Kazragore
Dołączył/a: grudzień 2020
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@norbi77 Idąc tym tropem to nie ma po co czytać nic bo jeden jest pro a drugi anty i żaden nie będzie obiektywny. No chyba że za obiektywnego się uznaje tego kto się akurat z moją opinią zgadza.
0
@MESSIah16 Co Ty gadasz. Messi + Ronaldinho = Messinho. No to się nie może nie udać.
0
@Encore Kto to jest? Pierwszy raz widzę tą babkę.
0
@Borneo Niech się zajmie "przywróceniem państwa prawa" w Hiszpanii albo Francji gdzie ludzi pałowali bo śmieli protestować. A nie w Polsce bo mu się rząd nie podobał.
1
@DonMatteo901 Parafrazując Warhammera 40k "Lepiej zwolnić milion niewinnych niż żeby miał się ostać jeden pisowiec".
7
@Kgorecki2500 Wszystko co popiera szkop trzeba traktować jako potencjalne niebezpieczne dla Polski.
0
@SantinoFortelos Żadne zaskoczenie Zdradek Sikorski zaraz po fakcie napisał USA dziękujemy czy jakoś tak. Bez zgody Amerykanów by to w powietrze nie wyleciało. A takich rzeczy się nie podaje do publicznej wiadomości więc wiadomym jest że rząd będzie mieszał ile się da.
7
Kto wie? Może to być pierwszy z wielu goli w Arabii.
0
@Culers Nie dostanie zawieszenia bo gra w odpowiedniej koszulce.
2
@esem91 Raczej do początku windowsa.
3
Niech gol was nie zwiedzie gramy szrot i ciężko się na to patrzy - tak dla przypomnienia.
0
Dośrodkowanie rozpaczy.....
1
Z jednej strony szkoda że Leo tu nie przyszedł bo może by to maskował. Ale z drugiej dobrze bo gdyby miał mieć takich kolegów w ataku to by depresji dostać mógł.
1
Ciekawe że przed telewizorem człowiek się bardziej zmęczy niż piłkarze na boisku...
0
@kuz Pasja. (Znaki).
0
@pt9 Żadne osiągnięcie. Przez lata dużo było takich przykładów....
6
@macio_944 Z jednej strony racja. Z drugiej napisanie dwóch zdań typu " powodem było nie wywiązywanie się z umowy o przeznaczaniu % PKB" też by go nie zabiło a odbiór inny bo tak ktoś przeczyta że nie pomogą NATO zdechło i będzie taka narracja.
0
@Kazragore
Wałęsa:
"Słowik" kupił łaskę za 150 tys. dol.?
Łaska dla "Słowika", lidera "Pruszkowa", to największy (znany) skandal związany z tym prawem. Jeden z najgroźniejszych polskich gangsterów — jak sam stwierdził w 2000 r. — w 1993 roku za 150 tys. dol. kupił sobie ułaskawienie od urzędników kancelarii Lecha Wałęsy. Twardych dowodów na to jednak nie znaleziono.
Kluczowy dokument podpisał Lech Wałęsa, który później ze swojej decyzji się tłumaczył. — Ja nie znam "Słowika", wprawdzie on jakieś tam zwolnienie dostał w moim okresie, ale ja miałem kancelarię ideową, więc nie było mowy, żeby ktokolwiek dał się przekupić — mówił wtedy były prezydent.Wałęsa, w swoim stylu, zauważył, że w czasie, gdy doszło do ułaskawienia Andrzeja Z. ("Słowika") był on "słowiczkiem, a nie Słowikiem" i "dopiero przymierzał się do gangsterowania". — Gdybym wiedział, że słowiczek wyleci na Słowika, to bym go udusił w zarodku.
Ułaskawienie "Słowika" dotyczyło wyroku z 1987 r. Sąd skazał wtedy Andrzeja Z. (wówczas nazywał się Banasiak, potem przyjął nazwisko żony) na 6 lat więzienia za kradzieże i rozboje. Jednak po 2 latach i 8 miesiącach otrzymał od kierownictwa więzienia losowo przyznaną przepustkę, z której nie powrócił i zaczął się ukrywać. Wystąpił wtedy do prezydenta o ułaskawienie — jego wniosek uzyskał pozytywną opinię sądu, lecz negatywną prokuratora generalnego. Ostatecznie jednak prezydent Wałęsa ułaskawienie podpisał.Co ciekawe "Słowik" to nie jedyny gangster, który uzyskał łaskę od Wałęsy. Również jeden z szefów gangu pruszkowskiego Zbigniew K., pseud. "Ali", z niej skorzystał.
