13

Eh jak to Messi potrafi ludzi przyzwyczaić do swojej kosmicznej gry...
Jak nie masz 2 bramek, 2 asyst w meczu to znaczy, że nie zachwycasz...

2

Wyszedł w wyjściowym składzie i to już coś :D

1

A półtorej roku temu 'Jak Roberto zagra w 1 składzie to nawet nie ogladam' :)
Od tego wszystko się zaczęło - dzięki ! :)

3

Za bardzo bym się nie wkręcał w takie wypowiedzi posłów PiSu czy innych partii, tylko patrzył jak same partię w dłuższym wymiarze czasu działają, bo sam Kaczyński ostatnio mówił, że w jego partii za bardzo 'bankietują' itp. i że weźmie się za to, już chyba zresztą zwolnienia były. To są ludzie - których w 90% władze PiSu nie znają, zresztą pewnie połowa z nich jest z PO - bo tak to działa, jak jedna partia jest u władzy to wszyscy się jej chwytają, jak wygra wybory inna partia to nagle połowa PO odchodzi do PiSu.

1

Gorąco polecam z ostatnich lat film 'Zaginiona dziewczyna' :)
Wciągający, nie pamiętam już czy końcówka przyprawia o ciary, ale wiem, że film ogólnie jest wciągający i cały czas się zastanawiasz co i jak :)

A z jeszcze nowszych polecam film 'Wstrząs' - tematyka sportowa, ale film bardzo ciekawy, inny niż wszystkie sportowe filmy.
http://www.filmweb.pl/film/Wstrz%C4%85s-2015-738529

2

Ambitnego kina już się nie robi :O
Może obecnie kino nie jest na tak wybitnym poziomie na jakim było w latach 90siątych ale chyba nowych filmów nie widziałeś :)
The Room, Zaginiona dziewczyna, Do utraty sił, Little Boy, Wstrząs, Gwiazd naszych wina, Mandarynki, Witaj w klubie - to tylko pare tytułów z ostatnich lat, które mi się zapamiętały, pracowałem w tamtym czasie dorywczo w kinie i opinia, że obecnie nie ma ambitnych filmów jest śmieszna - panowie NIE SŁUCHAJCIE TEGO GOŚCIA WYŻEJ :)

ps. Autorowi pytania polecam film 'Zaginiona dziewczyna' bardzo wciągający, z takim właśnie lekko mrocznym klimatem.

1

Ja to trochę tego nie rozumiem. W sensie - tych rotacji. A potem płacz, bo zgubimy punkty. Jak można robić z meczu na mecz 7 czy 8 zmian w podstawowym składzie ? Ja jestem zdania, że rotacje powinny być przeprowadzane systematycznie przez cały sezon - nie, że dzisiaj podstawowa 11stka, a za 3 dni tylko 2 zawodników z podstawy - tylko co mecz to 2-3 zmiany w once da gali i następny mecz to samo - 2 lub 3 inne zmiany w podstawowym składzie. Ale gdzie tu logika zmieniać 8 zawodników na raz ?

12

Hehe, po wczorajszym meczu stwierdzenie, że Gomes świetnie rozgrywał :D ? Jego najdalsze podanie miało może z 5 metrów, około 80% zagrań do tyłu. Owszem - fajnie operował piłką, podawał dokładnie i nie tracił, ale żeby mówić tutaj o rozgrywaniu to nie przesadzajmy, bo chłopak nie miał żadnego kluczowego a nawet prostopadłego podania.

0

Koniec...
W doliczonym czasie się nie liczy

0

Ależ Javier Mascherano to zrobił - miód, cud :)
1:1 panowie...pobudka...

0

Messi znowu pachwina, ciekawe ile teraz wolnego...?

6

Brawo dla naszych, w 1 połowie bez szału z przodu, ale autobus zaparkowany (Antoine i Gameiro bronią na 25-30 metrze) i pewnie z tyłu. Atletico rzuci się pewnie w pressingu i idealny scenariusz jak dla mnie to uwolnienie się, szybka kontra i szybkie 2:0 od razu po rozpoczęciu drugiej połowy.

