1

@nowy2016 Zgadywał jak coś :)

11

@sergio5 Tak, oczywiście.

2

@Szmulek Napisz: "Niesamowite, że ktoś kłamie na temat..." i skłam dokładnie na ten sam temat. To dopiero niesamowite :D

3

Jeśli wynik się jeszcze odwróci to fajnie, bo wygra kandydat, na którego głosowałem. Jeśli nie, to wygra kandydat, który obiecał kwotę wolną 60 tys. zł i będą mieli wszystko, żeby zacząć spełniać przynajmniej część ze 100 konkretów. Sytuacja win-win. Mogę iść spać szeroko uśmiechnięty :)

3

Remontada es posible!

7

Za 15 minut dowiemy się, że nic się nie dowiemy i będziemy czekać na Late Poll, a może nawet dopiero oficjalne wyniki.

2

@Filipem Wizjoner jakiego mamy, a na jakiego nie zasługujemy :D

9

4

Przywilej obywatelski wykorzystany :)

1

@Faro Dokładnie tak powiedział. Byłem tymi słowami.

0

@Marusek A kto głosuje?

5

@Faro Buduje PR pod głosy na ZP

0

@norbi77 Udowadniałem już kiedyś, że Inter oddawał strzały z groźniejszych pozycji, niż te które bronił Sommer.

0

Potwierdza się trochę moja opinia, że bramkarz jest tak dobry jak obrona. Chwalony tutaj dotąd Sommer traci 5 bramek przy 8 celnych strzałach na bramkę. Stawiam tezę, że nieważne czy na bramce będzie Ter Stegen, Szczęsny, Garcia czy Donnaruma. Jeśli obrona będzie dopuszczać do strzałów z groźnych pozycji, to każdy bramkarz będzie tu gnojony.

5

Byli kilka kroków od trypletu, a kończą z niczym. Brawa dla PSG, trudno to przyznać, ale zasłużyli.

23

Zaczynam myśleć, że Inter nie wygra tego pucharu.

2

Zepsuliśmy futbol odpadając z taką drużyną jak Inter. Przepraszamy Europo! :(

2

Nauczyliśmy ich dwukrotnie jak wracać z 2:0, to niech sobie radzą. Później nam podziękują

0

@SelloutCrowd Na swoim przykładzie wiem, że takie komentarze, które nie szanują przeciwnej strony jedynie motywują ludzi, żeby w niedzielę nie siedzieli w domu tylko poszli na wybory. W mojej ocenie większość takich komentarzy pojawia się ze strony osób popierających Trzaskowskiego, więc podejrzewam, że wyborcy Nawrockiego będą bardziej zmotywowani. Zobaczymy co się wydarzy.

23

#MimoWszystkoNiestetyNawrocki

Zostaliśmy przez większość społeczeństwa skazani na wybór pomiędzy kandydatem PIS, a kandydatem PO. Nie popieram żadnego z nich. Uważam, że obie te partie działają na szkodę Polski i nie szanują obywateli. Ten brak szacunku objawia się choćby poprzez szczujnie jaką do niedawna było TVPiS, a dziś jest TVPO. Owszem wcześniej było inaczej i przekaz był bardziej bezpośredni, bo kierowany był do elektoratu PiSu, czyli do ludzi mniej wykształconych ze wsi i małych miast. Teraz ta propaganda jest bardziej stonowana i przykryta, ale moim zdaniem wcale nie jest lepiej. Zmieniła się taktyka TVP, bo zmieniła się grupa docelowa.

Dlaczego #ByleNieTrzaskowski?
Ponieważ światopoglądowo jest mi znacznie bliżej prawicy, a Rafał Trzaskowski i KO nie ukrywają, że bliżej im lewicowym poglądom. Nie jestem zwolennikiem szczególnych dodatkowych praw dla osób LGBT, nie popieram ustawy o mowie nienawiści, myślę, że może być ona niebezpieczna dla wolności słowa. Ale nade wszystko kompletnie nie ufam Trzaskowskiemu. Nie bez powodu przylgnęła do niego łatka człowieka o bardzo zmiennych poglądach. To co mnie najbardziej uderza w środowisku z jakiego się on wywodzi to zaledwie 6% spełnionych obietnic wyborczych (6 ze 100 konkretów w 100 dni). Nie kupuję argumentu, że spełniliby więcej, gdyby rządzili samodzielnie. Koalicja Obywatelska ma ponad 150 posłów w sejmie i mają ogromną przewagę w koalicji rządzącej. Myślę, że mieli argumenty do tego, żeby w umowie koalicyjnej uwzględnić chociaż 60-70 swoich obietnic wyborczych, które wspólnie przegłosują. Nie może być tak, że kluby, które mają po 20-30 posłów blokują obietnice wyborcze ponad 150 posłów KO. Nie chcę by ktoś taki rządził w Polsce, bo tak naprawdę zakreślając "X" przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego nie mamy pojęcia na co głosujemy.

