0

Życie nie może być jednostajnym pasmem samych sukcesów i udanych decyzji. Szczególnie gdy sam masz mały wpływ na kolejne zwycięstwa. A tak właśnie w piłce nożnej jest. Kadra składa się z mniej więcej 23-25 piłkarzy, całej masy pracowników i specjalistów. Czy jedna osoba - trener działając w pojedynkę może magiczną różdżką nagle wszystko ulepszyć. Nie sądzę. Na sukces w kopanej składa się tak wiele czynników, że wpływ trenera wg mnie można uznać za znaczący, ale nie decydujący. Czasami chce się za bardzo i nie wychodzi. Najważniejsze jest żeby z porażek i upadków szybko się podnosić i wyciągać wnioski na przyszłość.
Także kredyt zaufania do Lucho pozostaje bez zmian na wysokim poziomie i czekam na uruchomienie zabójczej maszyny z Camp Nou, bo jak na razie jeszcze stoi w garażu, ale już słychać jej groźne pomruki. Już wzbudza strach w przeciwnikach, a to dopiero początek.

0

Źle mu patrzy z oczu, nie chcę go w Barcelonie.

0

Panie, ja zdawałem maturę, a nie geografię ;) Nie zrozumiałeś ironii.

1

Ramos jak Panenka. Pedro Pedritoo znów strzelił dla reprezentacji. Jest geniusz.

12

Wszystko się dzieje za szybko jeśli chodzi o Munira. Co się stanie w jego głowie, gdy Lucho powie mu: "Swoje zrobiłeś, teraz wracaj do Barcy B. Jak będziesz potrzebny, to się odezwę." Aż strach pomyśleć, ale tak się może stać. Jedynym rozwiązaniem jest nieoficjalne pozostawienie go w pierwszej drużynie. Tak jak było z Tello.
5-1 ze słabą Macedonią i już koniec kryzysu? Polska wygrała 7-0 i idąc tym tokiem rozumowania jesteśmy najlepsi na świecie.

0

Szukał odmiany ;) Każdy wie, że w Europie nie trzeba za to płacić, wystarczy mieć znane nazwisko. Zresztą nieważne, to jest wielki biznes i tego nigdy nie zrozumiem.

15

Proponuję na pocieszenie zorganizować mu orgię w Londynie.

0

Nie ma co dramatyzować, po prostu obawiam się, że Barcelona może mieć duży problem z Ibracadabrą. O ile jeszcze Silva jest świetnym stoperem, to Luiza za takowego nie uważam. PSG jest świetnie poukładany i zgrany ze sobą. I właśnie tego się boję. Dodać jeszcze tego niesamowitego Zlatana i jest ciekawie.

1

Pragnę jedynie zauważyć, że swoje najlepsze lata reprezentacja Hiszpanii jak i sama Barcelona przeżywały, gdy w kosmicznej formie był Xavi. Jak Generał zniżał pułap, to ww zespoły również. Wiem, że jeden środkowy pomocnik sam meczów nie wygrywał, ale coś w tym chyba jest. Przypadek? Nie sądzę.
OT: Ibra nadal strzela jak szalony. Jak Barcelona go zatrzyma w CL?

2

Przeczytałem właśnie, że Zubi zapowiedział odejście Alvesa po tym sezonie. Ciekawe czy to prawda.
Nie ma się co jarać Argentyną. Wygrali mecz o pietruszkę, a przegrali prawdopodobnie najważniejszy w życiu tej grupy piłkarzy.

0

Na chwile obecną Masche podstawowym stoperem nie jest, tak jak ter Stegen podstawowym bramkarzem. A Suareza nie ma do listopada praktycznie.

0

Alex "Wóz z gnojem" Song został wypożyczony, gdyż nikt nie chciał go kupić, więc można powiedzieć, że już go w Barcelonie nie ma.
Decyzje są takie jakie są, teraz trzeba realizować kolejne cele, a oceniać będziemy nieco później.

0

Ilu podstawowych zawodników brakowało? Iniesta, a Neymar wszedł w drugiej połowie. Tyle na ten temat.

