10

Wow - drugi dzień z rzędu bardzo ciekawy piłkarz do szerokiej kadry, który ma odpowiednią jakość aby być zmiennikiem pierwszoplanowych postaci. Ten wybór broni się zarówno sportowo jak i marketingowo - brawo!

9

Powiedzmy sobie szczerze - BarcaTV przynosi straty finansowe, a pracownicy kanału protestują przeciwko kiepskim warunkom pracy i niskim pensjom. Ma to też wpływ na sprawy wizerunkowe, a wielu ludzi, którzy wykupili subskrypcje narzeka na niskiej jakości materiały oraz apkę, którą można traktować bardziej jak żart w dzisiejszych czasach. Wg mnie Barcelona z 3 powodów może zdecydować się na sprzedaż:
1) musi zasypać straty wynikające z odpadnięcia z LM
2) musi wypłacić zawodnikom zaległe pieniądze
3) musi zarejestrować wszystkich zawodników z nowymi kontraktami w pierwszym zespole

4

@Arczi87 Fakt w każdym razie jest taki że mamy za mało pomocników na regularną grę 4 pomocnikami - nawet ciężko by było zagrać 2 spotkania z rzędu. Torre powinien iść na wypożyczenie bo się marnuje, a Xavi jeśli na ten moment nie posiada pomocników to powinien zacząć szukać alternatyw w obrońcach - Garcia czy Christensen również mogą grąć na defensywnym pomocniku i potrafią wyprowadzać piłkę. Tak jak pisałem w lecie rok temu - wbrew pozorom naszą piętą achillesową może okazać się linia pomocy, a kontretnie brak zmienników (nie możemy zakładać że każdy będzie zdrowy, w formie i gotowy do gry przez cały sezon).

1

@Yoshi94 Bardzo dobrze znam możliwości Raphini i wiem co potrafi. Xavi również bardzo dobrze wie co Raphinia potrafi, ale wymaga od niego grania którego nie robił w poprzednich klubach. Zobacz sobie spotkania z reprezentacji czy z poprzednich klubów jak pięknie mija rywali jak tyczki, w kilku meczach Barcelony też bardzo fajnie dryblował. Nie pisz mi głupot że czegoś on nie potrafi - to że Xavi nie potrafi odpowiednio wykorzystać właściwie wszystkich transferów Alemany'ego to nie zawsze wina piłkarzy. Podsumowując "xD" zachowaj sobie dla laramblowych dzieciaków - jeśli tak piszesz to znaczy że nic nie wiesz o Raphinii i jego możliwościach. Dzisiaj Raphinia mógł zagrac podobnie do Dembele - kwestia wejścia w mecz i odpowiedniego wsparcia pomocników, które w ostatnich kilkunastu minutach nie istniało.

0

@Dawid_Dave Pośrednio to odpowiedź dlaczego Barcelona od początku do końca zawsze gra na jedno kopyto bez względu czy by wygrywała, remisowała lub przegrywała. Ponad rok pracy Xaviego a zespół ma problem przy powrocie do bardziej klasycznego ustawienia z 3 atakującymi. Zgadza się - kiepskie minuty zmienników były, ale to nie tylko wina piłkarzy - jeśli masz zajechaną linię pomocy i jest to punkt odniesienia w budowaniu przewagi w tym meczu to Xavi strzelił sobie w kolano - w pewnym momencie na boisku masz Raphinię, Lewandowskiego, Dembele i ofensywnie usposobionego Kessiego, a linia pomocy jest zmęczona, są wolne przestrzenie... Mam nadzieję że Xavi popracuje bardziej nad rozwojem taktycznym zepsołu bo w LE dostaniemy oklep.

@Arczi87 również uważam że Kessie coraz lepiej zaczyna wyglądać z meczu na mecz - powinien dostawać częściej szanse, ale ja bym go nieco cofnął.