Kwaśniewski
17-latek zabił 75-letnią kobietę, a łaska spłynęła
Peter Vogel w latach 70. nazywał się inaczej — Piotr Filipowski vel Filipczyński. Jako 17-letni chłopak brutalnie zamordował 75-letnią kobietę w celach rabunkowych. Skazano go wtedy na 25 lat więzienia. W 1979 r. miał przerwę w odbywaniu kary, a w 1983 r. dziwnym trafem dostał paszport i wyjechał do Szwajcarii. Miał zostać zwerbowany przez służby specjalne PRL, które umożliwiły mu wyjazd. Podjął pracę w bankach szwajcarskich.
W 1998 r. polski wymiar sprawiedliwości uruchomił procedurę ekstradycyjną. Peter Vogel został zatrzymany w Szwajcarii i przekazany Polsce w celu odbycia reszty kary. Trafił do aresztu; jego prawnicy wnieśli o ułaskawienie, co uczynił prezydent Aleksander Kwaśniewski. W lipcu 1999 r. wrócił do Szwajcarii. W sprawie okoliczności jego ułaskawienia wszczęto jednak śledztwo.O konieczności wyjaśnienia sprawy łaski dla mordercy zaczęli głośno mówić politycy. — To jest dla mnie niewytłumaczalne — stwierdził Grzegorz Schetyna. Uchodzący za kasjera lewicy nastoletni morderca został przez niego oceniony jako "postać-wytrych" do "wszystkiego, co złe w historii polskiej lewicy".
Tymczasem prezydent Kwaśniewski ułaskawiając go kierował się pozytywnymi opiniami sądów prowadzących sprawę i upływem czasu od momentu popełnienia zbrodni.
Prasa wielokrotnie pisała o możliwości, że Vogel jest administratorem tajnych kont polityków polskiej lewicy. Żadnym wyrokiem skazującym się ta sprawa jednak nie skończyła.Łaska dla syna polityka SLD
Lewicowy prezydent ma na swoim koncie jeszcze inny kontrowersyjny akt łaski — wobec 21-letniego Łukasza Gołąbka, syna radomskiego senatora SLD. Został on skazany na trzy lata więzienia za udział w rozbojach. Na wieść o łasce ojciec przestępcy powiedział: — To dobra wiadomość dla rodziny, zwłaszcza dla syna Łukasza, który popełnił błąd, ale jest dobrym dzieckiem, uczy się i będzie przestrzegał prawa.Decyzja prezydenta zmieniła karę więzienia na prace społeczne — 30 godzin miesięcznie przez rok.
Łukasz Gołąbek został skazany za współudział w dwóch napadach z bronią w 2000 r. Miał wówczas 17 lat. Podczas rozbojów pełnił funkcję kierowcy. Razem z nim sądzeni byli jego czterej koledzy w wieku od 16 do 19 lat. Oskarżeni zabierali swoim ofiarom nie tylko pieniądze, ale i ubrania.
Łaska dla Sobotki po aferze starachowickiej
W grudniu 2005 roku, na finiszu własnej kadencji, prezydent Aleksander Kwaśniewski zastosował prawo łaski wobec byłego wiceministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Sobotki, łagodząc mu karę pozbawienia wolności do 1 roku, z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat. Naraził się tym na zarzut złamania prawa, bo nie znał akt sprawy, a do wyroku nie było jeszcze nawet napisane przez sąd uzasadnienie.Sprawa była jednym z gwoździ do trumny SLD. Oto bowiem w 2005 r. sąd uznał Sobotkę za winnego ujawnienia tajemnicy państwowej i służbowej, godzenia się na utrudnianie postępowania karnego i narażenia działających "pod przykryciem" policjantów w trakcie zakupu kontrolowanego broni palnej, amunicji i narkotyków. Skazał go za to na 3,5 roku więzienia. W ten sposób utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach w tej sprawie. Jednocześnie skazani zostali byli posłowie Jagiełło (na rok) i Długosz (półtora roku).
Ale Aleksander Kwaśniewski zastosował prawo łaski wobec Sobotki (bez wglądu w akta sprawy, którymi nie dysponował), z kolei jego koledzy — Jagiełło i Długosz — jej nie dostąpili.
Zbigniew Ziobro, ówczesny minister sprawiedliwości, uznał, że głowa państwa złamała nie tylko obyczaj, ale i prawo. Radość z ułaskawienia Sobotki wyraził skazany za "przeciek starachowicki" były poseł Henryk Długosz. Z kolei obecny prezydent, a wtedy wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski, powiedział: — Motywacja prezydenta była prosta: chciał pomóc koledze uniknąć więzienia.
