JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Bulos11 nic bardziej mylnego, krótki kontakt podpisał - latem Barcelona powinna go przedłużyć albo sprzedać bo został rok. Ta deklaracja jest na plus.
@xavi890 i @Cross999 Historia pokazała że było tak jak mówił Dembele od ponad roku - absolutnie każdemu mówił że zostaje i został. Niepotrzebnie Alemany zawalił negocjacje i robił fochy - więcej w archiwum. Kontrakt mógł być podpisany pół roku wcześniej i na lepszych dla Barcelony warunkach.
@Elvisek zgadza się, chociaż uczciwie trzeba przyznać że SF to przepiękne dzieło sztuki, a WE to tylko kupa stali, która nie robi żadnego wrażenia z bliska.
1
@Messibestplayerintheworld kiedyś wystarczyło pstryknąć palcami i dzieciak zakontraktowany, a teraz agent 15-latka może zgodzić się na ustępstwa by dosyć do porozumienia. Chore to trochę, dobrze że w większości klubów w Europie nie jest to takie problematyczne.
13
Z punktu widzenia Barcelony to bardzo dobrze że zawodnicy jak Dembele otwarcie mówią że chcą tu zostać przez wiele lat i jednoznacznie podkreślają że nie interesuje ich PSG. To miła odmiana w stosunku do niektórych naszych młodziaków, którzy odsyłają do agentów i mówią teksty typu że na ten moment Barcelona jest ok, ale nie wiadomo co będzie później.
7
@lucca87 poważnie się pytasz czy trener roku za sezon 20/21 oraz fakt że wygrał wszystko w piłce klubowej co najważniejsze byłby dobrym trenerem Barcelony?
Byłby genialnym trenerem Barcelony - osobiście uważam go za jeden z największych talentów trenerskich na świecie - trudno porównywać go z Xavim, który dopiero zaczyna swoją przygodę.
Martwi jednak częsta zmiana trenerów w Barcelonie - sponsorzy, kontrahenci, piłkarze lubią stabilizację. Kolejny problem to fakt, że w Barcelonie miałby sporo wrogów, a dodatkowo chciałby swoich ludzi, swoje transfery, swobodę w prowadzeniu zawodników - nie wiem czy stać nas na jego pensję oraz roszczenia dotyczące kadry.
0
@Faro Szanujmy się - chłopak ma talent, bardzo się starał pokazać, ale nie porównujmy go do Pedriego czy Gaviego bo 3 razy prosto podał piłkę w meczu z ogórkami. W takim meczu 4-5 najlepszych zawodników z rezerw również wyglądało by dobrze (szkoda braku powołania np. dla Riada widząc co na SO robił Alonso).
Lepiej go wypożyczyć aby była gwarancja grania, bo na wiosnę ile minut dostanie? Dwa razy po 20 minut? Xavi nie rozwija młodych piłkarzy, zatem lepiej aby grał regularnie niż tylko kisił się na ławce. Jak masz 20 lat to potrzebujesz grania, a nie ciągłych treningów. Zadaniem Koemana było wprowadzanie do zespołu młodych zawodników i ich rozwijanie, Xavi ma inne priorytety - przecież to widać gołym okiem, zatem patrzmy realnie na to co zrobi aktualny trener. Za Koemana oczywistym jest że by grał jakby był w zespole, ale nie w dzisiejszej Barcelonie. Teraz są inne cele i inne priorytety - czy mi się to podoba? Nie, ale ja piszę co powinno być zrobione aby chłopak się szybciej rozwijał aby mógł walczyć o pierwszy skład w przyszlości.
0
@blakkudium Ja nie śledzę każdego piłkarza - City kupuje młodych piłkarzy na potęgę, a nawet połowa nie ociera się o pierwszy zespół. Trudno powiedzieć - o nim nic nie wiem - przykładowo Danilo śledzę 3 sezon.
0
@David_Martin Zgadza się, jest tego sporo
@AllBundy homo sapiens to człowiek rozumny - rozwój cywilizacyjny sprawia, że perspektywa człowieka, który zszedł z drzewa bardzo się oddaliła. Rozwój technologii to wynik pracy całych pokoleń ludzi rozumnych.