0

@Yoshi94 Przecież Raphinia jak wszedł graliśmy 3 atakującymi, a nie 2. Po co wymyślasz historię jeśli rozmowa dotyczyła gry 2 napastnikami.

25

Fajnie się oglądało mecz - Dembele dzisiaj zrobił One Man Show - trochę magii było, ale najważniejsze że jest awans w regulaminowym czasie gry.
Martwi troche brak poważnych rotacji pomocników i Dembele - jeśli tacy zawodnicy jak Pedri czy Dembele zajadą się to nie mamy taktyki na grę bez tak kluczowych piłkarzy i to jest poważny problem. Ostatnie minuty to pokaz braku koncentracji wynikający ze zmęczenia - bardzo to było widoczne i musimy szybko zacząć grać większą liczbą zawodników z ławki.

22

Cóż - najmocniejszy skład - oby bez kontuzji bo w meczu z Getafe kilku zawodników jechało na oparach. Po cichu liczyłem że Dembele zastąpi Raphinia, trudno - oby w regulaminowym czasie gry wynik był rozstrzygnięty na naszą korzyść bo następny mecz w lidze nie będzie prosty. Z takim mocnym składem nie ma wyjścia - po zwycięstwo!

0

@Yoshi94 Nic bardziej mylnego - Sociedad ma szybkościowych zawodników na drugiej flance, a zagęszczenie środka pola sprawia że Raphinia mógłby skupić się tylko i wyłącznie na działaniach ofensywnych. Raphinia potrafi dryblować i nie raz to pokazał - to robi bardzo dobrze z prawej strony - to jest kluczowa kwestia musi grać na swojej pozycji. To nie jest mecz na ścinanie do środka przy takim zagęszczeniu środka, lecz na wchodzenie w pole karne przez ofensywne skrzydło. Raphinia świetnie sobie radzi na małych przestrzeniach, zatem to może być idealny mecz dla niego aby pokazać co potrafi.

0

@Barcelonista94 Generalnie wszędzie możesz przeczytać że jest szybki, przebojowy, strzał również pierwsza klasa, ale to co go wyróżnia, a czego nie widać na pierwszy rzut oka to fakt, że jest piekielnie inteligentny i bardzo dojrzale porusza się po boisku i potrafi dostosować swoją grę do potrzeb zespołu.
Czy są szanse aby pozyskać go przed Realem? Dużo zależy od dzisiejszego finału rozgrywek pucharu młodzieżowego oraz tego gdzie Palmeiras go awansuje. W Brazylii wszelkie awanse młodych piłarzy to kwestia układów nawet jeśli chodzi o super-talenty. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że im wyżej go awansuje tym prawdopodobieństwo pozyskania przez Barcelonę spada bo oznacza to większą decyzyjność klubu jak chodzi o jego przyszłość. Z Palmeiras układy ma Real, City i Chelsea - jeśli trafi do pierwszego zespołu to będzie jak z Endrickiem i jego temat jest skończony. Dużo zależy od doradców Estevao i jego nastawienia jak bardzo zależy mu na Barcelonie - w Brazylii bardzo wielu młodzieżowych reprezentantów nie gra w pierwszych drużynach swoich zespołów gdy nie godzą się na decydowanie w 100% o swojej przyszłości przez klub w którym grają. Tutaj jest problem jego kontraktu bo jest do 2028 roku, zatem może być i tak przy dobrych wiatrach, że przez kolejne 2 lata nie będzie grał w pierwszej drużynie, a Palmeiras i tak bardzo dobrze zarobi na sprzedaży go Barcelonie. Gdy wcześniej awansuje do pierwszego zespołu to śmiało można powiedzieć że sprawa jego przyszłości rozegra się pomiędzy klubami które wypisałem.

@matirix20 Nie definiowałbym pozycji Yamala jako prawego skrzydłowego - wiele wskazuje że jest wszechstronnie rozwijany na wypadek gdyby miał dalej rosnąć jak na drożdżach i może być świetnym środkowym napastnikiem. Tak wiem - ewenement w postaci wychowanego w La Masii środkowego napastnika brzmi jak sen i cud w jednym - wykluczyć się nie da.

