0

Nie mówię, że na pewno będzie to zmiennik Busiego, tylko bardziej mi chodzi o to, że będzie Lucho rozporządzał jego minutami jako defensywny pomocnik, środkowy pomocnik lub ewentualnie jak zajdzie jakaś kontuzja to Roberto zagra na prawej obronie. Dla mnie to fajna opcja, nie chodzi nawet o Cancelo/Vidala na prawej, tylko o Roberto na pomocy - dla mnie to jest IDEALNY następca Xaviego na tej pozycji. Marnuje się chłop strasznie na prawej obronie - chociaż jak wiemy gra bardzo poprawnie, a zahacza nawet o poziom Alvesa czasami. Xavi odpalił kiedy był starszym, bardziej doświadczonym graczem - tak naprawdę zaczął grać kluczową rolę w Barcy w wieku 24-25 lat, a więc mniej więcej w takim wieku Roberto wskoczył na swój poziom, w wieku 22-23 lat zaczął grać swoje, a wcześniej wszyscy go sprzedawali. Opcja z Cancelo wcale nie jest zła, pamiętajmy że Alves też miał braki w defensywie, ale nadrabiane to było schematem, w którym sam Dani, Xavi(pózniej Rakitić w sezonie z trypletem) oraz Busi nadrabiali bardzo dużo w pressingu - kiedy rywale starali się kontrować nas naszą prawą stroną to zawsze wracał szybko Alves, a Xavi/Rakieta i Busi mocno pracowali w strefie gdzie brakowało Daniego, czasem pomagał Pique. I to może wypalić - świetny technicznie i wybiegany, ofensywny Cancelo (dodajmy, że nadal chłopak młody) + Sergi Roberto i Busquets jako wspomagacze, to może być ciekawe rozwiązanie. I chociaż jest dwóch piłkarzy, których z chęcią widziałbym w Barcelonie (Dybala i Verratti) to jednak trzeba szukać wzmocnień konkretnie pod nasz schemat gry - po co Dybala skoro mamy Suareza ? Trzeba szukać takich graczy, za w miarę rozsądne pieniądze, które zastąpią nam Alvesa i Xaviego i pozwolą w 100% grać naszą grę, taką jak ta najlepsza Barca za Guardioli.

0

Myślę, że to nie ma się co rozwodzić nad tym jakich pomocników szuka Lucho, bo dla mnie plan jest jasny - Cancelo dołączy latem do nas i razem z Vidalem będzie grał jako PO, a Roberto zostanie zmiennikiem Busiego lub będzie grał koło Iniesty. Tak mi się przynajmniej wydaje.

7

Kiedy ostatnio odchodził od nas gracz o klasie Jamesa lub Oscara? Pamiętaj, że oni nadal są młodzi, w ostatnich 5 latach oddaliśmy tylko Thiago za bezcen, reszta zawodników to pionki, może poza starszym już Villą. Tak naprawdę za lepszych graczy, których oddaliśmy dostaliśmy porządny hajs, bo Fabregas i Pedro poszli za ok. 40 milionów.

1

No nie, normalnie?

0

'Przy obecnej formie Realu' - coś mnie ominęło? Bo oglądam ich każdy mecz i ostatnio tą formę widziałem na Calderon, tak to slabiutko.

0

Im w lutym dochodzi jeszcze Napoli, Celta, Valencia, Villarreal. O lidze może decydować styczeń-luty, oby odrobić do -3 to potem pójdzie z górki.

0

Ja jeszcze dzisiaj do roboty na 14, jutro na 14 i potem wolne do 3 stycznia ;)

0

A ja 23 grudnia idę ostatni dzień od 14 do 22 a potem dopiero 3 stycznia ;)

0

Ciekawe gdzie pójdzie James po sezonie? Fajny gracz, jak jest w formie to ma to 'coś' co posiadają najlepsi na świecie, jestem pewny, że jak odejdzie gdzieś do Włoch czy Anglii to będzie w Top5 na świecie po roku gry.

7

Kończy się rok 2016, żegnamy go 2 miejscem w tabeli, ale niezłą grą w Grudniu. Myślę, że w Lutym usiądziemy znów na tron La Ligi, bo to co gra nasz rywal, ten strach o stratę punktów z Gijon, Deportivo czy innymi Hiroszimami lub Legiami jest bezcenny. Męczą się okrutnie Z KAŻDYM rywalem i przyjdzie strata punktów - w okresie gdzie mają Valencie, Seville i Malage, a zaraz po nich Celte, Bilbao, Villarreal czy Sociedad.

1

Rozdarte serca miażdżą mnie do tej pory...

