JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@gaucho104 Trochę cię ponosi z tym graniem Yamala w pierwszej drużynie - w przyszłym sezonie może dostanie jakieś szanse jak dzisiaj Alarcon, ale to bardziej perspektywa może 2 lat. Do tego czasu bardzo wiele może się w pierwszej drużynie zmienić, a sam i tak jestem zdania że sezon 23/24 będzie bez kogoś z dwójki Raphinia-Dembele bo nie stać nas na posiadanie nawet jednego tak drogiego rezerwowego.
2
@RivaldoVitorBorba Niepotrzebna ta ironia - piszę normalne i w miarę grzeczne komentarze oraz je argumentuję. Gdybym się wymądrzał pisząc "jest tak i ch#j" to można mieć pretensje, lecz ja staram się wytłumaczyć dlaczego w danej sytuacji tak uważam. Przypierdzielanie się za sam fakt dyskusji jest trochę słabe - ktoś mnie skomentował do mu odpowiadam - proste. Masz z tym problem orzeszku?
@gaucho104 Zgodnie ze swoim zawodem i tym co robię na co dzień jednoznacznie stwierdzam że Torres jest rozbity psychicznie, a Fati ma problemy fizyczne. Jeśli przeczytasz moje opinie w archiwum to znajdziej spostrzerzenia i rozwinięcia tych aspektów.
0
@gaucho104 o czym ty do mnie piszesz? Człowieku - Yamal "chwilę" temu grał w sekcjach, w których łączy się sport z zabawą, a trenerzy często zmieniają pozycje zawodników aby sprawdzić jak sobie ktoś poradzi, czy może warto zmieniać mu profil itd. To nie jest poważne granie - to czas testowania i rozwoju na różnych płaszczyznach - równie dobrze można powiedzieć że grał na wszystkich pozycjach ataku i wszystkich pozycjach ofensywnych pomocników - tak było bo to jest okres w którym specjalizuje się dzieciaków poprzez zabawę w turnieje młodzieżowe czy ligi dziecięce. Gdy zaczął grać ze starszymi od siebie piłkarzami już był sprofilowany i w zależności od tego jak będzie się rozwijał, jak będzie zmieniał się jego organizm oraz czy zdrowie dopisze bo w tym aspekcie również trzeba mieć szczęście ma szansę zostać ulepszoną wersją Dembele lub pierwszym od wielu lat wychowanym w klubie środkowym napastnikiem.
Mówimy o największym talencie ze szkółki a ty już go traktujesz jak zawodnika, z którym jest problem bo trzeba mu szukać nowych pozycji jakby miał sobie nie radzić na swojej potencjalnie nominalnej. Przykład Roberto pokazuje, że jak jest się dobry we wszystkim to w niczym nie jest się wybitnym. Ja wierzę, że Yamal będzie wybitny i nie będzie zmuszany do gry gdziekolwiek, aby utrzymać się w drużynie - do tego potrzebny jest plan rozwojowy i mam wrażenie że Barcelona zgodnie z nim pracuje. W 99% przypadków wybitni piłkarze nie grają gdziekolwiek - zobacz sobie wybitnych atakujących Barcelony z ostatnich 20 lat - mieli swoje pozycje. Chuchają i dmuchają na naszą perełkę jak tylko można - sam widziałem w 2 meczach że przechodził z prawej flanki na lewą, ale wynikało to z tego że przeciwnicy zbyt ostro grali - każde możliwe źródło związane ze szkółką potwierdza profil piłkarza o którym piszę, zatem nie pisz mi głupot że nasz największy talent nie będzie wybitny, bo są wielkie szanse że jednak będzie.
0
@gaucho104 patrzysz bardzo płasko na futbol - to nie jest gra, gdzie piłkarz z mniejszą ilością minut dostaje dodatkowe minuty i skille mu rosną. Jeśli brać pod uwagę fakt że Fati powinien teraz pracować nad poprawą fizyczności i motoryki to lepiej mu zrobi siłownia i kilka treningów biegowych niż granie za ogórkami. Raphinia podobnie powinien dobrze przygotować się na mecz z Getafe.
Ze szkoleniowego punktu widzenia tak bym zrobił - możliwe że i jeden i drugi dostaną minuty z Ceutą, lecz w pierwszej kolejności brałbym pod uwagę budowanie formy Fatiego oraz odpowiednie wykorzystanie umiejętności Raphinii w meczu ligowym. Jakimkolwiek składem wyjdzie dzisiaj Barcelona powinna sobie poradzić z Ceutą.