Nie miałem okazji skomentować meczu Realu Madryt - grają swoje, czyli jedno wielkie nic. Ja to nadal nie rozumiem jak można Ronaldo nazwać najlepszym piłkarzem świata lub, o zgrozo, najlepszym w historii skoro chłop gra 1 świetny mecz na pół roku. Kto pamięta mecz, w którym zagrał naprawdę dobrze - nie mówie tu o suchych statystykach - tylko o jego naprawdę dobrym meczu czyli kilka fajnych dryblingów, jakieś kluczowe podanie, do tego bramka i np asysta ? Bez głupich strat i machania łapami ? Ja pamiętam - ten z Wolfsburgiem. JEDEN mecz na pół roku chłop zagra naprawdę świetnie, reszta to miernota i nabijanie statystyk i mówią o nim jako o najlepszym na świecie ? Śmiech na sali, on w Madrycie nie jest najlepszy, bo Real bez Modricia to może z ogórkami pokopać, ale jak im przyjdzie bez tego grajka zagrać z nami czy np z BVB (i powiedzmy, że bez Casemiro) to to się skończy jedną wielką TRA-GE-DIĄ.

1

Rafinha jako taki mocno ofensywny prawy obrońca/wahadłowy bardzo ciekawie dzisiaj gra - spokojnie rozgrywa, nie panikuje, jak jest bliski straty to oddaje do tyłu, a jak ma troche luzu to zawsze do przodu gra - coś jak Dani Alves, może jakby ze 2 lata potrenował to by się sprawdził tam gdzie jego rodak, mi się dzisiaj podoba tam na prawej obronie, bo i w odbiorze pokazał, że jest celny i się nie boi :)

0

Najlepszy manager piłkarski na przeglądarke ? Ktoś coś może podrzucić ? Nigdy nie grałem, a chce zacząć :)

0

A ktoś wie czy Messi dzisiaj normalnie trenował czy miał wolne ?

E: Ok, nie było pytania - jest o tym artykuł :)

9

To jasne jak słońce, wystarczy spojrzeć co o obu mówią ludzie futbolu (sławni dziennikarze, komentatorzy, byli/obecni piłkarze czy trenerzy). Oczywiście wykluczam tych, którzy mają coś wspólnego z Barceloną lub Realem. 9 na 10 ludzi futbolu odpowie, że lepszy jest Messi. Ja właśnie przed chwilą szukałem kogoś kto powiedział, że Ronaldo jest lepszy i miałem problem, bo poza ludźmi związanymi z Cristiano - to niestety dla niego - ale nikt nie stawiał go wyżej niż Argentyńczyka.

A tu kilka przykładów co mówią piłkarze i trenerzy o Leo:

'Messi jest najlepszy, ale gdzieś tam poza Ziemią, na innej planecie musi istnieć życie, bo Messi jest za dobry, a my dla niego po prostu za słabi.' - Jürgen Klopp, trener piłkarski

'Messi osiągnął rzeczy niemalże nielegalne, wątpię by mógł istnieć ktoś, kto zdołałby powtórzyć te wyniki. To NIEMOŻLIWE powiedzieć, że Messi nie jest najlepszym zawodnikiem na świecie.' - Gianluigi Bufon, piłkarz

'Za każdym razem kiedy patrzę na Messiego to widzę najlepszego piłkarza wszech czasów.' - Carlos Bianchi, trener piłkarski

'Maszynka do goli? TAK! Największy w historii? TAK! Urodzony zwycięzca? TAK, TAK i coraz głośniejsze TAK!' - Graham Hunter, angielski dziennikarz sportowy

' Dla mnie jest zdecydowanie lepszy niż Cristiano Ronaldo. Sposób, w jakim Messi zachowuje się na boisku, jest przykładem dla dzieci'. - Paolo Maldini, piłkarz

9

Chociażby po to żeby przegrywać 0:1 na wyjeździe z niedawnymi Mistrzami Świata i Europy, dając tym 'gigantom z Hiszpanii' oddać 2 strzały, w tym tylko 1 celny :)

1

Nie wiem co Wam da drążenie tematu Ter Stegena we wczorajszym meczu - ja tam się cieszę, że mamy 3 punkty z trudnego terenu, skuteczność była fatalna, bo w obronie nasi sobie radzili, bramki nie straciliśmy, MAtS swoje obronił, ale ten mecz powinien się skończyć z 5:1 spokojnie...

0

Mecz ciekawy, sporo akcji, Barcelona jak nie ona - nie dominuje w posiadaniu, nie gra aż takim mocnym pressingiem, no i M.CHAOS, on zawsze w formie bliskiej dna, trzeba uważać, bo sędzia nam może wyczarować karnego z dupy albo jakieś czerwo, więc...strzelić na 2:0 i kontrolować :)

0

Owszem - wróci Ronaldo i będzie te sławne BBC znowu grało razem...aż do pierwszego połamania się Benzemy i Bale'a. Spokojnie można obstawić, że Benzema + Bale opuszczą jakieś 30 spotkań w sezonie.