5

Wow - Laimer to bardzo ciekawy i utalentowany piłkarz - pierwszy raz od bardzo dawna pojawiło się nazwisko zawodnika w kontekście Barcelony do szerokiego składu, który wchodząc na boisko móglby utrzymać jakość gry pierwszoplanowych zawodników. Tacy piłkarze to tlen dla mocnych zespołów, które chcą walczyć na wszystkich frontach i nie dziwi że Bayern chce go mieć u siebie.

0

@xavi890 proszę nie komentuj moich komentarzy - widzimy inaczej świat, inaczej piłkę oraz inaczej kwestie związane z Barceloną. Sorry - nie ta grupa wiekowa.
Raphinia to świetny piłkarz tylko jest źle wykorzystywany.

@Litman generalnie to samo napisałem - Xavi mógł oszczędzić Pedriego z Getafe bo ten mecz będzie miał olbrzymie konsekwencje patrząc jakie zwłoki na autopilocie pod koniec meczu biegały po boisku. Dzisiaj wydaje się szansa dla odpoczynku Dembele - jeśli nie daj boże będzie dogrywka to w LaLiga może czekać nas strata punktów bo zajechani będziemy (bez linii pomocy plus ogienia na skrzydłach jest po Barcelonie bo nie mamy już wariantów taktycznych). Liczę że dzisiaj nie zagra przynajmniej jeden kluczowy zawodnik, który odpocznie przed ligą i będzie to Dembele.

0

@Gaz Oj nie wiesz o czym piszę - schematy gry zespołu nie mają nic wspólnego z formą pojedynczych piłkarzy - to koncepcja grania przez cały zespół - bez względu na wydarzenia boiskowe zawodnicy powinni wiedzieć co mają grać, a nie od początku do końća grać to samo.
W dzisiejszej Barcelonie są 2-3 schematy gry i nic więcej. Forma zawodników nie ma żadnego znaczenia i wpływu na klasyczną trenerkę czy wypracowywanie przez zespół wariantów gry np. ofensywnej, defensywnej itd.
Obiektywnie nawet Setien przez pół roku pod tym względem popracował więcej niż Xavi, a znajomi obserwatorzy którzy od kilkudziesięciu lat są blisko tematów związanych z klubem uważają że od czasów eksperymentu trenerskiego Kubali nie było tak wielkiej posuchy w kwestiach taktyczno-rozwojowych.
To widać gołym okiem - spytaj się jakiejkolwiek osoby która siedzi w piłce i obserwuje wnikliwie erę Xaviego. Dla mnie to szokujące biorąc pod uwagę jak wielkie talenty posiadamy.

3

@Gaz Oddzielmy hejt od konstruktywnej krytyki oraz poczekajmy do końca sezonu z ocenami. Wyniki sportowe to jego obowiązek biorąc pod uwagę że 1/3 wydatków transferowych z LaLiga przypada na Barcelonę w tym sezonie. Porównując do innych zespołów zostaliśmy gigantycznie wzmocnieni i trudno by było aby nie oczekiwać czegoś więcej niż w poprzednim sezonie.
Ja będę zadowolony jak zobaczę jeszcze rozwijający się zespół, jakąś uniwersalność taktyczną czy różnorodne formy ataku w zależności od wydarzeń boiskowych. Bardzo niepokojące jest to że Barcelona od 1 do 90 minuty gra to samo bez względu na to czy wygrywamy, remisujemy lub przegrywamy. Zauważ że wiele zespołów z nowymi trenerami po kilku tygodniach ma pewne wypracowane schematy - w Barcelonie do dnia dzisiejszego nie mamy wypracowanych schematów zmian form ataku w trakcie meczu - czytaj: jeśli linia pomocy nie ma dnia lub skrzydła nie działają w danym meczu to nie ma alternatywnych pomysłów taktycznych - czysto obiektywnie to niepokoi bo całym sercem jestem za Xavim bo dobrze życzę Barcelonie, lecz nie widzę pod tym względem rozwoju zespołu jako całości.