1
Patrzmy pragmatycznie - z punktu widzenia najbliższych meczów w LaLidze bez Lewego, Torresa i Memphisa to ja bym nie ryzykował zdrowiem i siłami Fatiego, Dembele i Raphinii - wszyscy mogą zagrać w meczu z Getafe.
Piłkarsko nie ma co porównywać nas do Ceuty - ja bym linię ataku zmontował tak: Alarcon-Lewy-Torres. Zalety takiego rozwiązania:
1. Napastnicy na mecz z Getafe będą wypoczęci i nie ma ryzyka kontuzji.
2. Alarcon będzie miał szansę pokazać się Xaviemu - świetnie spisuje się w Juvenilu i to może być jego jedyna i ostatnia jednocześnie szansa bo kończy mu się kontrakt z końcem sezonu. Może jest to kolejna perełka, która poradzi sobie w dorosłej piłce i nie będzie trzeba aż tak panicznie szukać alternatyw.
3. Lewandowski - ostatnia szansa na utrzymanie rytmu meczowego w styczniu
4. Torres - trzeba poprawić jego mental z dala od lewej flanki.
0
@PatrykBarca O czym ty do mnie piszesz - dzieli ich rok różnicy - jaka aklimatyzacja tak doświadczonych piłkarzy? W tym wieku to inny mental i inne podejście jest - max 3 tygodnie i mogą grać swoje.
Zaha to jeden z najbardziej niedocenianych atakujących w Premier League - grając w dużo mocniejszej dzisiaj lidze i w takim zespole jak Crystal Palace trzeba być kozakiem aby robić liczby jak Zaha. W poprzednim sezonie strzelił 15 goli, a bieżącym również będzie kilkanaście, a kiedy Carrasco strzelił chociaż 10 goli w całym sezonie LaLiga? Odpowiem - w sezonie 16/17 strzelił 10 goli i to był jego jedyny raz w karierze.
Tak jak napisałem - lepiej wydać te pieniądze na inne wzmocnienia - Barcelona potrzebuje napadziora który jest kozakiem i wie jak zdobywać bramki w dzisiejszych czasach, a nie żyć pamięcią 5-6 sezonów temu licząc że po takim czasie Carrasco będzie wiedział jak zdobywać regularnie gole.
PS: jak myślisz - dlaczego Arsenal czy Tottenham interesują się Zahą, a nie Carrasco? Myślisz że chodzi o aklimatyzację :) Come on - oddzielmy grubą kreską transfery do Barcelony które wynikają z układów od tych które są czysto sportowe.
4
@SamuraJack jak to kiedyś powiedział Donald Trump - "Można świnię umalować szminką, ale wciąż będzie świnią" - to nie wygląda tak żę jak zawodnik zagra kilka spotkań na innej pozycji nagle staje się zawodnikiem mogącym grać na różnych pozycjach i zapominamy na kogo był szkolony. Przykładowo fakt, że Raphinia zagrał kilka meczów na lewej stronie nie sprawia że jest również lewym skrzydłowym. W drużynie rezerw jest tłok na prawej stronie i to trudna sytuacja ze szkoleniowego punktu widzenia - ciężko także o większy progres i to jest kwestia niepodważalna.
@gaucho104 Po co kłamiesz? Co to za debilny argument że Yamal "często gra na lewej stronie" - ogarnij się - w jednym meczu 11 minut w karierze to jest często?
Chłopak balansuje pomiędzy prawym napadziorem, a środkowym przez całą swoją młodzieżową karierę - jak w przyszłym sezonie trafi do zespołu rezerw lub dostanie jakieś minuty w początkowych fazach PK w pierwszej drużynie będzie traktowany jak prawe skrzydło ze względu na wiek, siłę oraz to na kogo jest szkolony. W doroslej piłce może za 2 lata dostanie szansę gry na środku ataku, ale na litość boską nie pisz farmazonów o lewej stronie... Przecież nawet 10-latek może zwefyfikować głupoty jakie piszesz...
2
@PatrykBarca Gotowego cracka za 20mln nie da się kupić, ale niekoniecznie trzeba wydawać tyle pieniędzy na grajka, który nie jest bardziej przebojowy od darmowych wraz z końcem sezonu Zahy czy Thurama.
Jeśli Barcelona chce mądrze wydać pieniądze to niech wydaje je w pierwszej kolejności na następcę Busiego.
9
Latem zostanie mu tylko rok kontraktu - 15-20mln euro to normalna cena.
