3

@APTAPT Przecież pokazali powtórkę z linią z systemu półautomatycznego spalonego.

0

@esem91 Może Fort na lewej obronie, a Araujo na prawej. Dla mnie to bardziej logiczne.

4

@Guapo Doceniam, ale niepotrzebnie się trudzisz. Nie Ty pierwszy próbujesz :D

1

@xvcWinterSoldier No nie no gdzie! Jeśli zostanie powołany to po to, żeby mieć rezerwowego bramkarza, bo Pena pokazał ostatnio jakie ma podejście.

0

@lithotripter Czy wpłacając na WOŚP, który z tych pieniędzy wspiera szpitale legitymizujesz działania Narodowego Funduszu Zdrowia? Czy wpłacając w szkole na zbiórkę na Dzień Nauczyciela 10 zł wspierasz i legitymizujesz działania dyrektora szkoły, który jest niesympatyczny, gburowaty i uważasz, że źle zarządza szkołą? Czy idąc do lekarza POZ wspierasz i legitymizujesz wszystko to, co robi Minister Zdrowia? Czy ja wpłacając na remont domu katechetycznego w mojej lokalnej parafii, wspieram i legitymizuję wszystkie działania hierarchów?

@pozor Przyznam, że nie za bardzo rozumiem Twój komentarz, bo piszesz o jakichś pozorach modlitwy, pozorach wyboru za sprawą Ducha Świętego, a w ogóle nie uargumentowałeś dlaczego to są według Ciebie tylko pozory. Zresztą krytykujesz hierarchów KK, a przecież ja w swoim komentarzu nie próbuję ich bronić. Także nie do końca wiem jak się odnieść, bo nie polemizujesz z argumentami, które przedstawiłem na początku tej rozmowy.

8

Widzę, że wzrosło dzisiaj zainteresowanie tematem wiary i tematem Kościoła Katolickiego. Bardzo mnie to cieszy :)

Chciałem jednak zauważyć pewną rzecz, bo w tych dyskusjach na temat KK najczęściej zauważana jest tylko ta instytucjonalna część. Jakby Kościół Katolicki to byli przede wszystkim biskupi i inni wysoko postawieni duchowni, dalej zwykli księża i nic poza tym. I faktycznie traktując Kościół w ten sposób możemy dojść do wniosku, że jest on zepsuty, nic nie warty i należałoby go zburzyć i zasadzić ziemniaki. Sam przyznam, że nie zgłębiałem dokładnie tematu jak działają biskupi i co robią, więc nie będę się za siebie wypowiadał. Natomiast wielu wiernych (także księży), którzy są dla mnie jakimiś tam autorytetami powielają tę negatywne opinie. Także myślę, że coś jest na rzeczy, bo to nie są tylko głosy ludzi wrogo nastawionych do KK.

Ale właśnie do czego zmierzam... Instytucjonalna część Kościoła to tylko część Kościoła. Dla wierzących absolutnie niepodważalnym sercem KK jest Bóg. On jest w centrum wszystkiego i wokół Niego wszyscy się gromadzą. Jak ktoś nie ma wypaczonej wiary, to jest to oczywiste i nie ma nawet dyskusji. Ale to wiadomo... trzeba być wierzącym, żeby móc to przyjąć jako argument. Natomiast wśród ludzi najliczniejszą grupę stanowią zwykli wierni zasiadający w ławkach. To jest Kościół Katolicki - ludzie, którzy gromadzą się wokół Boga. W tej grupie są także duchowni, ale nie należy ich traktować jako "właścicieli" Kościoła. Pewnie wielu z nich chciałoby, żeby było inaczej, ale NIE - Kościół Katolicki należy do wszystkich katolików.

Mam wrażenie, że duchowni trochę za bardzo zagarnęli sobie zarządzanie Kościołem, przez co szary Kowalski ma uczucie, że jest tylko gościem, a nie gospodarzem. Brakuje mi takiego poczucia odpowiedzialności za Kościół wśród świeckich. To jest moim zdaniem do zmiany w pierwszej kolejności. Rolą księdza powinno być sprawowanie sakramentów i przewodniczenie Mszy Świętej. Natomiast jeśli chodzi o zarządzanie i dbanie o Kościół to duchowni powinni stanąć na równi ze świeckimi wiernymi, a nie ponad nimi. Nie chciałbym, żeby Kościołem Katolickim nazywana była tylko ta część, którą stanowią wysoko postawieni biskupi czy księża, którzy zrobią coś złego i jest o nich głośno w mediach... Wiedzcie, że to nie jest cała prawda. Kto należy do Kościoła i spotyka się z tymi ludźmi widzi też tą wspaniałą, zaangażowaną, część, która działa w duchu Ewangelii. Kto nie należy temu pozostają tylko nagłówki i to co media chcą wykreować.