25

Podsumowując dzisiejszy mecz - tyle udanych dryblingów ile miał Messi przy drugiej bramce to Ronaldo nie miał przez dwa ostatnie sezony.

3

Ah, jakby to było piękne - Barca wychodzi, dobija na 5:0 w 16 minucie i leci do szatni ;)
Ludzie, to jest piłka nożna, zauważcie że tam po drugiej stronie też gra 11 rywali i próbuje strzelić bramkę lub nie dać strzelić sobie bramki...

2

Bardziej pokazują gdzie dzisiaj wpadnie alkohol :D

0

Panowie, pilna sprawa!!! Gram Sociedad w FM'a 2015, jakieś tam aktualizacje składów mam. Dopiero 1 sezon, mam 16 stycznia i moja sytuacja po 19 kolejkach jest wręcz idealna - 47 punktów, 1 miejsce w tabeli, bilans 15-2-2, bramki 47-17. Kupiłem Lucasa Romero i Marlona - reszta składu bez zmian, przyszło zimowe okienko transferowe i giganci rozkupują mi zawodników - Juventus zgłosił się po Canalesa (16 spotkan, 5 bramek, 7 asyst), na początku odrzucane oferty ale wpłacili klauzulę i odszedł za 23 miliony euro. Zaraz za nim Sevilla podebrala mi napastnika - Imanola Agirretxe (18 spotkań, 11 bramek, 6 asyst) za 10 milionów, a do tego odejść chciał koniecznie Zurutuza i Granero, za których wziąłem 5 milionów. Niestety nie grałem w FMa 15 za dużo i nie ogarniam zbytnio piłkarzy wartych sprowadzenia, potrzeba mi na gwałt napastnika (fałszywa dziewiątka z dobrym rozegranie i wykończeniem) oraz środkowego pomocnika (rozgrywający,taki który bierze na siebie grę, asystuje i potrafi uderzyc). KTOS COS?

1

Nie wierzę w to, że 'odpalą' - oni pokazują swoją najlepszą wersję - wrzutki, wrzuta, wrzucanie, eeee oraaaa wrzucam, jakaś kontra, wrzuta, wrzutka. Ich styl to brak stylu, oto Real Zidane'a w kilku słowach.

12

Wstyd rozdawać - w Realu nikt nie zasługuje, a 2 miejsce nigdy nie jest nagradzane MVP.

1

Toż to wszystko u nich wisi na włosku od sporego czasu, przyjdzie marzec i Z TAKĄ GRĄ Real będzie pod nami w tabeli i z LM odpadnie.

91

KMŚ to taki turniej gdzie grają ogórki, przyjeżdża jeden faworyt żeby pokazać piękną grę, pobawić się piłką i wywieźć trofeum - brawo Kashima, przyjechaliście, pokazaliście fajną piłkę, prawie Wam się udało, tym razem ogórki górą ;)

1

Wniosek? Kiedy gra Krychowiak zawsze padają dwie bramki ;)

0

Zastanawia mnie fakt jak to sobie Lucho poukłada w tym sezonie. Jest to trener, który dość często rotuje, co mecz wystawiając inną jedenastkę, czasem bardzo mocno eksperymentalną (chociażby mecz z Alaves), jednak w ostatnich dwóch sezonach kiedy przychodził mecz z topem w lidze - Villarreal, Real, Sevilla, Valencia, Bilbao, Real, Atleti to wychodził najsilniejszy skład. Tak samo w LM - z ogórkami jakieś tam rotacje były, ale jak już rywalem był zespół z topu lub jakiś europejski średniak to wychodziła once da gala. A w tym sezonie wydaje się, że takiej podstawowej jedenastki po prostu...nie ma. Ciekawe teraz czy Lucho zamierza ogarnąć sobie taką jedenastkę na najważniejsze mecze sezonu czyli (Luty-Maj/Czerwiec) czy jednak dalej będzie wychodził raz Gomes, raz Rakieta, raz Arda a innym razem jeszcze D.Suarez. Tak samo stoperzy - raz Masche z Pique, a raz Umtiti. Ja myślę, że najlepszym wyjściem byłoby dążenie do ogarnięcia sobie jakiegoś podstawowego składu i na NAJWAŻNIEJSZE mecze wystawianie takiej galowej jedenastki. Jak Wy sądzicie ? Luis Enrique zacznie stawiać coraz częściej na wybranych zawodników czy dalej będzie szukał różnych wariantów rotujący między Ardą, Rafinhą, Rakiticiem, Gomesem i Denisem ? To samo z obroną - da do zrozumienia, że podstawową parą zostanie Mascherano z Pique, czy jednak Umtiti będzie zaczynał bardzo często w podstawie kosztem Masche ?