Dlaczego #MimoWszystkoNawrocki?
Ponieważ nie ma do wyboru innego kandydata o poglądach bliższym prawicowym, a nie zamierzam głosować na kogoś kto ma tak odmienne poglądy od moich jak Trzaskowski. Czy przeszkadzają mi wszystkie afery Karola Nawrockiego? Oczywiście, że tak. Uważam, że lepiej by było, gdyby ktoś taki nie był prezydentem Polski. Jedynie znajduje usprawiedliwienie w tym, że to są w większości sprawy sprzed ok. 20 lat. Nie ma żadnej afery związanej z wydarzeniami które miałyby miejsce kilka lat temu, dlatego nie mam powodów podejrzewać, że Nawrocki nadal ma jakiekolwiek powiązania ze światem gangsterów, przestępców itp. Oceniam, że mimo wszystko jego przeszłość nie będzie miała znaczącego wpływu na prezydenturę. Dodatkowo wiem jak bardzo można podkręcić pewne rzeczy w opinii publicznej. Wiem to na przykładzie choćby dzisiejszej dyskusji, gdzie wyśmiano Mentzena, że powiedział u Rymanowskiego, iż słowa o Nawrockim zostały wyrwane z kontekstu. Jak się okazało wszystko to jest nieprawdą, bo po pierwsze dialog Mentzena i Rymanowskiego wyglądał inaczej, niż to przedstawiono, a ponadto jego słowa zostały rzeczywiście wyrwane z kontekstu. (Zainteresowanych zapraszam tutaj: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15723075). Dlatego widząc takie manipulacje nie wierzę bezrefleksyjnie we wszystkie afery związane z Nawrockim. Na przykład nie mam pewności czy doniesienia Onetu o sutenerstwie są prawdziwe. Nawrocki nie złożył w tej sprawie pozwu w trybie wyborczym, gdyż mógł się obawiać, że sąd odrzuci tryb wyborczy, a wtedy media będą grzały temat, że przegrał w sądzie z Onetem. Oddając jednak głos na Nawrockiego nie będę liczył, że Polska będzie miała dobrego prezydenta, ale mam nadzieję, że chociaż będzie blokował ustawy, które spowodują skręcanie Polski w lewo.

3

@Kgorecki2500 Ej w sumie fajnie jakby się tak w wigilię dzielić Prince Polo zamiast opłatkiem.

0

@Zoker Nic. A czy powiedziałem, że jest w tym coś złego?

1

@Zoker Czy coś w tym złego? Ma swoją opinię, dzieli się nią i nie obraża przy tym innych.

0

@Zoker Na pewno nie w tym. A tego dłuższego materiału odpowiadającego na pytanie "dlaczego zagłosuję na Nawrockiego?" nie oglądałem, ale jestem pewny, że nie zabrakło tam szacunku dla drugiej strony.

0

@Zoker Nie, zupełnie nie o to chodzi.

0

@Zoker Zależy od tonu wypowiedzi. Można z szacunkiem skrytykować za to Nawrockiego, jednocześnie okazując szacunek jego wyborcom. A można też wywalić potok słów, żeby tylko sprowokować i wywołać gównoburzę. Myślę, że w tym filmiku nie chodzi o to, że kandydatów nie można krytykować.

2



Gdyby każdy miał takie podejście do wyborów i polityki, świat byłby piękny. Nie jest to zarzut do kogokolwiek, bo sam nie jestem idealny. Choć mi chyba nie zdarzyło się nikogo obrazić podczas całej kampanii.

2

@VamosDeJong Głosy to będą liczone przede wszystkim w poniedziałek.

6

@Konradowskyy To Konfederacja ma syndrom sztokholmski? Przecież to kandydat PiSu płaszczył się przed Mentzenem :D

0

@Encore Za to Tusk i Mentzen to nazwiska łatwe dla Niemców. Dziękujemy Donaldzie za wskazówkę na kogo nie głosować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?