko debil może zinterpretować negatywnie wypowiedź Memphisa na temat de Jonga. To była prosta, bardzo pozytywna wypowiedź o przyjacielu, którego mu brakuje w reprezentacji.
Jeśli nadinterpretowujesz jego wypowiedź, wymyślasz jakieś głupie historie na temat tej wypowiedzi lub po prostu w negatywny sposób interpretujesz tak pozytywną wypowiedź to proszę nie wchodź na przyszłość ze mną w dyskusje bo nie interesują mnie wypowiedzi ludzi twojego pokroju.
@Doren01 Nie da się tego tekstu "inaczej" zrozumieć. Albo ktoś czyta ze zrozumieniem albo nie ma takiej umiejętności i tyle.
0
@tbas Zgadza się, dlatego nie hajpuję dzieciaków, w których kibice widzą już bogów futbolu.
Mimo wszystko talentu Akhomachowi trudno odmówić - bardzo wiele potrafi, jest niezwykle szybki i sprytny. Pamiętajmy że mówimy o 18-latku, prawie już 19-latku - ocena takiego piłkarza jest dużo łatwiejsza niż 12-15-latka. Moje Rennes często inwestuje w młodych zawodników i w 90-95% celnie dokonuje inwestycji - tego piłkarza też chcieliśmy, słyszałem wiele opinii o nim, jakie robi postępy, jak się rozwija itd. - nic nie wyszło ze względów finansowych, ale moim zdaniem musi mieć potencjał bo zawodników w tym wieku można stosunkowo dobrze ocenić w dzisiejszyczh czasach. Pozostaje życzyć mu szczęścia i tyle.
@PatrykBarca Nie wiem czy się interesowałeś tym piłkarzem kiedyś, ale Balde prawie 2,5 roku stracił przez kontuzje - był niezwykle słaby i miał problemy z utrzymaniem sportowej sylwetki bo był strasznie chudy. To kim jest Balde dzisiaj w 90% zawdzięcza sobie i ciężkiej pracy jaką wykonał oraz się nie poddawał. Koeman dostosowywał go do dorosłego grania bo u Pimienty nie miał takiej szansy - to pośrednio również dzięki niemu został w Barcelonie gdy z Moribą chcieli więcej zarabiać. Balde gra 1:1 to co grał za Koemana tylko jest dużo lepszy fizycznie dzisiaj no i oczywiście starszy. Tu masz artykuł jeszcze z 2020 roku: https://www.barcablaugranes.com/fc-barcelona-transfer-rumors-news/2020/11/12/21562099/papers-koeman-to-promote-alejandro-balde-if-junior-firpo-leaves-in-january - Balde wywalczył sobie miejsce w zespole, nawet grał w LM, lecz ponowna kontuzja wstrzymała jego rozwój. Wzmocnił się i jest już nie do ruszenia.
0
@MOLESTA mimo wszystko szkoda że piłkarz o którego zabiega Milan, Sevilla, Club Brugge czy zespoły dołu tabeli Premier League nie został szansy w pierwszym zespole. Chłopak ma dzisiaj dopiero 18 lat, cała kariera przed nim, a właściwie skreślony został raz dostając 45min w pierwszym zespole w 2021 roku i raz 45min na początku 2022 roku. Mimo wszystko obserwatorzy uważają że wielka kariera przed nim.
@PatrykBarca Balde dostał szansę od Koemana, lecz miał wiele problemów zdrowotnych - to za jego kadencji było mówione że na stałę awansuje do pierwszego zespołu, a Koeman zlecił pozbycie się z tego powodu Firpo, aby Alba z Balde grali na zmianę. Za Xaviego Balde miał iść na wypożyczenie, negocjowana była umowa przedłużenia kontraktu piłkarza i piłkarz zagwarantował sobie pozostanie w pierwszym zespole.