Doszliśmy do takiego momentu w historii cywilizacji że potrafimy wysłać człowieka w kosmos, potrafimy rozmawiać przy wykorzystaniu technologii, ale nadal we współczesnym świecie są biedni ludzie - w tym przypadku kibice Lazio, którzy z pominięciem całego dorobku cywilizacyjnego żyją sobie gdzieś na uboczu, chowani w jakichś pierwotnych przesądach niczym afrykańskie plemiona, które kastrują 13-letnie dziewczyny, aby broń boże nie odczuwały przyjemności z seksu. To bardzo smutne biorąc pod uwagę historię, szczególnie europejską.
2
@LewoSkrzydlowy11 takie kluby nie grają w piłkę bo nie mają odpowiednich pomocników, a z drugiej strony w innych klubach LaLiga nie przebije się do pierwszego składu, a podstawową kwestią jest żeby chłopak grał.
0
@blakkudium Obydwaj są fajni i mają szanse być wielkimi piłkarzami - dzisiaj różnica jakości piłkarskiej jest zdecydowanie na korzyść Danilo - porównujemy zawodnika będącego fundamentalną postacią zespołu który jest faworytem do wygrywania południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów, z zawodnikiem, który gra w zespole który kończy swoją przygodę w tych rozgrywkach ostatnio od razu po wyjściu z grupy. Mi osobiście podoba się bardziej Danilo bo ma większy wachlarz umiejętności w zakresie rozgrywania.
2
@Janiama Pięknie napisane - z więkzością się zgadzam. Ja bym dodał od siebie, że zarówno piłkarze Barcelony jak i trener mają DUŻO za dobrze:
1) Znajdź mi jakiś inny klub w Europie gdzie po przegranych (dla mnie) derbach przychodzi Ci na trening 15tyś kibiców i biją brawa oraz cieszą się że mogą zobaczyć piłkarzy i zrobić sobie zdjęcie. Normalni kibice przynajmniej głośno wyrazili by swoją postawę niezadowolonia, wykrzyczeli swoją złość i motywowali do zapier### - nie było nawet namiastki tego, zatem o czym my tu mówimy.
2) Ja nie zwalam winy na Xaviego - problemem Barcelony nie było to że nie strzeliła więcej goli, a fakt że po frajersku straciliśmy 3 gole, a mogliśmy jeszcze 2 gdyby przeciwnik był lepszy piłkarsko. Raphinia przy tym rzucie z autu skompromitował się, ale niemal wszystko idzie na konto środkowych obrońców. Nie poruszam już tematu dziwnych rotacji w linii obronnej bo dla mnie to cyrk w wykonaniu Xaviego, ale nie zmienia to faktu że ktokolwiek by nie grał to piłkarze nie powinni być tak ogrywani.
3) Nie mamy Puyola, nie mamy teraz nawet Pique - jeśli nie ma wybijającego się charakteru potrafiącego zmotywować zespół do dzialania oraz mającego pozytywny wpływ na koncentrację to chociaż tymczasowo taką rolę musi przejąć trener. To był modelowy mecz w którym Xavi mógl pokazać jaja - przy ławce "pojechać z k#rwami" lub manifestacyjnie zdjąć Bellerina gdy był katastrofalnie ustawiony na boisku - taki wstrząs by się przydał bo widać że zwykłe pokrzykiwania Xaviego na piłkarzy nie działają tak skutecznie jak jeszcze na początku sezonu.
4
Ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy Ramon Planes interesował się tym piłkarzem - nie da się ukryć że w Barcelonie znany jest ten chłopak od bardzo dawna. Nie mówimy o randomowych grajkach, którzy przewijali się ostatnimi czasy w mediach, a o młodym piłkarzu, który grał w najlepszym piłkarskim klubie Ameryki Południowej w danym roku i grał nie przypadkowo na KMŚ.