13

Dzisiaj może trochę kontrowersyjnie, ale z chęcią bym zobaczył Raphinię od pierwszej minuty na prawym skrzydle, a Dembele mógłby zacząć mecz na ławce.
Wydaje mi się, że Dembele potrzebuje trochę odpoczynku podobnie do pomocników bo w meczu z Getafe brakowało trochę "świeżości". W tym meczu to chyba jedyny piłkarz, który nie musi wychodzić na boisko od początku, a w linii pomocy nie mamy wielkiego wyboru.

6

Real Sociedad u siebie w PK to idealny rywal aby była koncentracja i żeby morale zespołu nadal rosło. Zapowiada się świetne widowisko i jestem podjarany bo zobaczę dzisiaj mecz z polskim komentarzem :)
Fajnie, że Xavi jednoznacznie określił "agresywną" grę Gaviego jako głupotę. To dzięki waleczności, nieustępliwości oraz ciężkiej pracy Gavi jest coraz lepszym piłkarzem - warto to podkreślić bo taki Puig umiejętności miał podobne, ale zabrakło cech które wymieniłem. To wzór do naśladowania dla pozostałych młodych piłkarzy, gdy ma się talent, a braki fizyczne można niwelować charakterem - m.in. walecznością i ciężką pracą.

4

@Matelel , @matirix20 Jeśli jesteśmy w temacie piłkarzy świeżo odstawionych od cycka - może warto posłuchać opinii ekspertów piłkarskich czy obserwatorów z Brazylii? Nikt nie podważa talentu Roque, ale statystyki to nie wszystko - nikt poważny nie mówi/pisze że Roque to talent większy od Endricka, bo zakres umiejętności czy potencjał rozwojowy to też inna skala.
Działania Barcelony są dużo szersze niż pojedyncze doniesienia dziennikarskie - przynajmniej od 2 lat Barcelona interesuje się talentem, który zapowiada się na większego cracka niż Endrick - jest to oczywiście William Estevao. W przypadku dzieciaków statystyki typu bramki nie są tak istotne bo najważniejsza jest ocena potencjału rozwojowego oraz jakim piłkarzem może być za kilka lat. Yamal w Barcelonie też uznawany jest za przetalent pomimo tego że statystyk w pierwszym zespole jeszcze nie ma żadnych, a zdaniem ekspertów jest dużo lepszy niż młody Fati w jego wieku.

5

@Khajio Nic bardziej mylnego - Ferran Torres trafił do Barcelony w momencie gdy każdy wiedział że będzie potrzebował 2-3 sezony aby wskoczyć na wyższy poziom. Raphinia 4 lata temu w wieku 22 lat przechodził z Gimaraes do Sportingu.
Futbol jest niespodziewany i często niesprawiedliwy - trzeba mieć też sporo szczęścia i dużo zdrowia. Przykładowo w Rennes jest 4 zawodników którzy w Barcelonie mogliby grac w pierwszym składzie np. Doku, Sulemana czy Terrier, a wielu w perspektywie 1-3 sezonów mogliby walczyć o pierwszy skład. Nie każdy ma wielkie statystyki dzisiaj, a profilem są stworzeni do gry w takich klubach jak Barcelona.
Pisząc o talentach z Juve piszę z punktu widzenia potrzeb Barcelony - tak po prostu jest że możesz wykopać z niższych lig takiego Pedriego, Araujo czy Gaviego i przy awansie do takiego zespołu jak Barcelona wszystko pyknie. Sami mamy w Barcelonie piłkarzy którzy są wyszukani w niższych ligach i tutaj nie ma znaczenia czy ktoś ma 17 czy 20 lat - pasuje lub nie. W lidze włoskiej młodzi piłkarze dostają później szansę - ja piszę o talentach pasujacych do Barcelony. Obiektywnie prędzej taki zawodnik zostanie zauważony balansując na poziomie pierwszej ligi włoskiej niż na poziomie rozgrywk typu 3 lub 6 liga.

