0

Kontynuując poprzedni komentarz:
Potrzebny jest transfer klasowego stopera, tzw. "czyściciela". Wystarczy, że będzie dowodził formacją i wybijał piłki w trybuny. Tylko i aż tyle. Ale podstawową kwestią jest rozwiązanie kwestii personalnych. Co z Abidalem? Czy z powrotem wskakuje Muniesa do pierwszego zespołu? Co robimy z Bartrą? Trzon jest: Pique, Puyol, Mascherano, Alba, Adriano, Montoya, Alves. 7 zawodników na 4 pozycje. Transfer stopera daje liczbę 8 i nadal nie wiadomo co z wymienioną wyżej trójką. Nawet jakby ktoś z pary Montoya - Alves zdecydował się na wypożyczenie/odejście to zostaje Adriano, a na lewego zmiennika dla Alby zawsze kogoś znajdziemy: Muniersa, Abidal, Planas?
O transferze bramkarza pisałem wcześniej.

0

Czemu Barcelona traci tyle bramek?
- zacznijmy od bramkarza: finał CL pokazał, że jeden człowiek na tej newralgicznej pozycji potrafi trzymać wynik przy wielkim naporze wroga. Obecny sezon nie należał do Valdesa, o dzwio po ogłoszeniu decyzji o odejściu zaczął bronić lepiej. Teraz odchodzi i klub zasilić musi albo ktoś mega utalentowany, albo z wielkim nazwiskiem;
- kontuzje poszczególnych zawodników, w tym także Puyola: wybijały z rytmu meczowego i miały wpływ na indywidualną formę;
- pochodna kontuzji: problemy z ustawieniem całego bloku, brak zgrania, zrozumienia, brak monolitu, łatanie dziur zawodnikami z innych pozycji;
- słabsza forma Sergio i gorsze asekurowanie linii defensywnej, dotyczy również Xaviego;
- niższe loty Alvesa;
- bardziej ofensywna gra Alby, co powodowało spore luki;

0

Cieszy wynik, zastanawia styl gry. Czemu na boisku nie widzimy takich piłkarzy jak Montoya, Bartra (swoją drogą chyba został już skreślony przez Tito), może więcej minut dla Tello. Gdzie piłkarze z Barcy B?
Aż tak bardzo zależy im na 100 punktach? Nic się już kupy nie trzyma w decyzjach trenerskich. Bartra be, Adriano super, a i tak na ławce siedzi.

0

Czyli mam rozumieć, że skrzydłowi nie strzelają bramek? Jak np. Cristiano?

0

Przed nim wyzwanie 47 bramek w 49 meczach. Czy przyćmi legendę wielkiego Ronaldo?

0

Neymar, Adriano, Alves - już jest 3, a dojdzie jeszcze Rafinha. Gdzie takiej matematyki uczą?

0

Jak faktycznie transfer zamknął się kwotą 54 miliony to Neymar będzie musiał wiele potu i krwi przelać na boisku, żeby uznać inwestycję za udaną.
Proszę nie piszcie ciągle, że będzie super, że wszyscy mają się bać. Nie róbcie Boga z piłkarza, który jeszcze w Europie nie grał. Przed nim długa droga na szczyt. Oby tam dotarł, oczywiście w barwach Blaugrana i utrzymywał się na nim jak najdłużej. Na razie trzeba cierpliwie czekać na presezon i wierzyć, że szybko się zaadaptuje. A czas pokaże, czy faktycznie taki z niego kocur ;)

0

Bayern to zdecydowanie najmocniejsza ekipa w Europie, oczywiście na obecną chwilę. Zasłużenie wygrali CL, wypada im tylko pogratulować.
Robben zwierzak - gdyby ktoś taki hasał po skrzydle w Barcelonie, może Guardiola będzie chciał się go pozbyć.

0

Nawet JdS jest na zdjęciach. Włożył dużo serca i sił w ten tytuł.

0

A wiadomo już gdzie odchodzi?

0

Gdzieś tam ptaszki ćwierkają, że Guardiola będzie chciał sprzedać Robbena. Wiem, że to egoista perfidny, nie wyszło mu w Realu i ogólnie nikt go nie lubi, ale co robił w półfinale to jego. Zresztą wystarczy pooglądać Bayern i wyłania się obraz skrzydłowego z jajami. Mega szybki i zwrotny. A jego cena nie byłaby raczej wysoka. Zostały mu dwa lata kontraktu, a na światowym poziomie jeszcze chwilę pogra. Teraz skończy 29 lat, więc juniorem nie jest. Nikt się nad nim nie zastanawiał?

0

Nie chcieli 42, to teraz niech czekają. Żeby się tylko nie przeliczyli.

0

Tak, tak. Tylko, że jeszcze nie zakończyli swoich karier, więc z ocenami należy się wstrzymać.

0

Od kiedy wielką gwiazdą jest Campagnero czy Palacio? Reszta zawodników, których wymieniłes to solidni kopacze, oczywiście poza Aguero, bo to crack. A gdzie ławka rezerwowych? Di Maria to cień dawnego zawodnika, Higuain potrzebuje 5 okazji, żeby strzelić gola. Wielki Pastore, mający zbawić środek pola zwyczajnie sobie nie radzi.
Argentyna to zlepek indywidualności - tych małych i tych większych z geniuszem Messiego i Aguero. Nic nie wygrają.

