0

Sergi Roberto jest GENIUSZEM :)

2

Ależ gramy chaotycznie - a najbardziej boli to, że cały świat znał Barcę z tego, że z największą łatwością potrafi kilkoma zagraniami minąć nawet największy pressing rywala, a obecnie tego nie ma - przycisną nas mocniej = strata piłki.

2

Busi niepewnie strasznie, a Neymar niczym Ronaldo - nieudane dryblingi, same starty i jeszcze żółte kartki, bo frustracja łapie i fauluje.

0

Ja poleciałem na ostro ostatnio, ale wyszło na to, że jestem wypłatę do przodu ;)
Polecam grać kursami 1,8 wzwyż - reszta jest nie opłacalna. Np dzisiaj śmiało można rzucić na taki Freiburg z Wolfsburgiem po kursie 2,5

1

Wolę 1-3 z City niż 2:2 z Legią do 78 minuty ;)

4

Nasi chyba tylko marzą o bramce na 1:0 i zejściu z boiska, bo to co grają to lekka kpina.

0

Nie spać - zwiedzać! Pijemy przed meczem Barcy i po!

28

Jak ligą hiszpańską może kierować człowiek,, który utożsamia się z jedną z drużyn? To nie do pomyślenia, że kibic Realu Madryt kieruje całymi rozgrywkami...

22

W ulubionej gazecie białych odbyło się głosowanie na to kto powinien zdobyć Złotą Piłkę, kibice na tej stronie prawie 60% głosów oddali na Lionela Messiego.
Nawet oni wiedzą, kto jest najlepszy na świecie :D

2

A ja obejrze, chociażby dla samych młodzików - zobaczyć co prezentują. Ciekawi mnie strasznie co pokaże np Alena, Marlon czy Palencia na tle doświadczonego Espanyolu. Mathieu i Aleix mogliby wyjść w 1 składzie. Mam nadzieję, że kilka minut pograją też Arda, Denis Suarez czy Andre Gomes.

0

A no tak, 2015 rok w LM nastrzelał. W sumie to statystycznie nieźle Portugalczyk wygląda, ma bodajże 56 punktów w kanadyjce, oczywiście Messi może się pochwalić dorobkiem 78 punktów tej klasyfikacji, co jest jednak miażdżące - bo to jest ponad 20 punktów przewagi i nie oszukujmy się, że Leo jeszcze ją w tym roku powiększy, bo jest w gazie, odwrotnie niż Ronaldo. Myślę, że Lionel dobije w kanadyjce do 90, a Ronaldo zakończy ten rok z 60-kilkoma bramkami+asystami. Nie chcę mówić o samej grze, czystej piłkarsko - bo tutaj Leo zjada Ronaldo. Nawet często jak nie strzelał bramek to każdy widział dzięki komu odwracały się losy meczów - taki finał PK z Sevillą, patrząc statystycznie Messi nie strzelił nic, ale patrząc na mecz, oglądając - każdy się zgodzi, że to Leo wygrał nam ten mecz. Więc Messi ma tą przewagę, że w większości spotkań w jakich brał udział był postacią wiodącą - czy to w Barcy, czy w reprezentacji. Wyróżniał się i statystycznie, ale także oko się cieszyło jak oglądało jego grę. Co można powiedzieć o Portugalczyku ? Na pewno jest z nim troszkę odwrotnie - oglądając go człowiek widział ambitnego (bo co by nie powiedzieć, jest cholernie ambitny) piłkarza, który stara się, próbuje ale mało co mu wychodzi. Oczy, odwrotnie niż przy Messim, męczyły się patrząc na, bardzo często, bezradność, frustrację i niemoc Cristiano. A jak to wygląda statystycznie - bramek sobie trochę nabił, asysty też jakieś ma, ale Atomowej Pchle ustępuje dość wyraźnie.

0

Z tego co ja sobie sprawdzałem to właśnie dziennikarze głosowali najlepiej. Bo kapitanowie i trenerzy wybierali 'ziomków' z drużyny.

1

Sporo się mówi o Złotej Piłce od wczoraj, wiadomo - podali nominacje.
Może ja też się wypowiem.

Głosować będą dziennikarze, nie będzie już trenerów i kapitanów, a troszkę szkoda, chociaż to właśnie trenerzy i kapitanowie najczęściej oddawali głosy na 'swoich'. Cóż - mówi się, że nie jest to obiektywna nagroda, ale i tak każdy z nas wie, że jest najważniejszą indywidualną nagrodą dla piłkarza.
Dla mnie osobiście CZYSTO PIŁKARSKO nagrodę powinien otrzymać Leo Messi, każdy się z tym zgodzi, nawet (z tego co widzę) większość kibiców Realu. Mimo, że musiał się zadowolić 'tylko' tytułem ligowym i pucharem Króla, oraz srebrem CA, to każdy wie, że jakby spojrzeć na samą grę to on jest na przedzie.
Dla mnie czysto piłkarsko ten rok należał do Messiego, za nim Suarez i Griezmann.
Jak to wygląda statystycznie ? Liczby pokazują, że także Lionel Messi powinien zdobyć tę nagrodę. Może nie zmiażdżył swoich rywali jakoś mocno, ale ma nad każdym sporą przewagę (szczególnie w kanadyjce), a do tego doliczmy fakt, że na 99% powiększy tą przewagę nad np. Ronaldo do końca roku, nad Griezmannem pewnie także. Statystycznie to wygląda tak: 1.Messi 2.Suarez 3.Ronaldo
Jak to wygląda drużynowo ?
Tutaj wyścig wygrywa C.Ronaldo. Na pewno ma sporą przewagę, chociaż też nie zgniótł rywali w tej kwestii. Zdobył LM i wygrał Euro, ale to nie jest tak, że Messi czy Suarez nie wygrali nic - przecież mają wygraną ligę, co też jest bardzo ważne i dołożyli Puchar Króla. Wiadomo - blado to wygląda przy tytułach Ronaldo, ale czy zawsze musi wygrać piłkarz, który wygrał więcej z drużyną mimo przeciętnej gry ? Dlaczego nagrody nie otrzyma Pepe ? Jest na tym samym poziomie drużynowym co Cris, a do tego dołożył na pewno większą regularność w grze, bo z tego co pamiętam to on był w znakomitej formie od stycznia do samego lipca i finału ME.