0

Gadka szmatka, a jakby można było cofnąć czas i zamiast Douglasa wziąć Asensio to każdy bez mrugnięcia okiem by to zrobił. W tamtym sezonie w słabym Espanyolu oglądałem chłopaka z otwartą gębą, bo był zdecydowanie wyróżniającym się graczem w tym zespole, w obecnych rozgrywkach w Realu - oglądałem kilka spotkań presezonu oraz mecze z Sevillą i Sociedad - chłopak tylko potwierdza moją tezę. Jeśli tylko dostanie szansę, to w następnym sezonie/ewentualnie za 2 sezony - ktoś z trójki Modrić/Kroos/Casemiro będzie większość spotkań oglądał z ławki rezerwowych.

9

Jeszcze tylko transfer Paco Alcacera i kadrę mamy znaną oraz bardzo mocną.
Co można zarzucić zarządowi w tym okienku transferowym - myślę, że nic :)
Zrobili co mogli, chcieli zatrzymać Bravo, nie udało się, chcieli kupić młodych i zdolnych graczy i takich mamy. Najwięcej pociechy będzie moim zdaniem z Samuela Umtitiego. Ale każda z pozycji zostanie wzmocniona - Alba ma konkurencję w postaci Lucasa Digne, w środku pomocy w końcu Iniesta i Rakitić będą czuli oddech na plecach w postaci Denisa Suareza i Andre Gomesa, do tego Arda nam się odrodził, Aleix Vidal może nie gra tak jak pozwalałby mu jego potencjał ale mi np w meczu z Sevillą o Superpuchar fajnie się go oglądało - zagrał nieźle, wychodził do ofensywy, w obronie lekko kulawo, ale tragedii też nie było.

Jest tylko JEDNA rzecz, o którą mam straszny żal do naszego zarządu (odnośnie poprzednich okienek transferowych):
Jak można kupić Douglasa zamiast MARCO ASENSIO ? Podobno chłopak był z nami dogadany, ale zarząd wolał Douglasa...
Masakryczna decyzja - jeśli jest ktoś kto może wejść na poziom Xaviego i Iniesty to właśnie Marco Asensio - mam wrażenie, że Real zrobił interes dekady za grosze i wieeeeeeeeeeele pociechy ich czeka z tego grajka.

13

Co Ty chłopie gadasz ? Stawiasz Jodłowca czy Pazdana przy Modriciu i Ramosie ? Bo na Euro Krychowiaka można było postawić wyżej od wszystkich pomocników Portugalii, a w Legii NIKT nie ma poziomu nawet Nacho, który cały czas spędza na trybunach Santiago Bernabeu.

5

Tylko, że w reprezentacji mamy naprawdę kilka gwiazd europejskiego formatu - takich jak Krycha, Lewy czy Piszczu. A do tego naprawdę mocnych i porządnych europejskich średniaków na poziomie Kuby, Glika, Milika czy Grosickiego. A Legia nie ma ŻADNEGO piłkarza o poziomie wyżej wymienionych.

0

A co do 'ciepłych kulek' to jakby coś Carlosowi prowadzący kazał włożyć kulkę spowrotem i zamieszać, bo tego nie zrobił.

0

Ciężko będzie o 1 miejsce z City ? A to nie szejkowie powinni te słowa wypowiadać ? Jesteśmy zawsze faworytami grupy - nawet jakby to była grupa złożona z Bayernu, Realu i Juventusu, to i tak nas mają się bać, my nie musimy się bać nikogo - sądzę, że wyjdziemy z 5-cioma zwycięstwami i z remisem z City na wyjeździe :)

3

Czemu Barca nie mogła zagrać z Legią, a Real już tak...?
Bo kulki były za ciepłe...

0

Ja tam z losowania zadowolony :)
Porównywalna grupa do Realu, a do tego jeśli wyjdziemy z 1 miejsca, to raczej łątwiejszy rywal w 1/8, bo kilka grup to śmiech na sali :D

1

'Są na świecie piłkarze, którzy dwumeczem z Legią zapewnią sobie tytuł króla strzelców Ligi Mistrzów' :D
Takie to komentarze po awansie do LM można przeczytać :D

0

Panie i panowie - ma ktoś z Was update do Football Manager'a 2015 ? Oczywiście chodzi mi o te składy, które są obecnie, o to okienko transferowe. Najnowsza wersja gry, czyli 2016 - jakoś mi nie idzie, a w 2015 chętnie pykam, tylko lekka nuda mnie dotyka już i chciałbym pyknąć nowymi składami - a nie mogę ich znaleźć, a editora nie posiadam :/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?