Joe_Pesci
Dołączył/a: grudzień 2019
12 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@kuba1794 już była podwyżka na mediaexpert o 50 zł, jak się czaisz żeby kupić to bierz, sam mam osobiście i polecam a no i słuchawki już nie są produkowane i powoli dostępność będzie spadać
17
Jeżeli jakaś większa firma inwestowała, zwiększała rentowność, cięła koszty, obmyślała nowe, rewolucyjne produkty, to teraz dostanie po głowie. Za bardzo się starała. Po co było się wychylać i osiągać nadmiarowe zyski? Takich rzeczy się nie robi. Trzeba być na zero. Bo jak się ma stratę, to wtedy wpada się na podatek minimalny, który płaci się od straty. Minimalny zysk i nic więcej. Masz dużą firmę IT i po trzech latach prac wypuszczasz nową grę, czy nowe oprogramowanie, dzięki czemu osiągasz wielkie zyski? BAM! Rząd zabiera połowę. Kończysz budować fabrykę z nowym innowacyjnym produktem? BAM! Rząd chce od tego połowę. Dawaj, albo idziesz siedzieć.
W tym podatku skandaliczne jest absolutnie wszystko. Począwszy od drastycznej stawki wynoszącej 50%, przed głupawe oszukiwanie ludzi, że chodzi tylko o państwowe spółki energetyczne, po złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz. Jak można jesienią nakładać podatek na zyski generowane od początku roku? Gdzie zasada, że prawo nie działa wstecz? To jest barbarzyństwo, bolszewizm w czystej postaci. Nie wiem jakim cudem ten potworek miałby być zgodny z Konstytucją inną niż sowiecką.
A już zupełną bezczelnością są teksty Sasina, że spółki rozumieją sytuację i z chęcią nadmiarowe zyski oddadzą. Spółki Skarbu Państwa może i tak, w końcu ich upolitycznione zarządy przejmują się głównie własnymi stołkami, ale już widzę, jak normalne prywatne firmy z chęcią oddadzą połowę swojego zysku. Przecież te spółki miały jakieś plany na rozwój, na inwestycje, już układały sobie budżety na przyszły rok. I nagle: BUM, mają wyskakiwać z połowy dochodu. Już teraz mamy najniższy w całej UE poza Grecją udział inwestycji w PKB. Kto normalny będzie tu inwestował, jeżeli mamy wojnę za granicą i bolszewików u władzy, którzy w dowolnej chwili, z pogwałceniem najbardziej oczywistych zasad prawa, będą nakładać takie podatki?
Sasin z Morawieckim postanowili przejść do historii, kojarząc się ze wszystkim, co najgorsze. Ich rządy kończą się wysoką inflacją, recesją, brakiem węgla, problemami z gazem, ogrzewaniem i prądem. A do tego wprowadzają najbardziej bandycki podatek w historii III RP. Cóż za wspaniałe dziedzictwo!
32
Sławomir Mentzen
Jacek Sasin postanowił opodatkować 50% podatkiem wszystkie firmy zatrudniające ponad 250 osób, którym w 2022 wzrosła marża względem lat 2018, 2019 i 2021. Nie ma znaczenia, z jakiej branży jest firma, czy jest państwowa, czy prywatna. Każdy, kto uzyska "nadmiarowy" zysk, ma oddać połowę państwu. Plan z proszeniem się Norwegów o pieniądze się nie powiódł, więc trzeba szukać gdzie indziej. Gdzie? W kieszeni tych, którzy potrafią zarabiać. Jeżeli uda im się przeprowadzić ten bandycki skok na kasę, to sasinowe powinno zapisać się na najczarniejszych kartach historii prawa podatkowego. To jest rozkułaczanie w czystej postaci.
reszta w komentarzu
0
@Azi chce poznać opinie eksperta
0
@masq dlaczego?
0
@tbas a operował jakieś inne wielkie nazwiska i był rezultat? wiesz coś?
0
@Azi no widzisz :D byś był bardziej ludzki to byś ogarnął problem, ale nie będę ch*j i nie życzę Tobie takiej sytuacji kiedy twoi bliscy nie będą mieli czym ogrzać chaty albo płacić 3x cenę za węgiel
6
Izrael...
https://x.com/nomad_quantum/status/1574302221512081408
0
@Azi ''weź poczytaj trochę co się dzieje na świecie zamiast słuchać ludzi marudzących na brak węgla... '' dalej już czytać nie będę xD jeśli nie masz czym ogrzać domu to nie wiesz o czym piszesz
0
@Azi oj uwierz mi, że dużo ludzi ma już tego dość, wśród moich znajomych, którzy codziennie wydzwaniają parę razy do składów węgla, żeby takowy zakupić, a dostają odpowiedź, że jest to na chwilę obecną bez szans + chore ceny, zwyżki cen za prąd od 150 zł do 250 zł, na grupkach na FB o tematyce surowców też można zauważyć bunt ludzi
1
@Katalonbar 16, 16:15
2
@Azi jak dalej będą takie ceny węgla, prądu, paliw to zachód szybko się skruszy, ludzie wiecznie też nie będą płacić za tą wojnę
12
dużo zdrowia dla naszego byka!
3
@VamosRakieta ja nikogo debilem nie nazwałem wypraszam sobie
0
@Gaz a jak odpalę fife 22 a potem fife 23 to różnica oprócz składów i strojów jakaś będzie inna?
0
@TheNekro94 uspokój się pewnie oszukałeś ta laskę na kasę pewnie dlatego masz 2 zegarki z kukułka
1
Opłaca wam się płacić 450 zł za aktualizacje składów w fifie?
1
Co Się Stanie Kiedy Będziesz Zatrzymywał Nasienie Przez 30 Dni? Stalowy Szok zaprasza polecam ten kanał
14
dembele ten chłop jest nie do podrobienia xD
1
@FCBparasiempre ten klub nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać xD
6
@masq ten sam Laporta co mówił, że Messi zostanie? :D
13
@Krtg gość mając prywatny samolot negocjuje lot w boże narodzenie
23
ale bzdury xD a z tymi lotami na boze narodzenie to całkowita odklejka
2
@bartas97 W koncu hehe
1
@Janas11224 dobra robota, ale jakby dodać diody żeby fajnie wieczorkiem podświetlało :D
0
@barcelonaLM wyleci :)
25
@Pawel13sz ku*wa jak mi tego brakuje... Messi last dance musisz
7
Szkoda trochę tego meczu w LM, ale mam nadzieje, że w rewanżu dostaną ostre baty
0
Coś czuje, że dziś czerwa się posypią
21
golazo