Domyślam się, że bardziej chodzi o samą bezproblemowość sprzedaży ligowemu rywalowi po rynkowej cenie niż jakiś upust cenowy.
2
@daniel32778 twoje komentarze są w stylu "nie wiem ale się wypowiem" - nie wiesz jak wyglądało ich małżeństwo, sam znam wiele "piłkarskich" wzorowych i wieloletnich małżeństw które są tylko na papierze i dla mediów lub dla dzieci, a małżonkowie funkcjonują niezależnie. Nie wiesz czy Shakira jest frustratką, nic nie wiesz czy Pique jest "świnią", nie wiesz czy to nie łatwa linia wybielenia się piosenkarki - nic nie wiesz z wyjątkiem pudelkowych wysrywów, ale wiesz że Pique zachował się jak idiota...
Na logikę Shakira jest bardziej medialna i znana ze względu na to że jest globalną piosenkarką, ale twój przykład "social mediów" jest z dupy - Kaczyński nie ma instagrama, a twoja Staśko jest mocniejsza w social mediach, lecz kto jest bardziej sławny?
3
@Faro Biorąc pod uwagę skład jaki posiadamy z wykluczeniem już Memphisa oraz to że jestem zwolennikiem aby piłkarze grali na swoich pozycjach to widzę to tak:
- lewe skrzydło: Fati - zmiennik Alarcon jeśli pokarze się z dobrej strony w PK
- środkowy napastnik: Lewandowski - zmiennik Torres
- prawe skrzydło: Dembele - zmiennik Raphinia
PS: lada dzień może wybuchnąć niezła bomba - wypożyczenie pewnego młodego piłkarza, który jest fanem Barcelony, jest równie szybki jak Dembele i podobnie do niego jest świetnym dryblerem. Chłopak potrafi grać na lewym skrzydle i robić zamęt w szeregach obronnych przeciwnika. Nic więcej na ten moment nie powiem, zatem nie dopytuj, ale wiele wskazuje że Barcelona sprowadzi kogoś na zastępstwo Memphisa już teraz.
2
@Faro Trochę tak jest - Xavi zamiast grać zawodnikami na swoich pozycjach to wymyślał jakieś Raphinie na lewym skrzydle i inne cuda. Prawda jest taka, że gdy sezon ruszył to Xavi trzymał Memphisa na ławce, po kilku tygodniach zagrał w 2 meczach, po czym pojechał na reprezentację i wrócił kontuzjowany, co było właściwie pokłosiem tego że nie grał w klubie. Potem był Mundial i 75min z Intercity, a teraz mamy transfer do Atletico. Można powiedzieć że Xavi sam sobie jest winny, ale nie zmienia to faktu, że Alemany mógł uszanować wolę trenera zatrzymania piłkarza do końca okna transferowego - móglby nawet siedzieć na ławce, ale zawsze by to była jakaś alternatywa na wypadek gdyby była potrzebna zmiana jakiegoś napastnika.
@kejdzi Hierarchia napastników jest logiczna bo wynika z perspektywy końca kontraktu Memphisa i oczywistego braku perspektyw przedłużenia tego kontraktu. Dla mnie to oczywista samowola z punktu widzenia sygnalizowanych potrzeb przez trenera, który rozumie odejście zawodnika, ale chce go jeszcze na 2 mecze.
Getafe to trudny przeciwnik dla środkowych napastników - nie ma różnicy czy będziemy w tym meczu grali 442 czy 433 - zauważ że po ponad roku pracy Xaviego drużyna nie jest w stanie płynnie zmieniać ustawienia czy taktyki w trakcie meczu który się nie układa - idzie w zaparte do końca bez zmian taktycznych czy sposobu gry aby czymkolwiek zaskoczyć przeciwnika - jeśli coś wychodzi to super, ale jak przeciwnik jest problematyczny to męczymy się niemiłosiernie - wiele punktów Lewy nam uratował już w tym sezonie. Jeśli przykładowo będziemy walić głową w mur przy wyniku 0:0 to nawet nie ma kto wejść z ławki za Fatiego, który niewątpliwie będzie bardzo ostro poturbowany przez środkowych obrońców przeciwnika. Patrz na zawodników dostęnych i konkretnego przeciwnika.
4
Dużo tych prawych atakujących - dzisiaj w rezerwach jest już Akhomach, Blanco, Pedrola, a w Juvenilu czeka fenomenalny Yamal, który lada dzień wyląduje także w rezerwach.