Są jednak pewne kwestie które należy poruszyć:
1) Do Barcelony zawitało słońce bo to Barcelonie został zaoferowany piłkarz (w domyśle za atrakcyjne pieniądze)
2) Barcelony pomimo korzystnych okoliczności tego zdarzenia nie stać na zakup takiego piłkarza, zatem szukają klubu z którym wspólnie mogli by go zakupić.
3) Z Betisem deal nie był zły bo ostatecznie zarobiliśmy na Emersonie - nie zarobiliśmy dużo, ale jednak. Posiadając doświadczenia z przeszłości we wspólnym kupowaniu zawodników jestem pewien że Laporta/Alemany będą potrafili ustalić korzystne dla Barcelony warunki.
Podsumowując: ja jestem zwolennikiem jakiegokolwiek transferu związanego z tym piłkarzem - charakternych wojowników nam potrzeba:
20
Lata mijają, a we Włoszech nikt nie rozwiązał do dzisiaj problemu rasizmu na trybunach. Przykre to mając świadomość że jest XXI wiek - ludzie korzystają z nowoczesnych rozwiązań techniki, latają w kosmos...
12
Moim zdaniem Torre pokazał potencjał i uważam że zasłużył na wypożyczenie na drugą połowę sezonu do jakiegoś zespołu LaLiga, w którym będzie mógł grać - w Elche czy Cadiz w tych 10-12 meczach mógłby zagrać w pełnym wymiarze czasowym.
Chłopak za 3 miesiące będzie miał 20 lat - tutaj nie ma co czekać, a na wiosnę Xavi i tak nie będzie korzystał z jego usług bo każdy mecz będzie meczem "o życie". Niech pogra sobie w LaLidze i wraca na okres przygotowawczy przed sezonem 23/24.
0
@Luccas Statystyki nie do końca oddają obraz meczu - niby 29 sytuacji bramkowych a połowa z nich grubymi nićmi szyta, niby Intercity się bronił totalnie, a jednak obraz gry był bardziej wyrównany niż wskazują statystyki.
W statystykach nie widać katastrofalnej gry środkowych obrońców, gdzie każda ze straconych bramek idzie na ich konto, a warto podkreślić że Intercity gdyby miało odrobinę więcej jakości piłkarskiej to lekko 2 gole powinna zdobyć więcej (te sytuacja również idą na konto środkowych obrońców).
Trudny jest to mecz do oceny, ale widaje mi się że statystyki nie oddają obrazu meczu pomimo tego że potrafiliśmy skutecznie zdominować rywala długimi momentami. Zauważ że najgorsze oceny w meczu wg użytkowników portalu trafiają do napastników którzy zdobyli gole lub robili sporo dobrego w ataku - efekt ich pracy był bo 3 gole zdobyli w regulaminowym czasie, a najlepsze oceny trafiają do obrońców, którzy w największym stopniu odpowiadają za utratę goli. Nie powiem że to hipokryzja użytkwników i bezmyślne hajpowanie, ale brak trzeźwej i racjonalnej oceny zawodników.
@sensi Nie lubię artykułów szukających problemu tam gdzie go nie ma. Nie poruszam też tematów innych niż tematyka danego artykułu. Widzisz jakiś problem w tym co piszę?
0
@cold_play dziwne pytanie:) ale nie - nie posiadam konta na twitterze :)
7
Dobra dobra - niech jakiś ekspert piłkarski lub osoba grająca poważnie w piłkę napisze/powie że Torres szczególnie w pierwszej połowie zagrał słaby mecz. Szczerze to wątpię czy nawet Lewandowski zagrałby lepiej w takim tłoku - być może strzały by miał lepsze, ale do gry bez piłki, poruszania się po boisku, ściągania za sobą obrońców czy świetnej gry z pierwszej piłki, która przyspieszała grę zespołu nie można się przyczepić.
