8

@Kgorecki2500 Bardzo dobrze! Jeśli oni nawet pomimo pewnych różnic będą potrafili grać do jednej bramki, to tym bardziej są dla mnie wiarygodni. Oby nie tylko liderzy, ale każdy członek Konfederacji miał pewną swobodę, a nie musieli zawsze przyjmować jednego słusznego rozumowania narzuconego z góry. Oczywiście nadal są partią, więc jakieś tam granice muszą być ustalone.

0

@pax Miałoby to sens co napisałeś, gdyby do wyboru byli jeszcze kandydaci z innych partii. Obecnie mamy drugą turę i został tylko POPiS. Przyznaję też, że źle to ująłem, bo bardziej trafne byłoby napisanie "nie popieramy POPiSu", zamiast "nie głosujemy na POPiS". Zatem: nie popieramy żadnego z kandydatów, ale jednego z nich jeszcze bardziej. Dlatego głosujemy na kandydata PiS, jednocześnie podkreślając, że jest to głos przeciwko Trzaskowskiemu, a nie wyraz poparcia dla Nawrockiego.

0

@pax Nie widzę naprawdę nic złego w takiej retoryce i nie widzę by było to niemęskie czy dziecinne zachowanie. Przeciwnie. Jest to bardzo precyzyjne określenie poglądów: "Nie głosujemy na POPiS, głosujemy przeciwko większemu złu".

0

@michal26 "Jeszcze nie powie jak mężczyzna "będę głosował na Nawrockiego", tylko kręci "będę głosował przeciwko Trzaskowskiemu"."

Tutaj Bosak moim zdaniem dość dobrze argumentuje dlaczego przyjmuje taką retorykę. Mówił, że chodzi o to, że "będę głosował na Nawrockiego" jest jakimś wzięciem na siebie odpowiedzialności za przyszłe winy Nawrockiego jako prezydenta. Dlatego Bosak woli mówić, że głosuje przeciwko Trzaskowskiemu, bo wtedy pokazuje, że obaj kandydaci są źli, ale jeden z nich jeszcze gorszy.

0

0

Sprzedać, zapomnieć

0

@SirBobby xDDDDDDDDDDDDDDDDDD

0

@barcasempre Ja bardziej liczę na Bernala.

4

@Comentateiro W debatach Stanowski jak dla mnie wypadał pozytywnie, a ten filmik o Mentzenie uważam za... głupi. To chyba normalne, że raz można pochwalić, a innym razem skrytykować... Uwaga! tą samą osobę :)

52

Ale patola. Dla niektórych wizerunek Mentzena jako polityka antysystemowego został nadszarpnięty, żeby nie powiedzieć doszczętnie zniszczony. Tacy ludzie są chorzy z nienawiści. Oni by chcieli, żeby politycy sobie skakali do gardeł. Antysystemowość polega na odmiennych poglądach, a nie wrogości.

1

@arasz1819 Te 33 osoby też od Rafała, tylko im było szkoda, że Karol idzie sam.

3

@Toretto Dla mnie właśnie funkcja reprezentacyjna to największa przewaga Nawrockiego nad Trzaskowskim. Przeszłość nie ma dla mnie znaczenia, liczy się tu i teraz. A jeśli chodzi o aparycję, sposób wypowiedzi, a bardziej jej doniosłość, to dla mnie przewaga kandydata PiSu jest wyraźna. Ale to tyle jeśli chodzi o zalety, bo poza tym to dla mnie podobny poziom niewiarygodności, zakłamania i kontynuacji POPISu.

1

Dwie ankiety, zapraszam:
Jaki wpływ będą miały rozmowy Nawrockiego i Trzaskowskiego z Mentzenem?
https://strawpoll.com/Dwyo35klYyA

Jaki wpływ na poparcie Konfederacji będą miały przeprowadzone rozmowy z Nawrockim i Trzaskowskim?
https://strawpoll.com/NPgxe78b1Z2

16

@Jakchcesz A czemu się doczepiłeś akurat @Roobo (nie bronię), a @AlwaysBlaugrana nie, mimo że napisał on "to zaczął Kaczyński"? Czy to nie ten sam przypadek obrzucania się winą?