0

Kiedyś był taki artykuł porównawczy ilu wychowanków wprowadził Pep do pierwszego zespołu, a ilu Tito. Wliczono w to także pojedyncze spotkania, jak też i presezon. Tito miał wynik 1: Carlos Planas.
Przy Pepie widniała liczba w okolicy 30. Wracając pamięcią wstecz do Ryjka znów widzimy masę wychowanków, na których stawiał.
Lepiej ustawić Adriano niż Bartrę, patrzeć na nędzne dośrodkowania Alvesa niż Montoye, trzymać Tello na ławce i trybunach.
Co do Thiago - stanął i stoi. Musi pójść do przodu, ale nie wiem czy Tito będzie potrafił z niego korzystać.

0

Tak sobie patrzę na powołania i trzeba załamać ręce. Obrona kiepska, bramkarz średni, brak rozgrywającego - czyli dajcie piłkę Messiemu, może uratuje tyłek. Jak ktoś jeszcze wierzy w ich wygraną na Mundialu za rok, to jest niepoprawnym optymistą.

0

Przecież już raz powiedział, że podoba mu się Chelsea ;)

0

Chyba media zrobiły już wszystkim papkę z mózgu. Gazety muszą się sprzedawać, ale codziennie informacja sprzeczna z dniem poprzedim to już za wiele.

0

Ucieszę się jak przyjdzie do Barcelony, ale oczywiście za rozsądne pieniądze. Jak pójdzie do innego klubu to trudno. Przeżyjemy ;)

0

Z moich skrupulatnych obliczeń w małym notesiku wynika, że oferta Barcelony za Neymara wyniosła prawie 42 mln euro. Kwota została odrzucona, czyli chcą więcej. On nie jest tyle wart na obecną chwilę. I nie sądzę, żeby Barcelona nagle wyskoczyła z kwotą większą niż 50 baniek. Coś tam na pewno podniosą, ale nie róbmy cyrku. Skoro Neymar chce grać tylko w Barcelonie niech się zgodzi na niższy kontrakt i "dołoży" przynajmniej część różnicy.

0

A czy kupowanie samych gwiazd da 100% gwarancji na dominację i zdobywanie pucharów? Widziałem już nie jedną drużynę budowaną na "gwiazdach". 1 na 5 odniosła oczekiwane sukcesy. Szybki przykład z NBA LA Lakers. Stworzyli Dream Team i ledwo doczłapali do Play-Off, by odpaść w pierwszej rundzie. Inny przykład? Cristiano, Kaka, Pepe, Coentrao, Xabi Alonso, Benzema, Modrić, itd. Czy osiągnęli aż tak wiele w porównaniu do wydanej kasy?
Trzeba mieć po pierwsze drużynę, jak chociażby Bayern. 20 zawodników na równym poziomie. Czy gwiazdą światowego formatu jest Dante, Alaba, Mandzukic, albo Muller? Pytanie też ile wydano na transfery niektórych piłkarzy - poniżej 10 milionów euro. Taką drogą trzeba iść, dorzucając najzdolniejszych wychowanków, których przecież nie brakuje.

0

No i dobrze. Teraz pora na ruch samego piłkarza.

0

Dzień zakończył się znów wspaniałym i rodzinnym akcentem.

0

Podobno ściana była czarna, a szprej biały ;) Aż strach pomyśleć czy jutro o 6 rano kolbami w drzwi nie załomocą...

0

Kuzynka Neymara napisała wczoraj szprejem na ścianie, że Neymar jednak zostaje w Santosie. Informację znalazła napisaną na kartce przytwierdzonej do cegły leżącej w jejpokoju obok rozbitego okna. Oczywiście charakter pisma należy do Neymara.

0

Nie rozumiem tego narzekania, że są słabsze ligi niż liga polska, a mają gwarancję fazy grupowej czy tam 4 rundy. Myślicie, że dostali to za darmo? Że ktoś patrzy na poziom piłki? Wywalczyli sobie wszystko sami w europejskich rozgrywkach, a teraz zbierają za to zasłużone nagrody.

0

Ale od nich nikt nie oczekiwał zbawienia reprezentacji i bycia nr 1 w każdym nowym klubie.

0

Żeby nie było - dla mnie kwota całkowita 50 milionów za transfer do podziału na 3 zainteresowanych to jedyne normalne oczekiwania. Jakby Santos chciał 50 za 55% praw to bym ich wyśmiał na miejscu Drakuli i kazał negocjować z KSZO Ostrowiec ;)
Żeby nie było 2 - 50 to i tak za dużo, chyba, że dostaniemy 100% praw do wizerunku.

0

Ten świat jest chory, a ta choroba ciągle postępuje. I ma się całkiem dobrze.

0

Geble
"oferta Barcelony była zdecydowanie zbyt niska" - dawali 23, a Santos niby ma się zadowolić 27,5 i od razu padałyby takie słowa - zdecydowanie zbyt niska?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?