Może to "plan" medialny a i tak Torres wyjdzie na 9 przeciwko Atletico, lecz nie brał bym zbyt poważnie takich doniesień. Wczoraj Fati był przez dziennikarzy sprzedawany, dzisiaj kilku po minutach z ogórkami wywalczył sobie miejsce na mecz z Atletico - ważne że się klikają dziennikarskie doniesienia :)
3
@Bogan Walić takie dziennikarskie doniesienia - wczoraj Fati szedł na sprzedaż, dzisiaj ma pierwszy skład itd.
Lewandowski nie pokazał by nic więcej niż Torres wczoraj - ja w pierwszej połowie widziałem u Ferrana świetne poruszanie się po boisku, grę z pierwszej pilki która przyspieszała grę zespołu oraz bardzo dobre ściąganie obrońców aby inni mogli mieć więcej miejsca przy mocno defensywnie grającym przeciwniku. Właśnie chwilę temu napisałem swój komentarz odnośnie meczu z Intercity.
3
Po meczu z Intercity nie ma co wyciągać daleko idących wniosków - mi tam szkoda że straciliśmy energię na dogrywkę, a nie tego jak grała drużyna, którą czeka weryfikacja za chwilę w meczu z Atletico.
To był mecz aby błyszczeli rezerwowi czy wracający do gry Araujo - ludzie zbyt mocno przeżywają brak strzelenia "10 goli" w meczu z ogórkami zapominając że to nie są łatwe i przyjemne mecze dla zespłów z LaLiga. Jak dobrze wejdzie się w mecz np. Valencia na tym poziomie rozgrywek to można przebimbać 60 minut spotkania, ale bardzo męczyły się takie zespoły jak Real Madryt. Atletico Madryt czy Real Sociedad, a i tak takie zespoły jak Getafe, Elche czy Valladolid pożegnały już się z rozgrywkami. Żaden z wymienionych zespołów nie strzelił w regulaminowym czasie gry 3 lub więcej goli.
Powiedzmy sobie szczerze - zawodnicy którzy zagrają z Atletico grali żeby grać, nie forsowali się - dużo więcej można było wymagać od zawodników którzy nie są pierwszoplanowi. Problemy w meczu zawdzięczamy frajerskiej grze środkowych obrońców - każdy z 3 goli idzie na ich konto. Jakiś ekspert z labambli będzie pisał że Torres, Fati, Dembele, Raphinia czy Memphis w jakiejś sytuacji nie strzelili gola - jako linia ataku w regulaminowym czasie gry zdobyli 3 gole zatem zrobili co do nich należy - to nie ich wina że inne formacje dały ciała (głównie obronna).
Tak jak napisałem - nie ma co wyciągać daleko idących wniosków bo nie graliśmy z zespołem na podstawie którego dokonuje się miarodajnych ocen. Dziwi mnie jednak bezrefleksyjna ocena zawodników w komentarzach. Kibice po takim meczu powinni sobie zadać pytania kluczowe w kontekście rywalizacji w kolejnych meczach:
1) ile czasu będzie potrzebował Araujo aby złapać odpowiedni rytm meczowy? Wiemy że na Atletico nie wyjdzie bo jednak Xavi potrzebuje zawodnika bardziej pewnego w obronie.
2) Czy w takim meczu Lewandowski zagrałby na 9 lepiej od Torresa? W mojej ocenie nie - to byłby trudny mecz dla każdego zawodnika na tej pozycji - duże zagęszczenie, sporo walki i przepychania się, ale pomimo tego że Torres nie wykorzystał 1-2 okazji to w pierwszej połowie świetnie się ustawiał, dobrze grał z pierwszej piłki przyspieszając grę zespołu oraz bardzo dobrze ściągał obrońców. Wg mnie dał argumenty Xaviemu aby w meczu z Atletico dostać szansę na 9.
3) Czy Fati wyglądał lepiej fizycznie niż w poprzednim meczu? W mojej ocenie tak - pokazał kilka fajnych zagrań, nie stronił od gry, a mi osobiście bardzo podobał się jego mental po strzelonym szczęśliwym golu - nie świrował jak reszta zespołu - jego mimika wskazywała wręcz zażenowanie tym że jest dogrywka. Ja jako rodzynek na tym forum widzę że Fati wraca, powoli, ale wraca. Również dał argumenty Xaviemu że nadal powinien na niego stawiać.