3

@Khajio Jaka różnica czy ma 18, 20 czy 22? Młodzi piłkarze w różnym wieku się rozwijają. Fati też przykładowo może teraz zrobić progres za 2 lata - nie przewidzisz dnia i godziny. Talent to talent, a progres w dorosłej piłce to dwie różne kwestie.

1

Jeśli Barcelona chce wykorzystać problemy Juve to niech śledzi talenty jak Yildiz, Caviglia, Mancini czy Mbangula. Zawodnicy z pierwszego zespołu którzy są ciekawi z pewnością i tak tani nie będą, a wstrzelenie się w odpowiedni moment może dać możliwość przejęcia ciekawych zawodników. Roszad kadrowych w Juve może być sporo latem.

1

@MateuszDoniec Przeczytałem artykuł - logiczne jest że jak dzieciak się wyróżnia to wiele klubów się nim może interesować. Ja poruszam całkowicie inny temat - uważam że gdyby Barcelona nie miała problemów finansowych oraz nie posiadała ważniejszych potrzeb kadrowych to niech się nim interesuje. W dzisiejszej sytuacji to trochę irracjonalny potencjalny wydatek biorąc pod uwagę ryzyko i profil piłkarza.

0

@kejdzi , @Guess , @Soetie , @David_Martin Ja nie piszę że chłopak nie ma talentu czy coś w tym stylu - pod względem statystyk jest wyróżniający się jeśli chodzi o grupę wiekową. Pytanie brzmi co z tego?
1) Barcelony nie stać na kupowanie dzieciaków za dziesiątki milionów, którzy za X lat może będą wielkimi piłkarzami. Na 90% trafi do bardzo szerokiej kadry jakiegoś klubu Premier League, a Barcelona posiada bieżące problemy kadrowe, które są pilniejsze.
2) Ja napisałem że znam jego profil nie z kompilacji na YT - jakoś nikt nie zwraca uwagi na fakt, że chłopak właściwie przestał rosnąć oraz gole jakie strzela w swoim klubie - w Europie takie bramki nie przechodzą, a ciężko sobie wyobrazić żeby głowę niższy piłkarz rozpychał się z takimi obrońcami jak Christensen, Araujo czy Kounde (taki jest trend silnych i dobrze zbudowanych SO). Wyobraźmy sobie z kim w Barcelonie by mógl konkurować za kilka lat - mi się wydaje że w naszym klubie robili byśmy z niego prawoskrzydłowego mimo wszystko i nie sugerujmy się że jak Barcelona rezygnuje ze swoich talentów jak Victor Barbera i pozwala im odejść za darmo to nagle zapominamy o innych talentach z Yamalem na czele. Mamy tutaj dysproporcję że na 1-2 pozycjach będzie biło się nawet i 5 zawodników, a na innych pozycjach nie ma nawet jednego piłkarza godnego uwagi.
3) Pisząc o układach w lidze brazylijskiej jestem w 100% pewien że dla Barcelony ta cena nie będzie wynosiła 25mln euro lub mnie. W archiwum więcej info o lidze brazylijskiej jak ktoś chce poszerzyć wiedzę.
4) Szkolenie młodzieży w Athletico Paranaense - dobrze szkolą, ale na jedno kopyto wszystkich jak leci przepuszczają przez środek boiska - największe talenty w ostatnich latach nie zrobiły wielkiej kariery - Halter, Antonio, Kawan, czy Lodi nie są piłkarzami, których potencjał jakoś specjalnie mocno rozkwitł.