1
@DonPancio To nie ma znaczenia jak wyglądała rozmowa pomiędzy de Jongiem i Memphisem. Myślenie że Memphis by coś medialnie zarzucił de Jongowi jest skazane na porażke nawet na logikę - gdyby piłkarz reprezentacji Holandii zarzucił koledze z kadry że unika gry w reprezentacji byłaby medialna g#wnoburza przez najbliższe 2 tygodnie, a dzisiaj wszystkie media by o tym trąbiły.
To normalna wypowiedź Memphisa że jest zły z sytuacji że de Jong nie pomoże im w najbliższych meczach i tyle. Nie ma tutaj płaszczyzn do wymyślania historii związanej z wałkami, oszustwami, które mają sprawić że de Jong unika gry w kadrze. Jak de Jong ma kontuzję to jest to niepodważalne, lekarze z reprezentacji są w kontakcie z zawodnikiem i nie ma sensu wymyślać teorii spiskowych.
Po prostu artykuł na tym portalu jest napisany w stylu clickbaitowym, aby dzieciaki klikały oraz się podniecały i tyle. Napisałem że "jeśli ktoś interpretuje tą sytuację że Memphis zarzuca de Jongowi że unika gry w reprezentacji to znaczy że jest debilem" i zdania nie zmieniam - na logikę jest to nie możliwe, a jak przeczyta się słowa Memphisa to jednoznacznie z nich wynika że niczego takiego nie powiedział.
@denying "koleżko" nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi
0
@Kim Rudnik nie wiem czemu mnie oznaczyłeś a nie redakcję - tutaj jest regulamin: https://www.fcbarca.com/regulamin.html - nikogo bezpośrednio nie atakuję, nikogo bezpośrednio nie oczerniam, nie atakuję piłkarzy, trenerów ani klubu, nie naruszam też prywatności i dobrego imienia innych. Słowo debil to nie jest wulgaryzm, a i tak do nikogo bezpośrednio nie był formułowany. Określiłem pewne zjawisko w ten sposób i tyle - to moje zdanie, możesz się nie zgadzać, ale tak uważam. Uważasz że uraziłem akurat Ciebie swoją wypowiedzią?
@h2o nikogo nie obraziłem - to moje zdanie.
0
@Greenalley Xavi nie wyobraża sobie ofensywnie grającej Barcelony bez Dembele, a sam piłkarz również na każdym kroku podkreśla że chce tu grać jeszcze wiele lat.
Z ofensywnych piłkarzy dla mnie na 90% zostanie sprzedany Raphinhia bo ma liczby i jest ceniony w Premier League, na 80% zostnie sprzedany Abde jeśli ktoś da to 10-12mln euro, a Fati w najlepszym wypadku zostanie wypożyczony bo nie widzę klubu, któremu deal zakupu by się opłacał. Torres zostaje bo sztab szkoleniowy jest z niego zadowolony, a dla klubu z pewnością nie ma i tak tematu sprzedaży (Alemany mocno przestrzelił z wynegocjowaną kwotą zakupu za zawodnika do rozwoju, sprzedaż zarżnęła by amortyzacje).
16
Rasistów trzeba tępić i nie może być mowy o pobłażaniu. Jestem wielkim zwolennikiem dożywotniego usuwania ze stadionów patologii obrażającej piłkarzy na płaszczyźnie rasowej.
O ile same w sobie uruchamianie kanałów komunikacji ułatwiające identyfikowanie patologii na stadionach rozumiem to dziwi mnie że ten temat wyjątkowo mocno łączony jest z tematem Viniciusa. Przepraszam bardzo to nie jest pierwszy czarny piłkarz w LaLiga, a stadiony nie wypełniają się ludźmi, którzy chcą zobaczyć "babę z wąsami". Kibice nie lubią takich piłkarzy jak Vinicius bo zbyt mocno kozaczy i właściwie tyle można powiedzieć bo pośrednio prowokuje to kibiców. W przyszlym sezonie możliwe że obok Viniego Gavi będzie ciśnięty na większości stadionów przez kibiców - to nie jest rasizm, a kwestia denerwujących zachowań piłkarzy.