Podsumowując - dramat by był gdyby Barcelona odpadła z rozgrywek - zawodnicy jak Torre pokazali że mogą w przyszłości być ważni dla zespołu, zawodnicy jak Araujo pokazali że potrzebują już niewiele aby wrócić do regularnej gry itd. Szukając pozytywów z psychologicznego punktu widzenia fajnie że zespół aż 4 razy wychodził na prowadzenie po straconej bramce - to ważne, aby wiedzieli że co by się nie działo to bez problemu mogą odrabiać straty (a był z tym wielki problem w tym sezonie).
WAŻNE: Brakuje w Barcelonie zawodników z jajami, którzy swoim charakterm będą podnosić koncentrację pozostałych piłkarzy. Jak nie ma w drużynie Puyola, a Pique odszedł to takim motywatorem powinien być Xavi. Tutaj powinien iść śladami swoich poprzedników - Guardioli czy Koemana. Przykładowo Koeman pojechał ostro po Minguezie gdy ten na moment przestał grać zgodnie z założeniami taktycznymi i opuszczał strefę do której pilnowania był wyznaczony - został zdjęty z boiska, a cały zespół został postawiony do pionu gdy w dwóch sytuacjach drużynie brakowało koncentracji. Pamiętam jaki to był "dramat" na larambli bo "zły trener" nie mógł tak postąpić, a fakty były takie że linia obrony nie pozwoliła już na zagrożenie przeciwnikowi, a w następnym meczu Mingueza zagrał perfekcyjny taktycznie mecz oraz jeszcze udało mu się zdobyć asystę. Eksperci z larambli wałkowali temat bardzo długo i po Koemanie jechali, a temat został przegadany pomiędzy trenerem i zawodnikiem, a Mingueza sam w wywiadzie po jakimś czasie przyznał że przykro mu było, lecz sprawa szybko została wyjaśniona, a postępowania trenera było dobre bo zawiódł Koemana i nie grał w taki sposób jaki powinien. Pytanie brzmi - czy Xavi pracuje indywidualnie z zawodnikami - tego się obawiam bo Guardiola czy Koeman mógł sobie pozwolić na takie metody działania bo był mocno związany z zawodnikami, a oni chcieli iść w ogień za nim. To dzięki takim metodom pracy zawodnicy grali bardzizej skoncentrowani i dawali z siebie więcej, a przy okazji rozwijali się. Przy założeniu że Xavi nie pracuje indywidualnie z zawodnikami i nie buduje więzi opartej na zaufaniu to efekt może być całkowicie odwrotny. Mecz z Atletico bardzo wiele nam może powiedzieć jak jest - ja widzę szanse na pokonanie zespołu z Madrytu, ale te szanse pokładam w zawodnikach najbardziej krytykowanych przez laramblowych ekspertów.
3
Jako kibic Barcelony chciałbym pogratulować Intercity dobrego meczu - nie było chamskich ataków na przeciwnika - była czysta rywalizacja sportowa. Wiadomo że Barcelona była piłkarsko dużo lepsza od przeciwnika i gdyby zagrała jeden ton intensywniej lub z większym charakterem to mógłby być pogrom, ale dobrze się ten mecz oglądało - były emocje, chociaż niepotrzebna była ta dogrywka.
Trzymam kciuki, aby udało im się utrzymać w lidze i warto podkreślić że takie zespoły jak Intercity to odpowiedni jakościowo przeciwnicy do rywalizacji z naszą drużyną rezerw (na co dzień rywalizują ze sobą w tej samej lidze) - oby takich drużyn tam było więcej.
