0

No cóż, musi się dobrze zastanowić na swoją przyszłością, bo ta decyzja może być i fundamentem pod wspaniałą karierę, jak również powolnym staczaniem się na równi pochyłej bez możliwości odzyskania blasku. I to bez znaczenia czy zostanie w Barcelonie, czy odejdzie. Jego los, jego kariera, jego wybór. Powrót na CN może mieć zamknięty. W La Masii aż roi się od zawodników mogących nagle wybuchnąć wielkim talentem: Sergi Roberto, Rafinha, Samper i inni. Xavi powoli odsuwał będzie się w cień, czy nastepca zostanie Busquets czy Cesc? A może ktoś zupełnie inny? Czy pozostanie Thiago w Barcelonie da mu z automatu pierwszy skład za "x lat"? Szybka i meska decyzja jest potrzebna, bo przecież juniorem nie jest. Nie ma tu żadnej analogii do sytuacji Cesca. Odszedł 16-letni piłkarz z potencjałem, Wenger dał mu wszystko, co obiecał i wyrósł świetny i uniwersalny piłkarz na poziomie światowym. Ale przepaść między wiekiem 16, a 22 lat jest przeogromna. Tu nie ma miejsca na złą decyzję, margines błędu jest niewielki.
Oby Thiago wybrał najlepiej przede wszystkim dla siebie. Czy korzyści obejmą też Barcelonę? Tak, obydwu przypadkach. Albo kasa, albo perspektywiczny zawodnik.

0

Uwielbiam oglądać reprezentacje z krajów o małej liczbie mieszkańców, gdzie piłka nożna jest tak popularna jak bieganie nago po ulicach. Ci piłkarze nie są żadnymi gwiazdami, zarabiają wykonując inne zawody, trenują rzadko, a potrafią wyjść na stadion i zagrać z sercem przeciwko takim światowym tuzom. Nie liczy się wynik, a zaangażowanie i dobra zabawa.

0

Stopa
Dawno takiego popisu inteligencji nie widziałem. Będzie powód do prężenia piersi wśród kolegów.

0

Kto jeszcze nie mówił o Mourinho? Chyba niewielu zostało.

0

Sfinks twardy i nieustępliwy. Musi grać Casillas, musi Arbeloa. Gra defensywna oparta na Realu, ofensywna na Barcelonie. Czyli jednak się da zorganizować grę tak, żeby powalić takiego mocnego rywala na kolana. W klubie nie zachwycają, ale Sfinks robi wszystko, żeby na boisku była drużyna, a nie tylko same nazwiska. On potrafi, inni chyba nie.

0

Szczerze i po ludzku jest mi go po prosta szkoda. Oddał wszystko dla klubu i nadał chciałby zostać w Barcelonie. Ale tutaj dla niego nie ma już miejsca, stwierdzam to z bólem serca. Powodzenia mistrzu w dalszej karierze i życiu.

0

Podajcie sobie dłonie i przetrzyjcie oczy. Świat, w którym żyjecie nie jest taki prosty.
"Oceniam ten sezon na szóstkę" - słowa Rosella, które ciągle tkwią w mojej pamięci. Zero krytyki.
"Nie skarżymy się na sędziów, ale nie mieliśmy szczęścia w różnych dwumeczach. Zobaczymy czy za rok będzie lepiej "
Tak, tak tylko w Madrycie mówią o sędziowaniu. W Barcelonie nikt o tym nie wspominał. Ani prezydent, ani dyrektor, trener pierwszy, zastępca, a nawet Iniesta. Reszty wymieniał nie będę.
Jest takie piękne słowo "hipokryzja". Tutaj mamy jej kwintesencję.
Zero charakteru i niewiele więcej honoru.

0

Odniosę się tylko do ostatniego Akapitu, bo reszta to zwykłe gadanie ogólnikami, jak to bywa u Hrabiego.
Zarzucanie czegokolwiek sędziom jest oznaką słabości i bezsilności: my wszystko super, a sędziowie przeszkadzali. Jeszcze niech powie, że nawet pomogli bramkę zdobyć, a co. Jedź Panie na wakacje, bo główka musi odpocząć przed kolejnym sezonem.

0

Wyluzuj kolego, w nikogo to bezpośrednio nie uderza. Oczywiście przy założeniu jedynej i słusznej orientacji.

0

Przewidywania przyszłości się nie podejmę. Jeden wróżbita na tej stronie jest. Nie będę mu przeszkadzał.

0

Jako jedyny szuka sposobu uratowania Leo.