0

Ja bym dał mu czas - z Sevillą też miewał słabiutkie okresy. Ponad 30 spotkań bez wygranej na wyjeździe, bywały chwile że Sevilla była na miejscach 10-15 i to sporymi okresami. Myślę, że on zbudowałby zespół zdolny do ogrywania Barcy, Realu czy Bayernu - ALE szejkowie muszą mu dać conajmniej 1,5-2 lata. Ten sezon jako przejściowy i 'coś nowego' dla klubu i Emery'ego, a potem już poważna praca. Moim zdaniem w tym sezonie nic specjalnego nie ugra, z LM odpadnie, ligę jeśli wygra to w męczarniach. Następny sezon go zweryfikuje jako trenera - będzie miał zespół budowany od roku, swoje transfery i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

3

Też się staram przeczekać, ale nie uda się. Jest PiS - jest gadanie jak to nie jest źle, potem będzie PO albo dalej PiS lub może ludzie wybiorą inne gówno i dalej będzie źle. NIGDY nie dogodzisz wszystkim, cały czas będą gadać.

1

Zastanawiam się mocno nad kupnem na weekend, taka mini taśma, ktoś jakieś ciekawe typy ma? Mam na oku Chelsea, Barca wygra i Messi strzeli, Monaco z Lyonem, zastanawiam się nad Juventusem i Milanem, co polecacie - tak żeby że 20zł rzucić i ze 200 wyjąć?

0

Wikingowie miażdżą - pierwsze trzy sezony powciągałem nosem, w ciągu 2-3 dni. Tak wkręca, że masakra. Ma swój klimat serial, jak się wczujesz to przypadniesz ;)

1

Myślę, że większość świętuje nie samo to, że Ronaldo nie trafił setki lecz fakt, że Wasz crack mocno traci na jakości. Nic nie zostało już z tych słynnych wolnych, które ładował z 18 czy 35 metrów, drybling którym w ciągu 3 sekund mijał 2 rywali przepadł już kilka lat temu, z Maszyny jaką był Cris została tylko gra głową i wykończenie - o ile to pierwsze nadal działa bez zarzutu, to wykończenie akcji też u Ronaldo w tym sezonie siada - jeżeli chłop oddaje grubo ponad 100 strzałów, a ma 12 bramek to coś jest nie halo. Wydaje mi się, że większość ludzi na Rambli cieszy się z małego 'upadku' największej gwiazdy rywala. A co do 'efektu Zidane'a' to hmm..sam jestem co do tego raczej średnio nastawiony - ok,seria 36 spotkań bez porażki nie zdarza się trenerom-amatorom, ale jeżeli masz w składzie Ronaldo, Benzeme, Bejla, Morate, Modricia, Jamesa, Isco, Kroosa czy Marcelo a drużyna z takimi piłkarzami nie potrafi zniszczyć rywala na poziomie Legii, Gijon, Deportivo czy Eibar, a tym bardziej nie umie sklepać fajnej akcji pozycyjnej - to coś tu jest nie tak. Moim zdaniem fenomen Zizou jest taki, że ma w drużynie fajną atmosferę - ale Real pod jego wodzą to gigant na glinianych nogach, póki wygrywają to seria może potrwać nawet i do 50 spotkań ale przyjdzie czas, w którym przyjdzie zmęczenie, wpadnie porażka lub dwie i moim zdaniem Real posypie się jak domek z kart. I wtedy może wyjść to jakim trenerem jest francuz - czy dźwignię drużynę po kilku porażkach i remisach i bardzo szybciutko ogarnie drużynę czy jednak skończy jak Ancelotti - który miał podobną serię do Zizou (z tym, że jego Real grał przyjemną piłkę a obecny Real już nie gra takowej) ale po KMS przyszły porażki i już nie zdołali się z nich podnieść przegrywając walkę o ligę z Barcą, o LM z Juventusem i o Puchar także z Atletico.

11

Hmm...6 Gareth, więc skoro teraz podali 1 miejsce to...mamy pięciu zwycięzców! Dawać brzeszczot i tniemy piłkę na 5 części.

1

Ten gościu od Xboksa z przeceny co pierdział na stronie, że Messi zdobędzie ZP i stawia gruby hajs się założył o to z kimś?

1

Jak była podana pierwsza trójka - Messi, Griezmann, Ronaldo (kolejność nie przypadkowa :D)

2

No i nie wyszli, bo grają w LE.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?