1
@David_Martin Hehehe - widziałem mecz przez VPN na TVPSport - dowiedziałem się że mamy schematy, mamy pomysły na grę, mamy wszytko, a Xavi dokonuje wiele genialnych zmian i wszystko co robi jest super, lecz nie zawsze zawodnicy grają tak dobrze jak by chciał. Przecież eksperci z TVP nie mogą się mylić :) :) :)
3
@Rewolucja123 , @Azi , @MaŁolat , @Tomo1989 Po zawodnikach, którzy dzisiaj grali jasno można wnioskować kto wybiegnie na Atletico:
PO - Roberto jest nie do ruszenia - zmysł taktyczny, inteligentne poruszanie się oraz dobra współpraca ze skrzydłowymi ma odzwierciedlenie w statystykach - tutaj nawet nie ma dyskusji bo Xavi dzisiaj zrobił wszystko aby nie wprowadzić go na boisko.
SO - Kounde i Christensen nie do ruszenia przynajmniej do momentu gdy Araujo będzie w 100% gotowy - nie ma co sugerować się golem z ogórkami - potrzebuje jeszcze rytmu meczowego bo miał problemy z ustawianiem się we własnym polu karnym.
LO - Balde wygląda na to że dzisiaj miał wcale nie grać - wydaje mi się że przygotowywany był tylko i wyłącznie na Atletico
Linia pomocy - Gavi, de Jong, Pedri - to ma sens bo de Jong i Pedri odpoczywali, a ten drugi będzie miał siły aby asekurować
Linia ataku - Dembele, Torres, Fati - jeśli mamy grać zawodnikami na swoich pozycjach to nie ma innych opcji. Współpraca Roberto-Dembele czy Balde-Fati ma też największy sens taktyczny oraz w tych parach jest chemia.
Bardzo podoba mi się pomysł koncepcja linii obronnej z 3 obrońcami @MaŁolat mamy zawodników którzy potrafią tak grać, mamy również pomocników, którym przydałby się dodatkowy piłkarz od asekuracji. Szkoda mi Pedriego który co mecz zasuwa głównie za Busim i de Jongiem niwelując ich brak umiejętności bronienia. Gdybyśmy grali 4 pomocnikami de Jong, Gavi i zdecydowanie Pedri graliby z większą swobodą. Problem polega jednak na tym że gdybyśmy rozważali na poważnie taki skład na Atletico to dzisaij byśmy zagrali w takim ustawieniu. Paradoklasnie Intercity dzisiaj by było zdecydowanie trudniej strzelić nam chociaż jedną bramkę gdybyśmy grali 3xSO, ale nie ma wytłumaczenia - w bardzo amatorski sposób traciliśmy dzisiaj bramki.
0
@MajkiYB Żaden sprint nie jest wart ryzyka kontuzji z takimi ogórkami jakimi graliśmy. Fajnie było, lecz zabawa się skończyla - Torre pokazał że za kilka lat będą z niego ludzie jeśli będzie się rozwijał oraz awansowaliśmy - reszta do zapomnienia.
Szkoda tych dodatkowych męczących minut - Xaviemu pewnie i tak to nie robi różnicy - brak określonej 11 to pikuś - brak określonych wariantów taktycznych, brak szkolenia młodzieży czy brak formy poszczególnych piłkarzy to jest poważny problem.
3
@slayer Cztery kwestie - 1) mało poważny rywal to rywal dużo niżej notowany - oni grają z naszymi rezerwami i są w strefie spadkowej - trudno poważnie podchodzić do takiego rywala.
2) dzisiaj nie grała drużyna Barcelony tylko eksperymantalny skład - goli nie straciła drużyna, a był to popis błędów indywidualnych środkowych obrońców oraz Xaviego który chciał grać każdym możłiwym piłkarzem dostępnym na SO.
3) kilka osób na tym forum wtym ja pisałem że może być to trudny rywal dla Barcelony i był. Fakt jest jednak taki że każdy zespół grałby oszczędnie mając w kolejnym spotkaniu mecz z Atletico - problem polega na tym że nie każdy zespół dałby sobie wbić po frajersku aż 3 gole. Pod tym względem Barcelona wyszła mało poważnie.