0

@Lukasz999 Dlaczego w pytaniu od razu stawiasz tezę?

21

Nie wiedziałem, że dożyję czasów, gdzie wyborcy Konfederacji i PiSu jadą po Mentzenie, a bronią go wyborcy KO.

3

@Bilon87 Najbardziej szkoda tego hitmana, bo był w pubie, a nie mógł się napić piwa.

1

@Roobo Yyy... Taaaak, ale obrzucając się winą będziemy tylko pogłębiać problem. Jeśli każdy, ale KAŻDY spojrzy najpierw na siebie, tylko wtedy może się to zmienić. Zmieńmy siebie, zmienimy polityków. I mówię to też do siebie, bo też daję się ponosić emocjom i tej politycznej nawalance... Niestety... :/

46

Dobrze by było gdyby polityka tak wyglądała. Ba! Tak powinna wyglądać, bo politycy różnych opcji nie powinni być wrogami, tylko powinni współpracować dla dobra kraju. Dyskutować, nie zgadzać się, nawet kłócić, ale bez takiego jadu jaki mamy dziś.

Niestety dzisiejsze spotkanie obnaża nasze społeczeństwo, które nawet wspólne wyjście na piwo uznaje jako wyraz zdrady. Sami się wykończymy... Jeśli to się nie zmieni, nie będzie dobrze. Niezależnie od tego kto będzie rządził.

0

@Deathwing112 Pytanie co na to lewicowy elektorat Trzaskowskiego. Czy nie zniechęci ich to do udziału w wyborach?

0

@majkel95 Racja! Zaorać demokrację, niech rządzi krajem ten kto wygra ustawkę 70vs70, bo skoro to bez różnicy, to why not?

0

@D10SLEO Tak, muszę przyznać, że dobra taktyka na przegadanie i zakrzyczenie rozmówcy.

22

Ale to jest bardzo interesujące, że Duda podpisał im ponad 170 ustaw, a zawetował 6. Nie wiedziałem.

1

@Comentateiro @majkel95 @Toretto Ehe... Wiadomo, że Was to teraz nie interesuje :D

1

Jeśli Mentzen i Konfederacja są według zwolenników KO fatalni, śmieszni, a ich program skierowany jest tylko dla dzieci, to czemu dzisiaj nie czytamy pewnych siebie postów jak to Trzaskowski merytorycznie zmiecie Memcena?

11

@BillyButcher @Azazel_Pazuzu Mogliście się słusznie doczepić do tego, że Nawrocki kłamał po debacie, że była to guma do żucia. I już mielibyście argument, że skoro w takich sprawach kłamie, to jak grube manipulacje musi rzucać w stronę Trzaskowskiego. Tymczasem wybraliście sianie propagandy i kłamstwa. Brawo!

1

@Toretto To oczywiście racja. Nie mam wątpliwości, że wszyscy kłamią i to nie są pojedyncze zaginanie rzeczywistości, ale grube kłamstwa i manipulacje w co drugiej wypowiedzi lub częściej.

1

@Toretto Te procenty byłyby wiarygodne, gdyby u każdego z kandydatów wytypowano LOSOWO po np. 50 wypowiedzi i oceniono je. Tymczasem wypowiedzi mogą być dobierane celowo tak, żeby jeden kandydat miał więcej procent, a inny mniej. Nie ma tu losowości. Poza tym u Nawrockiego oceniono tylko 12 wypowiedzi, a Trzaskowskiego aż 76. No to jest ogromna przepaść w badanej próbie.

1

@clyde Marzenie!

1

@gumaz Tak, jeśli zawiera tytoń, ale są też woreczki nikotynowe, które można legalnie sprzedawać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?