KingLeonidas
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
29 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Tylko się trzeba cieszyć, że nie dali każdemu po jakimś osikowym kołku i małym drewnianym młotku.
Po co nam Suarez, mamy przecież Munira.
8
Pozwólcie, że podzielę się pewnymi spostrzeżeniami. Nie oglądałem żadnych wcześniejszych meczów pretemporady, bo i po co. Drużyna dopiero teraz jest skompletowana, trenują wszyscy razem i zaczyna to mieć ręce i nogi. Ale bacznie śledziłem wyniki, oceny, komentarze.
Co mogę powiedzieć? Barcelona powoli wraca na swoje tory. Widać jakąś wizję gry, zaangażowanie, głód piłki i bramek. Czy to ręka Lucho czy sami zawodnicy trochę się chcą pokazać - pewnie jedno i drugie. Nie oczekuję 6 pucharów czy potrójnej korony, bo to jeszcze za wcześnie, bo brakuje zgrania, taktyka się "dociera". Ale oczekuję gry od pierwszej do ostatniej minuty na wysokich obrotach. Z wypełnianiem wszystkich założeń taktycznych.
Mam centralnie gdzieś obsadę pierwszej jedenastki w oparciu tylko i wyłącznie o nazwiska. Mają grać Ci, którzy są w najwyższej formie. Którzy ciężko na wyjściowy skład pracują. Munir na boisku, a Pedro na ławce? Czemu nie? Mathieu i Bartra jako dowódcy obrony? Proszę bardzo.
A teraz pora na wyróżnienia: Lucho za głowę na karku (pozostawienie Xaviego i danie szansy Alvesowi oraz stawianie na młodzież), Rakitić za nową jakość w środku pola (oczarował mnie, bo od razu chce być królem jak w Sevilli i jak na razie świetnie mu to wychodzi), Munir za bramki i pressing, Rafinha za to, że haruje dla kolegów na boisku.
PS. Gdy wczoraj na boisku pojawił się Sandro, to łapałem się za głowę czemu ten piłkarz gra jeszcze w Segunda Division. Szybko na wypożyczenie, albo do notesu Lucho. Będzie z niego pożytek.
4
Podobno Suarez ma wyjść na prezentację w stroju Blade'a. Chodzący za dnia. Już nie mogę się doczekać. Oby Mathieu zdążył zgasić papierosa,a Xavi przystrzyc trawę.
0
Panie kolego ten kanał można znaleźć bez problemu w internecie, czasami oglądałem na nim mecze i byłem zadowolony. Wiem, że to nie to samo co satelita, ale jak ktoś jest pod ścianą to i na necie obejrzy.
0
Jeśli miałby przyjść Cuadrado i odejść Alves to takiego posunięcia zupełnie bym nie zrozumiał. Oddajemy obrońce i bierzemy skrzydłowego. Chyba, że do drużyny dołącza ten nieszczęsny Douglas, jako rywal Montoyi. No i jest Cuadrado, Montoya, Douglas. I żaden z nich nie jest w stanie zapewnić spokoju na prawej stronie. Od razu zaznaczam, że Alves spokoju nie gwarantuje, ale zagrał już tyle ważnych spotkań w życiu, że doświadczeniem zjada wszystkich trzech. Zresztą jako przeciwnik Alvesa cały czas liczyłem na transfer kogoś na odpowiednim poziomie. Jak widać, nikt taki nie przyjdzie, więc Alves musi zostać.
0
No to dziś pewnie zobaczymy pierwszy raz trio, które ma spowodować zawał serca każdej defensywy. Kolejny raz dopiero pod koniec października, więc trzeba się pokazać z jak najlepszej strony, żeby zdobyć przychylność prasy i kibiców. Ale ja się tym nie martwię, bo za jakiś czas Luis znów ugryzie i wtedy media go zniszczą. Także na chwilę może sobie zagwarantować spokój, o ile dostanie trochę minut w meczu. Jak będzie współpracował z Messim - to chyba najważniejsze pytanie.
0
www.ironia.pl
0
Uderzenie można oddać, ugryzienie nie bardzo ;) A jak już nie możesz sam, to kolega z drużyny zawsze chętnie pomoże. Przerabiałem to wiele razy.
1
Zgadzam się. Już dawno temu powinna być wprowadzona jakaś pomeczowa weryfikacja fauli i prowokacji.
Ale to nie o tym tutaj piszemy. Gdyby Luis trafił na takiego Cantonę, to musiałby przejść operację twarzy. Może by to go czegoś nauczyło. A tak to praktycznie czuje się bezkarny. Żadnej skruchy, posypania głowy popiołem.
1
Jak dla mnie mogą go nawet na rok zdyskwalifikować. Takich ludzi się leczy, a nie pozwala im na uprawianie zawodowego sportu.
1
Faule to temat, który już dawno temu powinien zostać załatwiony. Tylko, że faule są od zawsze nieodłącznym elementem gry. Zdarzały się i będą się zdarzać. Nawet jak są zamierzone, celowe i nastawione na zrobienie krzywdy, to i tak cały świat uzna, że jest to element piłki nożnej.
Natomiast gryzienie po raz kolejny, bo ma się problem w głowie nie powinno mieć miejsca nigdzie. Iron Mike ugryzł tylko raz, będąc pod wpływem prochów i każdy wie jaki to miało skutek. Luis robi to już trzeci raz - recydywa.
5
Jedyna słuszna decyzja jaka mogła zapaść. Brawo TAS. Kretyńskie zachowania trzeba tępić.