1

@GeneralXavi Nie jest to konkret, że mam jasną odpowiedź jak to wprowadzić, ale chciałbym, żeby zwykli świeccy wierni mieli większą rolę w Kościele i czuli się bardziej odpowiedzialni. Nie tak jak teraz, że księża wszystkim rządzą. Podstawową rolą księdza powinno być sprawowanie sakramentów i przewodniczenie/prowadzenie Mszy Świętej.

Poza tym zniesienie obowiązkowego celibatu brzmi dobrze. Byłbym w stanie się też pochylić nad tym by kobiety mogły być wyświęcone i pełnić rolę podobną do księży.

1

@sergio5 Za tyle to puściliśmy Neymara, który gorzej rokował na przyszłość. Poza tym ten deal nam wyszedł fatalnie, bo Bartomeu wywalił hajs.

1

@Tigermaus Nie no... Nie oszukujmy się. Przydałoby się trochę oddechu w lidze, żebyśmy mogli chociaż jedną kolejkę odpuścić przed dwumeczem z Interem.

0

@Azazel_Pazuzu No właśnie jak skosztujesz sam majonez łyżeczką ze słoika to tak się wydaje, że Winiary lepszy, bo Kielecki jedzie octem. Ale jak jesz majonez z czymś, np. z jajkami to nagle się okazuje, że ten octowy smak to zaleta, bo zaostrza smak i nie jest to mdłe. Kiedyś też byłem #TeamWiniary.

1

@Gaucho Ani źle ani dobrze.

7

@Eto'o9 R10 Zgoda, ale strata ich obu w praktycznie jednej chwili to rzecz bardzo dotkliwa i nie ma co ukrywać.

0

@AlwaysBlaugrana No raczej tak, choć wolałbym się mylić.

3

@mindbender84 Gorsze niż ostatni wjazd Mbappe w rywala. Dla mnie czerwona i 8 meczów zawieszenia.

1

@Arekvip Tak, były.

40

Mimo wszystko oceniam to jako pozytywną reakcję, bo przynajmniej pierwszy raz od dawna widać, że mu zależy.

53

Muszę się przyznać, że jak Raphinha wykonywał karnego i zaczął drobić kroki to już wiedziałem, że nie strzeli. Na szczęście wróżbita ze mnie żaden.

1

@barcafan1789 Wybitny to by musiał być lekarz. Ale tu mamy wielu wybitnych specjalistów, więc pewnie się znajdzie.

0

@Pedri16Future Oraz warto wyróżnić Yamala, który rozruszał trochę grę i to on rzucił piękne ciasteczko na głowę Raphinhi przy golu na 3:3.

0

@agaFCB Ja polecam nalewkę propolisową. Tylko nie wypić, tylko zapsikać gardło!

9

@tbas No i wszystkie plany taktyczne poszły się... Koniec sezonu, wszystko przegramy.

0

@comtedurgell To wtedy powinien być jeszcze wcześniej karny na Olmo, bo on też był faulowany tuż po oddaniu strzału.

23

Byłem tu w przerwie przy 1:1. Swoje widziałem... Boję się myśleć co się działo po golu na 1:3... Jednak po tym co widziałem, stwierdzam, że niektórzy absolutnie nie zasłużyli, żeby było im dane oglądać Barcelonę potężnego Herr Flicka.

0

@wosiek91 To grubo. Będzie bura od Laporty. A nie... Oni pewnie mają własne.

1

@wosiek91 Raczej wyglądało jak taka podkładka pod kartki. Ale mogę się mylić.

@negreanu @Derean Serio? A to nie było coś takiego?
https://solomedica.pl/userdata/public/gfx/2843/10.jpg

3

Szczena na podłodze! Nie dość, że dopisujemy 3 punkty to jeszcze zepsuliśmy Wielką Sobotę madryciokom remontadą (o czym oni ostatnio marzyli) i golem z karnego w 98. minucie.

3

@FCB24 Mecz na styku, a sędzia mocno przeszkadza gwiżdżąc każdy kontakt na korzyść Celty.

4

No on wszystko gwiżdże pod Celtę.

0

@SelloutCrowd No to grał poprawnie, a dzisiaj fatalnie :D

6

@barcafan1789 A może jednak tydzień temu grał dobrze, a dopiero dzisiaj słabiej? Pomyślałeś o tym? :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?