2

@Foro No ja tez nie jestem fanem politycznych dyskusji, ale akurat ta, pod ktora teraz piszemy jest bardzo wazna i potrzebna, wiec ciesze sie, ze AKURAT TĘ debate zaczal.

1

@DonCarletto To prawda. Duzo ludzi nie zdaje sobie sprawy z jaka odpowiedzialnoscia wiaze sie posiadanie dziecka oraz z tego, ze my rozwijamy sie razem z nim poszerzajac rozne swoje dziedziny wiedzy.

2

@Foro Akurat ta dyskusja jest jak najbardziej potrzebna. Zostawmy czasem nasze poglady polityczne na boku :)

5

@DonCarletto Otoz to: rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

Osobiscie moge przyznac, ze jestem z mniej cierpliwych osob jakie znam, ale dzieki temu, ze staram sie rozwijac w temacie wychowywania dzieci, glownie dzieki zonie, dla ktorej jest to najwieksza pasja, to jestem w stanie wychowywac moje dzieci bez stosowania kar - mam nadzieje, ze tak zostanie jak najdluzej.

Trzeba pamietac, ze dziecko to nie jest zabawka i trzeba caly czas dbac o jego wychowanie.

0

@fanRealuAlespoko No to wiadomo, ze nie potrzeba tyle zachodu do dzieciaka z jakimis smiesznymi ilosciami, ale abstrahujac od tego to zachowanie policji dobre.

9

@Seba_89_ Mozesz dziecku wytlumaczyc, ze piasek nie jest do jedzenia tylko do zabawy, ze od tego moze go zabolec brzuch itp.

A jesli dalej chce jesc, niech zje odrobine i sam sie przekona, ze to jest ochydne - dzieci w takim wieku odkrywaja swiat i nic dziwnego, ze chca probowac.

W ostatecznosci mozesz dziecko wziac za reke i poprosic zeby tego nie robilo, bo bedziecie musieli pojsc do domu.

Jesli chodzi o bicie innych dzieci: zapytaj, czy wedlug niego tym dzieciom jest milo kiedy je bije. Jesli odpowie, ze nie to wtedy potwierdz, ze to nie jest mile kogos bic i zeby tego nie robil, bo jemu tez by bylo niemilo.

Jesli powie przekornie, ze tak, ze to mile jak sie kogos bije to zaprzecz - powiedz, ze to nie jest mile i powiedz, ze bedziecie musieli pojsc gdzies indziej.
Ostatnia rzecza, ktora bym zrobil jest uderzenie dziecka, ktore bije innych.

Co do biegania po chodniku, ja swoje dzieci od malenkosci uczylem, ze przy drodze chodzimy tylko za reke i nie mam z tym zadnego problemu.

Ogolnie rzecz biorac, dziecko wymaga ciaglego poszerzania wiedzy pedagogicznej i podstawa dobrego wychowania jest ciagle czytania i doksztalcanie sie w tej dziedzinie.

0

@fanRealuAlespoko Czyli mieli go poklepac po plecach i puscic? :)

14

@ChessInfo Pelna zgoda.
Razem z zona wychowujemy dzieci bez stosowania kar cielesnych. Na razie sa jeszcze mali, bo maja niecale 4 i 3 lata, ale jak na razie idzie bez wiekszych problemow i wyglada to bardzo obiecujaco.

Przede wszystkim kara cielesna nie rozwiazuje problemu, dziecko nie zmieni swojego zachowania, bo tego wymagamy/o to prosimy tylko dlatego zeby uniknac kary, a nie tedy droga ku dobremu wychowaniu.

Ponadto stosowanie kar cielesnych zmniejsza poziom zaufania dziecka wobec rodzica, szczegolnie w mlodym wieku.

Prawde mowiac, nie stosujemy z zona zadnych kar, a raczej staramy sie rozwiazywac sporne sytuacje z dzieckiem na zasadzie przyczyna-skutek, np: "jesli nie posprzatasz zabawek, to bedzie balagan i nie bedziecie mogli potem znalezc tego czym chcecie sie bawic/ ktos moze sie potknac i zrobic sobie krzywde" albo "czy chcialbys zeby Ciebie ktos bil?/ Czy to jest dla niego przyjemne?"

Widzimy golym okiem pozytywne efekty takiego wychowania i nie widze totalnie sensu stosowania kar cielesnych - tak jakby ktos mial mnie tluc w pracy, bo cos nie tak zrobilem...

0

@Walker O Panie, ale narobiles apetytu... Swietne byly.

2

@Danny Gaucho Łysy. Gra głową.

1

@draxidox Ale tam musi byc ruskich wplywow w tej Austrii...

2

@Ojciec5tkidzieci Nie wiem, jak bym zareagowal, ale Neymarowi idealnie pasowalby stroj klauna albo blazna.

0

@Colon Ma to dopracowane, skubany.

0

@Barcanajlepszyteam Racja, poprawione.

20

@jedrek7000 86-letnia osoba w szpitalu, to na pewno spisek.

0

@Khajio Otoz niewiele.

0

@FCB24 No wlasnie o to mi chodzi. Moim zdaniem Araujo, czy Kounde nie byli az tak czesto kontuzjowani zeby ich pominac.

17

@FCB24 A Alaba duzo gra? ;)

1

@Kitek1640 Tak trzeba zyc.

1

@Rust_Cohle Za taki szrot nie daja.

2

@Cule1234 Swietna wiadomosc :)

0

Czy to sa ostatnie chwile @Janiama na forum? Troche smutno, bo miewal ciekawe przemyslenia dotyczace spraw boiskowych.

0

@dniel Wygladalo troche jakby chcial zarobic na psychiatryk.

2

@Ojciec5tkidzieci
"chlopacy cie dojada" - az sobie odpale to.

0

@Kitek1640 Wszystko przez znaki :(

0

@Kitek1640 O Ty ancymonie.

0

@Sau_Ron confused - znaki

1

@Rust_Cohle Wlasnie kurde w sama Wigilie chorowalem...

3

@MesQueUnClub96 - faktycznie jest lepsza odpornosc?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?