Coś mi mówi że w Barcelonie Atletic latem znowu będą wielkie roszady.
11
Dziwi mnie, że nikt nie zwraca uwagi na piekielnie ważną rzecz przy transferach Barcelony - to kolejna samowolka Alemany'ego, która jest z pominięciem zdania Xaviego i sztabu sportowego. Xavi wyraźnie zanzaczył że liczy na wszystkich swoich piłkarzy, ale jeśłi Memphis miałby odejść to pod koniec okienka aby miał go dostępnego na mecze ligowe. Nie licząc ogórków w PK to gramy w styczniu jeszcze 2 mecze w LaLidze - gdzie tu jakiekolwiek strategiczne myślenie, jeśli ma się gdzieś zdanie trenera to niech chociaż działa logika. Prawda jest taka, że w tych 2 meczach ligowych ewentualna strata punktów może Barcelonę więcej kosztować niż gra przeciwko Atletico z Memphisem w składzie.
Ja w odróżnieniu do większości komentujących rozumiem stransfer sam w sobie - piłkarz ma swoje preferencje i cud się stał, że chciał wykupić go klub, dla którego zrezygnował z bycia wolnym zawodnikiem za 5 miesięcy. Warto brać pod uwagę również fakt, że Barcelona w tych negocjacjach nie miała wiele argumentów - każdy wiedział że jesteśmy pod ścianą ze względu na załamanie budżetu, każdy wiedział że przekraczamy FFP, każdy wiedział o dodatkowym ciosie w postaci sądowego wielomilionowego odszkodowania, a Memphis w tym sezonie rozegrał tylko 206 minut. Lepiej sprzedać komukolwiek piłkarza, który i tak nie gra - to najniższy koszt z punktu widzenia kadry Barcelony, lecz dziwi że Memphis nie odchodzi ostatniego dnia okienka, gdy 2 napastników mamy wykartkowanych.
1
@lucca87 Czytaj ze zrozumieniem - nie pisałem że Torres ma grać na prawym skrzydle - pisałem że powinien być rozwijany jako następca Lewandowskiego, czyli zgodnie z profilem piłkarza jakim jest. Nie pisz mi głupot o Viktorii Pilzno - w meczu który skończył się wynikiem 5:1 Torres wszedł na boisko i z pozycji środkowego napastnika dał asystę (Lewemu), a gola którego strzelił również jak środkowy napastnik. W meczu z Viktorią Pilzna który skończył sie wynikiem 2:4 Torres cały czas grał jako środkowy napastnik i obydwa gole które zdobył również były z tej pozycji. Jest sporo ciekawych komentarzy w moim archiwum na temat Torresa, gdzie niektóre kwestie są rozłożone na czynniki pierwsze. Dla Ferrana jest problem gry na lewym napastniku bo nigdy nie był takim piłkarzem - zobacz sobie linki heatmap z poprzednich sezonów z poprzedniego komentarza - dla niego to co robi Xavi to całkowicie coś nowego w dorosłej karierze i w tym jest problem.
3
@Peciak dyskutować można na temat tego co będzie dalej, a nie tego co się wydarzyło czy jest teraz. Może warto wyrabiać sobie opinię na temat piłkarzy nie tylko na podstawie opinii dziennikarzy, którzy piszą jak wiatr zawieje. Fakty są takie że Torres w tym sezonie w Barcelonie zagrał 61% minut (śr. 52min) na lewym ataku, 16% minut (śr. 29min) na środku ataku i 22% (średnio 34min) na prawym ataku. To się nazywa rzucanie zawdonika po wszystkich pozycjach linii ataku. Torres w tym sezonie strzelił 5 goli i zaliczył asystę - niczego z lewej strony na której forsuje go Xavi. Proszę nie pisz mi głupot sugerujących że Xavi nie wymyśla dla niego pozycji - nawet kolega @Rewolucja123 stworzył jego heatmapy z ostatnich sezonów ligowych:
Valencia, 18/19: https://zapodaj.net/0fcc92c3272bc.png.html
Valencia, 19/20: https://zapodaj.net/761ffe6b69d0a.png.html
Man City, 20/21: https://zapodaj.net/9ce5aeb9c2572.png.html
Barca, 21/22: https://zapodaj.net/4314762863048.png.html
Barca 22/23: https://zapodaj.net/e39a0336126a2.png.html
Guardiola zrobił to co każdy dobry trener powinien zrobić - zobaczył że Torres posiada niesamowity instynkt "tajmingu" w polu karnym czy cechy wszelkie cechy młodego Lewandowskiego i spokojnie wprowadzał go na tą pozycję zaczynając od prawej strony ze względu na to jak grał w dotychczasowej karierze. Xavi zatrzymał ten cykl rozwojowy - takie same informację otrzymuję od kolegów, którzy pracują w klubach piłkarskich na profesjonalnych narzędziach służących do analizy zawodników. Jeśli porozmawiasz z jakimkolwiek, podkreślam jakimkolwiek trenerem lub piłkarzem który wnikliwie śledzi Barcelonę to co dzieje się w Barcelonie to napisze to samo - Xavi chce stworzyć z niego piłkarza którym nigdy nie był - trudno grać w takim klubie jak Barcelona i zaczynać piłkarsko od zera.