Dla mnie osobiście biorąc pod uwagę te kryteria, które wymieniłem wyżej graczem nr na świecie w tym roku był Lionel Messi. Nie wygrał tyle co Ronaldo, ale patrząc na SAMĄ grę i statystyki to Portugalczyk nie miał startu do Messiego, który także swoje w tym roku wygrał, zabrakło tego 'czegoś' w postaci chociażby tej cholernej wygranej w finale z Chile. Ronaldo statystycznie był niezły, optycznie wyglądało to bardzo przeciętnie, wręcz mizernie - machanie rączkami, tupanie, denerwowanie się, tak naprawdę dobre mecze Cristiano z tego roku można policzyć na palcach jednej ręki. Wolfsburg, Walia, Węgry - mam już 3 i dalej...ciężko mi powiedzieć cokolwiek - dajmy mu Malmoe i Shakhtar. Doliczyć mecz z nami na CN, gdzie wygrali. To bardzo mało jak na człowieka, któremu już wciska się Złotą Piłkę. Prawidłowa kolejność tej nagrody wg MNIE:
1.Lionel Messi
2. Cristiano Ronaldo/Luis Suarez
3. Cristiano Ronaldo/Luis Suarez

0

Wiecie może co się dzieje z Danilo ? Mowa o tym Danilo z Valencii, bodajże 18-19 latku, który w tamtym sezonie naprawdę pokazywał niesamowity talent - dlaczego Valencia go nie wykupiła ? Chłopak grał jak stary wyjadacz w obronie i dużo dawał z przodu, mógł grać jako DP, jako środkowy pomocnik, a i w obronie kilka razy pykał.

1

W tym meczu pewnie wyjdzie kilku ławkowych graczy, żaden podstawowy. Moim zdaniem zagra Aleix, Mathieu i Paco - może pare minut dostanie Denis Suarez, a reszta to będą gracze rezerw :)

2

1-3 mecze za większą kwotę i wygrana w kieszeni :)

1

Chłopy się nie nauczyły po Ardzie czy Roberto, że gracza się nie skreśla, nawet po słabym całym sezonie. Moim zdaniem wszystkie nowe nabytki potrzebują sezon lub dwa aby w pełni naszą filozofię zrozumieć. Może Umtiti ogarnie ciut szybciej, bo będzie grał najwięcej.

1

Feyenoord ogólnie od paru lat cieniuje ale w tym sezonie są w wielkiej formie - oglądam ich często i bardzo podoba mi się ich gra.

0

Mnie niesamowicie cieszy, że w końcu mamy inne formacje niż 4-3-3. Futbol to taka gra, że kiedy rywal coś zmienia to i Barca musi na to odpowiedzieć - dlatego raduje mnie fakt, kiedy widzę Barcelonę grająca 3-4-3 lub 4-4-2, a jedną połowę w którymś meczu widziałem nawet coś na wzór 4-3-1-2

0

A ja się uśmiałem, bo nie widziałem ;)

9

PUCHAR KATALONII to nie jest Copa del Rey...

1

A wiesz, że następny mecz to sparing z Espanyolem o puchar Katalonii ?

0

Powiedz to ludziom futbolu to CR nie dostanie Za, bo Lm wygrał Real, a ME Portugalia a nie jakiś Ronaldo...

4

Dzięki za zdjęcie - faktycznie, kibice się zachowali ok - nie będzie się bydło na ich oczach cieszyło.

0

Tylko że taka butelka rzucona z samej góry trybun i to korkiem w głowę może poważnie uszkodzić człowieka...

0

Ponieważ Bilbao grało w czwartek i musi grać w Niedzielę. Oczywiście - Barca też mogła grać jutro ale jako, że Atletico miało daleki wyjazd do Rosji to my graliśmy dziś - wygraliśmy, są 3 punkty i czekamy na kolejny mecz.

3

Ogladam bardzo często ligę angielska i w przypadku 'karnego' przy starciu Rodrigo-Umtiti w lidze angielskiej sędzia wyciągnął by żółta kartkę za wymuszenie a koledzy Rodrigo powiedzieli by mu 'co Ty chłopie odpiera**sz'? Przegrywamy a Ty się kladziesz zamiast ratować piłkę'.

1

Ja tu widzę polskie, soczyste 'KU*WA' xd

0

Król ogólnie dzisiaj słabo - 2 bramki są oczywiście ale mnóstwo strat, nieudanych dryblingow, nie precyzyjnych podań...
W sumie taki mecz ala Cristiano - słaba gra, ale najważniejsze statystyki.

5

Hehe Enzo Perez po kilkunastu minutach powinien opuścić boisko za fale, a teraz najwięcej prowokuje :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?