0

Najlepiej odwraca uwagę folia bąbelkowa. Jak się nią strażnicy zajmą, to masz drogę wolną ;)

0

Źródło: Mundo Deportivo
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

0

Pomyliłeś tok myślenia, on im zapłaci, a one zwabią strażników w zasadzkę machając rzęsami i nie tylko. Pewnie o to chodzi.

0

Weź jeszcze mydło w płynie, żeby się nie schylać ;) Najlepiej dużo mydła.

0

Wideo nagrywane dolnopłukiem chyba.
Cieszy bramka Alexisa. Oby już zapomniał o swej niedyspozycji i grał na swoim poziomie w klubie. O Vidala biją się wielkie kluby.

0

Nie porównuj obrony Hiszpanii do Argentyny. Tym bardziej, że w razie pomyłki Iker potrafił uratować tyłek.

0

Barcelona też miała Bayern roznieść w pierwszym meczu. Nawet miała być manita w rewanżu ;) Życie zweryfikowało wszystko.

0

Jakby patrzeć tylko na atak, to Argentyna byłaby faworytem mistrzostw świata. Na papierze w tej formacji wyglądają na najmocniejszych. Ale nie ma kto nimi pokierować w środku pola. Bloki defensywne to słaby punkt, a przecież drużyna ma tworzyć monolit i tylko zrównoważenie w poszczególnych formacjach może przynieść sukces. Jak brakuje równowagi to później się notuje wyniki 0-7 w dwumeczu.

0

Gdy Argentyna wyjdzie z grupy i trafi na jakąkolwiek drużynę z mojego zestawienia to tylko geniusz Messiego i Aguero może ich uratować.
Słaby bramkarz, fatalna obrona, pomoc zebrana do kupy dość przypadkowo - ja im sukcesu nie wróżę.

0

Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia, Francja, Anglia, Portugalia, Brazylia.

0

Nie mów hop. Poza tym na Mundialu zdziwię się jak wyjdą z grupy.

0

Bo Argentyna jest przesłaba i polegnie szybko na Mundialu, o ile na niego awansuje ;)

0

Geble
Ale nie sądzę, że Perez wyłoży kwotę porównywalną do transferu Cristiano za Garetha. Pamiętamy jaki sezon zaliczył wtedy Cris i że zgarnął głównie za to ZP. Kwota w granicach 60-70 milionów to optimum za kogoś takiego.

0

Czytasz głupoty i tylko na podstawie plotek wyrabiasz sobie opinię. 100 mln to kwota transferu i ewentualnych pensji przez bodajże 4 sezony. Wygląda to trochę szokująco, ale nie inaczej jest w przypadku Neymara: 57 transfer + 5 sezonów po ok. 7 milionów (zarobki) = 92 miliony euro. Z tą różnicą, że Bale to zawodnik poziom wyżej od Neymara i o wiele bardziej doświadczony.

0

Szanowna Pani Redaktor:
- na ile taki generalny remont wystarczy? Konstrukcje żelbetowe mają swoją z góry ustaloną "żywotność", której się nie przeskoczy nawet generalnymi remontami co 5 lat,
- koszt remontu to zawsze koszt szacunkowy, często kwota wzrasta o 10-20%, i zdarza się wzrost kosztów o kwotę 30 i więcej %, szczególnie w przypadku obiektów o większej kubaturze i jak to się mówi "wiekowych". CN spełnia obydwa te założenia,
- "zmęczenie materiału" konstrukcyjnego jakim jest żelbet pod wpływem obciążeń dynamicznych (głównie chodzi o drgania własne), a co za tym idzie wpadanie w nawet niewielki rezonans (stadiony piłkarskie są na to bardzo narażone) to mord dla elementów nośnych, ich wymiana to zawsze ogromny koszt,
zrobienie ze starego CN muzeum, czy też zburzenie i zagospodarowanie terenu pod inną inwestycję to koszt, który obniży kwotę przeznaczoną pod nowy stadion.

0

Prędzej czy później Camp Nou zostanie rozebrane, więc trzeba się z tym pogodzić.

0

Jak znajdą źródło z wielką kasą, to po Camp Nou nie zostanie kamień na kamieniu. Remont to inwestycja droższa niż nowy stadion.

0

A ja się boję, że znów obronimy się jednym tytułem (La Liga, bo Real się nie pozbiera po Mou na równy i wysoki poziom; albo CdR, bo nie trafimy na Real) i Rosell powie, że sezon był znakomity, a Tito kontynuuje dzieło poprzednika i jest wierny filozofii.

0

23.00

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?