W przypadku Fatiego piszesz "gra na 60% swoich możliwości ze strachu" - kurde jak wyliczyłeś 60% - mówmy o faktach bo ja po Mundialu widzę w nim dużo silniejszego mentalnie piłkarza pomimo tego że fizycznie jest wyraźnie kiepsko - podobnie spytaj się jakiegokolwiek trenera lub piłkarza co będzie z Fatim jeśli nie odzyska szybkości (startowej, przyspieszenia itd.) - to jest kluczowa kwestia na której bazował, robił formę i przebijał się dalej w swojej karierze. To nie podlega żadnym dyskusjom.
Podsumowując - mówmy o faktach - przy faktach nie ma czegoś takiego że się zgadzasz lub nie - mnie to nawet nie interesuje bo fakty są jedne. Spierać możemy się co będzie dalej z danym piłkarzem lub interpretować bieżące kwestie. Zgadzam się że Barcelona ma problem z przyznawaniem się do błędów, ale nie tylko transferowych. Błędy szkoleniowe wyobraź sobie że też są możliwe, a Tores jest modelowym przykładem czego nie robić z piłkarzem. W przypadku Fatiego nie obwiniam Xaviego - to tylko kwestia wyjaśnienia czy talent przez problemy zdrowotne został zmarnowany czy nie (do letniego okna transferowego będzie jasność czy odzyska szybkość startową).
10
@Darkin Jak wiemy, Xavi nie pracuje indywidualnie z młodymi zawodnikami - nie ma na to czasu bo skupiony jest na wyniku sportowym. Zawodnicy nie mają planu rozwojowego, a przypadki Torresa i Fatiego są całkowicie inne:
1) Torres - katastrofalne zarządzenie przez Xaviego jego rozwojem, czasem gry oraz rzucanie nim na 3 pozycjach. Chłopak ma mindfuck - jak ma ustabilizować formę jeśli co chwilę gra na innych pozycjach w różnym wymiarze czasowym. Po co na siłę robi Xavi z niego lewego napastnika jeśli w tym sezonie każdy z 5 goli jakie zdobył w tym sezonie nie były z pozycji lewego napastnika. Ferran to w 100% profil przypominający Lewandowskiego - tak widział go Guardiola, podobnie widział go też Enrique od kiedy zaczął omtymalizować jego pozycję. Dzisiaj widać po nim że jest zmęczony psychicznie i to jest całkowicie normalne po hejcie jaki na niego spadł. Ferran potrzebuje regulanie wchodzić za Lewego (np. na 20minut) i czekać na rozwój wydarzeń latem jak chodzi o Raphinia/Dembele - klub powinien zdecydować się na jednego, a Torres powinien być zmiennikiem bo z tej strony schodzi jak skrzydłowy do środka, ale ma umiejętność ataku jak środkowy napastnik.
2) Fati - po kontuzji nie jest tym samym piłkarzem, lecz po Mundialu mam wrażenie że ma bardzo dobry teraz mental i przestaje grać asekuracyjnie. Przed kontuzją jego jednym z największych atutów była szybkość - zarówno start jak i bieg - ma przebłyski że to odzyskuje, lecz tutaj zawodnik powinien mieć indywidualne treningi, popracować też fizycznie. Małymi krokami do końca sezonu powinien odzyskiwać dawny blask - jeśli nie odzyska to znaczy że miał jednak 3 poważne operacje i latem Barcelona sprzda go za nie więcej niż 20mln euro bo nikt nie zapłaci więcej za zawodnika który max do 30 roku życia zakończy karierę. W tym przypadku nie ma znaczenie czy będzie strzelał gole, asystował itd - najważniejsze aby odzyskał przyspieszenie bo jak to odzyska to pozostałe parametry piłkarskie wrócą na właściwy tor.