0

@kejdzi Endrick to przyszłość futbolu, a wspominany dzieciak jest jednym z setek tego typu piłkarzy. Tutaj nawet nie ma czego porównywać - kolejny wątpliwy wydatek zamiast szukać zawodników na kluczowych pozycjach np. następcy Busiego.

@ViscaBarca123 jeśli taki jest super to czemu Real czy City go nie biorą - to ich rynek na którym mają świetnie rozwinięte siatki kontaktów. Statystyki to nie wszystko - mi jest znany ten piłkarz i wiem że to nie ta półka. Mocno wyhajpowany jest.

0

"Barcelona pracuje obecnie nad sprowadzeniem Vitora Roque za około 25 milionów euro" - matko boska ale nas dym*** - od kiedy przy wielokrotnym przepłacaniu za kota w worku trzeba pracować. Szokująca cena i szokująco niska jakość piłkarska grajka, który będzie bił się w rezerwach Barcelony o pierwszy skład. Tak jak pisałem - na rynku brazylijskim nie ma czego szukać - w Argentynie czy Urugwaju podobni piłkarze są wielokrotnie tańsi.

9

@cold_play UEFA wprowadziła sprawiedliwość bo do tej pory było 5 lat pod warunkiem że prawo krajowe nie mówi inaczej w zakresie stricte futbolistów. W UK prawo nie zabraniało podpisywania dłuższych kontraktów, zatem teraz jest równość w stosunku do wszystkich lig wchodzących w skład UEFA.
To cios dla takich klubów jak Chelsea, które nie będą mogły rozkładać kosztu zakupu piłkarzy np. na 8,5 sezonu.

2

Raphinia się zdenerował albo dobra oferta wpłynęła :)

1

@Kidd Wg mnie trudno tu szukać rozumu - wygląda to jakby kupowali każdego kogo da się kupić, a część transferów będzie udana lub nie. Ja życzę Chelsea wszystkiego co najgorsze, ale transfer Gusto to świetny ruch by był dla każdego topowego zespołu.

0

@Kidd w przypadku Chelsea nie ma logiki jak chodzi o transfery, ale RJ jest klasycznym bocznym obrońcą, któremu bliżej do półprawego obrońcy niż wahadła. Gusto to najlepiej zapowiadający się na świecie prawy obrońca o profilu wahadłowym - przy dobrym trenerze może byc i prawym pomocnikiem, który potrafi zawrówno atakować jak i bronić. Genów nie da się oszukać - RJ nie będzie grał wiecznie na boku obrony, a MG w lepszym piłkarsko wieku z pewnością może go zastąpić. Z punktu widzenia składu jaki posiada Chelsea ten transfer jest bardzo logiczny, ale mimo wszystko wolałbym aby tacy zawodnicy trafiali do Barcelony - jest bardzo mała konkurencja i jak jest się młodym to wybacza się wiele.

18

Bardziej martwi udawana polityczna poprawność i wycieranie sobie mord kobiecym sportem drużynowym, aby mieć podkładkę na wypadek ataków "aktywistów" zarzucających współpracę z krajami lub firmami z krajów gdzie prawa kobiet prawie nie istnieją. Dotyczy to zarówno RFEF jak i Barcelony, a fakty są takie że kobiecy futbol to w dużym stopniu koszt wizerunkowy czy się to komuś podoba lub nie.

1

@Dzieniu dramat... mój ulubiony prawy obrońca młodego pokolenia w Chelsea, której nie trawię. Z pewnością z perspektywy kilku sezonów będzie crackiem - to taki Alphonso Davies tylko że gra po prawej stronie. Bardzo liczylem że trafi kiedyś do Barcelony, a nie jakiś Arnau Martínez, który tylko na sklejkach YT wygląda dobrze. Jeśli Chelsea go pozyska to będzie najmądrzejszy transfer od bardzo dawna pomimo tego że to zawodnik do dalszego rozwijania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?