Kolejne ugryzienie powinno skutkować 8-miesięcznym zawieszeniem, wizytą w "Rozmowach w toku" i zamiataniem ulic Barcelony w stroju Genowefy Pigwy.
0
Ciekawe kto za kilkanaście minut zatańczy z radości?
Przeczuwam, że Taselona.
0
1. Andres Iniesta.
2. Franck Ribery.
3. Manuel Almunia.
20
A Luis na zdjęciu pokazuje: "Już mam trzech na koncie. Ty możesz być następny. Hahaha."
0
Jak co roku mnóstwo pytań. Sporo niewiadomych, jeszcze więcej niż zwykle, bo drużyna głęboko odnowiona. Trzeba dać im duży kredyt zaufania, takie roszady przeprowadza się niełatwo. Wymagają wiele czasu i poświęceń. Także czasami ofiar. Na dobrą sprawę kilka miesięcy potrwa samo zgranie niektórych piłkarzy. Jak jeszcze przyplączą się kontuzje czy wykluczenia, to może być bardzo ciężko. Ale systematycznie do przodu, trzeba robić swoje cały czas i wyciągać wnioski z błędów. Lucho musi być liderem, który nie będzie bał się podejmowania kontrowersyjnych decyzji. Musi pociągnąć całą drużynę za sobą. A niektórzy piłkarze powinni schować swoje ego i zacząć zachowywać się jak na profesjonalistów przystało.
10
2
Niech się cieszy piłką jak najdłużej. Tyle mu zostało. A jak już skończy kopać, to niech wraca do Barcelony. Ma tu jeszcze dużo do zrobienia.
9
Iniesta poruszył bardzo ważną kwestię. I mam nadzieję, że nie powiedział tego pod publiczkę. Wymagający trener, wszystkie ćwiczenia z piłką, wierzymy w niego, aspekty techniczne. Mówi to piłkarz, który ostatni sezon miał słaby, jak większość w Barcelonie. Wierzę, że Lucho przywrócił im radość gry. Xavi trenuje jak nigdy, stary wyjadacz uwierzył w obietnice swego kolegi z boiska. Mathieu zamierza udowodnić, że może być obrońcą nr 1 w Barcelonie, Wzięty z rezerw Munir gra pressingiem lepiej niż Alexis. Są to małe kamyki, które mogą spowodować lawinę. Dawno już tego nie było w Barcelonie. Teraz przed Lucho największe wyzwanie. Okiełznanie morderczego trio w ataku. Czy spowoduje, że każdy z nich będzie pracował dla drużyny? Oby tak.
4
Widzę, że Nikoś Dyzma ma się całkiem dobrze. Kiedy w końcu ktoś tam w Argentynie pójdzie po rozum do głowy i zatrudni odpowiedniego fachowca?
2
Uraz ter Stegena spowodował ten kloc Song. Pewnie się zapatrzył na swoje nowe buty. Wg wstępnych diagnoz Niemiec ma pauzować 2-5 tygodni. Szkoda, bo to on miał być nowym numerem jeden. Czy Masip dostanie szanse? Jeśli tak, to ją powinien wykorzystać.
4
Fajny meczyk zobaczymy dziś wieczorem. Bardzo jestem ciekawy co pokaże Hames. No i liczę na pojawienie się Krychowiaka na boisku.
Nie wiem po co się tak upierają przy tym Cuadrado. Kosmiczne pieniądze, a na obronie i tak nie zagra. Typowy skrzydłowy, wg mnie niepotrzebny. Mamy Pedro Pedritooo. Szkoda, że o Piszczka nie powalczą.
0
Palenia popierają Ci, którzy palą, reszta neguje.
1
Palenie nie ma tutaj nic do rzeczy. Boski Johan jarał szlugi nawet w przerwie meczu, a i tak robił co chciał z przeciwnikami.
1
OT: Mający epizod w rezerwach Barcelony Mauro Icardi zostanie w Interze Mediolan. Klub odrzucił ofertę ok. 25 mln euro za piłkarza. Rocznik 1993. Może być z niego niezły gracz.
1
Ten pan powinien jak najszybciej szukać minut. Nie gra dużo, a jak już wychodzi na murawę, to prezentuje się przeciętnie. Żeby nie napisać słabo. Osobiście nic w nim nie widzę. Xavi, Iniesta, Rakitic, Busquets, Mascherano, Rafinha, Songa nie liczę, bo raczej odejdzie. W kolejce stoi młodzież, którą Lucho bacznie obserwuje. Niby jest tylko 4 ofensywnych pomocników, ale za to jakich. Znów nie pogra. Wypożyczenie byłoby najlepsze dla niego.
19
I takie coś to ja rozumiem. Stabilny obrońca, typowy środkowy, ogarnia grę w powietrzu, potrafi się ustawić. Pique na trybuny i po potrójną koronę.
3
Nie wiem jak Wy, ale ja tęsknie za Alexisem. Nie zostawił po sobie ani żółtej karteczki na stole ze wspomnieniami, ani nowego adresu szminką na lustrze. Zostały mi tylko miłe chwile w pamięci.
0
Da się odkręcić jeszcze ten transfer. Przecież Bojan idealnie pasuje do ataku Barcelony. Łowca bramek lepszy niż Luis "Gryzialdo" Suarez.
0
Oglądałem go w tamtym sezonie. Analizowałem różne statystyki. Wróżę mu ławkę. Solidny popełniacz błędów. Może mnie do siebie przekona, a może nie.