10
@Faro , @Encore , @Aragorn33 , @Emhyr , @Darkin , @hayek , @Worny , @Muhitos Fajna dyskusja ale patrzmy szerzej na problematykę braku lewego napadziora - piłka nożna ma to do siebie że nawet jeden mecz może sprawić że ktoś zostanie niespodziewanym bohaterem i zdobyć zaufanie Xaviego, a młodzi napastnicy których posiadamy również mogą wrócić na właściwe tory. Do końca stycznia jest jeszcze wiele czasu, a mecz z Realem pokazał że gra z 2 napastnikami nie stanowi dla nas problemu. Zobaczmy jakie kto ma szanse na dzień dzisiejszy:
1) Fenomenalny sezon w Juvenilu rozgrywa Ángel Alarcón (12 goli i 5 asyst), który dostanie teraz szansę w PK - jaki jest ten zawodnik? Przebojowy, szybki oraz potrafiący grać 1 na 1, strzał na bramkę też ma niezły, nie podpala się i widać że stara się celnie uderzać na bramkę. Jeśli zagra dobry mecz to Xavi powinien na niego postawić i dawać mu szanse bo ma kontrakt tylko do końca sezonu.
2) Nie wyrzucajmy na śmietnik zawodników jak Torres czy Fati - to nadal młodzi zawodnicy - zarówno jeden jak i drugi mają więcej talentu niż Carrasco pokazał kiedykolwiek w swojej karierze. Fati to największy atakujacy talent w Barcelonie od czasów młodego Messiego, a Torres to światowa topka pod względem pojawiania się w idealnym miejscu w polu karnym, który zgodnie z tym co robił Guardiola powinien być zmiennikiem Lewego, a nie wymyślana mu 3 nowa pozycja, na której nigdy nie grał (LS).
3) Carrasco - tutaj trzeba zrobić bilnas zysków i strat - czy chłopak może coś dodać do gry ofensywnej Barcelony? Może bo ma cechy piłkarza pasującego bardziej do Barcelony niż Atletico, ale gwarancji nie ma - to sport. Fakt jest jednak taki że to kolejna pensja na zawodnika średniej klasy (nie ma właściwie do czego porównywać przy Lewandowskim czy Brozovićiu o którym głośno ostatnio). Warto jednak podkreślić że jego przyjście oznacza wywieszenie białej flagi przy rozwoju Fatiego, Torresa i gwarantuje odejście za darmo po sezonie Alarcona z prostego względu - dla obecnych zawodników zmniejszamy do minimum płaszczyzny do odbudowania się lub łapania formy, a dla zawodników ze szkółki zabieramy szanse na awans do pierwszego zespołu. Przecież Carrasco podpisałby nową umowę dużo dłuższą od tej, którą ma z Atletico.
Podsumowując - ja jestem zwolennikiem dania szansy zawodnikom, którzy jak odpalą mogą być topowymi piłkarzami ze względu na potencjał jaki posiadają - Barcelona nie ma setek milionów na transfery zatem warto walczyć o młodych piłkarzy do końca. Carrasco nie rozwiąże problemów Barcelony - to bardziej rozwiązanie na kilka miesięcy, a potem znowu nie będziemy mieli co zrobić z piłkarzem z długim kontraktem. Mój osobisty bilans zysków/strat z tego transferu wskazuje że Barcelony nie stac na jego pensję, a ryzyko zmarnowania talentów jakie posiadamy znacząco wzrasta. Nie mówmy że 20-letni piłkarz posiadający gorszy okres jest skończony - to brzmi jak żart - gdzie był Lewy, Xavi, Iniesta czy Ibrahimović w jego wieku? Oczekiwać można od zawodników którzy mają 25-30 lat, a nie od dzieciaków, którzy pierwsze sezony grają w doroslej piłce.
PS: Pierwszy sezon Griezmanna za Koemana pod względem statystyk był lepszy niż jego poprzedni sezon przed transferem do Barcelony. Wszystko jest kwestią perspektywy i oczekiwań kibiców - część jest racjonalna, a część już nie.
4
@dawidbudzik No można opowiadać i opowiadać:) W kulturze, architekturze, przyrodzie czy jedzeniu można się zakochać, ale jak chodzi o traktowanie zwierząt hodowlanych to daleko im do współczesnych standardów. Miałbym kilka brutalnych "ciekawych" opowieści, ale może następnym razem. Dużo podróży w nowym roku życzę :)
41
Nic dodać nic ująć - w 100% zgadzam się z ocenami redakcji - nie będę się rzucał o pierdoły typu temu lub tamtemu dałbym pół punktu mniej lub więcej.