4) śmieszą mnie poważne komentarze czy analizy piłkarzy będących blisko pierwszej jedenastki - oni przecież nie mogli grać na 100%. To był mecz do pokazania się takim zawodnikom jak Torre, Kessie i innym którzy walczą o swoją pozycję w zespole i wyglądali korzystnie, szczególnie Torre.
3
Uwielbiam czytać poważne komentarze gdy gramy z mało poważnymi rywalami.
Jeśli pokonamy Inter+City to śmiało można powiedziec że możemy pokonać w tym sezonie każdego :)
0
@MajkiYB głupoty piszesz - o czym my tu mówimy - po frajersku środkowi obrońcy oddają 3 gole, wręcz sami sobie je strzelamy - jaki to ma związek ze sprintami Dembele? Już w tym meczu zrobił dużo więcej niż musiał, a teraz przed meczem z Atletico wszyscy muszą się męczyć bo Xavi chciał pokazać że jest kozakiem i dać każdemu potencjalnemu SO pograć zamiast robić rotacje w innych formacjach jeśli musiał wystrzelać się ze zmian jakie mu przysługiwały.
0
@MajkiYB jeden niepotrzebny sprint zakończył karierę Umtitiego w Barcelonie, niepotrzebny sprint wyłączył z gry Araujo na 3 miesiące, niepotrzebny sprint wyłączył Kounde na ponad miesiąc, niepotrzebny spring wyłączył Dembele na pół roku, niepotrzebny sprint wyłączył z gry Fatiego na 2 miesiące.
Tak jak piszę - ważni zawodnicy muszą się oszczędzać i pozwalać sobie na takie granie jakie jest bezpieczne. Niech błyszczy Torre z ogórkami, ale ważne i ciężkie pod względem sportowym mecze dopiero przed nami. Gdyby wynik tego wymagał włączą 2-3 bieg, a jak mecz kontroluje Barcelona to głupotą by było gdyby chociaż 5% dawali z siebie więcej niż potrzeba. Dembele i tak jest zawodnikiem który robi najwięcej szumu - nie musi robić nic więcej niż pokazuje.
0
@MajkiYB Pytanie czego uczekujesz po zawodniku który za chwilę wybiegnie w pierwszym składzie przeciwko Atletico. Barcelona kontroluje mecz, ma przewagę - tak jak powiedział Xavi tutaj nie ma prawie niczego do wygrania, jest wiele do przegrania. Dembele pobawił się trochę, kilka piłek dobrze zagrał - plan minimum z dbałością o zdrowie został wykonany - wejdą w drugiej połowie zawodnicy którzy podwyższą wynik i elo.
W takim meczu mają dobrze wyglądać zawodnicy którzy nie grają na co dzień - Torre gra ok, Kessie gra ok, Torres fajnie się porusza, Memphis nawet czuje grę, a pod koniec pierwszej połowy nawet Bellerin coś pokazał.
0
@Kamiloza91 zgadza się - a jak wygramy to słusznie kibice będą domagać się wszystkiego do wygrania w tym sezonie co możliwe - PK, SP, LE i LaLiga - jeśli z takimi zespołami jak Inter i City będziemy wygrywać to nie ma na nas mocnych.
1
@Bogan Jeeeep! Liczę że Ferran będzie grał na środku, a Memphis na lewej - sporo ostatnio komentarzy pisałem pod kątem obowiązkowej gry Fatiego na lewym skrzydle i Memphisie który również potrafi tam grać... Trzymam kciuki aby tak było bo inaczej... mam wielki kamionkowy garnek do kiszenia przygotowany :)
0
@Bogan Haha, proszę nie dołuj mnie - ja już drugi tydzień uziemiony jestem w domu z powodu covida, a piłarze którymi na co dzień sie opiekuję przechodzą różne dramaty w ostatnich dniach... To dla mnie już za dużo - jeśli w Barcelonie, czyli moim guilty pleasure zobaczę jeszcze raz Torresa w meczu z Intercity/Atletico chociaż 5 minut na lewym skrzydle to skisnę i będę już pewien, że z Xaviego nic nie będzie oraz będę wielkim orędownikiem jego odejścia.