37

Nowy Larsson? Tylko skończony baran mógł porównać Sandro do Henka. Sandro to na razie dobrze zapowiadający się napastnik, który musi pracować nad dołączeniem do pierwszej drużyny, gdzie przyjdzie mu rywalizować o miejsce ze światową elitą. Dołożył raz nogę i już robią z niego Króla Paryża. Ale żenada.

6

Dlaczego nie gra Bartra? Dlaczego nie dostanie swojej szansy Montoya?

0

W ostatni dzień okienka wszystko się może zdarzyć. Może ktoś dołączy jeszcze do Barcelony, np. Marco Reus.

1

A z tych 19 wrzutek ile trafiło do piłkarzy Barcelony?

0

To teraz możesz oficjalnie zostać majstrem po wielu testach i upokorzeniach ze strony starszych "kolegów" na budowie.

6

Wydaje mi się, że wczoraj do przodu grał jedynie on i Messi, ale to akurat nie istnieje od wczoraj. Prezentuje się nieco lepiej niż to miało miejsce w ostatnim sezonie i cieszę się, że został. Sam byłem za tym, żeby odszedł, ale na rynku nie ma nikogo sensownego do zastąpienia Alvesa za normalne pieniądze. Niech jego forma tylko już rośnie, a wszyscy będziemy zadowoleni.

0

Tatuś wczoraj pisał, że powinien zagrać od pierwszej minuty Xavi z Rakiticem w pomocy, ale jak widać Lucho tatusia nie posłuchał i oglądaliśmy średnie zawody w wykonaniu Barcelony. Dopiero jak na boisku zameldował się Generał, to piłka zaczęła chodzić inaczej. El Madrigal to nie miejsce na eksperymenty, a Rafinha miał problem z zorganizowaną grą obronną Villareal. Może gdyby w ataku było trzech Messich, to gra wyglądałyby lepiej? Albo choć 10 w składzie? Znów cały ciężar gry spoczywa na jego barkach. Dobrze, że pomaga mu Alves. Niech Lucho szybko wyciąga wnioski, bo rywale nie położą się na boisku.

0

Podyskutujemy w maju, choć wolałbym w czerwcu po finale LM.

0

Messi się go spytał czy podoba mu się Rafalala i chciał sprawdzić reakcję.

2

Cristiano mówi: Zatrudniłem nowego polskiego tłumacza. Za 15 minut u mnie i śmiejemy z internetowych napinaczy.

2

Prawda jest taka, że ani jeden ani drugi święty nie jest ("święty" jest tylko Iker Casillas), tylko media napędzają jedną stronę na drugą w mojej opinii faworyzując Leo Messiego. Pewnie obydwaj bardzo się szanują, wysyłają sobie smsy na święta i przekazują znak pokoju w kościele. A w wolnym czasie naśmiewają się z tego "konfliktu" licząc setki euro, które wpłynęły na konto podczas drzemki po obiadku.

0

Znaczy się tak: wystąpi na pewno Rakitić i wg mnie zagra bardziej z przodu na pozycji Iniesty, bo swoją szansę dostanie właśnie Xavi. Villareal to raczej nie miejsce na eksperymenty z młodzieżą od pierwszej minuty.

4

Xavi ma okazję, żeby udowodnić wszystkim wątpiącym w jego formę niedowiarkom, że są w błędzie. Zapewne wyjdzie w podstawowym składzie u boku Rakitica. Chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, gdy na taki mecz wyskakuje nagle Sergi "daleko nie podam" Roberto. Rafinha to nie ta pozycja, więc zobaczymy dziś Generała na boisku. I bardzo dobrze, bo jestem ciekaw co pokaże. Więcej mobilności i więcej gry do przodu - taką mam nadzieję.

0

Czemu nie powołał Messiego? Strasznie słaby ten atak.

4

A później do Faktu, że wyniki losowania pojawiły się dwie godziny przed tymże losowaniem i 107 zł do kieszeni.

3

To teraz wypisać wszystkie możliwe kombinacje, uruchomić photoshopa, znaleźć grafikę z poprzednich losowań i założyć dużo kont na twitterze. Finał pozostawiam wszystkim trzeźwo myślącym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?