Duży plus za to że Kounde i Busi zostali sprawiedliwie ocenieni w stosunku do sporej części internetowych ocen na innych portalach.
Dyszka dla Gaviego też mi się podoba - w takim wieku zagrać taki mecz... zdecydowanie najlepsze spotkanie w jego karierze.
1
@dawidbudzik oni tak specjalnie mówią aby minimalizować ilość kradzieży i potencjalnych kłopotów wśród turystów. Na granicach czy jak masz wykupioną wycieczkę to straszą wszystkich wszystkim co jest możliwe, a w realu jest raczej bezpiecznie.
Lata temu gdy byłem studenciakiem to inspirowany książkami Kapuścińskiego i innych moich podóżniczych guru objechałem sporo afrykańskich krajów, liznąłem trochę kultury i języka - uwierz, że Maroko jest bardzo bezpieczne i należy do tych bardziej cywilizowanych. Do dziczy jeszcze daleko.
Ceuta to taki przedsmak Afryki - ja polecam turystykę indywidualną z minimalnym budżetem - dużo przygód i wspomnień na całe życie, a dla bezpieczeństwa zawsze można na każdym bazarku kupić jakąś kosę lub półmaczetę. Mi się nigdy nie przydały do celów obronnych, ale standardowo zawsze po przekroczeniu jakijkolwiek granicy nabywałem. Przekraczanie jakichkolwiek Marokańskich granic przez białych to bajka - niepotrzebnie Cię nastraszyli - w niemal każdym kraju na świecie jest zakaz nagrywania i fotografowania granic czy pracujących tam funkcjonariuszy.
23
Specyficzna miejscówka - kiedyś jak byłem na Gibraltarze to zrobiłem sobie wycieczkę promem do Ceuty - turystycznie nic specjalnego, lecz jakby ktoś chciał zobaczyć jak mogłaby wyglądać islamska Hiszpania to ciekawe zjawisko.
3
Alarcon to w tym sezonie najlepszy napadzior Juvenilu - wraz z końcem sezonu będzie miał już 19 urodziny oraz kończy mu się kontrakt z Barceloną. Przepraszam bardzo - jeśli na lewym skrzydle szukamy formy napastników to grzechem jest nie dać szans na granie lewemu atakującemu ze szkółki, który w tym sezonie nastukał już 12 goli i 5 asyst. Pozostaje trzymać kciuki aby chłopak wykorzystał szansę do tego stopnia że Xavi potraktuje młodego piłkarza nie w stylu Valverde.
0
@kinioo Memphis zaraz będzie wolnym zawodnikiem, a Carrasco ma o rok dłuższy kontrakt - przepraszam bardzo na jakiej zasadzie miałaby to być wymiana? Mało kto o tym pisze, ale nie mówimy o wymianie 1:1 bo są to całkowicie inne wartości zawodników ze względu na kontrakty. Przy założeniu że mówimy o bezgotówkowej wymianie to tylko dopłacając z zaległych pieniądzy za Griezmanna. Zgadza się, Carrasco jest ciekawy, lecz ja wolę aby Barcelona wydawała inaczej pieniądze. Oszczędność na pensji Memphisa zrozumię z obiektywnych przyczyn i tyle.
4
@Ptasior Każdy klub w dzisiejszych czasach poza paroma wyjątkami z Premier League to dusigrosze. Takie czasy, patrzmy się na siebie - my już w trakcie tego sezonu przyjęliśmy sporo finansowych ciosów, nowy rok się zaczął i kolejne finansowe ciosy - trzeba ratować budżet, zatem nie dziwi że zarząd robi wszystko aby spiąć do kupy budżet. Niektórzy eksperci są zdania że Barcelonę może urządzać nawet przejęcie pensji Memphisa zatem to pokazuje w jakiej ciężkiej sytuacji jesteśmy - poczekajmy na oficjalne doniesienia, lecz to nie czas na zachowywanie się jak dzieci przez zarząd, zatem z nieskamiem, ale po męsku trzeba przyjąć decyzje klubu.
3
@gaucho104 nie widziałeś bo nie znasz się na piłce - Christensen w Barcelonie w każdym meczu ma podania sprawiające że Barcelona może strzelić gola - przykład z Realem:
4
To że Memphis się dogadał z Atletico to nie znaczy że jeszcze Barcelona się dogadała. Poczekajmy na więcej informacji, ale to dobry prognostyk żeby Barcelona oszczędziła na pensji piłkarza, który i tak nie gra, a może jakichś parę groszy wpadnie.
2
@Krzysztof1987 Nico w Valencii zaczął przegrywać rywalizację nawet z rezerwowymi - tak nisko upadł psychicznie że i fizycznie podupadł, przez co pewnie nabawił się kontuzji. Cały kolejny sezon 23/24 będzie się biedak odbudowywał i psychicznie i fizycznie - na jakiś czas możemy zapomnieć o nim z perspektywy gry w pierwszej drużynie Barcelony. Valencia to był zły klub do którego został wypożyczony.
Odnośnie de Jonga - nie ma na świecie defensywnych pomocników, którzy nie potrafią bronić - w Ajaxie zabezpieczał go Schone, a w reprezentacji na zmianę Schone z Wijnaldumem. Teraz z Realem uzupełniał się z Busim. To jest jedyny problem - gdyby Real był w formie to rozjechałby naszą linię pomocy właśnie z tego względu - potrzebny jest zawodnik który potrafi grać bez asekuracji oraz przy którym tacy piłkarze jak Pedri, de Jong i Gavi będą mogli skupić się na kreowaniu gry ofensywnej i dalszym rozwijaniu.
@Janas11224 Dowodem na to że Brozović pasuje do Barcelony jest fakt że da się znaleźć informacje o zainteresowaniu poprzednich trenerów Barcelony - Enrique go chciał, Valverde go chciał, Koeman go chciał, a teraz chce go Xavi. Domyślam się że mało jest tak dobrze prześwietlonych piłkarzy na świecie przez Barcelonę jak właśnie Brozović. Kilka razy był bardzo blisko Barcelony - ostatni raz w 2021 roku był bardzo blisko, a zawodnik publicznie deklarował nawet że zrzecze się bonusu za podpis jeśli będzie mógł grać w Barcelonie. To piłkarz który ma ochotę jeszcze coś wygrać i ma charyzmę oraz bałkańską krew, którą potrafi kontrolować.
3
@PatrykBarca nic bardziej mylnego - nawet link który podlinkowałem dowodzi że pod względem statystyk Christensen bije na głowę Rudigera. Wydaje mi się że nie do końca znasz specyfikę Premier League oraz to jacy zawodnicy są na uprzywilejowanej pozycji jak chodzi o jedenastki meczowe. Zauważ że Christensen jak miał bić się w Europie to był często pierwszym wyborem, a w Premier League już nie. To inne wymagania - ja zjadłem zęby na zawodnikach sprowadzanych do Anglii, a pasujących profilem do zespołów z Hiszpanii czy Włosch. Ja zanim trafiłem do Rennes 7 lat pracowałem w klubach Premier League i Championship - tam 80% trenerów preferuje doświadczenie z siłą niż nieco mniej siły i talent. Christensen w bieżącym sezonie móglby mieć pierwszy skład bo zmężniał, ale nie zmienia to faktu że to profil piłkarza do walki w Europie i gry w takich klubach jak Barcelona, gdzie wyprowadzanie piłki, odpowiedzialność taktyczna ma olbrzymie znaczenie. Twoje spojrzenie na jego postać jest powierzchowne i typowo kibicowskie - nie jest złe, ale to skrzywiony odrobinę obraz, gdyż nie do końca odzwierciedla rzeczywistość jeśli chodzi o interpretację dlaczego dany piłkarz gra czy jak reaguje na pewne zdarzenia boiskowe specyficzne dla danego wieku w danej lidze. Ja móglbym stworzyć listę piłkarzy którzy na co dzień nie grają w pierwszych jedenastkach w swoich klubach a w innych ligach np. w Hiszpanii by byli uznawani za gigachadów piłki nożnej - rynek zepsuty od dawna, a brytyjskie kluby kupują zawodników na pęczki - wiele okoliczności musi być spełnionych aby młody SO w tej lidze się wybił. Chelsea to wręcz jeden z najgorszych klubów dla młodych SO od wielu lat.
0
@Bogan Ja jako stary wyga oraz fanatyk biografii piłkarskich nadal czekam na smaczki z tamtego okresu. Jest kilka osób które w niedalekiej przyszłości mogą jeszcze coś wydać w tym temacie - na ten moment czekam z niecierpliwością :)