Komorowski
Dług" z lat 90. spłacony
"Dług" zebrał kilka nagród filmowych. Pierwowzory bohaterów filmu trafiły za to do więzienia. A do głowy państwa wnioski o ułaskawienie. Prezydent Bronisław Komorowski na początku swojego urzędowania ułaskawił Artura Brylińskiego, który został skazany w 1997 roku na 25 lat więzienia za zabójstwo dwóch gangsterów.
Skazany nie siedział już wtedy za kratami, bo parę lat temu były już minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarządził przerwę w odbywaniu kary. Zrobił to po zapowiedziach prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który mówił o ułaskawieniu Brylińskiego.
Spośród pozostałych dwóch sprawców zbrodni, także Sławomir Sikora został ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w ostatnich dniach jego urzędowania w 2005 r., zaś trzeci wspólnik — którego rolę sąd uznał za pomniejszą — odsiedział już swój wyrok.
Historia sprawy sięga lat 90., kiedy trzech młodych biznesmenów wplątało się w układy z Grzegorzem G., zajmującym się handlem kradzionym towarem i wymuszaniem fikcyjnych długów. G. zażądał od nich zwrotu nieistniejącej pożyczki. Szantażował, groził śmiercią, zmuszał do przestępstw. W marcu 1994 r. Bryliński z kolegami zwabił G., który przyjechał ze swym "ochroniarzem". W mieszkaniu Sikory skrępowali ich, wywieźli do lasu pod Maciejowicami, gdzie prześladowcy zostali zabici — nożem i tasakiem.
Te zdarzenia stały się kanwą głośnego filmu Krzysztofa Krauzego pt. "Dług". Reżyser nie ukrywał, że film był głosem za łaską dla sprawców zbrodni.
1
Widzę że ludzi grzeje sprawa panów W. i K. Zacząłem sprawdzać kogo ulaskawili kwachu i agent wałęsa czy komorowski i to są dopiero kwiatki. Zapraszam do komentarza bo dużo tego jest (z artykułu Onetu bodaj 2011 rok.
3
@Kgorecki2500 I bardzo dobrze. Jak mam umowę to mam jej przestrzegać. Była np umowa że ma być jakiś % PKB na wojsko a ktoś tego nie robi to nie powinien nic oczekiwać. Jak ja kupię ubezpieczenie i za chwilę stwierdze " a uj miałem płacić 1000 rocznie ale zapłacę 250" to mnie nikt po plecach klepał nie będzie mówiąc "ok dobrze jest. Ze wszystkim panu pomożemy" tylko mnie wywalą.
0
@macio_944 @MateuszDoniec
"Muszą" nie chcesz nie ogladaj. Nikt nikomu z pistoletem przy głowie nie każe na to patrzeć. Żarty żartami ale bez przesady mecz się odbędzie czy będziemy oglądać czy nie.
1
@arasz1819 Tak samo jeździli do alimenciarza kijowskiego (specjalnie z małej bo go nie szanuję) czy jak było temu dziadowi z KODu. Ludzie to się powinni przede wszystkim zastanowić i przestać się dawać rozgrywać. Tu się zmienia rząd i zmieniają się uciskani a więc i ci którzy robią marsze.
0
@Nazio_87 To ten legendarny Władysław Frasyniuk który był oskarżony o zniesławienie żołnierzy polskich ale jest za bardzo LEGENDARNY żeby go skazać?
0
@Gall No nie wiem bo Lotem tak zarządzali że chcieli sprzedać niemcowi. Nie pamiętam jaka była sytuacja Orlenu ale wiem że była mafia paliwowa na poziomie niespotykanym w Europie. A teraz jak sam mówisz jest to kolos.
0
Jak nie idzie to nie idzie.... jak nie chcę wpaść to nie ma bata nie wpadnie...
2
@adamLeo66 @Gall Czyli co robiła wcześniej? Tankowała na stacji? Wszyscy wiemy a niektórzy powinni przestać się oszukiwać że Donek ściemnia i teraz będzie tak samo program "rodzina na swoim" tylko że w wykonaniu po. Z czasem w radach nadzorczych zasiądą znajomi mierni ale wierni bo to w Polsce norma "teraz nasza kolej teraz my jemy".
Zabawne jest to że teraz pis będzie płakał o nepotyzm w spółkach skarbu państwa a ludzie za kilka lat zapragną "zmiany" i wybiorą pis bo przecież "tak zle jak za po to jeszcze w tym kraju nie było".
0
@Gaz Czasy kiedy przyjęcie pilki nie było wyzwaniem. Może kiedyś wrócą...
0
@Emhyr Wolę zobaczyć "New training effect" a nie "New training kit"....
0
@MarioVeB! Ale gorsza od wiosny lata i jesieni.
1
@esem91 Ciekawe co to za antysemitnik narysował. Gdzie jest instytut monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych?