2

Messi, Suarez, Neymar - to już 3 duże argumenty do wygrania LM.

0

Suareza oskarżano o rasizm? Bo powiedział "Murzyn" tak jak Balotelli?

0

W pewnym sensie zgadzam się z Tobą. Faktem jest to, że ta ilość afer jakie wyszły w ostatnich latach (Messi, Neymar, transfery) to albo zbieg okoliczności (efekt np. skumulowanych kontroli w tym okresie, albo celowe działanie. Nie mniej jednak uczciwy nie boi się kontroli... Jak Faus robił wały przy transferze Neymara, to ma iść siedzieć.
Ad 1) Ojciec jest legalnym przedstawicielem Messiego i Leo powinien mieć wiedzę na temat jego działań. Chyba, że jest inaczej i ojciec go oszukiwał, ale wtedy bezcelowe jest stanie za nim murem, co Leo robi.

Ad 2) Zagrywki prasy poniżej poziomu to nic dziwnego. Poziom 4 dzienników z codziennych przeglądów regularnie żenuje.

Ad 3) Z tego co pamiętam regularnie oceny Messiego na FCBarca.com kształtowały się średnio na poziomie 6-7, statystyki jedno, ale fakt faktem Messi w zeszłym sezonie nie porywał.

0

Ultras Sur to ultrasi zdaje się. A ostatnio po jakichś spinach z Perezem powrócili na Bernabeu.

0

W internecie niejednokrotnie ciężko rozróżniać troll/sarkazm/dowcip od głupoty. Szczególnie kiedy takiego tekstu na tym forum można się spodziewać na serio.

0

1) Nie interesuję się zbytnio sprawami podatkowymi Messiego, ale jak jego ojczulek robił jakieś wały, to może mieć pretensje tylko do niego. Nie to, żebym ja nie popierał robienia państwa w wała, ale trzeba umieć to robić, a w przypadku porażki ponosić konsekwencje.
2) Czy tego plebiscytu nie prowadzi przypadkiem madrycka Marca?
3) Kompletnie nie znam tematu. Chociaż fakt faktem wiosna Messiego nie była jakaś szczególna, może chodzić o to, że Messi grał totalnie poniżej oczekiwań, nie samo to, że był słabszy.
4) Odrzuciła jedna instancja, odwołała druga. Ale fakt faktem władze LFP mają coś z mózgami, więc szczerze mówiąc - nawet się nie zdziwiłem, że tej kartki mu na początku nie anulowali. Skoro potrafią trzymać u siebie taką miernotę jak Undiano Mallenco, to wszystko się może zdarzyć.

A o czym pisałem, w głównej mierze chodziło mi o chociażby kreowanie wizerunku "CR cham i egoista, Messi gracz drużynowy", podczas gdy tuż przed pobiciem rekordu Messi wielokrotnie pokazywał jak go te rekordy "nie interesują, bo liczy się dobro drużyny"...

0

Tak, umarł stary Messi i narodził się nowy, lepszy.

0

A może po prostu jest w ciąży?

0

Zdecydowanie Perez.
A co do "pogarszania wizerunku Leo", to możliwe, że mediom znudził się "aniołek Messi i diabełek Ronaldo" i mieszają wizerunki. I słusznie, bo były sztuczne i przekłamane.

0

Mallenco powinien przejść kontrolę antynarkotykową, bo mu dragi oczy wyżerają.

0

Głupi, czy troll?

6

Przygniata go ciężar sławy, piękna, bogactwa i talentu, dlatego tak łatwo pada ;-)

0

Szukają problemów w Barcelonie a nie widzą gówna na swoim podwórku, jak na każdym meczu Realu praktycznie słuchać "puta Barca".
Jak dla mnie to dopóki okrzyki nie są rasistowskie czy jakkolwiek inaczej niezgodne z prawem, to niech sobie krzyczą cokolwiek...

0

Zwróć uwagę, że jakkolwiek Messi został ukształtowany w La Masii (stąd ma miano wychowanka), też został sprowadzony do Barcy poprzez transfer. Oczywiście w takim wieku, w jakim był Messi nie ma mowy o milionowych kwotach, nie ma mowy w ogóle o jakichkolwiek kwotach transferu, stawką było jedynie pokrycie kosztów leczenia choroby Leo. Gdyby Newell's miało wtedy pieniądze i dodatkowo zdawało sobie sprawę z tego, jaki (nieoszlifowany jeszcze) diament mają w swojej szkółce, to by nie pozwolili, żeby Messi opuścił Argentynę, a na pewno nie za darmo. Tak więc nie do końca można się zgodzić z tym, że nie ma w jego przypadku mowy o transferze.
Co innego np. Xavi czy Valdes, którzy od zawsze, od małego dzieciaka byli w Barcelonie.

0

Bo stópka jak to hipokrycka stópka, lubi sobie najpierw trochę pomstować na żelka nurka Ronaldo, na sędziów pomagających Realowi, a potem pomstować samemu, że są tu "kibice białych", którzy piszą o Realu ;-)
A jednocześnie nie wspominają, że nie są problemem pojedyncze, haniebne przypadki nurkowania ze strony CRa, Neymara, czy innych, ale problem leży w braku systemu sprawdzania powtórek i fatalnych sędziach, którzy w Hiszpanii zdarzają się nader często... Były sezony kiedy sędziowie nagminnie mylili się na korzyść Barcy, były (i zdaje się że wciąż są) sezony w których sędziowie nagminnie mylą się na korzyść Realu. Dopóki nie wprowadzi się powtórek TV, to będzie można sobie co najwyżej pomstować.

0

A Ty wiesz że w zeszłym roku przedłużono głosowanie nie z powodu barażów (równie dobrze CR mógł grać piach w barażach), tylko z powodu niedostatecznej ilości głosów która spłynęła do centrali?

8

Nie mam pojęcia czemu Mallenco wciąż jest dopuszczany do sędziowania. Po fatalnych Klasykach, fatalnych meczach Europejskich (w szczególności Polska-Szkocja), obecnym meczu Realu, powinien zostać wysłany na przymusowy urlop...

21

"To było marzenie 18-letniego ofensywnego pomocnika, które jednak nie stało się rzeczywistością."
a jak interesował się nim Real i kontrakt został przybity, Asensio powiedział:
"To powód do dumy, że zainteresowali się mną najlepsi, a najlepszy jest Real Madryt."
Jak widać u piłkarzy totalnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zapewne jakby się go ktoś spytał dzisiaj o Barcę to nie pamiętałby o swoich Barcelońskich marzeniach...

0

Każdy kibic jest stronniczy, nie tylko Barcelony, to fakt.

0

Raz w karierze to byłoby dobre rozwiązanie.

0

bezczelnie się na Ciebie patrzy.

0

Wygrywałby Ronaldo bo ma najwięcej "lajków" na facebooku ;-)

0

Każdy mógłby dostawać punkty w odniesieniu do swojej pozycji - DM, Obrońcy za odbiory czy ogółem powstrzymane akcje, ofensywni za asysty, napastnicy za bramki i asysty... Chociaż głosowanie na podstawie statystyk byłoby również nieobiektywne, ze względu na to, że taka Barcelona miejscami potrafi grać tak dobrze w obronie, że nawet drzewo by nie wpuszczało bramek, bo zwyczajnie linie defensywy nie dopuszczają przeciwnika do oddania strzału... (Patrz mecz z Sevillą!). Więc gdyby w przypadku bramkarza za punkt odniesienia brać stracone bramki to nie zawsze wygrywałby ten faktycznie najlepszy.

0

Szczególnie się popisał w LM przeciwko Realowi.

1

Słaby troll jest słaby.

2

Zadziwiające że ludzie zauważają to dopiero teraz, a nie w 2010 roku i później...

27

Złote słowa na temat Złotej Piłki.

0

No patrzcie, ktoś w Hiszpanii jednak MA mózg.

0

99% użytkowników tej strony.

2

Messi zdaje się że jest Chrześcijaninem, powinien więc wiedzieć jak traktowani są Chrześcijanie w Korei Północnej, a także inni zwykli ludzie, którzy nie spodobali się Kimowi... Może Kim by go zabrał do obozu koncentracyjnego i pokazał jak wspaniałym krajem jest Korea? Messi nie powinien tam jechać za żadne pieniądze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?